Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Ρωτησα μια τηλεφωνήτρια να μου το επιβεβαιώσει και αρνήθηκε να μου απαντήσει. Αλλά αν ήταν λάθος οι πληροφορίες μου, υποθέτω δε θα είχε πρόβλημα να το αρνηθεί κατηγορηματικά. Αλλά τι λάθος ρε παιδιά, αφού ξέρω άτομο που εργάζεται στο call center που εδρεύει Βουλγαρία... εξου και η αλλαγη στον αριθμο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το έχουν κάνει αυτό, τέλος τα Goody's απο εμένα. Κάθε επιχείρηση που απολύει ή μεταφέρει (συνεπώς απολύει) τις δραστηριότητες της εκτός συνόρων έχει επίπτωση σε όλοκληρη την ελληνική αγορά, συνεπώς σε όλους μας.

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς... ενδεχομένως εάν έχει γίνει τέτοια κίνηση, είναι για να μπορέσει να συνεχίσει να απασχολεί το προσωπικό της εδώ στα καταστήματα και να μην πάει για κλείσιμο. Με την δική σου νοοτροπία την στέλνεις μια ώρα νωρίτερα στο κλείσιμο...

 

Όλες οι εταιρείες κάνουν ή αναγκάζονται να κάνουν μειώσεις για να μπορέσουν να "βγουν". Ας δούμε το δάσος και όχι τα δέντρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Βουλγαρία;;; Καλά ρε παιδιά, αυτό είναι ανέκδοτο!!!

 

:lol:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=5474:tripoli-idioktitis-taxyfageioy-xtypise-adespota-me-ksylo&catid=35:generalnews&Itemid=67

 

Σύμφωνα με την καταγγελία, βγήκε ο ιδιοκτήτης και άρχισε να χτυπάει με ξύλο κάποια αδέσποτα σκυλιά που ήταν στα τραπεζάκια, για να τα διώξει. :(

 

Εχει γίνει σάλος στην τρίπολη με αυτό το θέμα. :!:

 

Άλλος ενας λόγος για να μην τρώμε απο το συγκεκριμένο κατάστημα, ούτε εγώ, ούτε και η παρέα μου...

 

Και τελικά η κοπέλα που έκανε την καταγγελία απολύθηκε...!

http://www.arcadiaportal.gr/news/ta-adespota-tis-tripolis-thema-sto-diadiktuo%E2%80%A6-kai-aitia-apolusis

 

ΥΓ: Περισσότερες πληροφορίες δεν ξέρω, απλά αναφέρω τις πηγές, και τα όσα συζητούνται στην πόλη μας...

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=5474:tripoli-idioktitis-taxyfageioy-xtypise-adespota-me-ksylo&catid=35:generalnews&Itemid=67

 

Σύμφωνα με την καταγγελία, βγήκε ο ιδιοκτήτης και άρχισε να χτυπάει με ξύλο κάποια αδέσποτα σκυλιά που ήταν στα τραπεζάκια, για να τα διώξει. :(

 

Εχει γίνει σάλος στην τρίπολη με αυτό το θέμα. :!:

 

Άλλος ενας λόγος για να μην τρώμε απο το συγκεκριμένο κατάστημα, ούτε εγώ, ούτε και η παρέα μου...

 

Και τελικά η κοπέλα που έκανε την καταγγελία απολύθηκε...!

http://www.arcadiaportal.gr/news/ta-adespota-tis-tripolis-thema-sto-diadiktuo%E2%80%A6-kai-aitia-apolusis

 

ΥΓ: Περισσότερες πληροφορίες δεν ξέρω, απλά αναφέρω τις πηγές, και τα όσα συζητούνται στην πόλη μας...

 

