Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν πάρω xiaomi άκουγα συνέχεια τον κλασσικό ήχο εισερχόμενης κλήσης λέω θα είναι εναλλακτικός ήχος του

Άλλα τώρα που είμαι με xiaomi, τώρα έμαθα, πολλοί κυκλοφορούν με xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

αυτα δεν γίνονται εψαξα να δω τι φταει για την φωτεινοτητα που πεφτει και βρηκε σε ενα γκρουπ του one plus παρομοιο προβλημα και τελικα ποια ηταν λυση??!!!αν φοράς γυαλια με polarised φακο και το γυρνας καθετα σκουρενει στο φακο απο τα γυαλια η φωτεινότητα και οχι στην συσκευη!!χααχαχαχ εχω παθει σοκ...εγω το δοκιμαζα στην δουλεια και αναγκαστικά τα φορούσα πο να ξερω ο βλαξ οτι πρεπει να τα βγαλω και θα ηταν κανονικα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε συ :o

 

ναι αδερφε εχω παθει σοκ..δεν ξερω αν ισχυει για ολους του τυπους οθονης αλλα στο g4 το κανει...νιωθω τρομερα χαζος..εντομεταξυ αυτος που εδωσε την λυση λεει ντρεπομουνα να το γραψω μηπως δεν με παρετε στα σοβαρα!!!τεσπα το 4αρι τωρα θα παει στην μανα μου τερμα αρχαρια την εχω με ενα stylus lg τοσα χρονια φυσιολογικα θα παθει πολιτισμικό σοκ αλλα για να παω την αληθεια ακομα και μετα απο τοσα χρονια το τηλ παει σφαιρα κανενα λαγκ σε μενου...κλησεις γενικα ειναι smoothy σε ολα εκτος φυσικα απο τις γνωστες εφαρμογες φβ...αν η μπαταρια δεν με εβγαζε μονο μιση μερα θα ηταν μια χαρα..εξωτερικα επειδη τα προσεχω σαν τρελος ειναι κυριολεκτικα λες και το εβγαλες απο το κουτι...!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω φίλε, εγώ του είχα το fb light το περπατούσε μια χαρά όπως και τα απλούστερα viber, what's app κλπ. Εμένα στο browsing έδειχνε ξεπερασμένο... αργούσε να φορτώσει σε σχέση με τα άλλα δύο κινητά μου και το scroll του επίσης αργό και ξεπερασμένο με πολλά σκαλάκια ...

Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει πάρα πολύ, τρίτη χρονιά μαζί του, είναι το s8 plus με android 9.0 και ui one...το έχω καταευχαριστηθεί έτσι θα έπρεπε να είναι τα Samsung. Είχα να πάρω συσκευή πάνω από χρόνο( πέραν των δοκιμών από φιλους) και επέλεξα τελικά το 7pro. Ok οθονάρα ωραίο σκιν καθαρό με πολλές επιλογές όλα σφαίρα αλλά δεν είπα και Ουάου. Συμπέρασμα όλες οι τωρινές ναυαρχίδες και ορισμένες mid range υλοποιήσεις τα πάνε εξαιρετικά οι επεξεργαστές έχουν ανέβει πάρα πολύ και ουσιαστικά οι διαφορές φαίνονται σε πολύ απαιτητικές συνθήκες με εξαιρετικά βαριές διεργασίες και παιχνίδια. Καλομήλητο λοιπόν το καινούργιο σου κινητό, με το καλό να παραλάβεις φίλε.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω φίλε, εγώ του είχα το fb light το περπατούσε μια χαρά όπως και τα απλούστερα viber, what's app κλπ. Εμένα στο browsing έδειχνε ξεπερασμένο... αργούσε να φορτώσει σε σχέση με τα άλλα δύο κινητά μου και το scroll του επίσης αργό και ξεπερασμένο με πολλά σκαλάκια ...

Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει πάρα πολύ, τρίτη χρονιά μαζί του, είναι το s8 plus με android 9.0 και ui one...το έχω καταευχαριστηθεί έτσι θα έπρεπε να είναι τα Samsung. Είχα να πάρω συσκευή πάνω από χρόνο( πέραν των δοκιμών από φιλους) και επέλεξα τελικά το 7pro. Ok οθονάρα ωραίο σκιν καθαρό με πολλές επιλογές όλα σφαίρα αλλά δεν είπα και Ουάου. Συμπέρασμα όλες οι τωρινές ναυαρχίδες και ορισμένες mid range υλοποιήσεις τα πάνε εξαιρετικά οι επεξεργαστές έχουν ανέβει πάρα πολύ και ουσιαστικά οι διαφορές φαίνονται σε πολύ απαιτητικές συνθήκες με εξαιρετικά βαριές διεργασίες και παιχνίδια. Καλομήλητο λοιπόν το καινούργιο σου κινητό, με το καλό να παραλάβεις φίλε.

 

σε ευχαριστω και παλι...ξες τι πλεον και εγω γυρισα σε mid range μπατζετ καταστασεις αλλα πλεον βρισκεις specs που εχουν ναυαρχιδες των 500+ και οχι τιποτα αλλο δινεις 230 και λες οτι και να παθει τουλαχιστον δεν θα το κλαψω...εκεινο το 8 pro πρωτο σε πωλησεις..οπου και να κοιταξω αυτο εχουν,και κοστος πλεον 189!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 9 το επόμενο για την κυρά εκεί κατά το τέλος της χρονιάς σε καμιά black Friday και το note 7 στον πιτσιρικά μου που έχει λιώσει σε καθημερινή βάση το πρώτο μου και αγαπημένο smart phone Sony Xperia Z.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιω ακομη μεχρι σημερα ενα LG G4.

Οποιος θυμαται, το κινητο απο θεμα λογισμικου, ειχε εγκαταληφθει στο android 6, οπου καπου το 2017 ειχε κυκλοφορησει καποια εκδοση (V29a) android 7 και οποιος ηθελε την περνουσε χειροκινητα, πραγμα και που ειχα κανει.

Απο τοτε, εννοειται πως το κινητο δεν εχει λαβει καμια ενημερωση αναβαθμισης ή κενων ασφαλειας κλπ.

 

Και σημερα το κουφο:

Παω να κανω κληση και βλεπω την παρακατω εικονα στον dialer ή οποια δίπλα απο του κουμπι τελος κλησης, στα αριστερα να υπαρχει ενα κουμπι για ξεκλειδωμα. Επρεπε να συρω αυτο για να εμφανιστουν οι υπολοιπες επιλογες του dialer (ανοιχτη ακροαση κλπ)

Επισης το κουμπι τελος κλησης, τωρα επρεπε να το συρω αντι να το πατησω, εκτος κι αν πατουσα το κουμπι ξεκλειδωμα, πρωτα.

 

Πως στο καλο αλλαξε ο dialer και εγινε ετσι. ?

Το κινητο δεν παιρνει καμια αναβαθμιση εδω και χρονια. Ο dialer ουτε με το android 6, ουτε με το 7 ειχε δειξει ποτέ, κουμπι ξεκλειδωματος.

Δεν ειναι κουφο. ?

fc3c3abd186ac5a98ca747dc9cd4d626.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε καλά στις ρυθμίσεις των κλήσεων ...αν το είχα στα χέρια μου θα σε βοηθούσα, όμως το έδωσα πριν κάνα μήνα περίπου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε καλά στις ρυθμίσεις των κλήσεων ...αν το είχα στα χέρια μου θα σε βοηθούσα, όμως το έδωσα πριν κάνα μήνα περίπου.
Αν και τοσα χρονια χρησης μεσα σε ολα τα μενου εκτενως, ηδη εψαξα ξανα μεσα σε ΟΛΑ τα μενου, ακομα και τα πιο ασχετα, μπας και βρω καποια ρυθμιση επ αυτου.

