Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με mouse εννοεις;

Εγω το ok παταω και μου βγαζει μονο αυτον τον κυκλο κατω δεξια τιποτα αλλο.

Συγνωμη αν σε εχω τρελανει!

 

Ενταξη τα καταφερα!ηθελε mouse!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη τα καταφερα!ηθελε mouse!

Ευχαριστω!

Πάλι άργησα να δω. Χάρηκα που το βρήκες. Εγώ επί τι πλείστον χρησιμοποιώ air mouse. Με 6 ευρώ από ebay (αριστο) και εγώ και ένα mouse για ώρα ανάγκης .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα έχω την εξής απορία και θέλω βοήθεια, πως μπορώ να συνδέσω το ταμπλετ μέσω hdmi μέσω screen mirror μέσω ότι να ναι, με την τηλεόραση.

Μου κάνει εντύπωση πως πουθενά και κανένας δεν το αναφέρει

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω καταλάβει λάθος ή ζητάνε 10€ για 24 ώρες? fe1c283e3da7b436ba06ccec10bdaf7e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει λάθος ή ζητάνε 10€ για 24 ώρες? ........................[/img]

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν έχεις καταλάβει λάθος........:blink:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις καταλάβει λάθος........:blink:
Αναρωτιέμαι τι παίρνουν. Είναι σοβαροί? 10 ευρώ για μια μέρα??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Σε android TV (smart TV) δουλεύει; Έχει δοκιμάσει κάποιος;
Θα ψάξεις να βρεις την τελευταία apk που είναι για tablet όμως - εκτός του play store, ως αρχείο από το apkpure store πχ - που είναι διαφορετική από του τηλεφώνου.

Με την τελευταία της βελτίωση είναι πιο συμβατή πλέον με τις λειτουργίες του Android TV τηλεκοντρόλ.

Προσπάθησε όμως να έχεις σύνδεση με καλώδιο Ethernet. Όχι με WiFi.

Δεν μπορεί να δίνουν συνεχόμενη ροή σύνδεσης (ασύρματα) τα ρούτερ που έχουν δώσει οι εταιρείες στην Ελλάδα δωρεάν.

Ισχύει για κάθε είδους streaming αυτό.

Δεν φταίει καμία συσκευή σε προβλήματα σύνδεσης. Τα ρούτερ σας φταίνε.

Συνδεθείτε με καλώδιο ή σε power line (αν είναι το ρούτερ σας μακριά), απενεργοποίηση της ασύρματης σύνδεσης στη συσκευή σας και τέλος το κάθε πρόβλημα διακοπών, ποιότητα εικόνας, κλπ.

Αν δεν έχει η συσκευή σας έξοδο δικτύωσης, υπάρχουν στο εμπόριο φτηνοί ανταπτορες από USB σε Ethernet.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, κατατοπιστικότατος, αλλά κατόπιν σκέψης αποφάσισα να μην πάρω android tv.

Για να παίξει σε android tv box να κατεβάσω apk για tablet ή phone?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, κατατοπιστικότατος, αλλά κατόπιν σκέψης αποφάσισα να μην πάρω android tv.

Για να παίξει σε android tv box να κατεβάσω apk για tablet ή phone?

Android TV, Android TV box, Android tablet, Android κινητό είναι ακριβώς τα ίδια! Ότι και να βάλεις θα παίξουν όλα.
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το mi box s, κατέβασα από το apkpure το .apk για tablet και όλα καλά.
Την καλύτερη δουλειά που μπορεί να υπάρξει έως τώρα για αυτή την εφαρμογή έκανες

Προτείνω να αγοράσεις και ένα αντάπτορα USB σε 2-3 USB + Ethernet για να έχεις την δυνατότητα να συνδέσεις ότι άλλο χρειάζεσαι από USB αλλά και το σημαντικότερο, να συνδεθεί το box σου με καλώδιο δικτύου στο ρούτερ σου.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας,

 

ήθελα σήμερα να κλείσω μια σύμβαση για το Cosmote TV GO και μου είπαν πως η εταιρία έχει αναστείλει προς το παρόν την παροχή για αποκλειστική χρήση του Cosmote TV GO. Ξέρει κανείς τι έχει συμβεί;

