Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω τωρα πηρα τηλ στο 13888 και επειδη εχω OTE TV μεσω δορυφορου με ρωτησε αν εχω καποιο κινητο cosmote , ειπα εχω ενα καρτοκινητο εδωσα το νουμερο και το νουμερο του κανονικου μου κινητου (F2G) και ειπε μεσα σε 24 ωρες θα μου στειλει κωδικους που θα μπορω μεσω wifi παροτι εχω forthnet σπιτι να βλεπω !!! Μηπως αλλαξαν κατι ?? θα δω σε 1-2 μερες !!

 

δεν αλλαξαν κατι, αυτο ισχυει απο την αρχη. απο το κινητο σου με τον αριθμο cosmote και στελνοντας sms θα μπορεις να δεις απο το wifi αλλιως το ιδιο με tablet που στελνει κι αυτο sms. βεβαια θα πρεπει να μην ειναι root για αρχη για να δεις εικονα, συν μερικες ακομα περιπτωσεις που μπορει να μην σου παιξει. ( π.χ. ασυμβατοτητα επεξεργαστη κλπ) ελπιζω να εισαι τυχερος οπως και γω με το tablet που πηρα

Link to comment
Share on other sites

έχετε κάποια πρόταση για 8αρι και πάνω σε μέγεθος οθόνης, που να είναι 3g για να στέλνει sms και να μην ξεπερνά τα 150 ευρώ?

(να έχει θύρες και αρκετή μνήμη,,,,,σκεφτόμουν τουλάχιστον 2gb....και 16 κοινή!)

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαξαν κατι, αυτο ισχυει απο την αρχη. απο το κινητο σου με τον αριθμο cosmote και στελνοντας sms θα μπορεις να δεις απο το wifi αλλιως το ιδιο με tablet που στελνει κι αυτο sms. βεβαια θα πρεπει να μην ειναι root για αρχη για να δεις εικονα, συν μερικες ακομα περιπτωσεις που μπορει να μην σου παιξει. ( π.χ. ασυμβατοτητα επεξεργαστη κλπ) ελπιζω να εισαι τυχερος οπως και γω με το tablet που πηρα

 

τελιακ δε τα ελεγε καλα , της ειπα οτι εχω ipad και μολις εβαλα κωδικους μου λεει η συσκευη δε στελνει sms και thats it !!

καλα κρασια OTETV και οπως λεει και ο τιτλος Thanks , but NO !!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω την ασυμβατοτητα που εχει με αρκετους επεξεργαστες Mediatek,

εχω το Meizu MX4 με τον MediaTek MT6595 και κανει force close και εμενα οταν ερθει η ωρα για την αναπαραγωγη του καναλιου..

Link to comment
Share on other sites

Για τα πανηγύρια η τηλεφωνική υποστήριξη του ΟΤΕ μέχρι στιγμής στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τη μη αποστολή SMS από το Lenovo A3500-H. Το συγκλονιστικό σημερινό νέο είναι ότι δεν υποστηρίζονται data only tablets (που δεν είναι και voice δηλαδή) ασχέτως που μπορούν να στείλουν SMS!

Ας συμμαζευτούν λίγο εκεί και ας φτιάξουν επιτέλους κάτι που να λειτουργεί όπως πρέπει σε ΟΛΕΣ τις συσκευές που πληρούν τις προδιαγραφές που οι ίδιοι θέτουν. Πιλοτικό-ξεπιλοτικό θέλω καλύτερη υποστήριξη.

Τους έχω ενημερώσει και μέσω της φόρμας επικοινωνίας αλλά μέχρι τώρα δεν έχω πάρει κάποια απάντηση.

Οι υπόλοιποι εδώ έχετε επίσης data only 3G tablets ή μπορείτε να τηλεφωνείτε και με αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , προσφατα κατοχος του Lenovo Vibe X2-EU ( αγορασμενο απο Κωτσοβολο ) οχι το δικαρτο , εγκατεστησα την εφαρμογη , μου ηρθαν οι κωδικοι αλλα δυστυχως ενω κανω κανονικα πλοηγηση στην εφαρμογη οταν επιλεξω οποιοδηποτε καναλι να παιξει με πεταει εκτος , στελνει κανονικα το sms για το wifi , δοκιμασμενο και σε αλλα wifi δικτυα το προβλημα παραμενει. Σε επικοινωνια με το τεχνικο τμημα του ΟΤΕ , ενω μου ειπαν οτι η συσκευη πληρη τις προδιαγραφες δεν βρισκουν το λογο να μην παιζει. Τονιζω οτι η συσκευη δεν ειναι root , απεγκατεστησα και εγκατεστησα ξανα την εφαρμοφη χωρις αποτελεσμα . Ρωτησα εαν ειναι αυστηρα και μονο για τις συσκευες που αναφερουν αλλα ηταν αρνητικοι , απλα να εχει συγκεκριμενη εκδοση android , να μην ειναι root και να μην εχει επεξεργαστη Intel . Επειτα απο 3 εβδομαδες μου απαντησαν οτι η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με Μediatek επεξεργαστη . Ψαχνοντας λιγο στις προδιαγραφες ανακαλυπτω οτι παιζει σε συκευη του 2010 ( iphone 4 ) και οχι σε νεοτερη οπως η δικια μου . Σε καποιο αλλο φορουμ οπου εχω παραθεση την αποψη μου υποστηριξαν οτι παιζει σε Mediatek επεξεργαστη .

