Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα περιμένουμε να πάμε στο νέο ott. Έχει κανείς κανένα νεο;

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμένουμε να πάμε στο νέο ott. Έχει κανείς κανένα νεο;

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε χρειάζεται. Καλύτερα να υπάρχουν και οι 2 εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται. Καλύτερα να υπάρχουν και οι 2 εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θέμα είναι να μπορούμε να συνδεθούμε με τη νέα εφαρμογή,αν θελουμε. Έχω TV με την νέα εφαρμογή πάνω και θα ήταν πολύ καλό, για μένα τουλάχιστον, να μπορούσα να τη χρησιμοποιήσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δε χρειάζεται. Καλύτερα να υπάρχουν και οι 2 εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπήκα σήμερα τυχαία στο my Cosmote λογαριασμό μου μέσω PC και ανακάλυψα πως μπορώ να αναβαθμίσω το Cosmote TV GO στο νέο Cosmote TV app.

Έχω ήδη δορυφορική σύνδεση full pack & όπως γνωρίζετε ο μόνος τρόπος ως τώρα ήταν το TV GO για έξτρα σύνδεση.

Έκανα την αναβάθμιση μέσω wizard και απεγκατέστησα πλέον το TV GO από το Xiaomi box που είχα κ όλα καλά!!

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Οχι τα αθλητικά κανάλια δεν παίζουν μαζι

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δωρεάν προς το παρών η μετάβαση από tv go σε ott. μόνο ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν. 100% έγκυρο αυτό γιατί το δηλώνω ως παθών. το ενεργοποίησα και πάλι καλά που πρόλαβα να προσέξω ότι από το δεύτερο μήνα το full πακέτο κοστίζει 40€ το μήνα έξτρα. δλδ από 60 που πληρώνω τώρα θα μου ερχόταν 100€ ο λογαριασμός. προφανώς και το απενεργοποιησα και απλά πλήρωσα 6€ τέλη διακοπής. το αστείο είναι ότι το ενεργοποίησα αρχικά γιατί μου ήρθε sms που έλεγε ότι είναι δωρεάν και ότι δεν θα υπάρξουν μελλοντικές χρεώσεις. αν διαβάσεις όμως τα ψιλά γράμματα στους όρους της σύμβασης αναφέρει ότι δωρεάν είναι μόνο ο πρώτος μήνας. εντελώς παραπλανητικη η προώθηση της υπηρεσίας και φαντάζομαι ότι θα μπορούσα να το κυνηγήσω το θέμα και να μην πληρώσω ούτε αυτά τα 6€.sorry για το μακριναρι αλλά όφειλα να ενημερώσω για να μην την πατήσουν κι άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

Το go παίζει ταυτόχρονα με τη δορυφορική στα αθλητικά και μάλιστα είναι δωρεάν αν έχεις δορυφορική. Ελπίζω να μην το κόψουν αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή και η δορυφορική παιζουν ταυτόχρονα στις αθλητικές μεταδόσεις;
Ναι, το δοκίμασα.

Η εφαρμογή σε 2 συσκευές (με ΟΤΤ) ταυτόχρονα δεν παίζει και μόνο στα αθλητικά.

Η δορυφορική αθλητικά κ μια συσκευή με ΟΤΤ αθλητικά παίζει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν είναι δωρεάν προς το παρών η μετάβαση από tv go σε ott. μόνο ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν. 100% έγκυρο αυτό γιατί το δηλώνω ως παθών. το ενεργοποίησα και πάλι καλά που πρόλαβα να προσέξω ότι από το δεύτερο μήνα το full πακέτο κοστίζει 40€ το μήνα έξτρα. δλδ από 60 που πληρώνω τώρα θα μου ερχόταν 100€ ο λογαριασμός. προφανώς και το απενεργοποιησα και απλά πλήρωσα 6€ τέλη διακοπής. το αστείο είναι ότι το ενεργοποίησα αρχικά γιατί μου ήρθε sms που έλεγε ότι είναι δωρεάν και ότι δεν θα υπάρξουν μελλοντικές χρεώσεις. αν διαβάσεις όμως τα ψιλά γράμματα στους όρους της σύμβασης αναφέρει ότι δωρεάν είναι μόνο ο πρώτος μήνας. εντελώς παραπλανητικη η προώθηση της υπηρεσίας και φαντάζομαι ότι θα μπορούσα να το κυνηγήσω το θέμα και να μην πληρώσω ούτε αυτά τα 6€.sorry για το μακριναρι αλλά όφειλα να ενημερώσω για να μην την πατήσουν κι άλλοι.
Σε μένα πάντως που έχω δορυφορική με συμβόλαιο εν ισχύ + TV GO + έξτρα συσκευές, μου έγινε δωρεάν η αναβάθμιση και μάλιστα με προτροπή που βρήκα στο Cosmote ID.

Πρόσεξα όλους τους όρους κ δεν ανέφερε πουθενά για τον πρώτο μήνα μόνο κλπ.

Όπως είπα κ πριν μέσα από το Cosmote ID έγινε αυτό και με wizard και απλή διαδικασία.

