Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα κολλάει στο κινητό. Παγώνει η εικόνα αλλά ο ήχος παίζει. Στο ipad παίζει μια χαρά .

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές κολλάει εννοείς οτιβσου κάνει τα μικροκολιμματάκια που σημαίνει κακό ίντερνετ ή σου παγώνει τελείως η εικόνα;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παγώνει τελείως η εικόνα ενώ ο ήχος παίζει κανονικά. Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό γιατί το έχω 20 μέρες μόνο και μου το έκανε από την αρχή(mi 10t). Στο προηγούμενο που είχα όλα καλά. Στο ipad παίζει μια χαρά. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω μια προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής μήπως φταίει αυτό.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει η εφαρμογή στο mi box.

Κολλάει η εικόνα και παίζει μόνο ο ήχος.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κόψανε καναλια από το πακέτο ή έχω κάποιο τεχνικό πρόβλημα???

Έχω κάπου 10 καναλια εξαφανισμένα!!

 

Ξαφνικά χάθηκαν ένα σωρο καναλια όπως TCM, VILLAGE, FOX, Fox Life, Crime & Invest. National Geographic, BBC, Travel Channel εχουν ολα χαθεί!!!

 

Ίσως και άλλα απλα ισως δεν μου έρχονται τώρα.

 

υγ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά προχτές με πήραν από το κατάστημα της Cosmote να μου πουν ότι θα πληρώνω 22,7 και οχι 25 ευρώ το μήνα... μηπως κανανε καμμια βλακια..

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Τα Travel, Fine Living και Food Network έχουν σταματήσει τη συνεργασία τους με τη Cosmote.

Αν έχεις δορυφορικό, πήγαινε μενού > ρυθμίσεις > ρυθμίσεις σήματος > δορυφορικά κανάλια και κάνε μια αναζητηση. Ως αναμεταδότη όταν σε ρωτήσει, διάλεξε ΟΤΕ1.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Κόψανε καναλια από το πακέτο ή έχω κάποιο τεχνικό πρόβλημα???

 

Έχω κάπου 10 καναλια εξαφανισμένα!!

 

 

 

Ξαφνικά χάθηκαν ένα σωρο καναλια όπως TCM, VILLAGE, FOX, Fox Life, Crime & Invest. National Geographic, BBC, Travel Channel εχουν ολα χαθεί!!!

 

 

 

Ίσως και άλλα απλα ισως δεν μου έρχονται τώρα.

 

 

 

υγ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά προχτές με πήραν από το κατάστημα της Cosmote να μου πουν ότι θα πληρώνω 22,7 και οχι 25 ευρώ το μήνα... μηπως κανανε καμμια βλακια..

Πρέπει να είχε θέμα εχθές γιατί και εμένα χάθηκαν αρκετά,αλλά επανήλθαν μετά από κάποια ώρα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κολλάει στο κινητό. Παγώνει η εικόνα αλλά ο ήχος παίζει. Στο ipad παίζει μια χαρά .

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλαξε τα hz σε λιγότερα πήγαινε το στα 60 λογικά θα φτιάξει.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είχε θέμα εχθές γιατί και εμένα χάθηκαν αρκετά,αλλά επανήλθαν μετά από κάποια ώρα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχεις δίκιο.

Έκανα μερικά restart κλπ και μετα επανήλθαν ολα εκτος απο το Travel που το κατάργησαν από ότι είδα. Κάποιο κόλλημα είχε.

Κρίμα για το Travel, βέβαια είχε καταντήσει.. Ghost Channel αφού ολο κυνηγαγανε φαντάσματα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τα hz σε λιγότερα πήγαινε το στα 60 λογικά θα φτιάξει.
Και στα 60 hz το ίδιο κάνει. Τώρα παρατήρησα ότι κολλάει μόνο στα αθλητικά. Τα άλλα κανάλια με ταινίες τα παίζει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στα 60 hz το ίδιο κάνει. Τώρα παρατήρησα ότι κολλάει μόνο στα αθλητικά. Τα άλλα κανάλια με ταινίες τα παίζει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για ρύθμιση τηλεόρασης μου κάνει αν κολλάει μόνο σε συγκεκριμένα. Μήπως έχει κάποια ρύθμιση για ταινία κλπ και κολλάνε;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Για ρύθμιση τηλεόρασης μου κάνει αν κολλάει μόνο σε συγκεκριμένα. Μήπως έχει κάποια ρύθμιση για ταινία κλπ και κολλάνε;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε κινητό μου το κάνει. Σε xiaomi mi 10t. Στα προηγούμενα που είχα έπαιζε μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό μου το κάνει. Σε xiaomi mi 10t. Στα προηγούμενα που είχα έπαιζε μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και στα 60hz αν το βάλεις.. το ίδιο κινητό έχουμε. Λογικά είναι θέμα εφαρμογής, δεν υποστηρίζει ακόμα το ρυθμό ανανέωσης..

Δοκίμασε επίσης, μήπως και, έχεις σκοτεινό θέμα - βάλε την εφαρμογή της κόσμοτε στις εξαιρέσεις.

Επίσης, στις ρυθμίσεις προβολής δοκίμασε να βγάλεις την αυτόματη ρύθμιση και βάλε το να παίξει λίγο με σταθερές.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Το Disney XD σταματάει στην Ελλάδα σε όλες τις πλατφόρμες που ήταν διαθέσιμο, γιατί έρχεται το Disney+, η συνδρομητική πλατφόρμα της Disney.

