Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς σας φαίνεται το συγκεκριμένο ρολόι; https://www.citizenwatch.eu/product/bm7460-88e/

 

Η αρχική του είναι 175 ευρώ, αλλά το βρίσκω γύρω στα 140 στο skroutz και 150 ευρώ σε κατάστημα στην πόλη μου.

 

Εδώ και σε βίντεο. https://www.youtube.com/watch?v=CSKeYpCa0Sg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς σας φαίνεται το συγκεκριμένο ρολόι; https://www.citizenwatch.eu/product/bm7460-88e/

 

Η αρχική του είναι 175 ευρώ, αλλά το βρίσκω γύρω στα 140 στο skroutz και 150 ευρώ σε κατάστημα στην πόλη μου.

 

Εδώ και σε βίντεο. https://www.youtube.com/watch?v=CSKeYpCa0Sg

πολυ ωραιο ρολοι.και σε αυτα τα χρηματα ειναι εξαιρετικη τιμη.στα ++ ο μηχανισμος eco drive που ειναι οτι το καλυτερο.εγω θα επαιρνα αυτο το ρολοι με δερματινο λουρακι και οχι με μπρασελε.επισης λιγο που το εψαξα το ρολοι ετοιμοπαραδοτο το βρισκεις στα 130 ευρο και με λουρακι στα 111 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο ρολοι.και σε αυτα τα χρηματα ειναι εξαιρετικη τιμη.στα ++ ο μηχανισμος eco drive που ειναι οτι το καλυτερο.εγω θα επαιρνα αυτο το ρολοι με δερματινο λουρακι και οχι με μπρασελε.επισης λιγο που το εψαξα το ρολοι ετοιμοπαραδοτο το βρισκεις στα 130 ευρο και με λουρακι στα 111 ευρο.

 

Αυτό που λείπει από την συλλογή μου είναι ένα ρολόι που να μπορώ να το φορέσω με ένα πουκάμισο και με το παλτό μου πχ, ή σε μία νυχτερινή έξοδο, αλλά με μπρασελέ δεν έχω κάτι τέτοιο. Τα "καλά" μου τα ρολόγια είναι όλα με δερμάτινο λουράκι.

 

Επίσης θεωρώ πως έχει πολύ όμορφο μπρασελέ το συγκεκριμένο. Δύσκολα βρίσκω κάποιο της αρεσκείας μου. Κάποια που μου αρέσουν είναι για τον καρπό του Σακίλ λόγω του όγκου τους και κάποια άλλα φαίνονται πιο "φθηνιάρικα", ή πιο "φανταχτερά", κάτι που αποφεύγω.

 

Πέρα από τον μηχανισμό eco drive, βάζω στα πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου ρολογιού και το μέγεθος της κάσας. Ιδανικά δεν έψαχνα για κάποιο μεγαλύτερο των 40mm.

 

Δύσκολα θα μου ξεφύγει! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λείπει από την συλλογή μου είναι ένα ρολόι που να μπορώ να το φορέσω με ένα πουκάμισο και με το παλτό μου πχ, ή σε μία νυχτερινή έξοδο, αλλά με μπρασελέ δεν έχω κάτι τέτοιο. Τα "καλά" μου τα ρολόγια είναι όλα με δερμάτινο λουράκι.

 

Επίσης θεωρώ πως έχει πολύ όμορφο μπρασελέ το συγκεκριμένο. Δύσκολα βρίσκω κάποιο της αρεσκείας μου. Κάποια που μου αρέσουν είναι για τον καρπό του Σακίλ λόγω του όγκου τους και κάποια άλλα φαίνονται πιο "φθηνιάρικα", ή πιο "φανταχτερά", κάτι που αποφεύγω.

 

Πέρα από τον μηχανισμό eco drive, βάζω στα πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου ρολογιού και το μέγεθος της κάσας. Ιδανικά δεν έψαχνα για κάποιο μεγαλύτερο των 40mm.

 

Δύσκολα θα μου ξεφύγει! :)

το σκεπτικο σου ειναι σωστο.πας και το αγοραζεις.Απλα εμενα δεν μου αρεσει το μπρασελε.

