Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.Έχω το z3plus εδώ και 2 μήνες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.Δυστυχώς όμως παρουσιάζει ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.Κάποιες φορές όταν μιλάω και απομακρύνω την συσκευή από το αυτί δεν ανάβει η οθόνη ώστε να μπορέσω να τερματίσω την κλήση.Εκείνη την στιγμή δεν μπορώ να κάνω κάτι και μόνο αν είμαι τυχερός μπορεί με παρατεταμένο πάτημα του on off button να ανάψει κάποια στιγμή,όχι πάντα.Όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ ενοχλητικό αυτό το bug καθώς δεν το κάνει πάντα ώστε να το πάω στο service αν είναι θέμα hardware.Να σημειώσω πως η συσκευή δεν φοράει κανενός είδους screen protector καθώς το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι μπορεί να φταίει αυτό.Επίσης έχω κάνει επαναφορα ρυθμίσεων,έ κανα διαγνωστικό έλεγχο από το μενού της συσκευής και έχω περάσει όλες τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις και δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.Μήπως είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία και κάποια πιθανή λύση;Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπορεί να βοηθήσει!

Kανε με το xperia Companion ''Επιδιορθωση λογισμικου'' πας και...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έχω το z3plus εδώ και 2 μήνες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.Δυστυχώς όμως παρουσιάζει ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.Κάποιες φορές όταν μιλάω και απομακρύνω την συσκευή από το αυτί δεν ανάβει η οθόνη ώστε να μπορέσω να τερματίσω την κλήση.Εκείνη την στιγμή δεν μπορώ να κάνω κάτι και μόνο αν είμαι τυχερός μπορεί με παρατεταμένο πάτημα του on off button να ανάψει κάποια στιγμή,όχι πάντα.Όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ ενοχλητικό αυτό το bug καθώς δεν το κάνει πάντα ώστε να το πάω στο service αν είναι θέμα hardware.Να σημειώσω πως η συσκευή δεν φοράει κανενός είδους screen protector καθώς το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι μπορεί να φταίει αυτό.Επίσης έχω κάνει επαναφορα ρυθμίσεων,έ κανα διαγνωστικό έλεγχο από το μενού της συσκευής και έχω περάσει όλες τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις και δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.Μήπως είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία και κάποια πιθανή λύση;Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπορεί να βοηθήσει!

Όπως ειπώθηκε μπορείς να τερματίσεις την κλήση από το power button. Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι μου κάνει το ίδιο και το δικό μου. Έχω καταλήξει ότι αργεί να καταλάβει ο αισθητήρας ότι έχω απομακρύνει το κινητό από το αυτί. Πιθανόν λόγω του ότι το κινητό είναι φορτωμένο και αργεί γενικότερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάσαμε την .224 και στο καπάκι έρχεται η .253; Θα μας τρελάνει η Sony. BTW, όσοι έχετε κατεβάσει την .224 τι διαφορές έχετε παρατηρήσει, ιδιαίτερα στην διάρκεια της μπαταρίας;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα εγκατάσταση (έχω γερμανικό firmware) μόνο διορθώσεις Bluetooth λέει ότι έχει και μικρές διορθώσεις σφάλματων.

Ναι εγώ δει χωρίς καθόλου gaming 6 μισή ώρες screen on time με μια ώρα παιχνίδια 4 μισή με 5 το πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Εγώ 4.30 με 5 παρα συνήθως! Και από το 25% μπαίνει σε stamina
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις μου ήρθε νέα ειδοποίηση ενημέρωσης λογισμικού μέσω PC companion, με βελτιώσεις στο Bluetooth και άλλα θέματα ασφαλείας...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και εγώ το update, δεν κατάλαβα διαφορές πάντως.. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν έρχεται ΟΤΑ και πρέπει να το συνδέσω με τον υπολογιστή! Εκτός και αν αργεί παραπάνω το ΟΤΑ να έρθει..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει ΟΤΑ εδώ και 15 μέρες περίπου. Να πω ότι και εγώ δεν είδα διαφορές. Το Stamina σε ποιο ποσοστό μπαταρίας πρέπει να ενεργοποιηθεί, default είχε 15% και εγώ το έβαλα στο 25%. Αν δεν κάνω λάθος όταν ενεργοποιηθεί κλείνει όλες τις εφαρμογές που λειτουργούν στο παρασκήνιο με σκοπό να εξοικονονομίσει μπαταρία.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πολύ ευχάριστα νέα από ότι είδα από τον MKBHD το Nougat προσφέρει καλύτερη αυτονομία τουλάχιστον στο Nexus 6P που το δοκίμασε. Επίσης μας βλέπω για Φεβρουάριο
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το Ζ3+ είναι η παλαιότερη συσκευή που θα πάρει android 7... http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λογική λέει ότι όσο παίρνει το Ζ5 τόσο θα πρέπει και το Ζ3+ μιας και φοράει το ίδιο soc. Από την άλλη όμως θεωρητικά θα το υποστηρίζουν με τέτοια updates έως τον Μάιο του 2017, πάντα με το σκεπτικό της υποστήριξης 2 ετών. Άρα αν πάρει την 7 θα είναι και η τελευταία!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να δώσουν την 7 σχετικά έγκαιρα.

αν είναι να τη δώσουν το Φεβρουάριο-Μάρτιο τι νόημα έχει.

ήδη είμαστε με security patch Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Έχει κανείς καμία flip case που να είναι λίγο κομψή? Επίσης ανοίγει η οθόνη όταν ανοίγεις το πορτάκι?

Ευχαριστώ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ :X:X:X:X

 

ΜΟΛΙΣ ΠΕΘΑΝΕ Η ΟΘΟΝΗ

 

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ COMPANION ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΘΕΙ Η ΟΘΟΝΗ :cry::cry::cry:

 

Διαβάζω ότι το έχει κάνει και σε πολλούς άλλους και ότι τελικά πήγε για επισκευή @#$@#$%@$#^^

 

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ; ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Δεν το πιστεύω ότι την πάτησα έτσι. Ποτέ δεν ήθελα να πάω σε Σόνυ και τώρα την πληρώνω. Ας πρόσεχα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ας πρόσεχα. Τι δουλειά είχα με τους πουθενάδες :(

 

Αυτό που προτείνεις με φαίνεται σαν κινέζικα. Μπορείς σε παρακαλώ να το απλοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...