Jump to content

myphone POLL: Τι πακέτο δεδομένων έχετε στο πρόγραμμά σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι πακέτο δεδομένων έχετε στο πρόγραμμά σας;  

868 members have voted

  1. 1. Τι πακέτο δεδομένων έχετε στο πρόγραμμά σας;

    • Έως 100 ΜΒ δεδομένων
    • Από 101 - 200 ΜΒ δεδομένων
    • Από 201 - 500 ΜΒ δεδομένων
    • Από 501 - 1023 ΜΒ δεδομένων
    • Από 1 - 3 GB δεδομένων
    • Απεριόριστο (από 3 GB και άνω)
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
    • Δεν έχω πακέτο δεδομένων


Recommended Posts

Με την όλο και αυξανόμενη διάδοση των smartphones στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας, οι πάροχοι έπρεπε να παρέχουν νέες υπηρεσίες στους καταναλωτές ώστε να εκμεταλλευτούν πλήρως τις δυνατότητες των νέων συσκευών τους. Μπορεί το WiFi να έχει βοηθήσει πολύ στην ασύρματη σύνδεση στο διαδίκτυο αλλά σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, είτε γιατί δεν υπάρχει κάποιο hotspot, είτε γιατί είναι πολύ φορτωμένο και είναι πρακτικά αδύνατη η περιήγηση. Εδώ έρχονται τα πακέτα δεδομένων. Με την πάροδο του χρόνου οι εταιρείες κινητής άρχισαν να προσφέρουν πακέτα δεδομένων, προκειμένου να ικανοποιήσουν την ανάγκη/επιθυμία των καταναλωτών για σύνδεση στο διαδίκτυο ακόμα και εν κινήσει. Αρχικά τα πακέτα αυτά ήταν μικρά και ακριβά, ενώ στη συνέχεια άρχισαν να γίνονται πιο λογικά.

 

Με την ευρεία διάδοση των smartphones άλλωστε, η χρήση πακέτων δεδομένων αντί των κλασσικών πακέτων ομιλίας και φωνής φαίνεται πως είναι η φυσική εξέλιξη: Όλο και περισσότεροι χρήστες προτιμούν κάποιο IM πρόγραμμα (WhatsApp, Facebook Messenger, Viber κλπ) αντί των παραδοσιακών SMS, ενώ αρκετός κόσμος κινείται προς αυτή την κατεύθυνση προς τον τομέα των κλήσεων. Ταυτόχρονα, η μεταφορά των αρχείων μας στο cloud, αλλά και η εξάπλωση των streaming υπηρεσιών μουσικής και βίντεο καθιστούν απαραίτητη τη (σχεδόν) συνεχή σύνδεση της συσκευής μας στο Internet.

 

Έτσι λοιπόν φτάνουμε στην ερώτηση και του σημερινού μας poll: Τι πακέτο δεδομένων χρησιμοποιείτε και από ποιον πάροχο; Κρίνετε οικονομικά τα πακέτα που διαθέτουν οι πάροχοι; Θα θέλατε καλύτερες προσφορές;

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοιτητικό πρόγραμμα cosmote με το φοιτητικό πακέτο. Βαζω 10 ευρω καρτα και με το πακετο των 7 ευρω εχω:

1gb (το υπολοιπο δεν χανεται αλλα μεταφερεται στους επομενους μηνες)

1200 λεπτα προς ολους

1200 μηνυματα προς ολους

600 λεπτα προς whatsup

 

Edit : Δεν ειμαι φοιτητης αλλα επειδη εκαναν ενα λαθος με την καρτα μου, για να μην παμε νομικα απλα τους ζητησα να μου αφησουν για παντα το φοιτητικο προγραμμα και απλα το δεχτηκαν :)

 

http://i.imgur.com/X2CnOSh.jpg

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

2 gb στο απεριόριστα 65+ στην cosmote.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Cosmote 65 plus με 2GB στα 25 ευρώ. Δεν νομίζω να βρω καλύτερη προσφορά για τους επόμενους 18 μήνες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ή εγώ μπερδεύομαι ή δεν έχουν νόημα οι επιλογές.

Αν το πακέτο μου είναι ακριβώς 500mb κάθε μήνα, που να κάνω κλικ?

Στο Από 200 - 500ΜΒ δεδομένων ή στο Από 500-1GB δεδομένων?