Θα βγω λίγο off topic, αλλά θέλω να πω κάτι πάνω σε αυτό. Έχει γεμίσει ο κόσμος με "φιλόζωους", που δείχνουν μεγάλη ευαισθησία για τα αδέσποτα σκυλάκια και γατάκια. Ήθελα να ήξερα αυτοί οι άνθρωποι τρώνε κρέας ή όχι; Αν δεν τρώνε οκ. Αν τρώνε όμως μιλάμε για τους μεγαλύτερους υποκριτές. Όση αξία έχει η ζωή ενός σκύλου, άλλο τόσο αξίζει και αυτή του αρνιού που σουβλίζουμε το Πάσχα. Επιλεκτική φιλοζωία δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λίγο off topic, αλλά θέλω να πω κάτι πάνω σε αυτό. Έχει γεμίσει ο κόσμος με "φιλόζωους", που δείχνουν μεγάλη ευαισθησία για τα αδέσποτα σκυλάκια και γατάκια. Ήθελα να ήξερα αυτοί οι άνθρωποι τρώνε κρέας ή όχι; Αν δεν τρώνε οκ. Αν τρώνε όμως μιλάμε για τους μεγαλύτερους υποκριτές. Όση αξία έχει η ζωή ενός σκύλου, άλλο τόσο αξίζει και αυτή του αρνιού που σουβλίζουμε το Πάσχα. Επιλεκτική φιλοζωία δεν υπάρχει.

Επίσης ίδια αξία έχει και η ζωή μιας γαρίδας και όλων των θαλασσινών που τρώνε όλοι οι χορτοφάγοι που λυπούνται τη ζωή μιας κότας ή ενός αρνιού..

Σορυ κιολας αλλα άλλο χορτοφάγος άλλο φιλόζωος.Προασπίζομαι τη ζωή ενός ζώου από κακομεταχείριση και κακοποίηση αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις ανθρώπινες ανάγκες σε τροφή.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ίδια αξία έχει και η ζωή μιας γαρίδας και όλων των θαλασσινών που τρώνε όλοι οι χορτοφάγοι που λυπούνται τη ζωή μιας κότας ή ενός αρνιού..

Σορυ κιολας αλλα άλλο χορτοφάγος άλλο φιλόζωος.Προασπίζομαι τη ζωή ενός ζώου από κακομεταχείριση και κακοποίηση αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις ανθρώπινες ανάγκες σε τροφή.

 

Ο άνθρωπος μπορεί να τραφεί και με άλλα είδη. Δεν δέχομαι κάποιος να ενοχλείται από τις φόλες που ρίχνουν κάποιοι στα αδέσποτα, αλλά να μην ενοχλείται από τα σφαγεία που σφάζουν τα ζώα για να έχει το κρεατάκι του στο πιάτο του και από την υπεραλίευση που έχει οδηγήσει πολλά θαλασσινά στα όρια του αφανισμού (βλέπε τράτες). Αν είναι στην ανάγκη του ανθρώπου να τρέφεται σκοτώνοντας άλλα ζώα, τότε δεν είναι στη φύση μας να είμαστε φιλόζωοι.

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος μπορεί να τραφεί και με άλλα είδη. Δεν δέχομαι κάποιος να ενοχλείται από τις φόλες που ρίχνουν κάποιοι στα αδέσποτα, αλλά να μην ενοχλείται από τα σφαγεία που σφάζουν τα ζώα για να έχει το κρεατάκι του στο πιάτο του και από την υπεραλίευση που έχει οδηγήσει πολλά θαλασσινά στα όρια του αφανισμού (βλέπε τράτες). Αν είναι στην ανάγκη του ανθρώπου να τρέφεται σκοτώνοντας άλλα ζώα, τότε δεν είναι στη φύση μας να είμαστε φιλόζωοι.

Δεν ειναι ακριβως ετσι.Η χορτοφαγια δεν ειναι για ολους και πολλοι ανθρωποι εχουν αναγκη το κρεας για να να λειτουργησουν σωστα.Πχ ενας ανθρωπος που εχει αναιμια και εφαρμοσει χορτοφαγικη διαιτα ξερεις τι επιπτωσεις μπορει να εχει πανω του?Το παμε μακρια αλλα θεωρω τη χορτοφαγια υποκριτικη δεδομενου οτι οτιδηποτε τρωμε ειναι οργανισμοι, ειτε ειναι αρνι,θαλασσινο ή λαχανικό είναι ενας οργανισμος που αναπτυσσεται.Αν αφησουμε τα φυτα απ'εξω και παρουμε τα υπολοιπα πραγματικα δεν καταλαβαινω τι σοι χορτοφαγια ειναι να μη τρως χοιρινο αλλα να τρως καλαμαρακια πχ?Ποιος κρινει ποιανου η ζωη εχει μεγαλυτερη αξια?