 

 

Καλησπερα σε ολους , επειτα απο επισημη αναβαθμιση σε Lolilop η εφαρμογη OTE TV GO πλεον λειτουργει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει το ote tv go σε rooted κινητό; (Θα μου πείτε δεν παίζει σε κανονικό....)

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι από tablet (όχι rooted) χωρίς sim παίζει μια χαρά μόνο από το δικό μου wifi , αλλιώς εμφανίζει το μήνυμα ότι δεν μπορεί να στείλει sms.

 

 

Επιβεβαιωμένο και από την υποστήριξη του ΟΤΕ που πήρα τηλ.

 

Από το κινητό, σε διαφορετικό wifi, κάνει την διαδικασία για να στείλει το sms,μπαίνει κανονικά και όταν πατάω να δω ένα κανάλι μου εμφανίζει το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζετε σε rooted κινητό. (The device appears to be rooted. Toy can not play out any content on this device ( error code 107011 ) )

 

Δοκίμασα με το RootCloak μήπως και... αλλά τίποτα.

 

Εάν κάποιος έχει καμιά ιδέα...

 

Ευχαριστώ

 

*Οι συσκευές μου είναι samsung

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία αγοράζοντας και ένα tablet. Είδα μέσα στον ΟΤΕ και λέει συμβατή συσκευή Samsung galaxy tab 4 10". Βρήκα ένα Samsung galaxy tab 4 7". (Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσω περισσότερα για το 10") Τότε παίρνω τηλ στον ΟΤΕ και τους λέω. Παιδιά βρήκα αυτό το κινητό μπορείς να μου πείτε αν είναι συμβατό; αν δεν είναι να μην το πάρω. Η απάντηση; Δεν ξέρουμε δεν μπορούμε να σας πούμε. Ρε παιδιά μην το αγοράσω και δεν μου κάνει. Μέσω gsmarena και τα ίδια έχουν ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά και η διαφορά τους είναι στην οθόνη πιο μεγάλη και στην μπαταρία. Πάλι τα ίδια Δεν ξέρουμε. Τώρα; τι πρέπει να κάνω; να το αγοράσω χωρίς να ξέρω ότι είναι συμβατό; το έχει δοκιμάσει κανένας ;
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Μεσο iPad μπορούμε να στείλουμε νούμερο σε κάποιον ,γιατί οχι και στον ΟΤΕ . Δεν εχω ΟΤΕ go αλλα ρωτάω μήπως γίνεται
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πως μπορω να δω σε root tablet?.γνωριζει κανεις?

 

αυτο που λειτουργει για την ωρα ειναι μονο για καποια live εκπομπη που τη βαζουν και στο replay tv ταυτοχρονα. δηλαδη για τους περισσοτερους αγωνες στα sport καναλια.

μπαινεις στην εφαρμογη και πατας στην εκπομπη που παιζεται εκεινη τη στιγμη και θες να παρακολουθησεις. οταν ανοιξει η καρτελα της εκπομπης για να μπορεσεις να την δεις, θα πρεπει να σου εχει 2 επιλογες θεασης. την προβολη και το replay tv. πατας το replay tv και αφου ξεκινησει το streaming πας την μπαρα οσο πιο δεξια παει για να σε ρωτησει αν θες να συντονιστεις στο live προγραμμα. πατας οχι και συνεχιζεις να βλεπεις "live" με καθυστερηση 10-20 δευτερολεπτων.

αν προσπαθησεις να δεις αλλη εκπομπη ζωντανα χωρις να εχει την επιλογη replay tv και μονο ζωντανα τοτε θα σου βγαζει μηνυμα οτι ειναι ρουτ. επισης και αν προσπαθησεις να δεις καποια εκπομπη των 2 τελευταιων ημερων απο το replay tv.