Edited by Energy1980
Link to comment
Share on other sites

%5Bimg%5Dhttp%3A//i60.tinypic.com/2r5qq1i.jpg[/img]

αυτά είναι

Edited by Karpoutzidis
Link to comment
Share on other sites

cosmote καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό, άρα 2 GB τον μήνα.

αλλά νομίζω ότι με τις υπάρχουσες τιμές θα ήμουν σε αρκετά χαμηλότερο πακέτο, αν δεν είχα την προσφορά για τους φοιτητές, με δεδομένο ότι συνήθως χαλάω 1-1,5 GB, και αυτό γιατί ξέρω ότι δεν θα φύγω πάνω από τα 2 GB.

 

Τώρα ή εγώ μπερδεύομαι ή δεν έχουν νόημα οι επιλογές.

Αν το πακέτο μου είναι ακριβώς 500mb κάθε μήνα, που να κάνω κλικ?

Στο Από 200 - 500ΜΒ δεδομένων ή στο Από 500-1GB δεδομένων?

 

200-500 MB ;)

εκτός αν βάζεις και δεύτερο πακέτο και φεύγεις πάνω από τα 500 MB τον μήνα, άρα πας στο 500MB-1 GB

Link to comment
Share on other sites

2gb και είναι Οκ δεδομένου ότι τα data spotify είναι δωρεάν στην cosmote

 

είναι δωρεάν τα data spotify στη cosmote? (λίγο off topic... :))

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 2 GB στο 65+ της cosmote.

Και κατάφερα και τα εξάντλησα τον προηγούμενο μήνα.

 

Αυτό καταφέρνουν τελικά με τα απεριόριστα.

Σε κάνουν να συνηθίζεις να μην σκέφτεσαι τι καταναλώνεις και μετά να θεωρείς δεδομένο ότι θα πρέπει να έχεις σούπερ πακέτο για να μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

400mb του προγράμματος και 1gb monthly pass δωρο απο cosmote μετα απο ανανεωση και στα 2 νουμερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δημοσκόπηση είναι για συμβόλαια μόνο απ' ότι καταλαβαίνω, στα καρτοκινητά δεν υπάρχει σταθερό έξοδο μια και μπορεί να μεταβάλετε ή και κάποιο μήνα να μην μπει πακέτο.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δημοσκόπηση είναι για συμβόλαια μόνο απ' ότι καταλαβαίνω, στα καρτοκινητά δεν υπάρχει σταθερό έξοδο μια και μπορεί να μεταβάλετε ή και κάποιο μήνα να μην μπει πακέτο.

Μπορείς να βάλεις τι πακέτο(πακέτα) βάζεις συνήθως, εκτός αν δεν έχεις σταθερές επιλογές ;-)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα σας χαιρομαι οσους γραφεται οτι εχετε κατω απο 1 giga και σας φτανει. 2.5 giga το μηνα και παλι οριακα χωρις πολυ προσπαθεια (fb, instagram, surf).
Link to comment
Share on other sites

Μετράνε και όσοι μένουν στο εξωτερικό? Αν ναι τότε...

 

Πάροχος Swisscom Ελβετίας.

 

Απεριόριστες κλήσεις σε Σταθερά και Κινητά σε όλη την Ευρώπη κ Αμερική (όχι 1500' αλλά πραγματικά απεριόριστα παντού).

Απεριόριστο Data εντός Ελβετίας(όχι 3gb...αλλά πραγματικά Απεριόριστο, και σήμα 4G παντού).

Απεριόριστα SMS/MMS Ευρώπη και Αμερική (όχι 1500 αλλά πραγματικά απεριόριστα παντού).

Απεριόριστες Roaming κλήσεις σε Σταθερά και Κινητά προς όλη την Ευρώπη όταν βρίσκομαι σε κάποια Ευρωπαική χώρα πλην Ελβετίας(όχι 1500' αλλά πραγματικά απεριόριστα παντού).

12GB το χρόνο Roaming Data οταν βρισκομαι σε καποια Ευρωπαική χώρα πλην Ελβετίας.

2η Data sim για εντός Ελβετίας με 10GB κάθε μήνα

 

Και για να τα λέμε όλα, λίγο τσουχτερό μηνιαίο πάγιο 170 euros.

 

https://www.swisscom.ch/en/residential/mobile/subscription-tariffs/natel-infinity-plus-xl.html

Edited by Cayenne
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...