Jump to content

[Επίσημο] Motorola V620


realaraole
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera se olous! To 620 to pire ena filaraki mou kai to kinito metraei poli asxima !to exei o germanos me sindesi sto cosmote60 153 euro.Se 2 me 3 bdomadoules tha pao na to tsimpiso kai ego!!! Mipos kserei kaneis pou mporo na bro programma gia na kano upload games gia to v525 meso kalodiou ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikg

 

Εδω και μερικες μερες ομως παρατηρησα κατι κι αναρωτιεμαι μηπως το εχει συναντησει και καποιος αλλος ή ξερει που οφειλεται. Συνηθως συμβαινει οταν η μπαταρια του δειχνει 2 γραμμες η λιγοτερο (ισως ειναι εντυπωση μου αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις το εχω προσεξει). Οταν δεχτω καποια κληση τρωει ενα κολημα και μολις ανοιξω το πορτακι να απαντησω, βγαζει μια ασπρη οθονη ή μαυριζει για λιγο η οθονη, μετα επανερχεται αλλα εχει τερματισει την κληση (μου κανουν παραπονα οτι τους το κλεινω στα μουτρα!!!!!). Επισης στην εξωτερικη οθονη ενω δειχνει την ωρα ξαφνικα η ωρα αρχιζει να εναλασεται με την λεξη Motorola. Κανει σαν τρελο. Ξερει κανεις αν οφειλεται σε καποιο bug που διορθωνεται με καποια αναβαθμιση ή μηπως εχει προβλημα η συσκευη?

 

Σε μένα δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο και το κινητό ήδη κοντεύει να κλείσει κατοχή 3 βδομάδων με αρκετή χρήση. Αυτό που όμως έχω παρατηρήσει εγώ, είναι ότι όταν πάω να τραβήξω βίντεο, ξαφνικά το βιντεάκι κόβεται και αρχίζει να σώζεται αυτόματα. Έχω αλλάξει την ρύθμιση που είναι για το MMS, και έχω βάλει να τραβάει όσο πάει η μνήμη. Ωστόσο έχοντας πολύ περισσότερη από το 70% της μνήμης ελεύθερο, κόβεται μόνο του.. Εκεί δεν ξέρω τι να κάνω. Επίσης γενικά δεν έχει γρήγορη ανταπόκριση, σε διάφορα μενού, κατάλογο αλλά και όταν γράφω μήνυμα. Ελπίζω όλα αυτά να διορθώνονται.

 

Κατα τ'αλλα και μένα 3 μερούλες με αρκετή χρήση (μηνύματα, σύνδεση bluetooth, κλήσεις κλπ)

 

Παρεπιπτόντως, έχω παρατηρήσει πως η οθόνη του ν525 είναι πιο φωτεινή και με πιο έντονα χρώματα από του ν620. Γιατί γίνεται αυτό;; :mad: Γιατί έχω ένα φίλο που μου την λέει συνέχεια! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το παω στην Motorola να το κοιταξουν αν και πιστευω οτι ειναι προβλημα της (δικης μου) συσκευης γιατι οταν εχω ανοιχτο το πορτακι δεν τρωει τα φλασακια του οταν με καλουν και θα τους ρωτησω και σχετικα με το video .

 

Οσο για την οθονη του, οντως στο 525 ειναι ποιο εντονα τα χρωματα :mad: .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρεί κανένας πουθενά το PhoneTools software για το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή γνωρίζει κάποιο τρόπο για να κάνει μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου από και προς Η/Υ??
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η καμερουλα του ειναι παρα πολυ καλυτερη απο αυτη των v600 κινητων .........Δε νομιζω να διαφωνησει κανεις!!! :whistle:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το κινητό. 288 ευρώ τελική από το Πλαίσιο (κατάστημα Γλυφάδας). Τρομερή εμφάνιση και γενικά είναι πολύ καλό και φθηνό τηλέφωνο. Μια ερώτηση για το bluetooth: αναζήτηση άλλων συσκευών εκτός από hands free δεν μπορούμε να κάνουμε; Οι οδηγίες δεν λένε τίποτα και ούτε εγώ μπόρεσα να βρω κάτι. Όταν πάω να στείλω εικόνες, ήχους κλπ τότε μπορώ. Θέλω να κάνω αντιστοίχηση με τον υπολογιστή μου. Μπορώ βέβαια να κάνω την αναζήτηση από τον υπολογιστή αλλά θέλω να μάθω αν γίνεται και από το κινητό.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

@ UnStoPP4bLe: Λοιπόν, πηγαίνεις στο μενού της ψυχαγωγίας και επιλέγεις το βίντεο. Μόλις δεις τη λίστα με τα βιντεάκια πάτα το πάνω κεντρικό κουμπί και θα δεις κάπου να λέει "Ρυθμίσεις βίντεο". Πηγαίνεις εκεί και αλλάζεις την Διάρκεια βίντεο από MMS, σε μέγιστη!

Επίσης για την ηχογράφηση, επειδή και μένα με ζάλισε μέχρι να καταλάβω πως γίνεται. Απο την κεντρική οθόνη, κρατάς πατημένο το δεξί κουμπί στα πλάγια του τηλεφώνου, για όση ώρα θέλεις να ηχογραφήσεις. Εγώ έκανα το λάθος να το πατάω μέχρι να βγει "Ηχογράφηση σημείωσης" και μετά το άφηνα. Το κρατάς πατημένο λοιπόν!! Μετά αποθηκεύει μόνο του την ηχογράφησή σου, και σε πάει κατευθείαν στο μενού των αποθηκευμένων.