Ουτε εχω πειραξει καποια ρυθμιση εδω και καιρο, ουτε υπαρχει καποια που να εχει να κανει με αυτο.

 

Το αστειο ειναι που τοσα χρονια το σκαλιζα στα μενου, ουδεποτε ειχα δει να κανει αυτο το πραγμα.

 

Και ειναι και λιγο εκνευριστκο, αφου δεν εχω συνηθισει να κανει αυτο το πραγμα. (Αν και παει προς αποσυρση σε λιγο καιρο, παρ'ολα αυτα, αποριας αξιο πως στο καλο εγινε αυτο.)

Link to comment
Share on other sites

Αν και τοσα χρονια χρησης μεσα σε ολα τα μενου εκτενως, ηδη εψαξα ξανα μεσα σε ΟΛΑ τα μενου, ακομα και τα πιο ασχετα, μπας και βρω καποια ρυθμιση επ αυτου.

Ουτε εχω πειραξει καποια ρυθμιση εδω και καιρο, ουτε υπαρχει καποια που να εχει να κανει με αυτο.

 

Το αστειο ειναι που τοσα χρονια το σκαλιζα στα μενου, ουδεποτε ειχα δει να κανει αυτο το πραγμα.

 

Και ειναι και λιγο εκνευριστκο, αφου δεν εχω συνηθισει να κανει αυτο το πραγμα. (Αν και παει προς αποσυρση σε λιγο καιρο, παρ'ολα αυτα, αποριας αξιο πως στο καλο εγινε αυτο.)

 

Αν επιθυμείς, αύριο θα το βγάλω από το κουτί του (βγήκε στη σύνταξη καιρό τώρα το κινητό) και θα δω αν παίζει κάτι κι εγώ, μήπως και βοηθήσω. Σε αυτή την έκδοση το είχα!

Link to comment
Share on other sites

Αν επιθυμείς, αύριο θα το βγάλω από το κουτί του (βγήκε στη σύνταξη καιρό τώρα το κινητό) και θα δω αν παίζει κάτι κι εγώ, μήπως και βοηθήσω. Σε αυτή την έκδοση το είχα!

Μου εχουν σπασει τα νευρα. Το τηλεφωνο απο εξ αρχης στοκ, δεν ειχε ποτε lock button στον dialer, ουτε στην εκδοση V29a που ειχαμε βαλει οσοι το πραξαμε.

 

ΚΑΜΙΑ ενημερωση εδω και κανα τριαρι χρονια....και απο το πουθενα, παω να κανω κληση και εμφανιστηκε κινουμενο animation με lock button που "τρεμει".

 

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν εχω προσθεσει ουδεποτε καμια 3d εφαρμογη dialer κλπ.

Παντα στοκ ημουν και ειμαι.

Και σε τηλεφωνο χωρις καμια αναβαθμιση/ενημερωση...ειναι να τρελαινεσαι κυριολεκτικα.

 

Αν δεν σου κανει κοπο...αν και ειμαι σιγουρος πως δεν θα εχεις Lock, οπως δεν ειχα και εγω μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω ακομη μεχρι σημερα ενα LG G4.

Οποιος θυμαται, το κινητο απο θεμα λογισμικου, ειχε εγκαταληφθει στο android 6, οπου καπου το 2017 ειχε κυκλοφορησει καποια εκδοση (V29a) android 7 και οποιος ηθελε την περνουσε χειροκινητα, πραγμα και που ειχα κανει.

Απο τοτε, εννοειται πως το κινητο δεν εχει λαβει καμια ενημερωση αναβαθμισης ή κενων ασφαλειας κλπ.

 

Και σημερα το κουφο:

Παω να κανω κληση και βλεπω την παρακατω εικονα στον dialer ή οποια δίπλα απο του κουμπι τελος κλησης, στα αριστερα να υπαρχει ενα κουμπι για ξεκλειδωμα. Επρεπε να συρω αυτο για να εμφανιστουν οι υπολοιπες επιλογες του dialer (ανοιχτη ακροαση κλπ)

Επισης το κουμπι τελος κλησης, τωρα επρεπε να το συρω αντι να το πατησω, εκτος κι αν πατουσα το κουμπι ξεκλειδωμα, πρωτα.