Καλως ή κακως καποια ζωα υπαρχουν για να εξυπηρετουν τον ανθρωπο.Αν δεν πρεπει να σκοτωνουμε το αρνι για να το φαμε τοτε δεν πρεπει να αρμεγουμε και την αγελαδα για να παρουμε το γαλα γιατι και αυτο κακομεταχειριση του ζωου ειναι.Σκοτωνοντας το ζωο για να το φας δε το κανεις επειδη χαιρεσαι να σκοτωνεις αλλα γιατι το εχει αναγκη ο οργανισμος σου( ή τουλαχιστον καποιων ανθρωπων..).Anyway, αν και βγηκαμε λιγο εκτος αυτο που θελω να πω ειναι οτι αλλο φιλοζωια αλλο καταναλωση κρεατος.(ή τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς... ενδεχομένως εάν έχει γίνει τέτοια κίνηση, είναι για να μπορέσει να συνεχίσει να απασχολεί το προσωπικό της εδώ στα καταστήματα και να μην πάει για κλείσιμο. Με την δική σου νοοτροπία την στέλνεις μια ώρα νωρίτερα στο κλείσιμο...

 

Όλες οι εταιρείες κάνουν ή αναγκάζονται να κάνουν μειώσεις για να μπορέσουν να "βγουν". Ας δούμε το δάσος και όχι τα δέντρα.:)

 

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς...αρκετές φορές (τις περισσότερες) απολύουν γιατί δεν πιάνουν το στόχο κέρδους που έχουν βάλει....και θέλουν περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

για τους ζωοφιλους εχω να πω μερικα πραγματα,γιατι ειναι προβλημα πλεον συγχρονο οπως και οι οικολογοι.αποτι φαινεται μονο αυτοι εχουν το δικαιωμα να λεγονται ζωοφιλοι και οικολογοι και δεν ξερω εγω κατι αλλο και ολοι οι υπολοιποι ειμαστε το αντιθετο.λοιπον...

 

οπως εδω στην ελλαδα στην ελλαδα τρωμε αρνια,μοσχαρια κ.α ετσι και στην ανατολη τρωνε σκυλους ,γατες,φαλαινες κ.α

οπως εδω εμεις δεν πειραζουμε σκυλους και γατες ετσι και αυτοι εκει δεν πειραζουν αγελαδες κ.α

 

αν εσυ ζουσες εκει θα σε λεγανε μη ζωοφιλο γιατι θα ετρωγες τα δικα τους πετ.λοιπον αυτη η αποψη ας σταματησει επιτελους.αν καποιος ταιζει τις γατες και σε ενα τετραγωνο απο 10 που πρεπει να ειναι για τρωνε και κανα ποντικο γινουν 110 τοτε εχουμε προβλημα.και ποιος φταιει? ο δηθεν ζωοφιλος οποιος κανει εγκλημα σε βαρος της φυσης και των συναθρωπων του.σκοπος ειναι η αρμονικη συνυπαρξη και αν εισαι ζωοφιλος αυτος πρεπει να ειναι ο σκοπος σου.και πρεπει εσυ που εισαι το δυνατο ειδος στην φυση να ελεγχεις τα πραγματα.γιαυτο ξερεις οι κυνηγοι που εγω τους απεχθανομαι γιατι κανουν σπορ σκοτωντας αθωα πλασματα που μπορουν να τα βρουν και στο εμποριο για φαι-αλλα δεν το κανουν γιαυτο- ταυτοχρονα κοντρολαρουν τον αριθμο των ζωων στην φυση .ετσι πρεπι και εμεις με τα πετ αν δεν θελουμε να γινουμε ζουγκλα.και ναι καμμια φορα δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο....κανονικα θαπρεπε να υπαρχει δημοσιος φορεας αλλα...???

 

ετσι λοιπον οσο μαρεσει να τρωω ενα αρνι τοσο το συμπαθω και σαν ζωο και μαρεσει να το χαιδευω .οπως μαρεσει ενα σκυλι αν ειναι αγριο και επιτιθεται και κανει φασαρια δεν το θελω.αν μια γατα βρωμιζει και κανει φασαρια δεν το θελω.το ιδιο για ολα τα ζωα.αγαπαμε ολα τα ζωα ,τα κοντρολαρουμε,και καποια απο αυτα πρεπει να τα τρωμε.αρα η ζωοφιλια δεν εχει να κανει με τα ειδη αλλα με τις καταστασεις που δημιουργουνται και κατω απο μια πιο συνολικη αποψη για τα πραγματα.ολοι ειμαστε ζωοφιλοι και ολοι το αντιθετο καποιες φορες.αναλογα την κατασταση.

