Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι άλλαξε στα notification? Επίσης οι εφαρμογές σπάνε στη μέση; Λειτουργεί σωστά;
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

για τα notification δες βιντεάκια για nougat.

έγιναν πιο πυκνές και ομαδοποιημένες. προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα αλλά οκ θα ζήσω.

 

σπάσιμο στη μέση εννοείς το multiwindow φαντάζομαι.

οκ είναι, το είχα στο samsung note εδώ και αρκετά χρόνια οπότε δεν μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

πάντως φαίνεται να δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ παίδες.

Έχω ένα θεματάκι.

Πούλησα σε έναν φίλο τη συσκευή μου αυτή. Πριν του το στείλω έκανα reset to factory defaults.

Πριν λίγο που το παρέλαβε, πήγε να το σετάρει από την αρχή βάζοντας το δικό του gmail και δεν τον άφηνε να κάνει σετάρισμα. Του βγάζει μια μαυρη οθόνη "my xperia", με ένα λουκέτο.

Πως μπορεί να συνεχίσει κανονικά την εγκατάσταση;

 

9fafc1542a4f24f2c332d1574d72b4a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία "my Xperia". Πρέπει να μπεις στον λογαριασμό σου από το site της Sony mobile και να απενεργοποιήσεις την συσκευή από τον λογαριασμό σου.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση σε nougat.Δοκιμαζω απο το Sony companion και απο το κινητα, ρυθμισεις κτλ,αλλα τιποτα.Υπαρχει κατι που μπορω να κάνω?

Εχω το Z3 plus σε cosmote.

Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμη! Είμαι από αυτούς που παίρνουν τα updates τελευταίοι! Ξέρεις ποιο Operator έχεις? Εγώ έχω το Customized UK. Αν πας Διαγνωστικοί έλεγχοι - Δεδομένα, το λέει στο Λογισμικό και συγκεκριμένα στο προσαρμογή έναν κωδικό. Εγώ έχω το 1295-7703 που είναι το Customized UK. Αυτό και το 1295-4741 ακόμη περιμένουμε!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμη! Είμαι από αυτούς που παίρνουν τα updates τελευταίοι! Ξέρεις ποιο Operator έχεις? Εγώ έχω το Customized UK. Αν πας Διαγνωστικοί έλεγχοι - Δεδομένα, το λέει στο Λογισμικό και συγκεκριμένα στο προσαρμογή έναν κωδικό. Εγώ έχω το 1295-7703 που είναι το Customized UK. Αυτό και το 1295-4741 ακόμη περιμένουμε!

 

Την 1295-7703 R11c εχω, ιδια με την δικια σου.πως μπορω να παρω την customised Gr?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να περάσεις την customized gr? Δεν αλλάζει κάτι, κάτι σαν εκδόσεις είναι, τα χωρίζουν και δίνουν σταδιακά τα updates! Άσε που η customized gr νομίζω έμεινε στην πρώτη αναβάθμιση της 6αρας. Υπομονή και θα έρθει!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να περάσεις την customized gr? Δεν αλλάζει κάτι, κάτι σαν εκδόσεις είναι, τα χωρίζουν και δίνουν σταδιακά τα updates! Άσε που η customized gr νομίζω έμεινε στην πρώτη αναβάθμιση της 6αρας. Υπομονή και θα έρθει!

 

Σε z2/z3 παντως μονο η custom gr υποστηριζε sms 160 χαρακτηρων για ελληνικα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις κανείς update ή οτιδήποτε με το flashtool? Με τρώει να περάσω την 7αρα έτσι γιατί στο customized UK δεν φάνηκε ακόμα..αλλά φοβάμαι την πατάτα αν και οι οδηγοί λένε ότι αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση δεν έχει θέμα. Ωστόσο κάτι με κρατάει πίσω. Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις κανείς update ή οτιδήποτε με το flashtool? Με τρώει να περάσω την 7αρα έτσι γιατί στο customized UK δεν φάνηκε ακόμα..αλλά φοβάμαι την πατάτα αν και οι οδηγοί λένε ότι αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση δεν έχει θέμα. Ωστόσο κάτι με κρατάει πίσω. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Πολλες φορες και σε διαφορες συσκευες(sony παντα)

Είναι πανευκολο και ασφαλες;);)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αλλαγή τελικά με το flashtool! Να ρωτήσω κάτι, όταν δηλαδή δεν έχω δεδομένα ενεργά στο σήμα έχει ένα Χ μόνιμα? Και επίσης όταν πάω να ενεργοποιήσω δεδομένα ή να απενεργοποιήσω δεν αρκεί πλέον ένα πάτημα από την μπάρα? Πρέπει να ανοίγει και 2ο μενού? Μου διαφεύγει κάτι?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια να ρωτησω κατι ?

δοκιμασα σημερα τους χαρτες (navigator) αλλα δεν ακουγοταν φωνη στις οδηγιες. μονο ενα 'μπλιπ' στις αλλαγες κατευθυνσης.. εχω την εντυπωση οτι πριν την αναβαθμιση λειτουργουσε κανονικα.. ξερει κανεις κατι ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια να ρωτησω κατι ?

δοκιμασα σημερα τους χαρτες (navigator) αλλα δεν ακουγοταν φωνη στις οδηγιες. μονο ενα 'μπλιπ' στις αλλαγες κατευθυνσης.. εχω την εντυπωση οτι πριν την αναβαθμιση λειτουργουσε κανονικα.. ξερει κανεις κατι ??

 

Δεν φταίει η συσκευή, είναι bug της ίδιας της εφαρμογής. Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα κι απο μενα.

αγορασα κι εγω το Ζ3+ και θελω να ρωτησω επανω αριστερα γιατι δειχνει 2 κεραιες και τις καρτες 1 και 2. Μπορω να το κανω να μην φαινεται αυτο? και αν ναι που παω? ψαχνω αλλα δεν βρισκω.ευχαριστω πολυ

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...
Έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το νήμα έχει μείνει σε αδράνεια. Η συσκευή μου έχει περίπου 2μιση χρόνια ζωής και έχω αρχίσει να σκέφτομαι την αντικατάσταση της μπαταρίας. Έχω δει διαφορά video για τον τρόπο και λέω να το τολμήσω. Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποιος αντικατάσταση μπαταρίας, το κόστος και αν μπορεί να μας δώσει κάποιο link για την αγορά της μπαταρίας, γνήσιας ή άλλου κατασκευαστή. Ευχαριστώ...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Ήρθε ο καιρός να το αφήσω το κινητό! Πως γίνεται να ξεμπλέξω το κινητό από τον λογαριασμό google? Πάτησα κατάργηση λογαριασμού αλλά ήθελε κατευθείαν έγκριση για να δουλέψει το κινητό, κάτι που γίνεται μόνο με τον λογαριασμό μου! Εκείνη την μαύρη οθόνη που δεν μπορείς να αποφύγεις. Γνωρίζετε κάτι?

 

Ευχαριστώ

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...