 

Πως στο καλο αλλαξε ο dialer και εγινε ετσι. ?

Το κινητο δεν παιρνει καμια αναβαθμιση εδω και χρονια. Ο dialer ουτε με το android 6, ουτε με το 7 ειχε δειξει ποτέ, κουμπι ξεκλειδωματος.

Δεν ειναι κουφο. ?

fc3c3abd186ac5a98ca747dc9cd4d626.jpg

 

4 χρόνια είχα το εργαλείο, αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδει. Τι φαση;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα πρόλαβα να βγάλω το κινητό από το κουτί (παραδόξως έχει ακόμη μπαταρία :lol: )

Τίποτα από τα παραπάνω δεν παρατήρησα.

 

Το μόνο που θυμήθηκα είναι πως το κινητό "γέρασε" :)

Αλλά δεν μου έπαθε και ποτέ το γνωστό "bootloop"

Ωστόσο το θυμάμαι σαν μία από τις πιο πλήρεις συσκευές που είχα! Το ίδιο και το LG Optimus G (και εκείνο το έχω και δουλεύει ακόμη).

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα πρόλαβα να βγάλω το κινητό από το κουτί (παραδόξως έχει ακόμη μπαταρία :lol: )

Τίποτα από τα παραπάνω δεν παρατήρησα.

 

Το μόνο που θυμήθηκα είναι πως το κινητό "γέρασε" :)

Αλλά δεν μου έπαθε και ποτέ το γνωστό "bootloop"

Ωστόσο το θυμάμαι σαν μία από τις πιο πλήρεις συσκευές που είχα! Το ίδιο και το LG Optimus G (και εκείνο το έχω και δουλεύει ακόμη).

 

Καλησπερα μεγαλε Τομμυ χρονια κια ζαμανια...εγω το εδωσα στην μανα μου εδω και 20 μερες ειμαι πλεον με MI 9T 64 μεγαλη μεταβαση μετα απο καιρο αλλα μεχρι τωρα η επιλογη ηταν σουπερ!!και στην μητερα μου που τσεκαρα δεν εχει βγαλει τιποτα τετοιο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθυστέρηση, σήμερα πρόλαβα να βγάλω το κινητό από το κουτί (παραδόξως έχει ακόμη μπαταρία :lol: )

Τίποτα από τα παραπάνω δεν παρατήρησα.

 

).

 

Σε ευχαριστω αν και δεν ειχα πολλες ελπιδες να ανακαλυψεις κατι, μιας και το κινητο το χρησιμοποιω ως και σημερα και γνωριζω τα μενου του, απ εξω κι ανακατωτα. Δεν υπαρχει τιποτα που να ενεργοποιει τετοιο πραγμα.

Ειναι κουφο να συμβαινει αυτο χωρις αναβαθμισεις.

Παντως μιας και το κινητο χωλαινει πλεον απο αποψη μνημης/cpu, ηδη ειμαι σε φαση αντικαταστασης οποτε ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω ακομη μεχρι σημερα ενα LG G4.

Οποιος θυμαται, το κινητο απο θεμα λογισμικου, ειχε εγκαταληφθει στο android 6, οπου καπου το 2017 ειχε κυκλοφορησει καποια εκδοση (V29a) android 7 και οποιος ηθελε την περνουσε χειροκινητα, πραγμα και που ειχα κανει.

Απο τοτε, εννοειται πως το κινητο δεν εχει λαβει καμια ενημερωση αναβαθμισης ή κενων ασφαλειας κλπ.

