Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Τα goodys ειναι κορυφη σε σχεση με τα αμερικανοjunk food των Macdollars(!!). Τα λεφτα μου τουλαχιστον μενουν Ελλαδα και δεν ταιζω Αμερικανακια.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

goodys k apo mena.............

 

an k merikoi pio palioi eimai siguros oti 8a psifizan me kleista matia..wendys!apla kolasi!

 

Wendy's FOREVER !!!!:D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

an k merikoi pio palioi eimai siguros oti 8a psifizan me kleista matia..wendys!apla kolasi!

 

Wendy's FOREVER !!!!:D :D :D :D :D

 

:X :blink: :wacko: :cry: Πραγματικά ότι χειρότερο έχω φάει από junk food! Στην κυριολεξία για τα σκουπίδια...2 φορές είχα επιχειρήσει να φάω εκεί και τις 2 φορές άφησα αυτά που πήρα γιατί βρώμαγαν.

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

:X :blink: :wacko: :cry: Πραγματικά ότι χειρότερο έχω φάει από junk food! Στην κυριολεξία για τα σκουπίδια...2 φορές είχα επιχειρήσει να φάω εκεί και τις 2 φορές άφησα αυτά που πήρα γιατί βρώμαγαν.

 

Χμ... τα Wendy's εχου φύγει απο την Ελλαδα τουλάχιστον 8 χρόνια.

Εσυ πριν απο 8 χρόνια ήσουν ...12:D ...:X :X :X

Αμα τα δοκίμαζες πάλι, ισως να είχες αλλη γνώμη...:p

Link to comment
Share on other sites

Χμ... τα Wendy's εχου φύγει απο την Ελλαδα τουλάχιστον 8 χρόνια.

Εσυ πριν απο 8 χρόνια ήσουν ...12:D ...:X :X :X

Αμα τα δοκίμαζες πάλι, ισως να είχες αλλη γνώμη...:p

 

Ναι πιτσιρικάκι ήμουν 10-12 χρονών όταν με πήγαν ο παπούς και η γιαγιά μου να φάω εκεί και μου'χει μείνει παιδικό ψυχολογικό τραύμα :cry: :p :lol: Αλλά ευτυχώς μετά γνώρισα τα Goody's κι έτσι όλα καλά!

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πιτσιρικάκι ήμουν 10-12 χρονών όταν με πήγαν ο παπούς και η γιαγιά μου να φάω εκεί και μου'χει μείνει παιδικό ψυχολογικό τραύμα :cry: :p :lol: Αλλά ευτυχώς μετά γνώρισα τα Goody's κι έτσι όλα καλά!

 

Σωστοοοοοος ο παππους και η γιαγια !!:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ότι χειρότερο έχω φάει από junk food! Στην κυριολεξία για τα σκουπίδια...2 φορές είχα επιχειρήσει να φάω εκεί και τις 2 φορές άφησα αυτά που πήρα γιατί βρώμαγαν.

 

Χμ... τα Wendy's εχου φύγει απο την Ελλαδα τουλάχιστον 8 χρόνια.

Εσυ πριν απο 8 χρόνια ήσουν ...12:D ...:X

Αμα τα δοκίμαζες πάλι, ισως να είχες αλλη γνώμη...:p

 

Συμφωνω και επαυξανω με τη roody! Τι αθλιοτητητα κι αυτα το Wendys!

...τωρα καταλαβαινω γιατι πλεον δεν βαπτιζουν τα παιδια τους με αυτο το ονομα οι Αμερικανοι! Ακομα κι αυτοι τα σιχαθηκαν :lol:

 

Σωστοοοοοος ο παππους και η γιαγια !!:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ναι τετοια να λες εσυ και μετα δεν θα εχουμε παππου και γιαγια για δειγμα!

Ενω με τα Goodys και τα Μακ θα φτασουμε μεχρι τα 120 εμεις :rolleyes:

(ηδη το εχω σκεφτει...οταν θα φτασω τα 100, το fabo θα το κανω fossil :D)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω με τη roody! Τι αθλιοτητητα κι αυτα το Wendys!

...τωρα καταλαβαινω γιατι πλεον δεν βαπτιζουν τα παιδια τους με αυτο το ονομα οι Αμερικανοι! Ακομα κι αυτοι τα σιχαθηκαν :lol:

 

 

 

Ναι τετοια να λες εσυ και μετα δεν θα εχουμε παππου και γιαγια για δειγμα!

Ενω με τα Goodys και τα Μακ θα φτασουμε μεχρι τα 120 εμεις :rolleyes:

(ηδη το εχω σκεφτει...οταν θα φτασω τα 100, το fabo θα το κανω fossil :D)

 

Εσυ πρέπει να ησουν 11 οταν τα δοκίμασες...:lol: :lol: :lol:

Παιδια, ολα αυτα ειναι αισχρά, αλλα απο τα αισχρά :D για μενα τα Wendy's ειναι πρωτα απο ολα σε νοστιμια. Τα τελευαταια ειναι τα ...γκουντις :X

Link to comment
Share on other sites

Εσυ πρέπει να ησουν 11 οταν τα δοκίμασες...:lol: :lol: :lol:

Παιδια, ολα αυτα ειναι αισχρά, αλλα απο τα αισχρά για μενα τα Wendy's ειναι πρωτα απο ολα σε νοστιμια. Τα τελευαταια ειναι τα ...γκουντις :X

 

Yeap...do what tastes right® :cry:

 

Kαι μετα δωρεαν λιποαναροφηση :X

 

Παντως μπορω να πω οτι εχει μεγαλη ποικιλια σε burgers...καλο αυτο!

