Jump to content

Xiaomi yi sports camera


Roid_rage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Φανταστικό βίντεο, αν δεν έλεγες ότι ήταν από την Xiaomi θα πίστευα ότι ήταν από επαγγελματική κάμερα!!!

Εμένα πάλι μου φαίνονται πολύ μουντά και θολά τα χρώματα, αν και έβαλα το video στα 1080p.

¨Εχουμε κανένα άλλο δείγμα από θάλασσα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την περασμενη βδομαδα εβγαλα καμποσα υποθαλασσια βιντεο, ειχα μια ανησυχια για το φωτισμο, αλλα τα ημερήσια βιντεο ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, δε μπορώ να πω τπτ αλλο. Τωρα δε μπορω να ανεβασω, γιατι ειμαι με 3g, αλλα μιας και μου το θυμισες, το βραδυ θα ανεβασω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνονται πολύ μουντά και θολά τα χρώματα, αν και έβαλα το video στα 1080p.

¨Εχουμε κανένα άλλο δείγμα από θάλασσα;

Όντας παρών, τα χρώματα είναι ακριβώς αυτά που είχε η θάλασσα. Δεν ήμουν σε πισίνα.. αποδίδει μια χαρά. Θα ανεβάσω και αλλά από πιο... καθαρές θάλασσες :)

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/TLV6rgMfPrc

https://youtu.be/0vewWtYWKfQ

https://youtu.be/4pcSJLrP5d0

https://youtu.be/DIV76f5cc3k

Η εστίαση είναι σε "spot" για να μπορεί να προσαρμόζεται μέσα στις τρύπες

Θα κάνω τροποποίηση ανεβάζοντας κιαλλα

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση http://www.xiaoyi.com/update/sports?lang=el-gr

Firmware Update for XiaoYi Action Camera

-- Latest Firmware Version:v1.2.12 --

Updated Time: 2015-09-14 03:54:27.0

Added Photos folder while taking photo in time-lapse and Burst mode;

Optimized the power-svaing mode, in order to increase the camera working time;

Optimized the hint sound and LED light, helping to recognize the camera’s status;

Optimized the experience of loop video record while SD-Card is full;

Fixed no response while controlling Camera via APP;

Fixed the image reveral setting don’t take effect while recording video in time-lapse mode;

Fixed no preview video in app after reconnecting camera;

Fixed duration difference between preview video and the actual video file in time-lapse mode;

 

Να ρωτήσω τους χρήστες τι metering mode χρησιμοποιούν ανά περίσταση; Π.χ. σε υποβρύχιο βίντεο σε πισίνα να βάλω center ή spot; Yπάρχει και το average.....

Link to comment
Share on other sites

Center βαλε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή θα ρίξω παραγγελία, εκτός από την αδιάβροχη θήκη, υπάρχουν άλλα μπιχλιμπίδια που οι κάτοχοι της καμερας θεωρείτε ότι είναι χρήσιμα? Πχ βάση αυτοκινήτου, προστατευτικό κάλυμμα για το φακό κλπ.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Polarized filter, ειδικά το καλοκαίρι.. Για τα υπόλοιπα εξαρτάται την χρήση.. Μου ήρθε πρόσφατα βάση για αετό.. Θα ανεβάσω βίντεο κάποια στιγμή :)
Link to comment
Share on other sites

Παρε μια μπαταρια, ειναι φτηνες. Επισης οπωσδηποτε καλυμα φακου. Οι βασεις αυτοκινητου, ποδηλατου ειναι αναλογα αν θελει ο καθενας. Επισης θηκη σιλικονης πολυ χρησιμη.

Α και για την αδιαβροχη θηκη, παρε μαζι και τη λαβη με αερα για να επιπλεει μονη της.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό, αλλά από Banggood, αλλά τώρα δεν το έχουν...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα μαζευονται πολλα.. Γιατι να μην παρεις αυτο το head band σα φακο; Αμα κανεις υποβρυχιο ψαρεμα θα εχεις ηδη καλη μασκα.

Με μονωτικη ταινια στην τελικη.. cost effective

 

Για υποβρύχιο ψάρεμα λέτε να είναι ok??? Πολλοί έχουν πάρει την go pro αλλά είναι ακριβή

Ναι, μολις πιασω το Τζοκερ θα παρω μία :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

επειδή πρόσφατα απέκτησα και μια gopro hero 4 silver, απλά να πω πως δεν υπάρχει καμία σύγκριση στον χειρισμό και την ποιότητα των δυο καμερών. Όσο απο μπαταρία, δεν το σχολιάζω καν.
Link to comment
Share on other sites

επειδή πρόσφατα απέκτησα και μια gopro hero 4 silver, απλά να πω πως δεν υπάρχει καμία σύγκριση στον χειρισμό και την ποιότητα των δυο καμερών. Όσο απο μπαταρία, δεν το σχολιάζω καν.

Εντάξει, λογικό είναι. Τιμή?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

412€. Είναι αρκετά βέβαια και δεν έχουν καμία σχέση με τα περίπου 110€ που βγήκε η xiaomi με την βάση και κάποια εξαρτήματα.

 

Αποφάσισα να δώσω την xiaomi σε φίλο που δεν έχει κάμερα και θα κρατήσω την GoPro.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι βγήκε να κοντράρει την 3..από εκεί και πέρα μπαταρίες πέρνεις με μερικά δολάρια..Και τα οπτικά της δεν έχουν καμία σοβαρή απόσταση από της 4..Εντάξει στον χειρισμό πάσχει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι βγήκε να κοντράρει την 3..από εκεί και πέρα μπαταρίες πέρνεις με μερικά δολάρια..Και τα οπτικά της δεν έχουν καμία σοβαρή απόσταση από της 4..Εντάξει στον χειρισμό πάσχει

 

έχω αγοράσει έξτρα μπαταρία για την xiaomi και φορτιστή που φορτίζει δυο ταυτόχρονα. Και πάλι όμως και οι δυο μαζί, δεν φτάνουν την μια της gopro. H μπροστά οθόνη της gopro φτάνει για να κάνει τον χειρισμό της κάμερας αρκετά πιο εύκολο. Για την ενσωματωμένη οθόνη, ούτε λόγος για σύγκριση. Αρκετά όμως με την gopro, είμαι εκτός θέματος αρκετά ποστ. Για συμπέρασμα και κλείνω, φοβερός φακός η xiaomi, δύσκολος χειρισμός και χάλια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο bangggod βρήκα τρεις φορές την ίδια, η πρώτη στα 60 ευρώ τι διαφορά έχει από την δεύτερη στα 77 ευρώ ώστε να δικαιολογούν τα 17 ευρώ διαφορά;

 

Επίσης υπάρχει και η αυτή στα 72 ευρώ, τι διαφορά έχει, διαφορετικό firmware;

 

Έχω μπερδευτεί λίγο......

Link to comment
Share on other sites

H πρώτη και η τελευταία δεν έχουν Διάφορα..σίγουρα η τελευταία είναι της τελευταίας γενιάς..η μεσαία είναι η travel έκδοση νομίζω περιλαμβάνει μπαστούνι.ψάξε στο νετ για την τραβελ έκδοση

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...