Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντος ειναι δικο τους πρόβλημα. Ευτυχώς που εχω γυναίκα με κατανόηση και δεν εχει φορτώσει έμενα με το πρόβλημα:p
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γειαααα τελείως άσχετος.να ρωτησω

1)αυτο το οτε τβ γκο μπορεί να παίξει και σε λαπτοπ με windows 10 το οποίο να ειναι συνδεδεμένο μεσω hdmi σε τβ κ να τα βλέπω τα ματς ετσι σε μεγαλη τηλεόραση ουσιαστικα?

 

2)μπορώ να βλέπω εγω ενα ματς κ να δώσω το κωδικο τβ γκο στον αδερφό μου που μένει στο χωριο και να βλεπει ακριβώς το ιδιο ματς ταυτοχρονα/???η η υπηρεσια ειναι η για ένα η για αλλο μονον??

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι, συνήθως παίζει.

2) Αν εσυ βλέπεις από τον δορυφορικό αποκωδικοποιητή και ο αδερφός σου από την εφαρμογή, τότε ναι.

Αν βλέπετε και οι δυο από εφαρμογή ή android box (δηλαδή είσαι συνδρομητής της νέας Cosmote TV) τότε όχι. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, paanos said:

1) Ναι, συνήθως παίζει.

2) Αν εσυ βλέπεις από τον δορυφορικό αποκωδικοποιητή και ο αδερφός σου από την εφαρμογή, τότε ναι.

Αν βλέπετε και οι δυο από εφαρμογή ή android box (δηλαδή είσαι συνδρομητής της νέας Cosmote TV) τότε όχι. 

thanks αυτό ήθελα να ρωτήσω ο ενας απο δορυφόρο ο άλλος από λαπτοπ/ταμπλετ

 

,ok αν κατάλαβα απο το 2ο ερώτημα δίνουν δυο κωδικούς πλεον και οχι ενα??και αυτο εννοείς δεν γίνεται παραλληλα

Link to comment
Share on other sites

Με τους κωδικούς του My Cosmote συνδεεσαι στην εφαρμογή. Αν δεν πληρώνεις έξτρα 4€ τον μήνα (κάπου εκεί είναι το ποσό) τότε μπορείς να βλέπεις μόνο από μια επιπλέον συσκευή, αν πάει να δει δεύτερη θα εμφανίσει μήνυμα σφάλματος.

Αν πληρώνεις και το έξτρα ποσό κάθε μήνα, μπορούν να βλέπουν δυο συσκευές ταυτόχρονα μέσω της εφαρμογής αλλά μόνο μια συσκευή μπορεί να βλέπει τα αθλητικά κάθε φορά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

Θα μπορούσατε να μου πείτε αν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των εικονιδίων στο Cosmote app μέσα από το tv box που δίνει η Cosmote?

Ο πατέρας μου που έχει θέμα με τα μάτια του δυσκολεύεται πολύ.

Επίσης υπάρχει τρόπος με το που ανοίγει το box να πηγαίνει κατευθείαν στα κανάλια, όπως με τη συμβατική τηλεόραση? 

Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Σε διακοπή cosmote tv που έκανα περίμενα να βγει εκκαθαριστικος λογαριασμός.
Στο mail που μου ήρθε έχει ένα κωδικό πληρωμής σε μορφή RF με ψηφία.
Βάζοντας τον σε πεδίο πληρωμής μου τον βγάζει άκυρο.
Πως το πληρώνω τώρα αυτό?
Μου είπαν από εξυπηρέτηση πελατών σε τράπεζα με τον κωδικό αλλά δεν είμαι σίγουρος για την απάντηση τους

Link to comment
Share on other sites

Σε e-banking θέλεις να τον βάλεις;
Τον βάζω στο site της κοσμοτε που είναι για πληρωμές αλλά μάλλον επειδή είναι τελειωμένο συμβόλαιο δε το βλέπει το κωδικό πληρωμής
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνεται πως τον δέχεται κανονικά. Δοκιμάζεις με ή χωρίς το RF πρόθεμα; 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνεται πως τον δέχεται κανονικά. Δοκιμάζεις με ή χωρίς το RF πρόθεμα; 
Ευχαριστώ για το χρόνο σου.
Ναι κανονικά με το RF το βαζω48f8f9edc942a0d899879c6672371a89.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα... Να ρωτήσω κάτι.. Στο ΟΤΕ TV go σε ταμπλετ μπαίνω στο replay TV στο κανάλι σταρ και δεν μου έχει καθόλου το masterchef!!!!!! Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Να ρωτήσω κάτι.. Στο ΟΤΕ TV go σε ταμπλετ μπαίνω στο replay TV στο κανάλι σταρ και δεν μου έχει καθόλου το masterchef!!!!!! Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;; 
Ούτε σε μας το εχει
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι όμως;;; Δλδ αν δεν το δεις live το έχασες.. Δεν μπορείς να το δεις κάποια άλλη στιγμή... Ποιο το νόημα του replay tv τότε??!!! Το ίδιο συμβαίνει κ με τον skai και τo survivor. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, thansof_7 said:

