Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα χθές στο site της Motorola και έμαθα ότι βγήκε το V620.Μήπως μπορεί να μάθει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα;Ρώτησα Γερμανο και ΤΙΜ και μου είπαν οτι δεν ξέρουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tο συγκεκριμένο μοντέλο το ψάχνω κι εγώ. Το έχω βρει στο online shop του ΟΤΕ καθώς και στο TelefonCity, αλλά γενικά στα γνωστά καταστήματα δεν βλέπω να υπάρχει. Έχω την εντύπωση πως ήδη κυκλοφορεί αφού η ΤΙΜ εχει και τις ρυθμίσεις του για το WAP, στο αντίστοιχο μενού στο site της.

Αν το έχει εντοπίσει κανείς σε κάποιο μαγαζί, Θεσσαλονίκη κατα προτίμηση, ας μας πει! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήγα ρώτησα πριν λίγο στο Πλαίσιο Θεσσαλονίκης (κέντρο) και μου είπανε πως το 620 δε θα το φέρουνε κατα πάσα πιθανότητα, οπότε όσοι ενδιαφέρεστε μάλλον θα το βρείτε στα καταστήματα όπου ήδη υπαρχει. :confused:
Link to comment
Share on other sites

είναι στα συντόμως αναμενόμενα, μάλλον θα έρθει μέσα στις γιορτές και το καλό είναι ότι κοστίζει όσο και το v600 αλλά έχει και video :-)
Link to comment
Share on other sites

Για το Πλαίσιο λες; Ή για αλλού;

Πάντως στο Οτε-shop, η τιμή του με σύνδεση είναι 5 ευρώ κάτω από ότι με το V600. (Στα προγράμματα 120 ως 2004 αν θυμάμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα σήμερα σε Γερμανό ωραίο είναι από κοντά είναι και αυτό το μαύρο χρώμα που κάνει τη διαφορά (όλο ασημένια τα βαριέσαι βρε παιδί μου) έχω αρχίσει και ψήνομαι 294€ έχει συσκευή
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο θα ειναι.πηρα το v 600 για την αδερφη μου και μου αρεσε πολυ.ειναι ομορφο και εχει καλη κατασκευη.το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι τις φωτογραφιες δεν μπορεις να τις δεις σε ολοκληρη την οθονη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή το πήρα την Κυριακή θα αναφέρω πρώτες εντυπώσεις εδώ.

Από άποψη κατασκευής είναι άπαιχτο-πολύ εντυπωσιακή ματ επιφάνεια, τα πλήκτρα πολύ καλά, η οθόνη απίστευτη, οι ήχοι αρκετά καθαροί. Η μπαταρία από την Κυριακή βρίσκεται πλέον στην 2η μπάρα (απο τις 3), αλλά με αρκετή χρήση αφού από την ώρα που το πήρα συνέχεια το ψαχουλεύω και ενεργοποίησα αρκετές φορές το bluetooth. Η κάμερα είναι πολύ καλή, και σε συνθήκες φωτός και σε σκοτάδι βγαζει αρκετά καθαρές φωτογραφίες. Το βίντεο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Το κακό για μένα είναι και πάλι η απουσία υπέρυθρης. Για την ώρα για να περνάω πραγματάκια στον υπολογιστή, χρησιμοποιώ άλλο κινητό σαν μεσάζοντα ανάμεσα στα 2.

Ένα άλλο που με προβλημάτισε είναι πως το κινητό είναι αρκετά..αργό! Δηλαδή για να ανοίξει μια εικόνα, ή να περάσει από τον ένα ήχο στον άλλο πχ, κάνει αρκετή ώρα, και μια φορά κόλλησε τελείως (χρειάστηκε επανεκκίνηση).

Speaking of επανεκκίνηση, μου έχει κάνει ήδη 2 restart μόνο του.

Κατα τ'αλλα το κινητάκι μου αρέσει πολύ και δεν πολυδίνω σημασία στα κολληματάκια αφού θέλω να πιστεύω πως αργότερα ίσως βγει καμια έκδοση firmware που να τα διορθώνει.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι για την ώρα πολύ ευχαριστημένη! :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

θα ήθελα να ρωτήσω τι διαφορά έχει από το V600;

Τελικά αξίζει να το αγοράσεις;

Παίρνει κάρτα επέκτασης;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων για το χρόνο που μου διαθέσατε...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι οτι το V620 εχει εγγραφη/αναπαραγωγη/αποστολη video ενω το V600 εχει αναπαραγωγη/αποστολη video.

Καρτα επεκτασης δεν παιρνει.

Αν θελεις ενα motorola κινητο ειναι καλη επιλογη για να το αγορασεις.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Kαι επίσης TFT oθόνη 262.000 χρωμάτων αντί 65.000 που εχει το ν600.

Είναι πολύ καλό κινητάκι, και αναμονή με αρκετή χρήση bluetooth είχε 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η φθηνότερη τιμή από ότι είδα ήτανε μάλλον το πλαίσιο σαν σκέτη συσκευή (288 ευρώ), με σύνδεση ο φθηνότερος είναι ο Γερμανός (123,9 ευρώ στα προγράμματα όλων των εταιριών από 90 λεπτά και πάνω). Επίσης να πούμε πως το κινητό έχει 2 έτη εγγύηση (δεν ξέρω πόση είχε το ν600).
Link to comment
Share on other sites

η μνημη εχει παραμεινει η ιδια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 5 mb. Το κακό με το τηλέφωνο είναι το ότι αργεί να ανταποκριθεί (κολλάει) όταν φορτώνεται η μνήμη. Ελπίζω να βγει κανα firmware που να το φιξάρει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

σαν πρωην κατοχος του v-600 να πω οτι κριμα που δε βαλανε περισσοτερη μνημη στο κινητο πολυ κριμα αυτα τα 5 ειναι πολυ λιγα εως μηδαμηνα για ενα κινητο που υποστηριζει κι Mp3

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο για τα μόνο 5MB... είναι όντως λίγα!