τωρα στο θεμα μας..προσφατα ειχα μια υποχρεωση και εψαχνα ρολοι παρομοιο και επελεξα ενα αυτοματο της seiko. https://www.skroutz.gr/s/10413057/Seiko-SRPA25K1.html#reviews

 

βεβαια ανεβαινεις σε τιμη ομως.ειναι παρομοιο με το citizen απλα θεωρω οτι ειναι ομορφοτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χοντος δεν είχε πολλά

Στο κόσμος στην ίδια την τομμυ κάτι είχε είναι η αλήθεια

 

Ρολογαδικα που εννοείς??? Μπλοκαρα τωρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πάρω ένα solar casio g shock,να έχει τα βασικά και να μην χρειάζεται φορτισμα και προσοχή.Και μεταχειρισμενο να βρω ακόμα καλυτερα

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πάρω ένα solar casio g shock,να έχει τα βασικά και να μην χρειάζεται φορτισμα και προσοχή.Και μεταχειρισμενο να βρω ακόμα καλυτερα

 

 

Casio G-shock GWR-B1000-1A1ER Gravitymaster :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ενα ρολόι μπρασελέ (tommy hilfiger) και έχω ένα θέμα με την προσαρμογή του. Πχ όταν το πήρα μου ήταν λίγο μεγάλο στον καρπό οπότε πήγα στο κατάστημα και ζήτησα να μου βγάλουν ένα κομμάτι απο το βραχιόλι. Το θέμα είναι πως τώρα μου είναι λίγο μικρό και με σφίγγει.

 

Το κακό με τα μπρασελέ είναι ότι μπορούν να προσαρμοστούν στον καρπό κατά συγκεκριμένες αποστάσεις όσο είναι δηλαδή το κομμάτι που αφαιρείται. Υπάρχει κάποια ενδιάμεση λύση;

Link to comment
Share on other sites

Σε casio έχει στο κούμπωμα τρεις θέσεις που μπορείς να προσαρμόσεις εκτός από το να βάλεις/βγάλεις κομμάτια του μπρασελέ. Δες και το δικό σου
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Με περιστρεφόμενη στεφάνη οικονομικό. Τι προτείνετε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στην αγορά διαθέσιμο εργαλείο ώστε να μπορώ μόνος μου να βγάζω τα κομμάτια απο το μπρασελέ βραχιόλι στο ρολόι μου;
Link to comment
Share on other sites

Με περιστρεφόμενη στεφάνη οικονομικό. Τι προτείνετε;
Πες μας ταβάνι οικονομικό.
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στην αγορά διαθέσιμο εργαλείο ώστε να μπορώ μόνος μου να βγάζω τα κομμάτια απο το μπρασελέ βραχιόλι στο ρολόι μου;
Ναι βεβαίως αν ψάξεις σε σιτε για watch tools θα βρεις παρα πολλα

Φοβερό σιτε με καλά προϊόντα είναι το watch obsession

Link to comment
Share on other sites

Ταβάνι τα εκατό.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ταβάνι τα εκατό.
Timex, casio, citizen, seiko, orient

Οποιαδήποτε εταιρεία και βασικά μοντέλο δεις τα αξίζουν 3 και 4 φορές τα λεφτά τους σε σχέση με αυτές τις καινούργιες της μόδας.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: η περιστρεφομενη στεφανη τι ρολο παιζει? Γιατι περιστρεφεται?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Casio.

Εγγύηση, εδώ και δεκαετίες.

Αγαπημένη μου μάρκα, από τα μαθητικά ακόμη χρόνια!

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: η περιστρεφομενη στεφανη τι ρολο παιζει? Γιατι περιστρεφεται?
Η περιστρεφομενη στεφανη είχε χρήση κυρίως παλαιότερα από τους δύτες για να μετράνε τους χρόνους κατάδυσης. Γυρνούσε στο λεπτό εκείνης της στιγμής πριν μπεις στο νερό και έτσι ήξερες μετά ποση ωρα είσαι μέσα. Πάντα σε πλαίσιο 1 ώρας.

Σήμερα χρησιμοποιούνται κυρίως ψηφιακά ρολόγια αλλά είναι πολλοί που έχουν και τα 2 για ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...