Οι σαλατες ομως τιγκα στα λιπαρα!

Και αυτα τα μπιφτεκια...τι σχημα κι αυτο!! :hypno:

 

edit

Kαι για επιδορπιο ενα ψητο... :lol: :lol: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όσον αφορά τα νηστίσιμα εδέσματα,τα Mc Donalds έχουν μεγαλύτερη ποικιλία.Το Mc Veggie και η μηλόπιτα είναι ιδανικά για όσους νηστεύουν.

Αυτό όμως δεν αναιρεί τη συνολική υπεροχή των Goodys.

 

Mολις τσεκαρα τα μενου τους!

 

Goodys 11 - MacDonalds 8

 

Οι διαφορες που εντοπισα ειναι οτι τα Μακ εχουν τα φαγητα τους σκετα ενω τα Goodys τα μισα τα εχουν στη μορφη γευματος (με πατατες και χορταρακι!)

Επισης τα Goodys εχουν ποικιλια απο σαντουιτς ενω τα Μακ εχουν μονο το McVeggie που ειναι burger.

Aυτο που μου αρεσε παντως στα Μακ ειναι που εχουν τα καλαμαρια σε σουβλακι (βεβαια στα καρβουνα δεν τα ψηνουν :p) συν το οτι προσφερουν και γλυκο.

Μηλοπιτα βεβαια εχουν και τα Goodys αλλα μαλλον δεν θα ειναι νηστισιμη για να μην την εχουν στο μενου :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά τα goody's στον περιφερειακό του Ευόσμου διέπρεψαν με την εξυπηρετησή τους...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά δεν μου αρέσουν καθόλου τα McDonalds, και θυμάμαι όσες φορές έχω φάει εκεί, δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος.Αντίθετα, τα Goodys είναι πολύ καλύτερα και κάθε φορά που πηγαίνω, μένω ικανοποιημένος και με το παραπάνο.:D
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω οσες φορες εχω παει μακ το εχω μετανοιωσει! πλαστικουρα πατατες κ γενικα χαλια φαγητο!!!:mad: goodie's4ever!!!:food:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω στα Mc Donalds εχω να πας αιωνες...ποτε δεν τα συμπαθουσα.Tα Goodys τα θεωρω καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

to mono pou mou th spaei sta goodys einai oti bgalan to chilliburger pou tan to kalutero burger kai den xero giati.kata ta olla auta goodys kai mono goodys.ta mcdonalds sthn amerikh axizei na ta fas h agglia
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα μπιφτεκι goody's εφαγα το 2000, παρολαυτα τα προτιμω απο τα mac γιατι εχουν καλυτερες σαλατες, και club sandwich :p

 

το χειροτερο ομως των mac ειναι οτι με το που μπαινω στο μαγαζι με χτυπαει μια μποχα να το πω....τηγανιλα να το πω...κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

τελευταια φορα μπιφτεκι goody's εφαγα το 2000, παρολαυτα τα προτιμω απο τα mac γιατι εχουν καλυτερες σαλατες, και club sandwich :p

 

το χειροτερο ομως των mac ειναι οτι με το που μπαινω στο μαγαζι με χτυπαει μια μποχα να το πω....τηγανιλα να το πω...κατι τετοιο

Οh yeah.....:D

Η αυθεντική μυρωδιά ενός πραγματικού fast food. :D

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά τα goody's στον περιφερειακό του Ευόσμου διέπρεψαν με την εξυπηρετησή τους...

για πες..τι σου εκαναν σημερα??

 

να δω ποτε θα βαλεις μυαλο και 8α σταματησεις να παραγγελνεις απο εκει:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στα Mac Donalds παντως το Club ειναι τραγικα μικρο... Επιπλεον δεν το κοβουν σε τριγωνα με αποτελεσμα να προσπαθεις μονος σου να το κοψεις καπως και να το κανεις χαλια...:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ego apo mikros etroga kai apo ta dyo!mia periodo thimamai etroga 4 mac bacon to brady kai milkshake!tora pou megalosa kai katalava oti kai sta goodys kai sta mac ola ta faghta einai teleios anthigieina prospatho na apofeugo na troo apo ekso!omos me ton shmerinous rythmous ths zohs anagkazesai na tros apo ekso logo elleipshs xronou!
Link to comment
Share on other sites

προτειμω goodys. πιστευω οτι εχουν πολυ καλυτερη ποιοτητα υλικων. επιπλεον δεν εχουν αυτη την κλασσικη μυρωδια τηγανισματος οταν μπαινεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...