Παιδιά, εχω το V600...μετα την αναβάθμιση δουλεύει τζιτζι! Το V620 θα έχει ακόμα καλλίτερη οθόνη, αφού έχει 265 000 χρώματα..

το V600 exei 65000..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω ως τώρα το κινητό πρέπει να τα αξίζει τα λεφτά του και σκέφτομαι να το πάρω.

Για αυτό που θέλω να βεβαιωθώ είναι αν με μέτρια χρήση του κινητού η μπαταρία κρατάει πάνω από 2 μέρες. Και όταν λέω μέτρια χρήση εννοώ 15 λεπτά την μέρα κλήσεις, 4-5 sms, κανά βιντεάκι και πλοήγηση στο menu.

Mp3 σαν ήχους κλήσεις παίρνει έτσι?

Και κάτι άλλο το οποίο δεν είναι και πολύ σημαντικό. Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο γίνεται να χτυπάει και να δονείται ταυτόχρονα και όχι να κάνει πρώτα το ένα και μετά το άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota ( 2 Ιαν. 2005 , 16:12)

 

Απ'ότι διαβάζω ως τώρα το κινητό πρέπει να τα αξίζει τα λεφτά του και σκέφτομαι να το πάρω.

Για αυτό που θέλω να βεβαιωθώ είναι αν με μέτρια χρήση του κινητού η μπαταρία κρατάει πάνω από 2 μέρες. Και όταν λέω μέτρια χρήση εννοώ 15 λεπτά την μέρα κλήσεις, 4-5 sms, κανά βιντεάκι και πλοήγηση στο menu.

Mp3 σαν ήχους κλήσεις παίρνει έτσι?

Και κάτι άλλο το οποίο δεν είναι και πολύ σημαντικό. Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο γίνεται να χτυπάει και να δονείται ταυτόχρονα και όχι να κάνει πρώτα το ένα και μετά το άλλο?

 

 

Καλη χρονια σε ολους.

 

Προσωπικα μου κραταει πανω απο 2+ μερες (και τα βραδυα ανοικτο) με μεσο ορο ομιλιας 1 ωρα/ημερα συν τα sms και λιγο πλοηγηση.

 

Mp3 παιρνει σαν ηχους κλησεις αλλα εχε υποψην το οριο των 5 MB της μνημης.

 

Επισης σε σχεση με προηγουμενα μοντελα εχει την επιλογη να δονειται ταυτοχρονα με τον ηχο κλησης .

 

Το εχω περιπου 2 εβδομαδες και ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Πολυ καλο σημα εκει που καποια αλλα με το ζορι πιανουν, πολυ καθαρο ηχο και με την καμερα και την οθονη του εχουν παθει πλακα οσοι το εχουν δει. Τρομερο τηλεφωνο.

 

Εδω και μερικες μερες ομως παρατηρησα κατι κι αναρωτιεμαι μηπως το εχει συναντησει και καποιος αλλος ή ξερει που οφειλεται. Συνηθως συμβαινει οταν η μπαταρια του δειχνει 2 γραμμες η λιγοτερο (ισως ειναι εντυπωση μου αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις το εχω προσεξει). Οταν δεχτω καποια κληση τρωει ενα κολημα και μολις ανοιξω το πορτακι να απαντησω, βγαζει μια ασπρη οθονη ή μαυριζει για λιγο η οθονη, μετα επανερχεται αλλα εχει τερματισει την κληση (μου κανουν παραπονα οτι τους το κλεινω στα μουτρα!!!!!). Επισης στην εξωτερικη οθονη ενω δειχνει την ωρα ξαφνικα η ωρα αρχιζει να εναλασεται με την λεξη Motorola. Κανει σαν τρελο. Ξερει κανεις αν οφειλεται σε καποιο bug που διορθωνεται με καποια αναβαθμιση ή μηπως εχει προβλημα η συσκευη?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Καλη χρονια και παλι σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ερωτησούλες. Ίσως είναι λίγο χαζές αλλά θέλω να βεβαιωθώ.

1) Ενεργό καπάκι έχει όταν απαντάς σε μια κλήση?

2) Ηχογράφηση έχει? Κι αν ναι, πόση ώρα μπορείς να ηχογραφήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonZ1010/R1G SEMC-Browser/4.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Apsogo moiazei me e3airesh th mikrh, mh epektasimh mnhmh..

Na rwthsw gia th fwtogr.mhxanh/video: uparxei opws sto v600 dunatothta na alla3ei h apenergopoih8ei o hxos kleistrou otan trabas fwto/video?

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

1) Ενεργό καπάκι έχει όταν απαντάς σε μια κλήση?

 

Εχει ενεργο καπακι

 

2) Ηχογράφηση έχει? Κι αν ναι, πόση ώρα μπορείς να ηχογραφήσεις?

 

Εχει ηχογραφηση αλλα δεν γνωριζω να σου πω ποσο χρονο μπορεις να ηχογραφησεις γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει.

 

Na rwthsw gia th fwtogr.mhxanh/video: uparxei opws sto v600 dunatothta na alla3ei h apenergopoih8ei o hxos kleistrou otan trabas fwto/video?

 

Ναι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα να απενεργοποιηθει ο ηχος του κλειστρου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...