Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας σε μαγαζι να το αγορασεις, πως θα το καταλαβεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι.Αν θέλω να παραγγείλω ένα ρολόι από Skroutz ή από το ίντερνετ γενικά,πως θα ξέρω αν είναι αυθεντικό ή πίστη αντιγραφή;

 

Αν το ρολόι που θες είναι αυτό που είχες βάλει πιο πριν, μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να είναι ρέπλικα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

 

 

114 το ρολόι + 4 ευρώ τα μεταφορικά, από το timezero.gr

Έχεις Link,δεν το βρίσκω

Ωραίο ρολόι ....με γειά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρολόι που θες είναι αυτό που είχες βάλει πιο πριν, μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να είναι ρέπλικα.

 

Γενικά ψάχνω και λέω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το καταλάβεις..Προς τα εκεί κλείνω αλλά ειδα και αυτό πχ https://www.skroutz.gr/s/1886728/Emporio-Armani-Chrono-Rosegold-Case-Black-Dial-AR5905.html?from=account_notifications_price_drop και κάτι γράφεται για ρέπλικα.Απλα έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος να τα ξεχωρίζεις κάπως πριν πας σε αγορά.Πάντως μόλις καταλήξω σε κάποιο θα ζητήσω την γνώμη σας γιατι μεγάλη εμπειρία δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Αν θέλω να παραγγείλω ένα ρολόι από Skroutz ή από το ίντερνετ γενικά,πως θα ξέρω αν είναι αυθεντικό ή πίστη αντιγραφή;

 

Καλησπέρα,

Προτίμησε γνωστά καταστήματα από το Skroutz με αρκετές θετικές κριτικές και αρκετό καιρό λειτουργίας.

Έχω αγοράσει αρκετά ρολόγια online και δεν είχα ποτέ θέμα, λίγο μελέτη θέλει και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα αυτό

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01BGN26LU?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image

Οταν έρθει θα πω εντυπώσεις.

Για κάποιον που ψάχνει κάτι σε ανάλογο στυλ η εταιρεία είναι κορυφαία και με το 1/3 της τιμής που θέλουν μαρκες του κιλού που ξεπροβαλαν τελευταία, βλέπε Daniel Wellington, mvmt κτλπ.

Επίσης σε σχέση ποιότητας είναι κλασεις ανώτερο από τις πιο πάνω.

 

ωραιο,στελνουν Ελλαδα,κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα αυτό

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01BGN26LU?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image

Οταν έρθει θα πω εντυπώσεις.

Για κάποιον που ψάχνει κάτι σε ανάλογο στυλ η εταιρεία είναι κορυφαία και με το 1/3 της τιμής που θέλουν μαρκες του κιλού που ξεπροβαλαν τελευταία, βλέπε Daniel Wellington, mvmt κτλπ.

Επίσης σε σχέση ποιότητας είναι κλασεις ανώτερο από τις πιο πάνω.

δεν θελω να στην χαλασω..αλαλ δεν πηρες και ρολοι καλο.ενα απλο μπαταριας πηρες και μαλιστα το πηρες ακριβο.αυτο στην ελλαδα το βρισκεις απο 40 ευρο.https://www.timecentershop.gr/elts/timex-tw2p90900.html?utm_source=skroutz

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να στην χαλασω..αλαλ δεν πηρες και ρολοι καλο.ενα απλο μπαταριας πηρες και μαλιστα το πηρες ακριβο.αυτο στην ελλαδα το βρισκεις απο 40 ευρο.https://www.timecentershop.gr/elts/timex-tw2p90900.html?utm_source=skroutz

 

Συν ότι τα αντίστοιχα DW είναι 3mm πιο λεπτά. Δεν ακριβώς το ίδιο ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Συν ότι τα αντίστοιχα DW είναι 3mm πιο λεπτά. Δεν ακριβώς το ίδιο ρολόι...

εγω το γνωριζω οτι δεν ειναι το ιδιο ρολοι και απο ποιοτητα τα αντίστοιχα DW ειναι ενα κλικ καλυτερα,ο φιλος ομως προτιμησε να παρει ρολοι απο το γερμανικο αμαζον ακριβοτερο απο τι θα το αγοραζε στην ελλαδα.στον φιλο Lemonade ειναι η απαντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα dw είναι ένα κλικ καλύτερα ποιοτικά από αλουμινένιο κουτάκι μπύρας που το έχει πατήσει τραίνο.

Δεν υπάρχει πιο overpriced μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Παντως που έχω τρία χρονια τωρα δεν έχει πάθει το παραμικρό , μια χαρά ρολόγια ειναι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι περιμένεις από ένα ρολόι μπαταρίας. Εγώ περιμένω να μην έχει αδικαιολόγητες φθορές στο χρόνο.

Ένα casio edifice που πήρε φίλος μου σε λιγότερο από ένα χρόνο άρχισε να... ξεβαφει. Αυτό Ναι ήταν σκουπίδι.

 

Το dw δεν έχει βγάλει το παραμικρό, ούτε φίλων μου είχαν ποτέ θέματα.

 

Αν ξέρεις ότι βγαίνουν προβληματικά μπορείς να μας το πεις.

 

(Δε χρειάζομαι μάθημα περί "καλών ρολογιών")

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι παθαίνουν κάτι, τα quartz είναι ανθεκτικά. Το θέμα με τα Daniel wellington είναι ότι είναι φασον ρολόγια από τη Κίνα που κοστίζουν 2 ή 3 ευρώ στο aliexpress τα οποία με μια στάμπα dw τα πουλάνε πολύ παραπάνω. Σε αυτά τα χρήματα (150 δεν κάνουν πάνω κάτω?) υπάρχουν άλλες επιλογές, πολύ καλύτερες.

