Jump to content

Xiaomi yi sports camera


Roid_rage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 2 χρόνια αναβάθμισα την yi και την πρώτη mobius, με την yi 4k (όχι την 4k+) και πιστεύω οτι αξίζει τα 138€ (αγορά σε προσφορά από Amazon.fr). Περιμένω και το yi gimbal, που το είχα παραγγείλει 11/11 αλλά μάλλον περνάει τελωνείο οπότε τζάμπα η μισή τιμή που είχε την συγκεκριμένη μέρα στο AliExpress.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 2 χρόνια αναβάθμισα την yi και την πρώτη mobius, με την yi 4k (όχι την 4k+) και πιστεύω οτι αξίζει τα 138€ (αγορά σε προσφορά από Amazon.fr). Περιμένω και το yi gimbal, που το είχα παραγγείλει 11/11 αλλά μάλλον περνάει τελωνείο οπότε τζάμπα η μισή τιμή που είχε την συγκεκριμένη μέρα στο AliExpress.

 

Ποσο το πηρες το gimbal?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

96,10 δολάρια, περίπου 82 ευρώ... το Amazon, το αμερικανικό, χθες το είχε 89,99.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

96,10 δολάρια, περίπου 82 ευρώ... το Amazon, το αμερικανικό, χθες το είχε 89,99.

 

αντε μεγεια! καλα ΜΗ κουνημενα video! :lol: :lol:

και εγω το σκεφτομουν να τσιμπισω ενα καποια στιγμη, αλλα δεν ξερω ρε γαμwτο μου παει πολυ να δωσω τοσα για ενα μπαστουνι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ελπίζω μονο να μην πληρώσω πάνω από 40-50€ τελωνείο, που μπήκε βγήκε σε μια μέρα, αν και σωστό είναι 35€.Ειμαι περίεργος ο "μπακάλης" τελωνης τι θα χρεώσει, γιατί πραγματικά, δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ελπίζω μονο να μην πληρώσω πάνω από 40-50€ τελωνείο, που μπήκε βγήκε σε μια μέρα, αν και σωστό είναι 35€.Ειμαι περίεργος ο "μπακάλης" τελωνης τι θα χρεώσει, γιατί πραγματικά, δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

εχω την εντυπωση, οτι θα την γλυτωσεις..

πηραμε 3 xiaomi yi 4κ απο geekbuying, μετα το σπετεμβρη, που δεν ξεραμε τι γινοταν με τα τελωνεια, και αν εξαιρεσεις την καθυστεριση (σχεδον 2μηνο) δεν πληρωσαμε κατι εξτρα τελωνειο! Η τερμα κωλοφαρδοι ή αυτοι δεν ασχολουνται με καμερες ακομη! :lol::lol:

επισης, στο τελευταιο 4 μηνο εχω παραλαβει παραγγελειες με action cam και διαφορα μπιχλιμπιδια για καμερες πανω απο 600-650Ε χωρις priority bangood κλπ, και ολα κομπλε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλά δεν το νομίζω γιατί σίγουρα μπήκε τελωνείο, είναι σαφές από το tracking και δεν μου έχει ξανατυχει να εμφανιστεί κ.δ.δ Ρουφ άλλη φορά . Απλά επειδή, μετά την παραγγελία, κατάλαβα ότι η yi βάζει τιμή κοντά στην πραγματική πάνω στο δέμα, ελπίζω να φορολογηθεί με αυτήν.

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία και καλά.. βίντεο

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Κωλοφαρδια απυθμενη..

