Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα το aqua green, είναι αυτό που βρίσκεις πιο δύσκολα και κατά την ταπεινή μου άποψη το πιο όμορφο.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160401/110c3b904e5fc637ac62dd780dcc444d.jpg

Πολυ ωραιο χρωμα το πρασινο,σαν ασημί ειναι..Εχεις παρατηρησει καθολου θεματα εντονης υπερθερμανσης σε σημειο να κλεινει η εφαρμογη της καμερας?Ευχαριστω

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραιο χρωμα το πρασινο,σαν ασημί ειναι..Εχεις παρατηρησει καθολου θεματα εντονης υπερθερμανσης σε σημειο να κλεινει η εφαρμογη της καμερας?Ευχαριστω

Αν διαβάσεις από το παρακάτω ποστ και μετά θα βρεις την απάντηση που ψάχνεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6626095

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Πόσο γρήγορα φορτίζει η μπαταρία του z3+

 

α και κάτι τελευταίο η θύρα που φορτίζουμε το κινητό δεν έχει καπάκι και με προβληματιζη μετά από ποσι ώρα, μετά από επαφή σε νερό, μπορώ να συνδέσω το καλώδιο usb για να μην γίνει καμιά βραχικικλοση με το νερό που έχει κάτσει στην θύρα ??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα για σένα, η εταιρία εχει λάβει τα κατάλληλα μέτρα ασφαλείας.

 

Δηλαδή ακόμα και νερό να έχει κάτσει μέσα και το σύνδεσης στο ρεύμα δεν παθαίνει το τπ ?!

Link to comment
Share on other sites

Πειτε λιγο καμια αποψη ειμαι αναμεσα στο z3+ και Lg g4

Καλύτερα να ανοίξεις θέμα στο "επιλογή συσκευής". ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακόμα και νερό να έχει κάτσει μέσα και το σύνδεσης στο ρεύμα δεν παθαίνει το τπ ?!

 

Λόγω προπόνησης και δουλειάς και επειδή δεν το έχω μέσα σε θήκη, το βάζω κάθε δύο μέρες κάτω από την βρύση...

Ακολουθώ την πολιτική της Sony, δηλαδή αφού το καθαρίσω με νερό, φροντίζω είτε να στεγνώσει με αέρα (βασικά πιστολάκι) είτε με ένα καθαρό στεγνό πανί. Σε κάθε περίπτωση κοιτάς η θύρα να μην έχει νερό ή υγρασία.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νεότερο σε screen on time με τη marshmallow τώρα που το έχετε όλο και περισσότεροι?

 

Χοντρικά εγώ που το άφησα να πέσει μέχρι 15% και έχοντας συνεχώς ανοιχτό 4g και WiFi είχε 6 ώρες πάρα κάτι. Αυτή τη στιγμή έχω 40% με παρόμοια χρήση και δείχνει χρήση οθόνης 3 ήμισυ ώρες που τις αντιστοιχεί στο 61% της χρήσης. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει.

Εγώ σκέφτομαι να πάρω και δεύτερο για τη γυναίκα μου για όπως φαίνεται είναι μάλλον ασυναγωνιστο σε σχέση Κοστους-χαρακτηριστικων.

Link to comment
Share on other sites

τα νούμερα που λες ξεπερνούν τις προσδοκίες

έχεις κάνει κάποια ειδική ρύθμιση, πχ data κλειστά, μείωση των συγχρονισμών ή κάτι αντίστοιχο?

 

εγώ με 4+ ώρες καλύπτομαι αρκεί όντως να τις έχει και όχι μόνο υπο ειδικές συνθήκες.

το καλό είναι οτι γενικά προτιμώ σκοτεινές οθόνες και έχω σε όλα μου τα κινητά τη φωτεινότητα αρκετά χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

τα νούμερα που λες ξεπερνούν τις προσδοκίες

έχεις κάνει κάποια ειδική ρύθμιση, πχ data κλειστά, μείωση των συγχρονισμών ή κάτι αντίστοιχο?

 

εγώ με 4+ ώρες καλύπτομαι αρκεί όντως να τις έχει και όχι μόνο υπο ειδικές συνθήκες.

