Jump to content

Lenovo s60


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, εντόπισα το εν λόγω κινητό στην γκάμα των MediaMarkt

 

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_LENOVO-S60-5-LTE-Grey,99452,397537,2101061.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

 

και επειδή δεν το βρίσκω πουθενά εδώ μέσα και επίσης τα specs του μου φαίνονται πολύ καλά για την τιμή από Ελλάδα, ξέρει κανείς κάτι για αυτό το κινητό; Ή το έχει πάρει κανείς να μου πει εντυπώσεις; Επίσης αν υπάρχουν άλλες εναλλακτικές με παρόμοια specs στην ίδια τιμή για αγορά από Ελλάδα με δόσεις, θα ήθελα να με κατευθύνετε σε αυτές...Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα το γεγονως οτι έχει 2 gb ram μου κεντρισε το ενδιαφερον. Φαινεται τιμια προταση. Ομως η οθονη του ειναι amoled ή IPS γιατι στο site του public λεει και τα δυο... Αν ξερει κανεις τιποτα παραπανω ας γραψει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει ενα φτηνό και αξιόπιστο κινητό με 2 giga ram ξέρει κανεις αμα αξίζει? Δεν θέλω να μπλεξω με αγορά απο Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν καλύτερες επιλογές. Στα 225€ είναι το Huawei Ascend P7 λίγο πιο ακριβό είναι βέβαια το LG G2 ενώ έπεσε και στην αντίθληψή μου στα 210€ το μικρό Asus Zenfone 2 για το οποίο πάντως δεν ξέρουμε και πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για τον πατερα μου που θα του φορτώσει κάτι χιλιαδες προγραμματακια και ελπίζω οτι με 2 giga ram δεν θα μου παραπονιέται οτι κολλάει κάθε τρεις και λίγο (έχει το lg 4x ). Το huawei φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Το lg g2 δεν έχει SD card αρα το ξεχνάμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το κινητό είναι αρκετά ενδιαφέρον, δεν εχει κανείς άποψη;

 

To τσιμπησα τελικα παιδια και μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευτυχης με την αποφαση μιας και δεν κολλαει καθολου. Ελπιζω να ανοιχτει κανονικο thread γιατι το αξιζει το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ευχαριστημένος από το GPS και την κεραία του Wi-Fi ;

 

To gps δεν το εχω δοκιμασει αλλα το wifi του ειναι μια χαρα. Γενικα μου φαινεται φοβερο για 180€.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία; πόση ώρα οθόνη βγάζει με ανοιχτά τα δεδομένα; η κάμερα;

 

Φιλε μου δεν εχω κανει εκτεταμενα τεστ, αλλα κατω απο 50% δεν εχω πεσει σε μια μερα και ειμαι μονιμως στο ιντερνετ ειτε με 4G ειτε με wifi. H καμερα πιστευω οτι ειναι αξιοπρεπης, αλλα δεν ειχα ποτε μεγαλες απαιτησεις. Ελπιζω να σε βοηθησα καπως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το πήρε φίλη το κινητό και συμβαίνει κάτι περίεργο. Της έβαλα μερικές εφαρμογές (novalauncer, ένα προγραμματάκι για τη μπαταρία) ενώ το δούλευε όλη τη μέρα χωρίς sim και το απόγευμα που βάλαμε τη micro sim κάναμε restart (χωρίς να έχουμε ξανακάνει). Όταν ανοίγει λοιπόν το κινητό εμφανίζει μια αρχική οθόνη μαύρη οθόνη, που λέει την ώρα και την ημερομηνία, και τις αναδιπλώμενες ρυθμίσεις (αυτές που έιναι πάνω στην αρχική και εμφανίζονται όταν τις "κατεβάσουμε"). Ε δεν κάνει τίποτα από εκεί και μετά. Ούτε ζητάει πιν, ούτε μας αφήνει να μπούμε κάπου όταν πατήσουμε στις ρυθμίσεις, ούτε τίποτα. Ανταποκρίνεται το κινητό, αλλά είναι σαν να τα καλύπτει όλα η οθόνη που περιέγραψα. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το πήρε φίλη το κινητό και συμβαίνει κάτι περίεργο. Της έβαλα μερικές εφαρμογές (novalauncer, ένα προγραμματάκι για τη μπαταρία) ενώ το δούλευε όλη τη μέρα χωρίς sim και το απόγευμα που βάλαμε τη micro sim κάναμε restart (χωρίς να έχουμε ξανακάνει). Όταν ανοίγει λοιπόν το κινητό εμφανίζει μια αρχική οθόνη μαύρη οθόνη, που λέει την ώρα και την ημερομηνία, και τις αναδιπλώμενες ρυθμίσεις (αυτές που έιναι πάνω στην αρχική και εμφανίζονται όταν τις "κατεβάσουμε"). Ε δεν κάνει τίποτα από εκεί και μετά. Ούτε ζητάει πιν, ούτε μας αφήνει να μπούμε κάπου όταν πατήσουμε στις ρυθμίσεις, ούτε τίποτα. Ανταποκρίνεται το κινητό, αλλά είναι σαν να τα καλύπτει όλα η οθόνη που περιέγραψα. Τι μπορεί να φταίει;

 

καινουριο κινητο τι το πειραζεις?

χορτασε το μια φορα οπως ειναι και μετα ..:O

προφανως κατι που περασες σου προκαλει το προβλημα :shifty:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες , έκανα την 5.0.2 αναβάθμιση και μου λέει os occupied size 4GB απο τα 8 που έχει η συσκευή!!!

 

Είναι λογικό το μισό χώρο να τον πιάνει το λειτουργικό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Παιδιά έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες , έκανα την 5.0.2 αναβάθμιση και μου λέει os occupied size 4GB απο τα 8 που έχει η συσκευή!!!

 

Είναι λογικό το μισό χώρο να τον πιάνει το λειτουργικό?

 

Ναι.

Με αυτή τη χωρητικότητα, η επέκταση μνήμης είναι μονόδρομος. Συμβιβάσου με το γεγονός ότι δε θα έχεις εγκατεστημένες πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,εσείς που έχετε το τηλέφωνο να ρωτήσω,πίσω είναι αλουμήνιο? και γενικά τι λέει σαν συσκευή?ειμαι σε αυτο και στο sony t3...η γνώμη σας θα με βοηθούσε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Επειδή έσπασε η οθόνη ξέρει κανείς αν αυτές που υπάρχουν στο ebay από κίνα είναι καλές?

Δλδ αν λειτουργούν καλά και αν ταιριάζουν καλά.

 

Πολύ εύκολα έσπασε πάντως. Έπεσε πάνω σε μοκέτα και ράγισε με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν τα κουμπιά κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...