 

Και σημερα το κουφο:

Παω να κανω κληση και βλεπω την παρακατω εικονα στον dialer ή οποια δίπλα απο του κουμπι τελος κλησης, στα αριστερα να υπαρχει ενα κουμπι για ξεκλειδωμα. Επρεπε να συρω αυτο για να εμφανιστουν οι υπολοιπες επιλογες του dialer (ανοιχτη ακροαση κλπ)

Επισης το κουμπι τελος κλησης, τωρα επρεπε να το συρω αντι να το πατησω, εκτος κι αν πατουσα το κουμπι ξεκλειδωμα, πρωτα.

 

Πως στο καλο αλλαξε ο dialer και εγινε ετσι. ?

Το κινητο δεν παιρνει καμια αναβαθμιση εδω και χρονια. Ο dialer ουτε με το android 6, ουτε με το 7 ειχε δειξει ποτέ, κουμπι ξεκλειδωματος.

Δεν ειναι κουφο. ?

fc3c3abd186ac5a98ca747dc9cd4d626.jpg

 

Μηπως εχεις απενεργοποιησει τον αισθητηρα εγγύτητας και για να μην πατηθει τιποτα την ωρα που μιλας και το εχεις στο αυτι εμφανίζεται το λουκετο?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις απενεργοποιησει τον αισθητηρα εγγύτητας και για να μην πατηθει τιποτα την ωρα που μιλας και το εχεις στο αυτι εμφανίζεται το λουκετο?
Δεν εχω ιδεα πως απενεργοποιειται (ή ενεργοποιειται) αυτος.

Παντως το λουκετο εμφανιζεται αμεσα, πριν βαλω το τηλεφωνο στο αυτι.

 

Επισης η οθονη δεν σβηνει οταν βαλω το κινητο στο αυτι.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα πως απενεργοποιειται (ή ενεργοποιειται) αυτος.

Παντως το λουκετο εμφανιζεται αμεσα, πριν βαλω το τηλεφωνο στο αυτι.

 

Επισης η οθονη δεν σβηνει οταν βαλω το κινητο στο αυτι.

 

λοιπόν,

πηγαινε στις εφαρμογες-εφαρμογες συστηματος

βρες την εφαρμογή του τηλεφωνου (contacts) και την phone/messaging storage κανε τες καθαρισμό δεδομένων.

 

Λογικά θα την επαναφερει στα νορμάλ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,

πηγαινε στις εφαρμογες-εφαρμογες συστηματος

βρες την εφαρμογή του τηλεφωνου (contacts) και την phone/messaging storage κανε τες καθαρισμό δεδομένων.

 

Λογικά θα την επαναφερει στα νορμάλ

Πηγα ρυθμισεις/ εφαρμογες και εκανα clear data στην εφαρμογη "επαφες" και "μηνυμα".

Δυστυχως δεν εγινε τιποτε.

 

Απλα οταν πηγα να μπω στις επαφες για να καλεσω για τεστ, μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι με το android 7 μπορειτε πλεον να κανετε αποκρυψη τις επαφες που δεν θελετε. (Κατι τετοιο)

Και ειχε απλως τικαρισμενη επιλογη να μην ξανα εμφανιστει αυτο το ενημερωτικκ μηνυμα.

 

Οταν δοκιμασα να καλεσω μια επαφη, ξανα το κουμπι "ξεκλειδωμα" με την οθονη να μην σβηνει οταν το εφερνα στο προσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μεγαλε Τομμυ χρονια κια ζαμανια...εγω το εδωσα στην μανα μου εδω και 20 μερες ειμαι πλεον με MI 9T 64 μεγαλη μεταβαση μετα απο καιρο αλλα μεχρι τωρα η επιλογη ηταν σουπερ!!και στην μητερα μου που τσεκαρα δεν εχει βγαλει τιποτα τετοιο!

 

Λίγο αργοπορημένα ξαναμπήκα αλλά, πολύ καλησπέρα σας! Εμένα κάθεται το κινητό. Από το G4 είχα πάει στο Mi Max 2 και πλέον εδώ και 1 χρόνο είμαι στο Mi9.

