Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω τη βοηθεια σας απεγνωσμενα :cry:

 

ηθελα να παραγγειλω αυτο http://www.tokyoflash.com/en/watches/seiko/to/

 

μα δεν ειναι πια διαθεσιμο, ουτε θα φερουν αλλα κομματια. ξερετε καποια αλλη ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ σελιδα που να το διαθετει? στην Ελλαδα ισως?

 

Επισης Android ρολογια υπαρχουν στην Ελλαδα? αν ναι που?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, η μάρκα guess λέει τίποτα?

Γιατι βρήκα στο internet το GUESS WATERPRO 100ευρά.

 

και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω το συγκεκριμένο η να κοιτάξω για κανένα SECTOR...

Για πείτε γνώμες...:):):)

Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας απεγνωσμενα :cry:

 

ηθελα να παραγγειλω αυτο http://www.tokyoflash.com/en/watches/seiko/to/

 

μα δεν ειναι πια διαθεσιμο, ουτε θα φερουν αλλα κομματια. ξερετε καποια αλλη ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ σελιδα που να το διαθετει? στην Ελλαδα ισως?

 

Για δες τα Online καταστήματα που προτείνει το επίσημο site του Issey Miyake: http://www.isseymiyake-watch.com/jp/shop.html

Δεν ξέρω όμως αν στέλνουν Ευρώπη.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, το βρηκα σε μερικες απο τις σελιδες που προτεινει μα ειναι στα ιαπωνικα και δεν βγαζω ακρη :O
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση , αν και νομιζω θα εχει ξαναγινει αλλα συγχωρεστε με δεν μπορω να ψαξω ολες αυτες τις σελιδες

εκτος απο τον Καισαρη , που αλλου στην αθηνα μπορει καποιος να βρει ενα Panerai και εχετε να μου προτεινετε καποιο σχετικα φθηνο μοντελο και αξιοπιστο , γιατι βλεποντας τα ειναι ολα ωραια !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η μάρκα guess λέει τίποτα?

Γιατι βρήκα στο internet το GUESS WATERPRO 100ευρά.

 

και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω το συγκεκριμένο η να κοιτάξω για κανένα SECTOR...

Για πείτε γνώμες...:):):)

 

Καλησπέρα παίδες. Χαίρομαι που ανήκω πλέον και τυπικά στην ωραία παρέα σας καθώς χθες πρωτομπήκα στο site σήμερα γράφτηκα.

Λοιπόν φίλε χθες έτυχε να δω κάποια Guess ρολογάκια και να κάνω ένα σχετικό search και μου φάνηκαν αρκετά καλά για την τιμή τους. Φυσικά δεν έχω την εξειδικευμένη γνώση των μελών του forum- πολλώ δε μάλλον σχετικά με τα ακριβά μοντέλα στα οποία κάνουν συχνά αναφορά-αλλά νομίζω πως τα Guess είναι αρκετά trendy ρολόγια και μου φάνηκαν και σχετικά ποιοτικά. Πάντως νομίζω πως θα μπορούσες να πάρεις πιο ακριβό ρολόι Guess. Eγώ π.χ είδα ένα πολύ καλό αυτόματο της Guess με μπρασελέ και ανθρακονήματα στα 1100 ευρώ και θα λεγα πως είναι καλή αγορά.

Να είσαι καλά, Παύλος Καλαμάτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ξερετε καμια σελιδα με πιστα αντιγραφα ρολογια δηλαδη μαιμουδες;

thnaks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο google replica watches και θα βρεις όσα θες. Προσωπικά πάντως θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς με απατεώνες.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοχλωμό το κόβω γιατί στην ΕΕ δεν παίζουν μεγάλες αποκλίσεις τιμών, αν μάλιστα υπολογίσεις και το ισχυρό της λίρας... Το πιθανότερο όμως είναι να βρεις μεγαλύτερη ποικιλία Seiko απ' ότι στην Ελλάδα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο google replica watches και θα βρεις όσα θες. Προσωπικά πάντως θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς με απατεώνες.

 

 

οπου εχει συναλλαγες σε $ ειναι ευκαιρια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση...για πειτε κανενα καλο ρολογακι περιπου στα 4500 χιλιαρικα.(???)

