Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα όντως είναι το δικό σου; :cry:

 

Οι αϊφονάκιδες τα έχουν έτσι (και το καμαρώνουν κιόλας :wacko:), όχι εμείς σύντροφε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είμαι λάτρης του Nova Launcher και οπότε έχω αποθηκεύσει τα εικονίδια στο κάτω μέρος (μέχρι 7 παίρνει και βέβαια μπορείς να βάλεις περισσότερες "σελίδες").

 

Έπειτα έχεις και τις χειρονομίες για να κάνεις όποια δουλειά θελήσεις.

 

Όταν πχ βλέπω ότι υπάρχει εκεί μπροστά εικονίδιο για την κάμερα ενώ μπορείς να ανοίξεις την κάμερα με το κουμπί της ή με το διπλό πάτημα του on/off, είναι κάτι που προσωπικά το βρίσκω ανούσιο.

 

Εγώ τουλάχιστον έχω μονάχα 1 οθόνη και τα μοναδικά widgets που έχω είναι του καιρού γιατί με ενδιαφέρει πολύ και το widgetsoid (αυτό μαζί με τον Νόβα είναι τα μαστ σε κάθε συσκευή μου!).

 

Κουβέντα κάνουμε, απόψεις ανταλλάσσουμε. Μην ξεκινήσει πόλεμος τώρα από το πουθενά :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Η φίλη μου μόλις παρέλαβε απο eglobal.

H συσκευή-συσκευασία ναι μεν φαίνεται ολοκαίνουρια,αλλά το κουτί δεν είχε καν ταινία ασφαλείας.

Περιεχόμενα κουτιού,φορτιστής EU, hands free και ακουστικά.

Πως τσεκάρουμε ότι..δεν έχει γράψει καθόλου χλμ το κινητό?

Επίσης πρώτη φόρτιση ,το αφήνει να εξαντληθεί η μπαταρία και μετά?

Το άνοιξε και είχε 37%.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά..

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Η φίλη μου μόλις παρέλαβε απο eglobal.

H συσκευή-συσκευασία ναι μεν φαίνεται ολοκαίνουρια,αλλά το κουτί δεν είχε καν ταινία ασφαλείας.

Περιεχόμενα κουτιού,φορτιστής EU, hands free και ακουστικά.

Πως τσεκάρουμε ότι..δεν έχει γράψει καθόλου χλμ το κινητό?

Επίσης πρώτη φόρτιση ,το αφήνει να εξαντληθεί η μπαταρία και μετά?

Το άνοιξε και είχε 37%.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

Εμένα handsfree δεν είχε πάντως.. Την μπαταρία την φορτίζουμε από 10% έως 15% και δεν την αφήνουμε να εξαντληθεί, όχι σε αυτό μόνο, σε όλα τα κινητά πλέον.

 

Τώρα για να δεις αν είναι μεταχειρισμένο ή όχι... μάλλον δεν γίνεται εκτός αν έχει άλλες εφαρμογές, αν έχει υπολείμματα από πριν γενικά. Π.χ. στο πρώτο άνοιγμα το κινητό άνοιξε κατευθείαν ή έκανε χρόνο να φορτώσει σαν πρώτη φορά?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο Xperia Care ή αλλιώς "Υποστήριξη" λέει ποτέ τελειώνει η εγγύηση αν τελειώνει 2 χρόνια ακριβώς μετά από το πρώτο boot που του έκανες κατά πάσα πιθανότητα είναι ολοκαίνουριο
Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανό είναι να είναι καινούργιο, απλά είναι κινητό που προορίζεται για εκτός ΕΕ χώρα και μάλλον το άνοιξαν για να βάλουν φορτιστή με ένδειξη EU. Αυτά που είναι για την ευρωπαϊκή αγορά δεν έχουν hands free στη συσκευασία.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

2 ρολόγια έχει το κινητό και σε κανένα δεν μπόρεσα να βάλω αφύπνιση για μια προκαθορισμένη ημέρα, για μία φορά :cry:

 

Είναι κάτι που μού διαφεύγει συνάδελφοι;

 

Θέλω πχ να βάλω το ξυπνητήρι για μεθαύριο και δεν το βρίσκω. Τόσο πολύ να παππούδεψα;; :cry::cry:

 

Εάν κάποιος χρησιμοποιεί άλλο απ για ξυπνητήρι που να μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο και να μην έχει και διαφημίσεις.... ευχαρίστως να ακούσω τη γνώμη του :lol:

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις app, είναι πολύ καλό. Πατάς τον πράσινο σταυρό κάτω δεξιά και ανοίγεις ένα ξυπνητήρι και αφού το προγραμματίσεις όπως θέλεις πατάς αποθήκευση πάνω δεξιά και τέλος...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους 2 μας δεν κατάλαβε σωστά :lol:

 

Μπορείς να βάλεις την αφύπνιση να χτυπήσει σε 2 μέρες από σήμερα; Αυτή είναι η ερώτησή μου.