Το Fine Living σταμάτησε γενικά στην Ευρώπη. Η Cosmote επέλεξε να μην συνεχίσει με την πρόταση για παρόμοιο κανάλι, και ούτε ανανέωσε τη σύμβασή της με τη Discovery για τα κανάλια Food Network και Travel Channel.

 

Μπορούμε να κατηγορήσουμε την Cosmote μόνο για τα 2 τελευταία κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

Το Disney XD σταματάει στην Ελλάδα σε όλες τις πλατφόρμες που ήταν διαθέσιμο, γιατί έρχεται το Disney+, η συνδρομητική πλατφόρμα της Disney.

Το Fine Living σταμάτησε γενικά στην Ευρώπη. Η Cosmote επέλεξε να μην συνεχίσει με την πρόταση για παρόμοιο κανάλι, και ούτε ανανέωσε τη σύμβασή της με τη Discovery για τα κανάλια Food Network και Travel Channel.

 

Μπορούμε να κατηγορήσουμε την Cosmote μόνο για τα 2 τελευταία κανάλια.

 

Καλό μεσημέρι κ απο μενα!

Θεωρ'ω μέγα λάθος ειδικά για το food network που είχε πάρα πολύ ωραίο περιεχόμενο την διακοπή του κ ειδικά από την στιγμή που η νοβα εξακολουθεί να το έχει!!θα έπρεπε να βάλουν κάποιο παρόμοιο στο πρόγραμμα αν όχι το ίδιο...κ το travel είχε ωραία θεματολογία!είχε ξεκινήσει καιρό η κόντρα με τη discovery βέβαια αλλά τελικά από φαινεται οι χαμένοι ειμαστε ΕΜΕΙΣ κ όχι η κοσμοτε στη τελική!!!Το disney+ πότε μπαίνει στο προγραμμα??Έχουν πει??

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο 2021 το περιμένουμε στην Ελλάδα. Δεν θα προστεθεί στη Cosmote TV, αν θέλεις να έχεις πρόσβαση στο Disney + θα χρειάζεται επιπλέον συνδρομή (όπως πχ Netflix).
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο 2021 το περιμένουμε στην Ελλάδα. Δεν θα προστεθεί στη Cosmote TV, αν θέλεις να έχεις πρόσβαση στο Disney + θα χρειάζεται επιπλέον συνδρομή (όπως πχ Netflix).

 

έτσι όπως το εθεσες αρχικά μπερδευτηκα κ νόμιζα ότι είναι μέσω κοσμοτε!

όπ'οτε με λίγα λόγια η κοσμοτε λύνει συμβόλαια με κανάλια κ μέχρι στιγμής από προσθήκες ΜΗΔΕΝ

Link to comment
Share on other sites

Άσχημη εξέλιξη ,μοιράζονται οι πλατφόρμες αυξάνεται το κόστος . Με βλέπω να γυρνάω στο παλιό καλό torrent download ή να ψάχνω για πειρατικά site που μπορείς να δεις τα πάντα από όλες τις πλατφορμες
Link to comment
Share on other sites

Άσχημη εξέλιξη ,μοιράζονται οι πλατφόρμες αυξάνεται το κόστος . Με βλέπω να γυρνάω στο παλιό καλό torrent download ή να ψάχνω για πειρατικά site που μπορείς να δεις τα πάντα από όλες τις πλατφορμες
Δυστυχώς σε πιάνει κατάθλιψη αν, έστω και για λίγο, δεις τι μοιράζει η συνδρομητική πχ στην Ιταλία.

Οικονομιες κλίμακας θα πει κάποιος.

Ακόμα κι έτσι, αισθάνομαι πολύ ριγμένος.

Ούτε το 1/5 δεν έχουμε.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε πιάνει κατάθλιψη αν, έστω και για λίγο, δεις τι μοιράζει η συνδρομητική πχ στην Ιταλία.

Οικονομιες κλίμακας θα πει κάποιος.

Ακόμα κι έτσι, αισθάνομαι πολύ ριγμένος.

Ούτε το 1/5 δεν έχουμε.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

συμφωνω απολυτως!!απορω παραπονα γινονται για ολο αυτο??εαν γινονται τα λαμβανει υποψιν η κοσμοτε??

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτως!!απορω παραπονα γινονται για ολο αυτο??εαν γινονται τα λαμβανει υποψιν η κοσμοτε??
Έστειλα μηνυμα πριν μια βδομάδα στη κόσμους γιατί σταμάτησε το food μια απάντηση δε πηρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα 11/4/21, σας λειτουργεί η υπηρεσία streaming?

Βγάζει σε κάθε μου συσκευή το μήνυμα: "κάτι δεν πάει καλά"

Δοκίμασα επανεκκίνηση, δοκίμασα αποσύνδεση - επανασύνδεση, επανεκκίνηση συσκευής, δοκίμασα σε άλλη συσκευή και παντού το ίδιο.

Μάλλον πρόκειται για πρόβλημα δικό τους. Πάλι..

Αν κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα καλό θα ήταν να το αναφέρει εδώ.

 

Update:

Μπήκα στο Twitter και είδα ότι τρώνε τεράστιο κράξιμο από όλους. Είναι δικό τους πρόβλημα τελικά:

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...