μονο την εκπομπη που παιζει το καθε καναλι εκεινη τη στιγμη και εχει και replay tv ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
δοκιμασα σε ενα thl w200 με καρτα whats up και παιζει κανονικα.αυτο που δεν λειτουργει ειναι το εξης: εχω ενα android box m8.κανω συνδεση μεσω της λειτουργιας ασυρματης οθονης του κινητου και του android box με miracast.ολα καλα μεχρι στιγμης,βλεπω την οθονη του κινητου στην τηλεοραση,η εφαρμογη ανοιγει κανονικα αλλα μολις επιλεξω να δω καναλι εμφανιζει μηνυμα 'η υπηρεσια δεν λειτουργει προσωρινα'.μολις κλεισω την ασυρματη οθονη παιζει στο τηλεφωνο κανονικα.αν καποιος το εχει δοκιμασει η εχει δοκιμασει με εξοδο hdmi απο ταμπλετ/κινητο να το δει στην τηλεοραση ας μας πει αν τα καταφερε.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και στην εφαρμογή της Nova δεν επιτρέπεται η αναμετάδοση της εικόνας σε άλλη οθόνη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από TABLET δεν έρχεται εικόνα στην TV ούτε με την εξοδο HDMI (εμφανίζεται το μήνυμα η υπηρεσία δεν λειτουργεί προσωρινά) ούτε με ασύρματη μετάδοση εικόνας (εμφανίζεται ένα τετράγωνο γκρι απαγορευτικό)

Ένα TABLET που παίζει πολύ καλά είναι το MLS IQ TAB 10" 3G που έδιναν με το πρόγραμμα κοινωνικής αλληλεγγύης, το οποίο παίρνει κάρτα sim κάνει κλήσεις και στέλνει και sms.

Σε android tv box δεν κατάφερα ακόμα να δώ εικόνα. Και αυτό γιατί δεν κατάφερα ακόμα να στείλω sms. Ίσως να παίξει στο οικείο δίκτυο του ΟΤΕ, θα το δω σε λίγες μέρες με τη αλλαγή της συσκευής στο μήνα.

Δύο νούμερα cosmote που είναι στο ίδιο όνομα δεν μπορούμε να δηλώσουμε, μόνο ένα και όχι να είναι μόνο για internet αλλά να έχει και σύνδεση για ομιλία.

Όσο για το NOVA GO παίζει κανονικά στο android tv box με την εφαρμογή "NovaGO-com.huawei.pad.nova-31-vNovaGO.APAD.1.0.0.6.apk"

Edited by voriosfm
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όπως και στην εφαρμογή της Nova δεν επιτρέπεται η αναμετάδοση της εικόνας σε άλλη οθόνη.

 

ΣΩΣΤΌ !

 

Εγώ πάλι έχω ένα μικρό λαπτοπ που έχει android KAI Windows 8.1 ... (2 λειτουργικά)

κατεβάζω την εφαρμογή ... συνδέομαι κανονικά αλλά μόλις επιλέξω κανάλι για να παίξει με πετάει έξω ! (μαύρη οθόνη)

Σε επικοινωνία που είχα με την τεχνική υπηρεσία του ΟΤΕ μου είπαν ότι ΔΕΝ παίζει με επεξεργαστή "INTEL" ... :mad:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την ανανέωση της συσκευής μου στο otetvgo βλέπω τέλεια εικόνα στην TV μου.

Είμαι συνδεδεμένος με WIFI στο οικείο δίκτυο του ΟΤΕ και δεν χρειάζεται να στείλω sms.

H συσκευή μου είναι ένα Stick android tv MK809IV RK3188 dual core 2gb ram.

Πειραματίζομαι στο να μπορέσω να στείλω sms για να το βλέπω και σε άλλο δίκτυο WIFI.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα κάτι ρε παιδιά. Δηλαδή σε ταμπλετ μόνο wifi δεν παίζει και αν όχι γιατί ? Επίσης το σμσ που κολλάει? Το νοβαγκο παίζει κανονικά (έχω χολ ίντερνετ σπίτι)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την ανανέωση της συσκευής μου στο otetvgo βλέπω τέλεια εικόνα στην TV μου.

Είμαι συνδεδεμένος με WIFI στο οικείο δίκτυο του ΟΤΕ και δεν χρειάζεται να στείλω sms.

H συσκευή μου είναι ένα Stick android tv MK809IV RK3188 dual core 2gb ram.

Πειραματίζομαι στο να μπορέσω να στείλω sms για να το βλέπω και σε άλλο δίκτυο WIFI.

 

Τελικα με ποια εκδοση οτε tv go το καταφερες αυτο? Μηπως με την τελευταια απο το android market? Επισης ενημερωσε μας τι εγινε με αλλο δικτυο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί παίζει κανονικά σε όλα τα δίκτυα χωρίς να ζητάει το sms και χωρίς να υπάρχει η κάρτα sim που έχουμε δηλώσει να βλέπουμε το ote tv go.

Μπορεί να είναι και δοκιμαστικό αλλά παίζει τέλεια.

Η έκδοση που έχω σήμερα είναι η 0.8.53 και είναι η τελευταία ενημέρωση.

Το δίκτυό μου είναι WIND αλλά το έχω δοκιμάσει σε όλα τα δίκτυα και παίζει παντού!!!!!

Edited by voriosfm
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα μολις σε wifi forthnet,δεν παιζει.Μου ζηταει να βαλω τη σιμ για να μου σταλει σμς

 

και σε εμενα το ιδο σε κινητο meizu m1 note.εχω την καρτα στην θεση 2 αν την βαλω στην θεση 1 παιζει κανονικα.αλυτο προβλημα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...