 

Εάν μπορέσεις, σε παρακαλώ πες και εμένα πώς γίνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω εικόνα του πως είναι η εφαρμογή του ξυπνητηριού στο Ζ3 θα πατήσεις το σύμβολο του συν για να προσθέσεις ένα καινούριο ξυπνητήρι, και θα πατήσεις εκεί που λεει επανάληψη. Στο παράθυρο που θα ανοίξει θα επιλέξεις ως ημέρα Σάββατο (δυο μέρες μετά) αν υποθέσουμε ότι σήμερα είναι Πέμπτη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω εικόνα του πως είναι η εφαρμογή του ξυπνητηριού στο Ζ3 θα πατήσεις το σύμβολο του συν για να προσθέσεις ένα καινούριο ξυπνητήρι, και θα πατήσεις εκεί που λεει επανάληψη. Στο παράθυρο που θα ανοίξει θα επιλέξεις ως ημέρα Σάββατο (δυο μέρες μετά) αν υποθέσουμε ότι σήμερα είναι Πέμπτη.

Έτσι ακριβώς είναι, επιλέγεις οποία μέρα θέλεις. Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο να κάνεις βάλε το ως τίτλο του ξυπνητηριού, έτσι αν έχεις περισσότερα από ένα πράγματα βάζεις και τόσα ξυπνητήρια.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αυτό είναι για επανάληψη.

 

Εδώ μιλάμε για να χτυπήσει μια φορά και τέλος. Αλλιώς θα πρέπει να ξετικάρεις πάλι την επανάληψη και άμα την ξεχάσεις πάλι θα βαράει κλπ κλπ.

 

3 το έγραψα μέχρι τώρα: να χτυπήσει μια φορά σε κάποια μέρα. Ε δεν γίνεται :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αυτό είναι για επανάληψη.

 

Εδώ μιλάμε για να χτυπήσει μια φορά και τέλος. Αλλιώς θα πρέπει να ξετικάρεις πάλι την επανάληψη και άμα την ξεχάσεις πάλι θα βαράει κλπ κλπ.

 

3 το έγραψα μέχρι τώρα: να χτυπήσει μια φορά σε κάποια μέρα. Ε δεν γίνεται :mad:

 

Ψάξε στο playstore έχει ένα σωρό εφαρμογές να κάνεις την δουλειά σου

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αρκετά ξυπνητήρια και όλα είτε ήταν βασισμένα σε αυτό το μοτίβο (δηλαδή της επανάληψης, αλλά όχι της μία φοράς) είτε ήταν τίγκα στις διαφημίσεις.

 

Συνήθως ήταν και τα 2 μαζί βασικά :lol:

 

Κατέβασα το To Do Reminder και από το λίγο που το είδα μοιάζει πραγματικά καλό.

 

Ευχαριστώ συνάδελφε! :cool:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν αγαπητοί συνάδελφοι, σάς έχω νέα:

 

εντελώς τυχαία έπεσε ο μάτις μου σε ένα απλικασιό (γαλλιστί) με ρολόγια και ξυπνητήρια :p Και ναι, είναι το καλύτερο που μπόρεσα να βρω και πιστέψτε με, είχα κατεβάσει αρκετούτσικα :lol:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.malangstudio.alarmmon

 

Τώρα και κάτι άλλο... Κάποιος που να μένει Θεσ/νίκη (ή Αλεξ/πολη) να δοκιμάσουμε τα... σήματά μας;; :lol::lol: Δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος με τις κεραίες μας και θα ήθελα να τσεκάρω εάν είναι η κεραία... μου :lol: ή γενικότερο το φαινόμενο :O

 

καλή χρονιά κύριοι

 

κάποιος που να το έχει ρουτάρει;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Α ωραίοοοοοοοοοοοοο :blink:

 

Απορρίπτεται :mad:

 

Διάβασα ότι κάποιος για να δει καλύτερη αυτονομία χρειάστηκε να μειώσει την ανάλυση της οθόνης :X Όταν βλέπω άλλα κινητά με την ίδια μπαταρία να βγάζουν 1 και 2 ώρες καλύτερη αυτονομία με πιάνουν τα διαόλια μου :wacko:

 

Κέρνελ για να περάσεις χρειάζεσαι και ροοτ ή όχι; Έχει δοκιμάσει κάποιος με άλλο κέρνελ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κέρνελ για να περάσεις χρειάζεσαι και ροοτ ή όχι;

 

Δεν τη γλυτώνεις τη διαδικασία, χρειάζεται ξεκλείδωμα bootloader κτλ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πωω τι είσαι εσύ :blink:

 

Εσύ είσαι να σε παίρνουν στους γάμους και να λες "και του χρόνου" :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό αγοράστηκε σχεδόν πριν 1 έτος από το ebay και έχει αλλάξει οθόνη επειδή έσπασε (οπότε δεν είναι... αδιάβροχο, όχι ότι ήταν και ποτέ του αδιάβροχο δηλαδή :lol: φανταστική σόνυ) και τώρα φοράει πάντσερ με ringke fusion διαφανή.

 

Τι τιμή θεωρείτε καλή για να το δώσω;

 

Εννοείται το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα, δεν είναι αυτός ο λόγος που σκέφτομαι να το δώσω.

 

Είναι το dual.

 

:!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...