Γιατί έτσι όμως;;; Δλδ αν δεν το δεις live το έχασες.. Δεν μπορείς να το δεις κάποια άλλη στιγμή... Ποιο το νόημα του replay tv τότε??!!! Το ίδιο συμβαίνει κ με τον skai και τo survivor. 

δεν έχει να κάνει με την cosmote αλλά με τα ιδιωτικά και μη κανάλια.

Αυτά δίνουν ή δεν δίνουν τα δικαιώματα για τις εκάστοτε εκπομπές τους αν θα παιχτούν σε replay.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 17/2/2022 at 5:13 ΜΜ, guy_fawkes said:

δεν έχει να κάνει με την cosmote αλλά με τα ιδιωτικά και μη κανάλια.

Αυτά δίνουν ή δεν δίνουν τα δικαιώματα για τις εκάστοτε εκπομπές τους αν θα παιχτούν σε replay.

Νομιζω πως το ιδιο συμβαίνει και με το survivor.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το ιδιο συμβαίνει και με το survivor.
Αν ενώσεις τον αποκωδικοποιητή με το WiFi θα διαπιστώσεις μια κόκκινη τέλεια, όταν βλέπεις το πρόγραμμα τού εκάστοτε καναλιού που υποδηλώνει αν το πρόγραμμα μπορεί να παιχτεί σε replay η όχι, συνήθως τέτοια θεάματα τύπου survivor, master chef κτλ δεν παίζουν σε replay

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2022 at 10:30 ΠΜ, guy_fawkes said:

Αν ενώσεις τον αποκωδικοποιητή με το WiFi θα διαπιστώσεις μια κόκκινη τέλεια, όταν βλέπεις το πρόγραμμα τού εκάστοτε καναλιού που υποδηλώνει αν το πρόγραμμα μπορεί να παιχτεί σε replay η όχι, συνήθως τέτοια θεάματα τύπου survivor, master chef κτλ δεν παίζουν σε replay

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επίσης ούτε mad classico (κανάλι με μουσική μουσική) δεν παίζει στο replay 

Επίσης τοπικά κανάλια όπως Αιγαίο TV και κάποιες άλλες δεν παίζουν replay 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει κάνα δυο μέρες όπου κάθε πρωί είναι νεκρή οθόνη στο app. Κάνω αποσύνδεση - επανασύνδεση: τίποτα.
Κάνω επανεκκίνηση της συσκευής: τίποτα...

Τελικά ούτε στο κινητό λειτουργεί.
Τα ίδια κι εδώ!

Μιλάμε εν τω μεταξύ για μια προ-πληρωμενη υπηρεσία τηλεόρασης και μάλιστα πανάκριβα..!

Είμαστε οι δωρεάν beta testers τους και τους πληρώνουμε κιόλας!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Άν φτιάξει η εφαρμογή σε pc και κινητά ας ενημερώσει κάποιος
Μόλις μίλησα μέσω chat μαζί τους και δεν λειτουργεί τίποτα και πουθενά. Κάνουν λέει κάθε δυνατή προσπάθεια για αποκατάσταση.
Ρώτησα για το θέμα της χρέωσης που υφιστάμεθα χωρίς παροχή υπηρεσιών και απάντησε ότι εάν προκύψει θέμα θα γίνει μαζική πίστωση σε όλους.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


866d5cf25d2a9f3b11365be4000879f4.jpg
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ώρα 16:25 βλέπω οτι διορθώθηκε το πρόβλημα.
Όντως. Μόλις τώρα. Σε κάθε τύπο συσκευής.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κάποιος που να ανανέωσε πρόσφατα cosmote ott tv full pack να μου πει τιμή?

Μου φαίνονται υπερβολικά τα 22,73 μετά από αίτηση διακοπής. Στην αρχή δε μου το έδιναν 25,45.

Αν εφαρμοστεί και τέλος συνδρομητικης παραείναι πολλά μετά και την απώλεια της premier league.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...