το καλό είναι οτι γενικά προτιμώ σκοτεινές οθόνες και έχω σε όλα μου τα κινητά τη φωτεινότητα αρκετά χαμηλά.

 

Ίσα ίσα είχα συνεχώς ανοιχτό και 4g και wifi μάλιστα χρησιμοποίησα και περιστατικά GPS και φωτογραφική μηχανή. Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια οπότε δεν ξερω τι κατανάλωση υπάρχει σε τέτοια περίπτωση.

Σημείωση, το κινητό έχει και ένδειξη με την κατανάλωση σε κάθε χρήση σε mAh.

Τις δικές μου προσδοκίες τις ξεπέρασε. φανταζόμουν ότι θα είχε μικρότερη αυτονομία γιατί έχω γνωστούς με iPhone και galaxy note 3 που κυκλοφορούν με έναν φορτιστή στο χέρι και έχω έβγαλα πάνω από μια ημέρα με την παραπάνω χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παράπονο, καλή λήψη και ταχύτατη σύνδεση.

 

Τις τέσσερις ώρες οθόνη τις ξεπερνά.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160406/fca35208b35ec9c37783005ea5fdce14.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160406/ae21c763ffabefbcbd5137d873458771.jpg

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που δείχνει δεν χάνεται η αδιάβροχοίηση;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που δείχνει δεν χάνεται η αδιάβροχοίηση;

 

γιαυτο ειπα εκτος εγγυησης

 

φυσικο δεν ειναι ?

 

ειναι πρεσαριστα με (adhesive) κολλα

 

λογικα αν καποιος προμηθευτει ενα παρομοιο συγκολλητικό μεσο μπορει να πετυχει παλι την αδιαβροχοποιηση με την καταλληλη εφαρμογη

 

στην ολη υποθεση ειναι να εχεις τα καταλληλα μεσα και ειδικα το εργαλειο βεντουζα + μια πενα , καποια τσιμπιδα και ενα πλαϊερ πλαστικο για τις καλωδιοτενειες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντομεταξυ το εχω παραγγελει και το περιμενω απο μερα σε μερα

 

μαυρο , dual εκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω παραγγειλει ενοειται και τα καταλληλα accessories

 

tempered glass και 2-3 θηκες

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

βάλε κανένα λινκ για τα accessories

 

για την αδιαβροχοποίηση, όσο το έχω ψάξει, αν το κολλήσεις ξανά με το pad(πχ για το z3 http://www.ebay.com/itm/Sony-Xperia-Z3-Adhesive-Display-Sealing-Glass-Pad-Glue-Foil-) πουχρησιμοποιούν και στο εργοστάσιο έχεις καλές πιθανότητες να δουλέψει

το τεστάρεις ως εξής, ανοίγεις το app με τον αισθητήρα πίεσης και ζουλάς με το χέρι το κινητό.

αν η ένδειξη αλλάζει τότε είναι στεγανό, αν όχι τότε δεν είναι.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Απο flash τι λεει, ειναι δυνατο δηλ μπορω να το χρησιμοποιησω σαν φακο?

Καλό είναι, όπως όλα. Δηλαδή, για να καταλάβω, και χωρίς παρεξήγηση, αυτό για σένα είναι ένα σημαντικό κριτήριο για την επιλογή ή όχι ενός κινητού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιαυτο ειπα εκτος εγγυησης

 

φυσικο δεν ειναι ?

 

ειναι πρεσαριστα με (adhesive) κολλα

 

λογικα αν καποιος προμηθευτει ενα παρομοιο συγκολλητικό μεσο μπορει να πετυχει παλι την αδιαβροχοποιηση με την καταλληλη εφαρμογη

 

στην ολη υποθεση ειναι να εχεις τα καταλληλα μεσα και ειδικα το εργαλειο βεντουζα + μια πενα , καποια τσιμπιδα και ενα πλαϊερ πλαστικο για τις καλωδιοτενειες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντομεταξυ το εχω παραγγελει και το περιμενω απο μερα σε μερα