 

οσο για το κερδος που λεει ο φιλος εχει δικιο.και αυτο θεμιτο ειναι αρκει να μην απολυουν.αν αρχσουν να απολυουν για το κερδος και οχι για να βγουν τοτε ειναι απανθρωποι!

Link to comment
Share on other sites

Tα μακτοναλτς ειναι "λιγα".

Τα γκουντυς μας ειπανε οτι πλεον βαζουν ελαιολαδο(!),τοσα χρονια τι βαζανε?καστορελαιο?

Τα κορυφαια ητανε τα wendys.To καταστημα τους στο συνταγμα ητανε το δευτερο σε πωλησεις παγκοσμιως εκτος usa.

Tωρα γιατι εκελεισε μια τετοια επιχειρηση αλλο θεμα.

Στο οφ-τοπικ τωρα

Δεν υπαρχουν φιλοζωοι στην ελλαδα,η ειναι καμμια 100αρια.

Φιλοζωος ειναι αυτος που σεβεται τον γειτονα,μαζευει τα κουραδακια του ζωου του,δεν κολυμπαει με τον σκυλο σε πολυσυχναστη παραλια,και τον εχει παντα και παντου δεμενο.Τουλαχιστον αυτα απαιτει ο νομος.

Αμα ξερετε εναν τετοιο,θα ειναι ο ενας απο τους 100....

Και οπως πολυ σωστα ειπωθικε δεν μπορει να εισαι επιλεκτικος φιλοζωος......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ των δυο προτιμω τα Goodys σαν γευση αλλα και οι δυο τα ιδια #@$%$#% ειναι.... αυτο και μονο
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει μια φορα στο αμερικανικο απο τα 2, σε ενα καταστημα που ειναι ξεχωριστο κτιριο(δεν λεω που) ,μονο του. βασικα δεν ειχε ανοιξει ακομα,εγω ειχα παει σε ενα σουπερ μαρκετ διπλα και περασα μπροστα απο το κτιριο της γνωστης αμερικανικης αλυσιδας ...τετοια βρωμα απο τα λαδια και τα κρεατα στον αερα ,δεν ειχα νιωσει εξω απο φαγαδικο ποτε!

βρειτε ενα τετοιο νωρις το πρωι και πηγαινετε να ανοιξετε την μυτη σας...μετα δεν θα ξαναφατε! λογικα το ιδιο ισχυει και για το αλλο ,αλλα δεν το εχω κανει οποτε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κάποιες προσφορές.Δεν είναι κανένα απο τα 2 TGI πχ που είναι μεν πιο κυριλέ και πιο ακριβά αλλά ρε φίλε με 12€ παίρνεις 2 πιάτα και γουστάρεις.Πρέπει να μπουν νομίζω και επιλογές όπως κανένα και κάποια ακόμα(TGI πχ).Eίναι απο το 2004 η ερώτηση οπότε καλό θα ήταν να έμπαιναν έξτρα επιλογές :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο goodys και mcdonalds. Aπο την γευση και μόνο καταλαβαίνεις τι σαβούρα σου σερβίρουν. Με τα ίδια και λιγότερα λεφτά τρως σε σουβλατζίδικα. Για παράδειγμα εξαιρετικά σουβλάκια ,με εξαιρετικό κρεας εχει το Γ......κο που είναι στην Βαρης-Κορωπιου και εχει ενα ακόμα στην Γούναρη αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο goodys και mcdonalds. Aπο την γευση και μόνο καταλαβαίνεις τι σαβούρα σου σερβίρουν. Με τα ίδια και λιγότερα λεφτά τρως σε σουβλατζίδικα. Για παράδειγμα εξαιρετικά σουβλάκια ,με εξαιρετικό κρεας εχει το Γ......κο που είναι στην Βαρης-Κορωπιου και εχει ενα ακόμα στην Γούναρη αν θυμάμαι καλά.

 

 

από την γεύση?? εε τότε νομίζω ότι τρώω σε gourmet εστιατόριο γιατί τρελαίνομαι για mac!!! :lol::food:

 

μπορεί απο ποιότητα να είναι σκουπίδια αλλά σαν γεύση είναι πολύ καλά τα άτιμα

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο goodys και mcdonalds. Aπο την γευση και μόνο καταλαβαίνεις τι σαβούρα σου σερβίρουν. Με τα ίδια και λιγότερα λεφτά τρως σε σουβλατζίδικα. Για παράδειγμα εξαιρετικά σουβλάκια ,με εξαιρετικό κρεας εχει το Γ......κο που είναι στην Βαρης-Κορωπιου και εχει ενα ακόμα στην Γούναρη αν θυμάμαι καλά.

