Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν είσαι Γερμανία αλλάζει το πράγμα. Πρόβλημα δεν θα έχεις κανένα μιας και θα πληρώσεις μέσω paypal που σου παρέχει την ασφάλεια που χρειάζεσαι. Απλά έχε υπόψιν ότι αν το αγοράσεις από Αγγλία πιθανότατα θα έχει και αγγλικό φορτιστή και θα χρειαστείς αντάπτορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, εγώ το αγόρασα πριν από δύο εβδομάδες περίπου το single sim από το e-shop.gr. Ήταν μέσα σε κουτί της Vodafone, όχι το κλασσικό κουτί των προϊόντων της Sony. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος γενικότερα από το κινητό, απλά το μόνο που με "χαλαει" είναι ότι ακόμη περιμένω την marshmallow. Γνωρίζετε μήπως πως μπορώ να δω πότε με το καλό θα έρθει και σε εμενα; Ευχαριστώ
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Feature

 

A Power Cord/Travel Adaptor (suitable for your country)

A power cord or travel adapter will be provided according to the shipping country. Please contact us if you have other preference.

 

 

 

Αυτά γράφει μέσα ο ένας, Our stock are imported from all over the world and item box may open for quality check. if the charger isn't Europe type, we will provide a suitable travel adapter. λέει ο άλλος. Οπότε υποθέτω θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα δω τι θα με πουν.

 

Με τις μπάντες κλπ παίζει να παίξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα, εγώ το αγόρασα πριν από δύο εβδομάδες περίπου το single sim από το e-shop.gr. Ήταν μέσα σε κουτί της Vodafone, όχι το κλασσικό κουτί των προϊόντων της Sony. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος γενικότερα από το κινητό, απλά το μόνο που με "χαλαει" είναι ότι ακόμη περιμένω την marshmallow. Γνωρίζετε μήπως πως μπορώ να δω πότε με το καλό θα έρθει και σε εμενα; Ευχαριστώ

 

Δεν θυμάμαι το e-shop να αναφέρει πουθενά οτι η συσκευή της ήταν Vodafone branded και αυτό σίγουρα δεν είναι σωστό.

 

Με τις μπάντες κλπ παίζει να παίξει κάτι;

 

Αν είναι ευρωπαϊκή συσκευή δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι το e-shop να αναφέρει πουθενά οτι η συσκευή της ήταν Vodafone branded και αυτό σίγουρα δεν είναι σωστό.

 

Καλά θυμάσαι, πουθενά δεν το ανέφερε. Εν το μεταξύ δεν έχει κάποιο λογότυπο ή έξτρα λογισμικό της Vodafone, παρά μόνο την εφαρμογή my Vodafone. Anyway επειδή είναι και καλά Vodafone branded, προφανώς για αυτό και αργεί η ενημέρωση, ε;

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Anyway επειδή είναι και καλά Vodafone branded, προφανώς για αυτό και αργεί η ενημέρωση, ε;

 

Ναι, ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν και εχουν ρωτήσει και αλλα μέλη, μπορουν οι χρηστες να πουν αν αξίζει το κινητό ή υπάρχουν οντως προβληματα με επανεκκίνησεις και διακοπης εφαρμογων;

Σε καποια reviews, επισης, αναφερουν οτι δεν ειναι καλη η οθονη και η γωνια θεασης ειναι απογοητευτικη; αληθεύουν ή ειναι υπερβολες απο υπερμαχους ανταγωνιστικων συσκευων;

Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω αλλα θα ηθελα και τη συμβουλή καποιου που εχει εμπειρια με το κινητο.

Εχω ενα παλιο galaxy s και τουλάχιστον η οθονη που ειναι amoled ειναι ιδιαιτερα ποιοτική και με εκπληκτική αντιθεση οποτε δεν ξερω τι να περιμενω απο οθονη lcd