Τι εννοείς επίσης, όταν λες, να καθαρίσεις την κάμερα;; :worry:

 

@saritav: Τα sms που αποθηκεύει είναι περίπου όσα και στο 525. Γύρω στα 50 εισερχόμενα αρχίζει και λέει για περιορισμένη μνήμη, έχοντας καμιά 30άρα εξερχόμενα. Άρα λογικά κάπου τόσα χωράει, όσα είπες.

 

@Νίκος72: Για το Phonetools, πήγαινε στη σελίδα αυτή. Mετά φρόντισε να κάνεις μια αναβάθμιση το πρόγραμμα στην πιο τελευταία έκδοση που να υποστηρίζει το 620 (υπάρχει ανάλογο μενού, μόλις το εγκαταστήσεις θα το βρεις). Η τελευταία έκδοση είναι η 3.19e1, και θα σου πάρει λίγη ώρα για να αναβαθμίσεις σε αυτή αν έχεις dial up.

 

@dimangelid : Η αναζήτηση όπως πολύ σωστά είπες, γίνεται από το μενού του handsfree. Μη σε ανησυχεί, βρίσκει τις συσκευές κανονικότατα! :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν μπεις στο τόπικ του Αltus, θα βρεις διάφορα λινκς για παιχνίδια και άλλα. Ξεκίνα από τα τελευταία ποστ γιατί ορισμένα sites ενδέχεται να κλείνουν.

Για να τα περάσεις, πες μου τι drivers έχεις περάσει; Έχεις περάσει αυτούς της Widcomm? Aν ναι, τότε πάς από το My Bluetooth places, και στο V620 OBEX Object push (αυτό που από κάτω λέει Send business card), κάνεις drag and drop τα παιχνίδια που θες να περάσεις στο κινητό σου. Ελπίζω να βοήθησα! :)

 

Edit: To topic του Altus (η τελευταία σελίδα) βρίσκεται εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Για αρχή πες μου τι bluetooth adaptor αγόρασες.

Το λινκ που περιγράφει το πως περνάς τους drivers (καθώς επίσης και που θα τους βρεις) είναι αυτό. Νομίζω πως οι drivers αυτοί κάνουν για όλα τα bluetooth, αλλά δεν είμαι σίγουρη. Oι οδηγίες αυτές είναι για το ΜΑ 700, επειδή γενικά είναι λίγο προβληματικό με τα windows, αλλιώς δε νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Mipos kserei kaneis pou mporo na bro programma gia na kano upload games gia to v525 meso kalodiou ?

 

Μπές στα φόρουμς που έχουμε δημιουργήσει και εκεί θα βρείς αναλυτικές οδηγίες. Αν πάλι δεν το έχεις πάρει το καλώδιο πάρε κατευθείαν Bluetooth USB Dongle για να το έχεις και για το καινούριο σου V620...

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έρχεται με κάποιο cd με drivers αυτό. Παρόλα αυτά, πέρνα καλύτερα τους drivers της Widcomm, από το link που σου έδωσα πιο πάνω. Λογικά δουλεύει για όλα τα bluetooth αφού κάποιος άλλος είχε γράψει πως δούλεψε και σε ένα Οmnius. Δοκίμασε να ακολουθήσεις βήμα βήμα τις οδηγίες που παραθέτει το παιδί. Επειδή θα χρειαστεί να κάνεις κάποια restart, φροντισε από πριν να αποθηκεύσεις την συγκεκριμένη σελίδα (ή το συγκεκριμένο ποστ) σε ένα text αρχείο για να το έχεις πρόχειρο. Αυτά, για οποιαδήποτε άλλη απορία, ρώτα ελεύθερα! :)
Link to comment
Share on other sites

1)Ξέρει κανείς πόσο κάνει ένα καλώδιο ανταλλαγής δεδομένων με το PC για αυτό το κινητό?

2)Με αυτή τη μικρή μνήμη που διαθέτει πόσα mp3 θα χωράνε για ήχους κλήσεις?

3)Μπορεί να πάρει mp3 για ήχο μηνύματος?

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου πει κάποιος αν υπάρχουν μετρητές εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων στη συσκευή, και πόσο αναλυτικοί έιναι.

Ευχαρίστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1)Ξέρει κανείς πόσο κάνει ένα καλώδιο ανταλλαγής δεδομένων με το PC για αυτό το κινητό?

2)Με αυτή τη μικρή μνήμη που διαθέτει πόσα mp3 θα χωράνε για ήχους κλήσεις?

3)Μπορεί να πάρει mp3 για ήχο μηνύματος?

 

 

1) Κάπου στα 30 γιούρος.

2) Για να περάσεις mp3, 1ον πρέπει να χαμηλώσεις την ποιότητά του στα 64 ή 96 kbps ξέρω γω, και να κόψεις κομμάτια αν θες να περάσεις αρκετά. Αλλιώς με 5 mb μνήμη, χωράει σχεδόν ένα mp3 κανονικό έχοντας σβήσει τα πάντα!

3) Ναι γίνεται.

 

Mετρητές κλήσεων φυσικά και υπάρχουν αλλά όταν λες αναλυτικοί τι εννοείς; :confused:

Link to comment
Share on other sites

1) Κάπου στα 30 γιούρος.

2) Για να περάσεις mp3, 1ον πρέπει να χαμηλώσεις την ποιότητά του στα 64 ή 96 kbps ξέρω γω, και να κόψεις κομμάτια αν θες να περάσεις αρκετά. Αλλιώς με 5 mb μνήμη, χωράει σχεδόν ένα mp3 κανονικό έχοντας σβήσει τα πάντα!

3) Ναι γίνεται.

 

Mετρητές κλήσεων φυσικά και υπάρχουν αλλά όταν λες αναλυτικοί τι εννοείς; :confused:

Εννοώ αν μετράει χωριστά τις εξερχομενες από τις εισερχόμενες και αν μπορείς να τους μηδενίζεις κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...