Jump to content

htc one dual sim 802w Βοήθεια


marpek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους, πριν λιγο καιρό αγόρασα ένα htc one dual sim 802w από το εξωτερικό. Από εκεί που το πήρα είχαν περάσει το google play store, είχαν αφαιρέσει μερικές κινεζικές εφαρμογές,(όχι ολες)και είχαν περάσει ένα πρόγραμμα αλλαγής γλώσσας το (Local and language). Τώρα κατά λάθος επέλεξα ναι στο update το οποίο εγινε από 4.4.2 σε 4.4.3 μετα από αυτό έκανε μόνο του up date σε 5.0.2 Lollipop,το οποίο όμως είναι στην κινεζική εκδοχή και χωρις το play store.Το τηλέφωνο τώρα είναι unlocked καί S ON, προσπαθώ να εγκαταστήσω άλλη rom ευρωπαϊκη μά απορίπτεται και δε τα καταφερνω. Εχω πελαγώσει και θελω βοήθεια, αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει με έναν οδηγό βήμα βήμα, η' ακόμη και κάποιος επ' αμοιβή αν υπάρχει(στείλτε μου π.μ) να το κάνει με ποιο ασφαλεια; Κάθε βοηθεια -σύσταση δεκτή.

Εκ τω ν πρωτέρων ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, πριν λιγο καιρό αγόρασα ένα htc one dual sim 802w από το εξωτερικό. Από εκεί που το πήρα είχαν περάσει το google play store, είχαν αφαιρέσει μερικές κινεζικές εφαρμογές,(όχι ολες)και είχαν περάσει ένα πρόγραμμα αλλαγής γλώσσας το (Local and language). Τώρα κατά λάθος επέλεξα ναι στο update το οποίο εγινε από 4.4.2 σε 4.4.3 μετα από αυτό έκανε μόνο του up date σε 5.0.2 Lollipop,το οποίο όμως είναι στην κινεζική εκδοχή και χωρις το play store.Το τηλέφωνο τώρα είναι unlocked καί S ON, προσπαθώ να εγκαταστήσω άλλη rom ευρωπαϊκη μά απορίπτεται και δε τα καταφερνω. Εχω πελαγώσει και θελω βοήθεια, αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει με έναν οδηγό βήμα βήμα, η' ακόμη και κάποιος επ' αμοιβή αν υπάρχει(στείλτε μου π.μ) να το κάνει με ποιο ασφαλεια; Κάθε βοηθεια -σύσταση δεκτή.

Εκ τω ν πρωτέρων ευχαριστώ

Για δες αυτον τον οδηγο οτι ψαχνεις ειναι εδω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495697

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,αλλά από το συγκεκριμένο site έχω κατεβάσει μερικές ΟΤΑ αλλά κάτι δεν κάνω σωστά και η εγκατάσταση απορρίπτεται
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια,ψαχνομαι για καλο δικαρτο και επεσε το ματι στο htc one m7 16gb dual.θελω να σας ρωτησω αυτοι που το εχουν αν τους εχει βγαλει προβλημα? αξιζει η αγορα του τωρα? στο σκρουτζ εχει 2 το 16 και 32 και στα δυο εχουν καταληξη EU.δλδ ισχυει ευρωπαικη εγγυηση?το 16αρι στα 293 ευρω περιπου στο σκρουτζ.θα ηθελα και την γνωμη-βοηθεια σας αν υπαρχει φθηνοτερα στο εξωτερικο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε gianis το τηλέφωνο είναι απλά υπέροχο και από τις πιο ποιοτικές συσκευές πού θα βρεις σε android.Είναι δυκαρτο πραγματικά dual active .Τώρα για αυτά που είδες στο skrutz,το eu συμενει Ευρωπαϊκή έκδοση και αυτό είναι πολύ σημαντικό και καλό,όταν εγώ αγόραζα το δικό μου δεν υπήρχε στην Ελλάδα και το εχω φερει από την Κίνα μόνος μου.Μού προξενεί όμως εντύπωση που λέει εγγύηση αντιπροσωπείας γιατί πριν λίγες μέρες τηλεφώνησα στην αντιπροσωπεία για το πρόβλημα πού γράφω ποιο πάνω,και μού είπαν πώς δεν έχουν εισαγάγει ποτέ το m 7 dual sim και για αυτό το λόγο άλλωστε δεν έχουν και Ευρωπαϊκή Rom να μού περάσουν,ψαχτο λίγο και άν είναι αλήθεια πάρτο, σε αυτά τα λεφτά είναι ευκαιρία,άν θέλεις ρώτησε τους το ακριβές μοντέλο να σου πω περισσότερα,πληροφοριακά τα δυκαρτα είναι αυτά:HTC One m7 Dual SIM (802W, 802D and 802T )απ' όσο ξέρω τουλάχιστον. Edited by marpek
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε gianis το τηλέφωνο είναι απλά υπέροχο και από τις πιο ποιοτικές συσκευές πού θα βρεις σε android.Είναι δυκαρτο πραγματικά dual active .Τώρα για αυτά που είδες στο skrutz,το eu συμενει Ευρωπαϊκή έκδοση και αυτό είναι πολύ σημαντικό και καλό,όταν εγώ αγόραζα το δικό μου δεν υπήρχε στην Ελλάδα και το εχω φερει από την Κίνα μόνος μου.Μού προξενεί όμως εντύπωση που λέει εγγύηση αντιπροσωπείας γιατί πριν λίγες μέρες τηλεφώνησα στην αντιπροσωπεία για το πρόβλημα πού γράφω ποιο πάνω,και μού είπαν πώς δεν έχουν εισαγάγει ποτέ το m 7 dual sim και για αυτό το λόγο άλλωστε δεν έχουν και Ευρωπαϊκή Rom να μού περάσουν,ψαχτο λίγο και άν είναι αλήθεια πάρτο, σε αυτά τα λεφτά είναι ευκαιρία,άν θέλεις ρώτησε τους το ακριβές μοντέλο να σου πω περισσότερα,πληροφοριακά τα δυκαρτα είναι αυτά:HTC One m7 Dual SIM (802W, 802D and 802T )απ' όσο ξέρω τουλάχιστον.

 

και μενα μου φαινεται περιεργο,δεν μπορει να το γραφουν ψεματα ομως για να πουληθει.ειναι αληθεια οτι δεν εχει ελληνικα? λυνεται αυτο το προβλημα? ποσο σου κραταει η μπαταρια με φουλ και χαλαρη χρηση? αμα το πας σερβις σου αλλαζουν την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα ελληνικά που ρωτάς το δικό μου δεν έχει αλλά αυτό γίνεται με μία εφαρμογή από το play store,αυτό όμως μπορείς να το ρωτήσεις στο κατάστημα που το πουλάει,όσο για την μπαταρία άν το δουλεύεις έντονα κρατάει μια μέρα περίπου αν όχι δυο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια,θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να παρω το htc one m7 dual? αν μπορειτε να με βοηθησετε δλδ να μου πειτε αξιοπιστα σαιτ του εξωτ.κ εσωτ. που να εχει γυρω στα 250. Αν αυτη η συσκευη βγαζει ζημια δλδ αυτα τα μωβ που λετε στη καμερα ή η οθονη που ξεκολαει απο κατω. μην το παρω και το στηλω για επισκευη και ειμαι 3 μηνες χωρις τηλεφωνο.Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο τηλεφωνο σε αυτη την διασταση και δικαρτο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...