 

Ευχαριστώ,

Γιώργος

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cosmotetv/cosmote-tv-go-packs

 

Σημειώνουμε πως προσωρινά δεν διατίθεται η διάθεση νέων συνδρομών COSMOTE TV GO. Όμως οι υφιστάμενοι συνδρομητές μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν την υπηρεσία χωρίς καμία αλλαγή καθώς και να την διαχειρίζονται μέσα από το My COSMOTE στο cosmote.gr.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ήρθε η εποχή που θα αρχίσει να παρέχει την υπηρεσία ο Cosmote ως κανονική επιτέλους IPTV μέσω κάποιου Android TV box, όπως είχαν εξαγγείλει στις αρχές του έτους κ ίσως βρισκόμαστε στην εποχή των δοκιμών για την αλλαγή αυτή που θα ολοκληρωθεί μέχρι το τέλος του έτους.

Είναι λογικό να μην θέλουν νέους συνδρομητές στην υπηρεσία εάν αυτή αλλάξει δλδ.με άλλες εμπλουτισμένες υπηρεσίες κ άλλες τιμές.

Θεωρητικά όλα, βάση των σχεδίων τους πάντα...

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι σημαινει αυτο; Οσοι εχουν tv go δεν θα μπορουν να το χρησιμοποιουν οταν βγει το box του οτε; Σε ασχετες συσκευες;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι σημαινει αυτο; Οσοι εχουν tv go δεν θα μπορουν να το χρησιμοποιουν οταν βγει το box του οτε; Σε ασχετες συσκευες;
Όσοι έχουν ήδη TV Go δεν τους αφορά. Αφορά τους νέους συνδρομητές που θα αγοράσουν μόνο την υπηρεσία TV Go.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι σημαινει αυτο; Οσοι εχουν tv go δεν θα μπορουν να το χρησιμοποιουν οταν βγει το box του οτε; Σε ασχετες συσκευες;
Ελπίζω - βάση λογικής πάντα γιατί με ελληνικές εταιρείες δε βγάζεις άκρη - ότι θα υπάρξει κ ανανεωμένη apk στα app stores για να δώσουν την καλύτερη δυνατή ποιότητα σε συσκευές Android box (φυσικά unrooted) και να κερδίσουν πολλούς συνδρομητές εύκολα κ άμεσα με τον πιο απλό τρόπο.
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς άν η cosmote tv go υπηρεσία μπορεί να παίξει απο pc με cast σε chromecast σε τηλεόραση;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ που το έχω στο κινητό δεν μου παρέχει αυτή τη δυνατότητα.

Δεν έχω smart TV αλλά Chromecast

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ που το έχω στο κινητό δεν μου παρέχει αυτή τη δυνατότητα.

Δεν έχω smart TV αλλά Chromecast

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εσύ μπορείς να κάνεις στο chromecast αντικατοπτρισμό(cast) το κινητό σου και απο εκει να ανοίξεις το cosnote tv go και να το αναπαράγεις στην τηλεόραση που είναι το chromecast... εγώ ρωτάω επειδή το έχω στο pc το cosmote tv go και θέλω να δώ άν γίνεται cast στην τηλεόραση που είναι συνδεδεμένο το chromecast..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια, εχει καταφερει κανεις να κρυψει το root του απο το tv go ωστε να παιζει χωρις απεγκατασταση του ρουτ;

σε αντροιντ 9 pie μ ενδιαφερει.

 

επαιζε μια χαρα σε ρουταρισμενο αντροιντ 6 που ειχα, αλλα μολις πηγα στην 9 και εβαλα τον τελευταιο magisk manager, το go μου τον βρισκει

και μου λεει οτι ειμαι rooted.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επιτέλους!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7935975#

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει μια λίστα ερωτήσεων κ απαντήσεων για ότι απορία έχετε για τη νέα εφαρμογή (επιτέλους) και ότι θα ισχύει για τους υφιστάμενους συνδρομητές.

 

https://digitaltvinfo.gr/news/pay-tv-news/item/28835-ti-tha-isxyei-gia-ti-nea-ott-platforma-tis-cosmote-tv

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...