Είχε αναφερθεί στην αρχή της υπηρεσίας ΟΤΤ εξάλλου, ότι θα καταργηθεί το TV GO (κατά Απρίλιο) και θα μεταφερθούν δωρεάν οι έχοντες δορυφορική και TV GO στο ΟΤΤ.

Απλά άργησαν (παραδοσιακά στην Ελλάδα

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ από το cosmote Id το ενεργοποίησα. κι εγώ συνδρομητής δορυφορικής. και στα ξαφνικά εκεί στις 2 συνδέσεις(1 το double play και 1 το ote tv) εμφανίστηκε και μια τρίτη που ήταν το ott. στην ανάλυση χρεώσεων έλεγε επειδή είναι φουλ πακέτο όπως της δορυφορικής από το δεύτερο μήνα θα φάω σαρανταρι στο κεφάλι. κάλεσα και στο support και μου επιβεβαίωσαν το ίδιο πράγμα, ότι μόνο πρώτος μήνας free. δεν ξέρω τι συνέβη κι εγώ χρεώθηκα ενώ κάποιοι άλλοι όχι αλλά όποιος το σκέφτεται να το ενεργοποιήσει να το κάνει με ιδιαίτερη προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ από το cosmote Id το ενεργοποίησα. κι εγώ συνδρομητής δορυφορικής. και στα ξαφνικά εκεί στις 2 συνδέσεις(1 το double play και 1 το ote tv) εμφανίστηκε και μια τρίτη που ήταν το ott. στην ανάλυση χρεώσεων έλεγε επειδή είναι φουλ πακέτο όπως της δορυφορικής από το δεύτερο μήνα θα φάω σαρανταρι στο κεφάλι. κάλεσα και στο support και μου επιβεβαίωσαν το ίδιο πράγμα, ότι μόνο πρώτος μήνας free. δεν ξέρω τι συνέβη κι εγώ χρεώθηκα ενώ κάποιοι άλλοι όχι αλλά όποιος το σκέφτεται να το ενεργοποιήσει να το κάνει με ιδιαίτερη προσοχή.
Σε μένα απλά εμφανίστηκε στην καρτέλα της TV, στην ενότητα των υπηρεσιών που έχω (το TV GO συγκεκριμένα) η προτροπή για να αναβαθμίσω το TV GO σε ΟΤΤ χωρίς καμία χρέωση κ χωρίς καμία έξτρα χρέωση μετά κλπ.

Έγινε αμέσως μέσω του wizard κ τέλος. Τίποτα από αυτά που αναφέρεις εσύ.

Πρόκειται για αναβάθμιση της υπηρεσίας TV GO που έχεις. Όχι για νέα σύνδεση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το δοκίμασα.

Η εφαρμογή σε 2 συσκευές (με ΟΤΤ) ταυτόχρονα δεν παίζει και μόνο στα αθλητικά.

Η δορυφορική αθλητικά κ μια συσκευή με ΟΤΤ αθλητικά παίζει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα πάντως που έχω δορυφορική με συμβόλαιο εν ισχύ + TV GO + έξτρα συσκευές, μου έγινε δωρεάν η αναβάθμιση και μάλιστα με προτροπή που βρήκα στο Cosmote ID.

Πρόσεξα όλους τους όρους κ δεν ανέφερε πουθενά για τον πρώτο μήνα μόνο κλπ.

Όπως είπα κ πριν μέσα από το Cosmote ID έγινε αυτό και με wizard και απλή διαδικασία.

Είχε αναφερθεί στην αρχή της υπηρεσίας ΟΤΤ εξάλλου, ότι θα καταργηθεί το TV GO (κατά Απρίλιο) και θα μεταφερθούν δωρεάν οι έχοντες δορυφορική και TV GO στο ΟΤΤ.

Απλά άργησαν (παραδοσιακά στην Ελλάδα

Μπήκα και εγω στο mycosmote και βρήκα την επιλογή για απενεργοποιηση της cosmote TV go.

Αυτό πρέπει να κάνω και μετά θα ενεργοποιήσω την νέα υπηρεσια cosmote ott;

 

Edit. Το βρηκα το wizzard. Εγινε η αναβαθμίση μου ήρθε και email.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα έχει όλα τα κανάλια της δορυφορικής πλέον στο OTT.

http://www.typologies.gr/sti-nea-cosmote-tv-metaferontai-oi-syndromites/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θα έχει όλα τα κανάλια της δορυφορικής πλέον στο OTT.

http://www.typologies.gr/sti-nea-cosmote-tv-metaferontai-oi-syndromites/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί λείπουν καναλια;

 

Αυτό που παρατηρώ εγω ειναι το δεν υπάρχουν όλα τα hd κανάλια πχ discovery Channel hd.

Μου δείχνει μόνο το απλό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τα discovery;;;;

Τα κανάλια είναι όπως και στον δορυφορικό αποκωδικοποιητή, δεν έχει ξεχωριστά HD και SD. Άλλα είναι hd ενώ άλλα οχι.