 

Γιατι δεν γραφεις ολοκληρο το ονομα?Περιεχει βρισια η προσβλητικη λεξη?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν γραφεις ολοκληρο το ονομα?Περιεχει βρισια η προσβλητικη λεξη?

 

Για να μην κανω διαφήμιση. Για το Γευστικόν λεω. Εχει και ποιοτικό κρεας και καλές τιμες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακο να κανεις διαφημιση.Δεν υπαρχει κανωνας που το απαγορευει.Αλλωστε ολο το thread περιεχει posts που κανουν διαφημιση και δυσφημιση στα goodys και τα mc'donalds
Link to comment
Share on other sites

ΈΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΊΝΩΣΗ:

 

"Φίλοι" των mc από Θεσσαλονίκη, την κατσαμε! Δύο ή ίσως και τα τρία εστιατόρια κλείνουν εντός 10 ημερών! Προσωπικα έτρωγα gd αλλά από την στιγμή που δοκίμασα big mac και mac royal κόλλησα! Ίσως είναι πλαστικα αλλά μήπως τα άλλα τι είναι?

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΎ αν κάποιος έχει εργαστεί στα mc ή έχει γνωστό που εργάστηκε/τε, αφήστε ένα μήνυμα ή στείλτε ένα pm.

 

Θέλω να μάθω τον προμηθευτή για τα ψωμακια και τα μπιφτεκια. Ακόμη κι αν δεν είναι Ελληνικής παραγωγή, θέλω να βρω τον εισαγωγέ ΜΠΟΡΏ ΧΩΡΙΣ MAC! :-(

 

(just for the record. είμαι 55 κιλά δεν είμαι κάποιος του τύπου super size me. Αυτα!)

Edited by BillSams
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω τον προμηθευτή για τα ψωμακια και τα μπιφτεκια. Ακόμη κι αν δεν είναι Ελληνικής παραγωγή, θέλω να βρω τον εισαγωγέ ΜΠΟΡΏ ΧΩΡΙΣ MAC! :-(

 

(just for the record. είμαι 55 κιλά δεν είμαι κάποιος του τύπου super size me. Αυτα!)

 

Apple lover :):p???

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ειμαι Apple lover. Αν και δεν εχω (ακομη) ουτε IMAC ουτε IPHONE. Καποτε ελεγα "Θελω ΜΟΝΟ MAC & MACDONALDS" και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο :P

 

Χωρις πλακα τωρα. Ενα απο τα καταστηματα εκλεισε. Ο ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ που τα ειχε λενε εφυγε στην Αμερικη και πεταξε ποσο κοσμο στον δρομο. Κοσμο που εργαζοταν εκει πανω απο 15 χρονια. Τοσα χρονια το ηξερα κι εγω το μαγαζι για αυτο και το πηρα τοσο σοβαρα. Μιλαω για τα mcd στην Πυλαια στο ΙΚΕΑ. Κριμα για τον κοσμο κριμα και για οσους ειχαν καποια συμπαθεια στην γευση των mc.

 

Γνωμη μου δεν θα επρεπε να λεγεται ΕλληνοΑμερικανος αλλα μονο Αμερικανός. Ενας Ελληνας δεν θα επερνε μια τετοια επιχειρηση απο εδω. Τι να πω...

 

Τωρα νομιζω εμεινε ενα καταστημα. Δεν ειμαι σιγουρος. Τα ψωμακια και τα μπιφτεκια απ οτι εμαθα ερχονται απο Γερμανία. Οι κετσαπ και οι μαγιονεζες το ίδιο. (το ηξερα αυτο, το γραφουν επανω οι συσκευασιες).

 

Τι κρεας εχουν ρε παιδια; πως κανουν το ψωμακι τοσο νοστιμο; εχω χαζεψει. :X

 

Θα ηθελα να μαθω τι κανουν και τα παιδια που δουλευαν εκει ρε γμτ. Κριμα τοσα χρονια και τοσα ξαφνικα ανεργοι. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...