Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το 1+1 είναι αρρώστεια πάντως, αν είχαν αυτές τις τιμές τα Goody's θα γινόταν λαικό προσκύνημα κάθε μέρα.

 

Το μοναδικό πρόβλημα τους είναι καθαρά και μόνο οι τιμές, ποιοτικά είναι άψογα για fast food, ο χώρος είναι ωραίος, γρήγορη εξυπηρέτηση, αλλά 7.5 ευρώ για μια σαλάτα και 5 ευρώ για ένα hamburger πλέον δεν γίνεται όταν με 15 ευρώ τρως, πίνεις και σκας σε ταβέρνα.

 

Τώρα με την προσφορά με 4 ευρουλάκια παίρνεις 2 extreme cheeseburgers και χορταίνεις. Έτσι ναι, λες τα δίνω.

8 ευρώ όμως για να φάω 2 cheese, ε, δεν τα δίνω ρε φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο χώρος έχει μείνει, ως πλεονέκτημα.Όταν πριν χρόνια ήταν ουσιαστικά μονοπώλιο τα goodys, τα θεωρούσαμε ότι καλύτερο.

Τώρα όμως που μπήκαν και άλλες αλυσίδες στην αγορά, συνειδητοποιούμε τι «χόρτα» τρώγαμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω παρολα αυτα ακομα και σημερα τα Goodys/Burger house ειναι πολυ καλυτερα σε γευση σε σχεση με τα Mcdonalds ...
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για Goodys και McDonalds και εγώ ακόμα περιμένω την έλεση των Burger King στην Ελλάδα από πέρυσι...

 

Παίζει να είμαι ο μόνος που πίστεψε σε αυτό το project.

 

 

:(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα πρώτα ποστς και με πιάνει μια νοσταλγία για goodys με την οικογένεια σχεδόν κάθε εβδομάδα :p

Τώρα ούτε καν σκέφτομαι να μπω.. Μια φορά το έκανα πέρυσι και δεν το ξανακάνω.. Πανάκριβα.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου μαζί σου είμαι! :food:

Τελικά, θα προχωρήσει το σχέδιο ή ματαιώνεται λόγω κρίσης/μνημονίων, κλπ;

 

Δυστυχώς δεν έχω ακούσει τίποτα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για Goodys και McDonalds και εγώ ακόμα περιμένω την έλεση των Burger King στην Ελλάδα από πέρυσι...

 

Παίζει να είμαι ο μόνος που πίστεψε σε αυτό το project.

 

 

:(

 

Στην Ελλαδα εχουμε πολυ διαφορετικο καταναλωτικο κοινο στο φαι και η αγορα ειναι διαφορετικη σε σχεση με τις ευρωπαικες χωρες αλλα και η συνηθειες του Ελληνα πολυ διαφορετικες με τους ξενους.Το τοπικο φαστ φουντ γυρος κτλ κτλ ειναι το μεγαλο φρενο και πολυ καλα το σκεφτονται να μπουν στην Ελληνικη αγορα. Ισως μπουνε με λιγα καταστηματα στην αγορα (Κατω απο 5) Σε καμια Αθηνα καμια Κρητη που υπαρχουν κυριως τουριστες τον μισο χρονο... ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας φάει Burger King στο εξωτερικό, θεωρώ πως δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω σε σχέση με τα McDonalds. Οκ, έχουν πιο νόστιμες τηγανιτές πατάτες, αλλά το μπιφτέκι τους είναι χειρότερο γευστικά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποια χώρα έφαγες, στο ΗΒ η διαφορά ανάμεσα σε bk και mc είναι τεράστια.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Είπα να δοκιμάσω και τα Fridays, που δεν είχα πάει ποτέ, και σιχτιρίζω την ώρα.

Πήγα δυό φορές, αναμονή >15 λεπτά (χωρίς κίνηση το κατάστημα) αλλά το χειρότερο ήταν, πως το club και το burger ήταν τα πιο άνοστα και «πλαστικά» που έχω φάει.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας φάει Burger King στο εξωτερικό, θεωρώ πως δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω σε σχέση με τα McDonalds. Οκ, έχουν πιο νόστιμες τηγανιτές πατάτες, αλλά το μπιφτέκι τους είναι χειρότερο γευστικά.

 

Συμφωνω! Γερμανια προτιμω τα ΜC απο τα Burger king... και επειδη τα γνωριζω εδω και 15 χρονια.. τα BK χαλασανε παρα πολυ τα τελευταια 5 χρονια.Το κρεας τους ηταν πολυ νοστιμοτερο... τωρα πραγματικα δεν τρωγονται.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά έφαγα BK στη Μαδρίτη πριν από 8 χρόνια. Μου είχε φανεί πολύ ανώτερο από τα MC η ακόμα και τα Goodys που ηταν σταθερή αξία στην περιοχή που μενω. Ανάμεσα στα 2 του τίτλου προτιμώ MC αν και το έχω εγκαταλείψει.

Όποιος είναι από Πάτρα -> Mr Burger. Είναι απλά φοβερό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Έκανα το λάθος, να ξαναπάω στα Goodys και να δοκιμάσω το "BBQ PULLED BEEF".

Δυο δαγκωνιές και το πέταξα :mad: πραγματικά αηδιαστικό.

Επίσης, βρώμαγε με το που άνοιξα την συσκευασία.

Καμία σχέση με την φωτογραφία, σαν πατημένο ήταν, στο μισό όγκο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος, να ξαναπάω στα Goodys και να δοκιμάσω το "BBQ PULLED BEEF".

Δυο δαγκωνιές και το πέταξα :mad: πραγματικά αηδιαστικό.

Επίσης, βρώμαγε με το που άνοιξα την συσκευασία.

Καμία σχέση με την φωτογραφία, σαν πατημένο ήταν, στο μισό όγκο.

 

Εχω δοκιμασει στο εξωτερικο σαντουιτς με pulled beef απο υπαιθρια καντινα και πραγματικα τα εσπαγε!Καμμια σχεση με τις κατεψυγμενες αηδιες των goodys που ηθελαν να αναβαθμιστουν και να γινουν και μπεργκεραδικα,τρομαρα τους.Φαστφουνταδικο και πολυ τους ειναι....Πλεον αν ειναι να φαω "βρωμικο" προτιμω μακ.Μπορει να ειναι ιδια σαβουρα με τα γκουντις,αλλα τουλαχιστον ειναι πολυ φθηνοτερα

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος έπρεπε να είναι ποια εταιρία έχει το καλύτερο σκουπίδι

 

AOSiP PIE>REDMI NOTE 5 PRO

 

Προτιμήσεις είναι αυτές. Και εγώ θεωρώ σκουπίδι το Milner το τυρί ή το Arla το φυτικό ρόφημα αμυγδάλου ο κόσμος όμως τα πίνει.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα Burger King πουθενά.. Δυστυχώς δεν έχει Ελλάδα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σιγά τα μπέργκερ.

Ανοστα με φάνηκαν (στο Ελ Βενιζέλος έφαγα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...