 

Μου αρεσουν παρα πολυ τα IWC αλλα αυτο που εχω μπανισει παει γυρω στα 7000 και ειναι πολλα κατα την γνωμη και την τσεπη μου,4000 με 5000 με περνει να δωσω.Σκεφτομουν για rolex ειχα σει και καποια chopard (αν το γραφω σωστα) εξαιρω τα omega και τα tag γιατι δεν μου αρεσουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Από Rolex το νέο GMT Master II είναι στα 5500 αν θυμάμαι καλά, ίσως το βρεις και λίγο χαμηλότερα με ψάξιμο. Στα 4500 είναι το Portuguese Chronograph της IWC, το οποίο είναι από τα αγαπημένα μου ρολόγια. Αν αυτό που λες στα 7000 ήταν το μεγάλο Portuguese, τότε το μικρό ίσως είναι η λύση. Chopard δεν θα πρότεινα, έχουν σχετικά μικρή μεταπωλητική αξία σε σχέση με τις άλλες σου επιλογές. Μην είσαι όμως τόσο γενικός στις αναφορές σου. Πες μας συγκεκριμένα μοντέλα για να καταλάβουμε το είδος ρολογιού που σου αρέσει και να κάνουμε πιο συγκεκριμένες προτάσεις.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτομουν το portuguese chronograph, μετα ομως μου προτειναν και το open chronomaster απο zenith νομιζω οτι πρεπει να ειναι γυρω στα λεφτα που θες συμφωνα με κατι τιμες που ειδα στο εξωτερικο.

http://www.zenith-watches.com/scripts/getpage.asp?LangID=0&pageid=3_2_3

Link to comment
Share on other sites

Παιδόπουλα, είδα ένα πολύ καλό Seiko Kinetic στο net και το σκέφτομαι. Τιμή 250 ευρ/ω περίπου (πολύ καλά δεν είναι?), καθώς επίσης ένα πολύ εμφανίσιμο Marc Ecko sta 380. Αλήθεια αρέσουν και σε κανέναν άλλο το Marc Ecko?

'Oπερ 630 περίπου...να τα δώσω λέτε?Κωλόνω λίγο επειδή έχω ήδη αρκετά ρολόγια...Τί λέτε να κάνω?

 

Θα σου δώσω μια υποκειμενική άποψη αν διαθέτεις 2500 παίρνεις άνετα ενα rolex(ξερω οτι θα με πείτε άρρωστο), μετά σε καλές γραμμές υπάρχουν:raymond weil,omega,longines,tissot,oris,rado προσωπικά πάντως το πάντρεμα πολίτιμων λίθων με ατσάλι δε θα έλεγα οτι έχει τόσο σημασία, όσο ενα ωραίο κομψο χωρίς αυτά ρολόι άλλωστε γίνεται βαρετό, οι γιναίκες έχουν πολίτιμες πέτρες σε κοσμήματα άλλα, και στο ρολόι θα καταντά κάπως βαρετό

χοπ,χοπ,χοπ....Ρόλεξ με 2500 ευρώ φιλαράκια?Ποιό έχει αυτούνη τν τ'μή που λέτε?Α?

Τόσο φτηνό?(για Ρόλεξ βέβαια).Νόμιζα πως εκ των φθηνοτέρων ήταν το Submariner...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, υπάρχουν και φθηνότερα από το Submariner. Το απολύτως φθηνότερο (και αυτό μάλλον στο οποίο αναφέρεται ο georgehh) είναι το Air King.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Όχι, υπάρχουν και φθηνότερα από το Submariner. Το απολύτως φθηνότερο (και αυτό μάλλον στο οποίο αναφέρεται ο georgehh) είναι το Air King.

Είναι καλό?Υπάρχει στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

παρε το ρολεξ εαν εχεις να διαλεξεις,εχει και δκια του μηχανη ενω το portuguese chronograph οχι μονο δεν ειναι δικια του αλλα και την χρεωνει παρα πολυ.