 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι γρήγορο και δεν κολλάει καθόλου. Η οθόνη του είναι καλή, με πολύ καλή απόδοση των χρωμάτων, μεγάλη φωτεινότητα και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα στην γωνία θέασης. Οι οθόνες amoled έχουν μια πιο "εντυπωσιακή" εικόνα σε σχέση με τις lcd. Στο Z3+ είδα αυτή την διαφορά να μειώνεται πολύ και έχω μέτρο σύγκρισης μιας και έχω στην κατοχή μου τα Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 και J5, αλλά και τις φωτογραφικές NX1 και NX500 με αρκετούς φακούς.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία δεν είδα να ανεβάζει πολύ, δεν το ζόρισα όμως ιδιαίτερα. Δεν παίζω παιχνίδια, μετά από αρκετή ώρα προβολής βίντεο ζεστάθικε στο πίσω μέρος, αλλά μην φανταστείς κάτι τραγικό, έτσι ζεσταίνονταν και το SP που είχα. Διάρκεια μπαταρίας μου βγάζει 1,5-2 μέρες, αρκετό Internet και νορμάλ ομιλία. Χρόνους δεν είδα, σήμερα ξεκίνησα από 100% φορτισμένο και όταν εξαντληθεί η μπαταρία θα πάρω screenshot και θα το ανεβάσω.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Στη κατοχή μου είχα galaxy s3 nexus 4 και LG g2. Πρώτη φορά πάω σε Sony και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές το έχω το κινητό μια δυο εβδομάδες περίπου και ενημέρωθηκε μέσω υπολογιστή σε Marshmallow.το κινητό δεν μ έχει ζεσταθει ποτέ έως τώρα υπερβολικά και είμαι εναλλάξ 4g wifi συνέχεια.με την ενημέρωση η μπαταρία βελτιώθηκε πολύ κρατάει 1.30 μέρα σίγουρα.η οθονη πάρα πολυ καλή τρομερή φωτεινότητα και χρώματα.γενικα πολύ καλή εμπειρία χρήσης σε αυτά τα λεφτά με sd810 και 3gb ram ότι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η φωτεινότητα είναι πολύ καλή και η απόδοση των χρωμάτων επίσης. Την φωτεινότητα την έχω λίγο κάτω από τα 2/3 και είναι πολύ φωτεινή η οθόνη. Η τιμή του είναι πειρασμός θα τολμούσα να πω, έπεσε κάτω από τα 300€.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Αναστήθηκε το θέμα βλέπω. Πολλοί οι κάτοχοι/υποψήφιοι.

Χαίρομαι για αυτό γιατί τα περισσότερα sites το "έθαψαν" και απο, τι φαίνεται είναι μια πάρα πολύ αξιόλογη συσκευή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δείχνει. Όποιος κάνει έρευνα αγοράς για επώνυμο αξιόλογο κινητό με λογική τιμή καταλήγει σε αυτό. Από το λίγο διάστημα που το έχω δεν βλέπω να υστερεί σε κάτι. Πριν δύο χρόνια με αυτά τα χρήματα περίπου έπαιρνε κάνεις ένα καλό midrange κινητό, όχι μια ναυαρχίδα που δεν έχει κλείσει ακόμη ούτε ένα χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά. Το μόνο που με προβληματίζει ίσως είναι η κάμερα του, θέμα που έχουν όλα τα Sony αλλά αυτό οφείλεται στην πολιτική της εταιρείας. Για να μην την άδικο όμως, θα "παίξω" λίγο με τις ρυθμίσεις στο manual mode και θα επιστρέψω με ποιο ολοκληρωμένη άποψη.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

αυτά που είναι branded, πχ απο vodafone όπως αναφέρθηκε νωρίτερα, αλλάζουν εύκολα ή είναι πολύπλοκη διαδικασία που πιθανόν να ακυρώνει και την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

αυτά που είναι branded, πχ απο vodafone όπως αναφέρθηκε νωρίτερα, αλλάζουν εύκολα ή είναι πολύπλοκη διαδικασία που πιθανόν να ακυρώνει και την εγγύηση?

 

Έλα ντε. Εγώ ακόμη περιμένω την marshmallow και αν ήξερα αυτό που ρωτάς σίγουρα θα το επιχειρούσα.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι δείχνει. Όποιος κάνει έρευνα αγοράς για επώνυμο αξιόλογο κινητό με λογική τιμή καταλήγει σε αυτό. Από το λίγο διάστημα που το έχω δεν βλέπω να υστερεί σε κάτι. Πριν δύο χρόνια με αυτά τα χρήματα περίπου έπαιρνε κάνεις ένα καλό midrange κινητό, όχι μια ναυαρχίδα που δεν έχει κλείσει ακόμη ούτε ένα χρόνο κυκλοφορίας στην αγορά. Το μόνο που με προβληματίζει ίσως είναι η κάμερα του, θέμα που έχουν όλα τα Sony αλλά αυτό οφείλεται στην πολιτική της εταιρείας. Για να μην την άδικο όμως, θα "παίξω" λίγο με τις ρυθμίσεις στο manual mode και θα επιστρέψω με ποιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Σε αυτή τη τιμή είναι αρκετά καλή ευκαιρία μόνο και μόνο που πήρε και 6.0!!η κάμερα εμένα μου φαίνεται εκπληκτική σε σχέση με το g2 που είχα αλλά και σε σχέση με το S6 ενός φίλου δεν έχουν σοβαρές διαφορές..και η μπροστινή πολύ καλή!!!γενικα πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του είναι vfm που λένε.