 

μαυρο , dual εκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω παραγγειλει ενοειται και τα καταλληλα accessories

 

tempered glass και 2-3 θηκες

Νομίζω ότι δεν αξίζει για να κερδίσεις λίγα χρήματα από την αλλαγή μπαταρίας και να χάσεις την αδιάβροχοίηση. Εκτός και αν στο εξουσιοδοτημένο σέρβις δεν μπορούν να πετύχουν την αδιάβροχοίηση ξανά και δεν σου δίνουν εγγύηση και γι αυτό μετά την αλλαγή μπαταρίας. Γνωρίζει κανείς σχετικά; Στα άλλα αδιάβροχα μοντέλα τι ισχύει;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος και εγω απο χθες.Ειναι τελειο το κινητο.Το μονο προβλημα ειναι η μπαταρια κραταει 12 ωρες τη μερα με μετρια χρηση παιζω 1 ωρα παιχνιδια λιγο ιντερνετ κανενα video στο ytube τα εχω ολα απενεργοποιημενα nfc bluetooth εντοπισμο θεσης και εχω και ενεργοποιημενη την βελτιστοποιηση μπαταριας οθονη ρυθμισμενη περιπου στο 30% και στην χρηση μπαταριας μονο η οθονη τραβαει 17% το viber 5% η ετοιμοτητα κυψελης 3% και ενα παιχνιδι που εχω και ειναι online αλλο ενα 3% επισης εχω το yahoowheather widget στην αρχικη οθονη την facebook εφαρμογη και το tapatalk και το viber.Εχω κανει τις αναβαθμισεις σε android 6.Τι μπορει να παιζει?Δεν εστρωσε ακομα?ζεστενεται αν παιξω παιχνιδι οχι βαρυ.Εψαξα στο ιντερνετ για να το ρουταρω και δεν γινεται το δικο μου μοντελο μονο αν το φλασαρω με αλλη ρομ θελω να το ρουταρω για να κανω underckock τον cpu μηπως φταιει επειδη ζεστενεται και τρωει την μπαταρια.Αν καλοκαιριασει λιγο θα ψηνεται κανονικα το κινητο ακομα και με απλο σερφαρισμα.Πριν ειχα ενα oukitel 6000 mha και το φορτιζα 1 φορα τη βδομαδα με φουλ χρηση.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος και εγω απο χθες.Ειναι τελειο το κινητο.Το μονο προβλημα ειναι η μπαταρια κραταει 12 ωρες τη μερα με μετρια χρηση παιζω 1 ωρα παιχνιδια λιγο ιντερνετ κανενα video στο ytube τα εχω ολα απενεργοποιημενα nfc bluetooth εντοπισμο θεσης και εχω και ενεργοποιημενη την βελτιστοποιηση μπαταριας οθονη ρυθμισμενη περιπου στο 30% και στην χρηση μπαταριας μονο η οθονη τραβαει 17% το viber 5% η ετοιμοτητα κυψελης 3% και ενα παιχνιδι που εχω και ειναι online αλλο ενα 3% επισης εχω το yahoowheather widget στην αρχικη οθονη την facebook εφαρμογη και το tapatalk και το viber.Εχω κανει τις αναβαθμισεις σε android 6.Τι μπορει να παιζει?Δεν εστρωσε ακομα?ζεστενεται αν παιξω παιχνιδι οχι βαρυ.Εψαξα στο ιντερνετ για να το ρουταρω και δεν γινεται το δικο μου μοντελο μονο αν το φλασαρω με αλλη ρομ θελω να το ρουταρω για να κανω underckock τον cpu μηπως φταιει επειδη ζεστενεται και τρωει την μπαταρια.Αν καλοκαιριασει λιγο θα ψηνεται κανονικα το κινητο ακομα και με απλο σερφαρισμα.Πριν ειχα ενα oukitel 6000 mha και το φορτιζα 1 φορα τη βδομαδα με φουλ χρηση.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Να σε ρωτήσω είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όπως τα λένε στο YouTube με την θερμοκρασία όταν παίζεις παιχνίδια στο z3+?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...