εσυ διαλεγεις βεβαια:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από Rolex το νέο GMT Master II είναι στα 5500 αν θυμάμαι καλά, ίσως το βρεις και λίγο χαμηλότερα με ψάξιμο. Στα 4500 είναι το Portuguese Chronograph της IWC, το οποίο είναι από τα αγαπημένα μου ρολόγια. Αν αυτό που λες στα 7000 ήταν το μεγάλο Portuguese, τότε το μικρό ίσως είναι η λύση. Chopard δεν θα πρότεινα, έχουν σχετικά μικρή μεταπωλητική αξία σε σχέση με τις άλλες σου επιλογές. Μην είσαι όμως τόσο γενικός στις αναφορές σου. Πες μας συγκεκριμένα μοντέλα για να καταλάβουμε το είδος ρολογιού που σου αρέσει και να κάνουμε πιο συγκεκριμένες προτάσεις.

 

εχεις δικιο απο τα αγαπημενα μου ειναι αυτο

https://www.iwc.com/collection/_img/2_0_portuguese/5001_006_l.jpg

που η κασα ειναι στα 42,3 , και το Portuguese Chronograph αλλα ειναι 40αρη και φαινεται μικρο στον καρπο μου , ισως επειδη την μερα που τα ειχα φορεσει και τα 2 εβαλα πρωτα το μεγαλο και μετα το μικρο:(.

 

Εχω μια ψυχωση με τους χρονογραφους , με τρελαινει το daytona αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικο:mad:

http://img114.imageshack.us/img114/8806/daytonablackxq9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό?Υπάρχει στην Ελλάδα?

 

και βεβαια υπαρχει...σε ολα τα καταστηματα που εχουν ρολεξακια...ειναι η κλασσικη λυση των γυναικων...

ειναι πολυ ομορφα και στα 2500€ που αναφερθηκε παραπανω ειναι η πιο φτηνη εκδοση με την εκπτωση που μπορεις να πετυχεις...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω καινουριο panerai pam 111 αλλα ο επισημος εισαγωγεας δεν εχει διαθεσιμο .

Εχετε κατι εγκυρο και σιγουρο να μου προτεινετε αφου δεν εχω την δυνατοτητα απο τον εισαγωγεα ?

Link to comment
Share on other sites

βλέπω τις απαντήσεις σας με τα πολλα χιλιάδες ευρώ και ντρέπομαι να ζητητσω την γνώμη σας για τα παρακάτω...στο επίπεδο 300-400Ε

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=3942&osCsid=936edb2a435100cd50730bbcbb2ce00d

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=1797&osCsid=936edb2a435100cd50730bbcbb2ce00d

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=2647&osCsid=936edb2a435100cd50730bbcbb2ce00d

 

υπάρχει περίπτωση να τα βρώ σε καλύτερη τιμή αν ψάξω σε καταστηματα??που να ψάξω στη Θεσσαλονικη?οχι μονο για τα συγκεκριμένα γενικα......

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

βλέπω τις απαντήσεις σας με τα πολλα χιλιάδες ευρώ και ντρέπομαι να ζητητσω την γνώμη σας για τα παρακάτω...στο επίπεδο 300-400Ε

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=3942&osCsid=936edb2a435100cd50730bbcbb2ce00d

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=1797&osCsid=936edb2a435100cd50730bbcbb2ce00d

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=2647&osCsid=936edb2a435100cd50730bbcbb2ce00d

 

υπάρχει περίπτωση να τα βρώ σε καλύτερη τιμή αν ψάξω σε καταστηματα??που να ψάξω στη Θεσσαλονικη?οχι μονο για τα συγκεκριμένα γενικα......

fellow Liverpoodlian...

Μια χαρούλα είναι τα ρολογάκια που χεις διαλέξει και πολύ αξιόπιστα κατά τη γνώμη μου,πολλώ δε μάλλον για αυτές τις τιμές. Ίσως βέβαια στη θέση σου να έπαιρνα κανένα με τεχνολογία Kinetic σε παραπλήσιες τιμές...Νά σαι καλά και με τη νίκη απόψε

Παύλος, Καλαμάτα

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ αδερφός....χε χε...!!

τα kinetic που μου αρεσαν ξεφευγουν λίγο...τωρα γι αυτα τα eco drive δεν ξέρω,θα ναι και το πρώτο μου "ακρίβο"(σε σχέση με το baby G casio που έχω) ρολοί και ψάχνω λίγο παραπάνω

είδα κατι μαγαζάκια πάνω στην Εγνατία αλλά δεν με ενθουσίασαν και πολύ,πολύ χύμα ήταν

κάπου αλλού να δω στην Θέσσ?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...