Αν εννοείς ότι λένε πχ "travel channel HD", απλά δεν εμφανίζεται το HD στο όνομα του ΟΤΤ. Δεν αλλάζει κάτι στο κανάλι.

Ανάλογα με το τι συσκευή ή σύνδεση έχεις, το κάθε κανάλι μπορεί να παίζει είτε σε (full) HD είτε να ρίχνει την ανάλυση του (720p κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λείπουν καναλια;

 

Αυτό που παρατηρώ εγω ειναι το δεν υπάρχουν όλα τα hd κανάλια πχ discovery Channel hd.

Μου δείχνει μόνο το απλό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο ΟΤΤ δεν είναι όλα τα κανάλια που είναι και στη δορυφορική. Τα εντάσσουν όλα όπως ανακοίνωσαν όμως σε σταδιακή φάση.

Θα γίνει πλήρης η υπηρεσία ΟΤΤ εφάμιλλη με τις υπηρεσίες της δορυφορικής.

Εξάλλου στο TV GO ήταν πάρα πολύ λιγότερα τα κανάλια...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η αναβάθμιση της υπηρεσίας Cosmote TV GO γίνεται πλέον σε Cosmote TV OTT, πανεύκολα μέσα από το app της Cosmote.

Βρίσκεται στις υπηρεσίες της καρτέλας shop. Πατάς στο "Νέα Cosmote TV" κ προχωράς...2c070d95d655067b0f648ee1fc492dbe.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα της γνώσεις σας. Σκέφτομαι να βαλω cosmote tv αθλητικά. Ομως δεν ξερω τι να επιλεξω απο θεμα εικονας,δορυφορικο ή μεσο της νεας πλατφόρμας της cosmote; Η δορυφορική δεν εχει καλητερη εικόνα;
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την σύνδεση σου, αλλά συνήθως το νέο ΟΤΤ έχει καλύτερη εικόνα.

Διάλεξε όποιο σου κάνουν καλύτερη τιμή, γιατί και με το δορυφορικό παλι θα έχεις πρόσβαση στο ΟΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Καταργούνται οι υπηρεσίες COSMOTE TV GO – οδηγίες μετατροπής.

https://www.cosmote.gr/cosmotetv/residential/choose/services/cosmotetvgo

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν έχω cosmote tv στο σπίτι αλλά έχω σταθερό ΟΤΕ κ what's up οπότε έχω cosmote Id. Θέλω να ενεργοποιήσω μέσω της εφαρμογής cosmote app κάποια mini packs στο cosmote tv ott (σε ταμπλετ). Λέει ότι η δέσμευση είναι για ένα μήνα με χρέωση είτε σε πιστωτικη/χρεωστική είτε στο λογαριασμό σταθερού και ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα. Υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης αυτής της επιλογής της αυτόματης ανανέωσης; μπορεί να γίνει από την αρχή και να ισχύει συνεχώς ή θα πρέπει καθε φορά την μέρα που λήγει ο μήνας των mini packs να μπαίνω στην εφαρμογή και να ακυρώνω την ανανέωση;; φαντάζομαι από το app γίνεται αυτό;;!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιεις το πακέτο και κατευθείαν το ακυρώνεις, έτσι μένει αυτο που πλήρωσες (1 μήνας) και δεν ανανεώνεται ξανα. Λειτουργεί όπως πχ το Netflix.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια εχω τηλεφωνο και πακετο σπορ (μονο αθλητικά ενδιαφέρουν) μεσω δορυφόρου χωρίς ιντερεντ , αλλα το cosmote tv ληγει

Το πρόγραμμά μου

COSMOTE TV Μέσω Δορυφόρου (Sports Pack) Ειδική Προσφορά 1 12μηνη δέσμευση (Φεβ.18)

Το συμβόλαιο σου ενεργοποιήθηκε στις 24/08/2019 και η δέσμευσή σου ισχύει για 1 Χρόνο

Θα ενεργοποιηθει αυτοματα ? ή πρεπει να κανω κάτι ? Καμια συμβουλη παιρνω τηλεφωνο παω Γερμανο ή απο την εφαρμογη του κινητου κανω κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλει προσφορά για ανανέωση στην εφαρμογή ή μπορείς να καλέσεις 13888 δωρεάν από το σταθερό σου.

Αν δεν κανεις κάτι, θα συνεχίσει να παίζει αλλά θα χάσεις την έκπτωση που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε 3 συσκευές σήμερα μου το παρουσίασε ταυτόχρονα. Στο ταμπλετ του πατέρα μου, στο κινητό της γυναίκας μου, και στο τηλέφωνο το δικό μου. Εγώ έπαιζα μια χαρά αλλά λέω κάτσε να κάνω μια αποσύνδεση και επανασύνδεση, και μου το πέταξε.... Μιλάω τώρα με τεχνική υποστήριξη. Θα σας ενημερώσω

 

ΥΓ. Μετά από 20 λεπτά κλήσης στην τεχνική υποστήριξη, και 3 απεγκαταστάσεις, τελικά στο δικό μου κινητό έπαιξε.

Δοκιμάζουμε τα άλλα.

a89017ff8e5b49c29231b070ef1b073e.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...