Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο είναι με καλή μηχανή και ποιότητα Seiko. Δηλαδή αναφορικά με το τι πληρώνεις παίρνεις παραπάνω ρολόι από άλλους.

Αν βρεις Tissot σε αυτα τα λεφτά πάλι μια χαρά είναι απλά το swiss made πληρώνεται λίγο παραπάνω.

Αλλες εταιρείες δες κανα hamilton intramatic, oris, αν σου αρέσει η bahaus αισθητική δες τα junkers.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στο chrono 24 είναι από τις καλύτερες και ασφαλέστερες σελίδες για αγορές.

Μπορεί να βρεις και μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή στα 500 κάποιο ρολόι που είχε 7 ή 8.

 

 

Junkers δεν έχω, αλλά έχω το Zeppelin zeppelin 7690-1. Ανήκει και αυτό στην αισθητική Bahaus;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα μολις αγόρασα το seiko prospex padi

https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/srpa21k1

το αγορασα από γνωστό μαγαζι με ρολογια αυτο που με προβληματισε ειναι οτι το ρολόι μου το έδωσαν με το κουτακι του μαγαζιού και οταν ρωτησα την κοπελα μου είπε πως πλεον η σεικο δε τα στέλνει με κουτί οπως και η σιτιζεν δε στελνει αλλο την κλασικη μπουκάλα ξερετε κατι επι του θέματος;;; το μαγαζι απο οτι γράφει στο Σκρουτζ ειναι επίσημος μεταπωλητής, μου εδωσαν κανονικά βιβλιαράκια καρτουλα εγγύησης με σφραγίδα κτλ.

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μολις αγόρασα το seiko prospex padi

https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/srpa21k1

το αγορασα από γνωστό μαγαζι με ρολογια αυτο που με προβληματισε ειναι οτι το ρολόι μου το έδωσαν με το κουτακι του μαγαζιού και οταν ρωτησα την κοπελα μου είπε πως πλεον η σεικο δε τα στέλνει με κουτί οπως και η σιτιζεν δε στελνει αλλο την κλασικη μπουκάλα ξερετε κατι επι του θέματος;;; το μαγαζι απο οτι γράφει στο Σκρουτζ ειναι επίσημος μεταπωλητής, μου εδωσαν κανονικά βιβλιαράκια καρτουλα εγγύησης με σφραγίδα κτλ.

Πάντως το τελευταίο μου σεικο πριν από 2μιση μήνα το αγόρασα κανονικά με κουτί της σεικο

Ήταν το blue ocean Edition

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου, από ποιο μαγαζί αγόρασες;

Τελευταία που πήρε γνωστός ήρθε με το special edition κουτί φυσικά μπορεί να ήταν προηγούμενης φουρνιάς.

Link to comment
Share on other sites

το ρολοι λοιπον ηθελε λιγο μαζεμα, απο το κατάστημα δε μπόρεσαν να μου το μαζέψουν και με έστειλαν στη γ Σεπτεμβρίου 11 στο επίσημο σέρβις απο ότι κατάλαβα Καλλιγέρης λεγεται. ρωτησα και εκεί αυτο με το κουτί και μου πε οτι το γνωρίζουν το θεμα οτι υπάρχει έλλειψη να αφησω ονομα στο μαγαζι και οταν παραλάβουν να παω να μου δώσουν μου πε οτι το ξέρουν το μαγαζι αι να μην ανησυχώ. αυτα που λετε η σεικο.
Link to comment
Share on other sites

Τι μάζεμα εννοείς;

Λιγο περίεργα αυτά που λένε.

Ίσως ήταν βιτρίνας;

Παντως να επιμένεις γιατί λένε κάτι τέτοια μέχρι να ξεχαστεί η ιστορία.

Πρέπει να έχει μαζί κάρτα εγγύησης, καρτελάκι επάνω, τις ζελατίνες όλα τα συνοδευτικα

Link to comment
Share on other sites

μαζεμα το μπρασελε του γιατί μου ηταν μεγαλο. ειχε βιβλιαράκια, ταμπελακια, καρτα εγγυησης με σφραγιδα του μαγαζιου και ημερομηνία. και ηταν όντως βιτρίνας εσωτερικά του μαγαζιού κατι το οποίο συμβαίνει σε πολλα γνωστα καταστήματα που πηγα για τα συγκεκριμένα σεικο μιας και ολοι μου λεγανε οτι υπαρχει θεμα με τη διαθεσιμότητα με τα σεικο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω κάτι που να μοιάζει σε Rolex Submariner όσο πιο οικονομικό γίνεται

Βρήκα αυτό Q&Q A172J342Y

https://www.skroutz.gr/s/17030010/Q-Q-A172J342Y.html

αλλά ψάχνω κάτι καλύτερο...

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δες την αναβίωση του timex Q

 

Δεν βρίσκω κάτι.

 

Τα Q&Q πως τα βλέπετε; Σε σχέση ποιότητας προς κόστος;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Invicta Diver δες

 

Δεδομένου ότι δεν θέλω χρυσάφι μπρασελέ, η τιμή ανεβαίνει αρκετά. Ευχαριστώ πάντως.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας,

 

Έχετε να προτείνετε αξιοπρεπές skeleton watch έως 500ευρ; Απαραίτητα από εταιρεία με παράδοση στα ρολόγια και όχι κινέζικα με αυτοκόλλητο μόδιστρου :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχετε να προτείνετε αξιοπρεπές skeleton watch έως 500ευρ; Απαραίτητα από εταιρεία με παράδοση στα ρολόγια και όχι κινέζικα με αυτοκόλλητο μόδιστρου :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

προσφατα αγορασα για δωρο ενα skeleton ρολοι.ψαχνωντας βρηκα και αρκετα φθηνοτερα απο 500 ευρο..ομως επελεξα να παρω ενα αυτοματο και ωραιο για δωρο ρολοι της Bulova με δερματινο λουρακι.κοστος γυρω στα 500 ευρο..αγοραστηκε απο καταστημα στην αθηνα.επισης ηταν και στα +++ η 3ετη εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...