Αν κάνετε μια αναζήτηση στο aliexpress "Daniel wellington" θα δείτε το ίδιο ακριβώς ρολόι, στην ίδια ακριβώς ποιότητα, πιθανότατα από το ίδιο εργοστάσιο, χωρίς το dw σήμα στα 2 ευρώ πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι παθαίνουν κάτι, τα quartz είναι ανθεκτικά. Το θέμα με τα Daniel wellington είναι ότι είναι φασον ρολόγια από τη Κίνα που κοστίζουν 2 ή 3 ευρώ στο aliexpress τα οποία με μια στάμπα dw τα πουλάνε πολύ παραπάνω. Σε αυτά τα χρήματα (150 δεν κάνουν πάνω κάτω?) υπάρχουν άλλες επιλογές, πολύ καλύτερες.

Αν κάνετε μια αναζήτηση στο aliexpress "Daniel wellington" θα δείτε το ίδιο ακριβώς ρολόι, στην ίδια ακριβώς ποιότητα, πιθανότατα από το ίδιο εργοστάσιο, χωρίς το dw σήμα στα 2 ευρώ πάνω κάτω.

Δεν είμαι οπαδός των fashion ρολογιών αλλα η τιμή εν μέρη δικαιολογείται από την διαφήμιση και πιθανότατα και από τα υλικά. Μηχανισμό τα dw έχουν ένα γιαπωνέζικο quartz αν δεν κάνω λάθος. Τέλος, το ίδια ακριβώς ποιότητα θα το δεχθώ μόνο αν κάποιος τα βάλει δίπλα και τα συγκρινει.

 

Έχω δει ρέπλικα tag heuer με αυτόματο μηχανισμό και η διαφορά στο βάρος με γνήσιο ήταν τεράστια... Συν ότι με τα επώνυμα προϊόντα είσαι λίγο πιο σίγουρος ότι δεν θα έχεις κανένα θέμα αλλεργικό από την ποιότητα των υλικών.

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρινή αγορά 64f60bfcb178b3a731293d253ed69ad7.jpg2e1bdef3b1b07fbc20683a7f28033c94.jpg51a1894af6a47fc41216ee3d9c368f89.jpg046e4453ea9519de78f657053dcac248.jpg

 

Όλα τα λεφτά με απίστευτο μπλε καντράν. Καλοφόρετο και θα έλεγα και καλές βουτιές!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Link,δεν το βρίσκω

Ωραίο ρολόι ....με γειά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Τώρα το είδα το μήνυμα σου. Δεν υπάρχει πλέον στο site δυστυχώς, αλλά αν το ψάχνεις θέλει αρκετό ψάξιμο, ώστε να το βρεις στην τιμή που το πέτυχα εγώ. Αξίζει σε αυτά τα χρήματα πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα το μήνυμα σου. Δεν υπάρχει πλέον στο site δυστυχώς, αλλά αν το ψάχνεις θέλει αρκετό ψάξιμο, ώστε να το βρεις στην τιμή που το πέτυχα εγώ. Αξίζει σε αυτά τα χρήματα πάρα πολύ.

Γενικώς Orient δεν βλέπω,μάλλον ξεστοκαρε

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρινή αγορά 64f60bfcb178b3a731293d253ed69ad7.jpg2e1bdef3b1b07fbc20683a7f28033c94.jpg51a1894af6a47fc41216ee3d9c368f89.jpg046e4453ea9519de78f657053dcac248.jpg
Καλοφορετο.

Δωσε λιγκ γιατι μου αρεσει πολυ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο samurai είναι αυτο ;

 

Γενικα η Seiko τα τελευταία χρόνια έχει αναβιώσει πολλά κορυφαία κομμάτια της.

Με τη γενικότερη βουτιά στο παρελθόν που έχουν κάνει όλες οι εταιρείες μαζί με τις ελβετικές.

 

Για οποίον του αρέσουν οι αναβιώσεις ας δει και το νέο "6309" γνωστό στους παλαιότερους και ως turtle

https://wornandwound.com/the-return-of-the-turtle-seiko-brings-back-a-classic/

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετο.

Δωσε λιγκ γιατι μου αρεσει πολυ

Δε. Το βλέπω πια στο ακρουτζ....

Υπάρχει σε παραλλαγή

https://www.skroutz.gr/c/334/andrika-rologia/m/341/Seiko.html?from=cat-match&keyphrase=save+the+ocean&o=Seiko+save+the+ocean

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καινούριο samurai είναι αυτο ;

 

Γενικα η Seiko τα τελευταία χρόνια έχει αναβιώσει πολλά κορυφαία κομμάτια της.

Με τη γενικότερη βουτιά στο παρελθόν που έχουν κάνει όλες οι εταιρείες μαζί με τις ελβετικές.

 

Για οποίον του αρέσουν οι αναβιώσεις ας δει και το νέο "6309" γνωστό στους παλαιότερους και ως turtle

https://wornandwound.com/the-return-of-the-turtle-seiko-brings-back-a-classic/

Ναι samurai
Link to comment
Share on other sites

Να το στο skroutz

Αυτο δεν ειναι?

https://www.skroutz.gr/s/15492618/Seiko-Prospex-SRPC93K1.html

Ακριβουτσικο βεβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...