Εμενα κολλησε καμερουλα που με το κουπονι βγηκε 21,96€, ζητησαν αποδειξη, εφυγε απο τελωνειο και περιμενω τωρα να δω αν το δεχτηκαν ή εκαναν αυθαιρεσια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!Εχω μια xiaomi 4k και το gimbal zhiyun smooth 3 με ανταπτορα για να καθεται επανω..τωρα το προβλημα ειναι οταν τα στηνω και ξεκιναω να γραφω βιντεο βλεπω τον ενα βραχιωνα του gimbal μεσα στο καδρο μου τι να κανω για να μην το εχω μεσα στο καδρο?δοκιμασα να παω πιο εξω τον ανταπτορα αλλα χανει το κεντραρισμα και πεφτει λιγο :lost:
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!Εχω μια xiaomi 4k και το gimbal zhiyun smooth 3 με ανταπτορα για να καθεται επανω..τωρα το προβλημα ειναι οταν τα στηνω και ξεκιναω να γραφω βιντεο βλεπω τον ενα βραχιωνα του gimbal μεσα στο καδρο μου τι να κανω για να μην το εχω μεσα στο καδρο?δοκιμασα να παω πιο εξω τον ανταπτορα αλλα χανει το κεντραρισμα και πεφτει λιγο :lost:

 

αν ανοιξεις το lens distortion, μικραινει λιγο το καδρο που τραβαει. μηπως εκει δεν φαινεται? αλλιως ισως δοκιμασεις να βαλεις αλλον ανταπτορα? δεν ξερω και πως ακριβως ειναι το δικο σου και απο ποια μερια φαινετε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πλήρωσα 28,40€ (13,40φπα+15εκτελωνισμό) για το yi gimbal μιας και το δέμα δεν ανοίχτηκε, έγραφε πάνω 48 δολάρια, αλλά εκτιμήθηκε σαν.... στατιστική αξία 55,85€.Παλι καλά το σωστό ήταν 35€ αν ζητούσαν παραστατικά αγοράς .Βέβαια κάποιος πήρε μια λάμπα xiaomi, 7 δολάρια την εκτίμησαν 25€ και πλήρωσε 21€, δηλαδή 3 φορές την λάμπα. Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Κορόιδα υπάρχουν πολλά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εχω στα χέρια μου μια ασχημα μπρικαρισμενη yi cam (χωρις update, απο μονη της), κάνει ενα μπιπ και μετα ενα διπλο μπιπ και μπαινει σε bootloop, αλλα ποτε δεν ανοιγει και δεν ανοιγει wifi κλπ.

Εψαξα και ειδα διάφορα προβληματα και σφαλματα, κυριως με μη αναγνωσιμες καρτες SD ή με update προβληματα, αλλα αυτό μονο μια φορα το συνάντησα χωρις να δίνεται λυση. Δεν παιρνει update, βαζω το firmware στην καρτα, αλλα μαλλον δεν τη διαβαζει καν για να το κανει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα να πουλάει την αυθεντική αδιάβροχη θήκη σε λογική τιμή για την 2Κ? Σε κάποια που κοιταξα πχ Banggood, aliexpress δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη, άλλοι έλεγαν είναι γνήσια, άλλοι έλεγαν ότι είναι μαϊμού στα reviews.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα να πουλάει την αυθεντική αδιάβροχη θήκη σε λογική τιμή για την 2Κ? Σε κάποια που κοιταξα πχ Banggood, aliexpress δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη, άλλοι έλεγαν είναι γνήσια, άλλοι έλεγαν ότι είναι μαϊμού στα reviews.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Υποθέτω αναφερεσε στην πρώτο μοντέλο που τραβάει μέχρι 2K

https://www.aliexpress.com/store/product/YI-Waterproof-Case-White-for-YI-1080p-Action-Camera/3050005_32815305724.html?spm=2114.12010612.8148356.4.6a7e3772vKkTu3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα να πουλάει την αυθεντική αδιάβροχη θήκη σε λογική τιμή για την 2Κ? Σε κάποια που κοιταξα πχ Banggood, aliexpress δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη, άλλοι έλεγαν είναι γνήσια, άλλοι έλεγαν ότι είναι μαϊμού στα reviews.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

εγω ειχα παρει μια "μαιμου" kingMa, την κρατησα 3 χρονια σχεδον.. μεχρι τα 30 μετρα δεν μπηκε ποτε ουτε καν υποψια υγρασιας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...