Jump to content

Honor 4C


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω απο φωτεινοτητα οθονης πως τα παει. Γιατι σημερα ειδα το Huawei Y6 που ειναι παρομοιο σε ενα Κοτσοβολο και μου φανηκε η φωτεινοτητα της οθονης μετρια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα, δεν είναι τοπ αλλά προσωπικά θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή. Δεν νομίζω ότι αφήνει κάποιον δυσαρεστημένο. Σε σχέση με το Υ6 πάντως θεωρώ ότι το 4c είναι καλύτερο. Παρόλο που και τα 2 είναι 720p.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, δεν είναι τοπ αλλά προσωπικά θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή. Δεν νομίζω ότι αφήνει κάποιον δυσαρεστημένο. Σε σχέση με το Υ6 πάντως θεωρώ ότι το 4c είναι καλύτερο. Παρόλο που και τα 2 είναι 720p.

Αν το συγκριναμε και με το lenovo vibe p1m?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα λίγο πριν κλείσει το Mediamarkt. Αν και πήρα το μαύρο δεν βρήκε OTA update. To χειρότερο ήταν ότι τα link για το lollipop update που αναφέρθηκαν σε προηγούμενες σελίδες δεν λειτουργούν. Μάλιστα αυτό που είναι ειδικά για το C432 δεν έχει καν το 4C παρά μόνο το 4Χ. Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα αυτόν τον σύνδεσμο και τώρα κατεβάζω σχετικά αργά . Τον βάζω για όσουν πάρουν το τηλέφωνο τις επόμενες μέρες

http://www.mytechgarbage.net/2015/11/honor-4c-emui-31-lollipop-51-official.html

Εμάς μας ενδιαφέρει αυτή η έκδοση CHM-U01 C432B310 - CEE a& North Europe

Prestigio PAP4500DUO - Vodafone Smart 4 Max - Microsoft Lumia 535 - Honor 4c - Pepsi P1s - Honor 8....
Link to comment
Share on other sites

Αν το συγκριναμε και με το lenovo vibe p1m?

Σαν φωτεινότητα νομίζω ότι το lenovo είναι καλύτερο. Σαν κινητό συνολικά το honor 4c κερδίζει άνετα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αναβαθμισα! σε 5.1.1 και εγώ

 

δεν μπορώ να διαλέξω οι εφαρμογές να πάνε στην sd. Εσάς σας αφήνει;

Ναι. Αλλά να ξέρεις ότι δεν πάνε όλες οι εφαρμογές στην sd.

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την 5.1.1 και ολα καλα.το μονο θεμα ειναι στον nova launcher στην επιφανεια εργασιας ενω κανω widgets με αμεση κληση δεν λειτουργει κ μολις παταω μου γραφει permission denied.τι πρεπει να κανω ξερει καποιος?με τον κανονικο launcher δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ενημερώσεις τον launcher για να είναι 100% συμβατός με την lollipop.

 

By the way, μιας και μιλάμε για αναβαθμίσεις μήπως ξέρει κανείς πότε έρχεται η marshmallow για το 4c?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εγώ το πήρα από τα media markt σε άσπρο προχτές μετά την πρώτη φόρτιση το κινητό έμεινε σε αδράνεια από τη 1 η ώρα μέχρι τις 9 το πρωί και η μπαταρία βρισκόταν στο 56%. Καταλαβαίνετε την απογοήτευση μου γιατί το κινητό φαίνεται φοβερό, αλλά χωρίς μπαταρία δε γίνετε...

Υπάρχει κάποιος που να είχε το ίδιο πρόβλημα ή να ξέρει τι να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα εξής:

- Αναβάθμισε το σε lollipop.

  • απενεργοποιήσε μέσα από τις ρυθμίσεις ο,τιδήποτε γίνεται αυτόματα.
    • Δες ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και επίλεξε να μην επιτρέπεις σε καμία.

  • Διάλεξε το mode λειτουργίας μπαταρίας μέσα από την διαχείρηση συσκευής.

  • Βάλε ως επιλογή να κλείνουν οι εφαρμογές όταν η οθόνη είναι σβηστή.
    • Απενεργοποίησε την τοποθεσία.

    • Προαιρετικά, βάλε την λειτουργία δικτύου σε 2g.

Πιστεύω με αυτά να βελτιωθεί η κατάσταση. Αυτή η μπαταρία βγάζει συνήθως 1,5-2 μέρες με κανονική χρήση. Εχε υπόψην σου πάντως ότι για να αποδώσει η μπαταρία στον μέγιστο βαθμό θέλει κάποιους κύκλους φορτίσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμένα δεν πάει καμία... :mad:

Ειλικρινά φιλαράκι δεν ξέρω γιατί δεν μπορείς. Σ' εμένα γίνεται η μεταφορά κανονικότατα.

Δοκίμασες να βάλεις ως προεπιλεγμένη θέση την καρτα sd για την αποθήκευση αρχείων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ! Πηρα και εγω χθες αυτο το κινητο . Το φορτησα χθες πρωτη φορα . Το κινητο το ανοιξα σημερα το πρωι στις 12 περιπου και τωρα εχω 60% μπαταρια χωρις πολυ χρηση . δεν το εχω κανει σε lolipop.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ! Πηρα και εγω χθες αυτο το κινητο . Το φορτησα χθες πρωτη φορα . Το κινητο το ανοιξα σημερα το πρωι στις 12 περιπου και τωρα εχω 60% μπαταρια χωρις πολυ χρηση . δεν το εχω κανει σε lolipop.

 

 

Δες μετα την δεύτερη φόρτιση ποσο θα κρατήσει...

Link to comment
Share on other sites

Εσενα ποσο σου κραταει τωρα η μπαταρια ? γιατι διαβασα ειχες προβλμα.

 

Εμένα μετά την δεύτερη φορτιση 3ήμερες γεμάτες μου κράτησε και δεν το έχω κάνει αναβάθμιση σε lollipop ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την δεύτερη φορτιση 3ήμερες γεμάτες μου κράτησε και δεν το έχω κάνει αναβάθμιση σε lollipop ..

Eκανες κατι ? απενεργοποιησες εφαρμογες ή εστρωσε μονο του ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω κατα πόσο είναι επίσημη ενημέρωση αυτή. Επίσης βλέπω ότι είναι για Asia pacific, αρα δεν ξέρω αν θα είναι συμβατή με

αυτά που πωλούνται επίσημα στην Ευρωπη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τις εφαρμογες τις κλεινω απο τις ρυθμισεις και μετα εκει που λεει προστατευομενες εφαρμογες;

 

Ναι. Από κει θα απενεργοποιείς τις εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν όταν η οθόνη θα είναι κλειστή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα δεν μ κραταει ουτε μερα η μπαταρια , χωρις να το δουλευω πολυ .. και οι μονες εφαρμογες που εχω ανοιχτες ειναι viber και messenger
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αφήνεις ανοιχτές 2 από τις πιο μπαταριορουφηχτρες εφαρμογές! Δοκίμασε αυτα που είπα στο #88 και ξαναγράψει μας τις εντυπώσεις σου.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αφήνεις ανοιχτές 2 από τις πιο μπαταριορουφηχτρες εφαρμογές! Δοκίμασε αυτα που είπα στο #88 και ξαναγράψει μας τις εντυπώσεις σου.

 

Τα εκανα ολα αυτα . Το μονο που δεν εκανα ειναι η αναβαθμιση σε lolipop και συνεχίζει να μην μου κραταει ουτε 1 μερα ... δεν ξερω τι μπορω να κανω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...