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η κάμερα, απλά όταν ασχολείσαι με τη φωτογραφία και έχεις ως μέτρο σύγκρισης μια mirrorless με αισθητήρα aps-c 28MP η ποιότητα της εικόνας που παίρνεις από ένα κινητό σου φαίνεται κάπως...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνάδελφοι :lol:

 

Έχω μια ερώτηση για το 2καρτο και ακόμα δεν μπόρεσα να βγάλω μια άκρη...

 

Λένε ότι μονάχα η μία από τις δύο κάρτες μπορεί να δουλεύει σαν LTE. Και ερωτώ: και οι 2 θέσεις μπορούν να έχουν ΛΤΕ, απλά δεν μπορούν να συνυπάρξουν ταυτόχρονα, σωστά;

 

Υποθετικό σενάριο: στη ΣΙΜ1 έχω την κανονική μου κάρτα που έχω και δεδομένα (αλλά λίγα) και στη ΣΙΜ2 έχω την έξτρα καρτούλα για μεγαλύτερο όγκο δεδομένων. Μπορώ να τη βάζω να δουλεύει σαν ΛΤΕ στην 1η και να δέχομαι και τηλέφωνα και να έχω δεδομένα (κάτι σαν κανονικό μονόκαρτο δηλαδή); και μετά όποτε θέλω να αλλάζω από το μενού τα δεδομένα έτσι ώστε να γίνει η ΣΙΜ1 "απλή" κάρτα με 2G και η ΣΙΜ2 με ΛΤΕ; ή είναι προκαθορισμένα πχ ΣΙΜ1 πάντα 2G και SIM2 LTE;;

 

Επίσης το μήνυμα που έλαβα από τον πωλητή λέει το εξής:

 

We provide 1 Year Seller Warranty and covers manufacturers defects only. You can contact us for the warranty

 

που σημαίνει ουσιαστικά τι; Ότι σε περίπτωση που κάτι πάθει θα πρέπει να το στείλω σε αυτόν; Και όχι να πάω στη SONY ή σε κάποιον που δουλεύει με τη SONY;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει αυτός. Σήμερα έμαθα ότι δεν ήξερε τι ακριβώς έλεγε.

 

Βόηθα σύντροφε να βγάλω άκρη. :cry:

 

 

EDIT

 

κάτι βρήκα!!!

 

 

οπότε γίνεται να αλλάζει, εάν και είναι μπελαλίδικο (ίσως στο πλας να έχει αλλάξει σε πιο εύκολο).

 

Μπορεί κάποιος να με πει τι γίνεται με αυτό: We provide 1 Year Seller Warranty and covers manufacturers defects only. You can contact us for the warranty

 

;;

Edited by Trendelenburg
Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση. Αυτο που λένε οτι η καμερα σε 4k βγαζει μηνυμα οτι υπερθερμαίνεται και σβηνει το εχει δοκιμασει καποιος;

Υπαρχει και το παρακατω βίντεο που λέει οτι το πρόβλημα παραμένει και μετα το διορθωτικό upadate

Επισης, υποθετω οτι εχει ελληνικα κανονικα, σωστα;

Μου φαίνεται οτι θα το παραγγείλω τελικα.

 

Ευχαριστώ τα μελη για ολες τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνικά φυσικά και έχει. Για το βίντεο θα σου εμφανίσει το πρόβλημα αν η εγγραφή είναι παρατεταμένη και γίνει σε αρκετά θερμό περιβάλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένη λήψη δεν το λες στο 1,30 λεπτά, και το μήνυμα προειδοποίησης μου το έβγαλε στο 1,20. Καλά το βίντεο που έβαλες λέει μόνο για 18 δευτερόλεπτα... Μάλλον είναι μόνο για να λέμε ότι έχουμε 4Κ. Δεν έχω εμπειρία από αλλά κινητά, πόσο μπορούν να τραβάνε 4K; Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένη λήψη δεν το λες στο 1,30 λεπτά, και το μήνυμα προειδοποίησης μου το έβγαλε στο 1,20. Καλά το βίντεο που έβαλες λέει μόνο για 18 δευτερόλεπτα... Μάλλον είναι μόνο για να λέμε ότι έχουμε 4Κ. Δεν έχω εμπειρία από αλλά κινητά, πόσο μπορούν να τραβάνε 4K;

Sorry δεν καταλαβα, σου εβγαλε μηνυμα για θερμοκρασια στο 1,20 και στο 1,30 σταματησε την εγραφη βιντεο απο μονο του ή τη σταματησες εσυ ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...