Το Mi9T είναι από τα τίμια κινητά με σούπερ δυνατότητες! Από LG δεν είχα overall παράπονο (εκτός από το θέμα updates που ήταν αρκετά πίσω σχεδόν πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις).

 

Εύχομαι ένα καλό καλοκαίρι χωρίς πολλά παρατράγουδα :) :) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βρηκα τι συμβαινει και βγαινει κουμπι ξεκλειδωματος dialer κατα τη διαρκεια κλησης.

 

Αρχικα, δοκιμασα να κανω τεστ στον αισθητηρα εγγυτητας, αλλα για καποιο λογο δεν εμφανιζε τα μενου που επρεπε για να κανω τεστ σε αυτον.

Υστερα δοκιμασα hard reset για να δω μηπως ειχε φαει καποιο σκαλωμα.

 

Αφου τιποτε απο τα παραπανω δεν εξαφανισε το κουμπι ξεκλειδωματος, δοκιμασα να κανω recallibration αισθητηρα με ενα προγραμμα, διαπιστωνοντας πως δεν αλλαξε κατι.

Τελος διαπιστωσα πως ουτε η φωτεινοτητα οθονης χαμηλωνε αυτοματα απο τον αισθητηρα φωτεινοτητας.

Ουτε ο αισθητηρας εγγυτητας λειτουργει σε οποιαδηποτε εφαρμογη/μεσο τον χρησιμοποιει.

 

Αρα με τα παραπανω κατεληξα (υποθετικα) πως μαλλον καταστραφηκε ο αισθητηρας εγγυτητας και αυτοματως, ενεργοποιηθηκε κλειδωμα dialer κατα την διαρκεια κλησης.

Ειναι και η μονη λογικη εξηγηση αφου η συσκευη δεν δεχεται ενημερωσεις/αναβαθμισεις και το προβλημα προεκυψε ξαφνικα.

 

Αν και μεγαλο σε μεγεθος σκεφτομουν το LG V60 αλλα μεχρι τωρα ουτε εχει πεσει η τιμη του, ουτε εχει εμφανιστει ξεκλειδωτο.

Ισως καταφυγω στο huawei p30 pro για να ροκανισω τον χρονο με αυτο για καμια διετια και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βρηκα τι συμβαινει και βγαινει κουμπι ξεκλειδωματος dialer κατα τη διαρκεια κλησης.

 

Αρχικα, δοκιμασα να κανω τεστ στον αισθητηρα εγγυτητας, αλλα για καποιο λογο δεν εμφανιζε τα μενου που επρεπε για να κανω τεστ σε αυτον.

Υστερα δοκιμασα hard reset για να δω μηπως ειχε φαει καποιο σκαλωμα.

 

Αφου τιποτε απο τα παραπανω δεν εξαφανισε το κουμπι ξεκλειδωματος, δοκιμασα να κανω recallibration αισθητηρα με ενα προγραμμα, διαπιστωνοντας πως δεν αλλαξε κατι.

Τελος διαπιστωσα πως ουτε η φωτεινοτητα οθονης χαμηλωνε αυτοματα απο τον αισθητηρα φωτεινοτητας.

Ουτε ο αισθητηρας εγγυτητας λειτουργει σε οποιαδηποτε εφαρμογη/μεσο τον χρησιμοποιει.

 

Αρα με τα παραπανω κατεληξα (υποθετικα) πως μαλλον καταστραφηκε ο αισθητηρας εγγυτητας και αυτοματως, ενεργοποιηθηκε κλειδωμα dialer κατα την διαρκεια κλησης.

Ειναι και η μονη λογικη εξηγηση αφου η συσκευη δεν δεχεται ενημερωσεις/αναβαθμισεις και το προβλημα προεκυψε ξαφνικα.

 

Αν και μεγαλο σε μεγεθος σκεφτομουν το LG V60 αλλα μεχρι τωρα ουτε εχει πεσει η τιμη του, ουτε εχει εμφανιστει ξεκλειδωτο.

Ισως καταφυγω στο huawei p30 pro για να ροκανισω τον χρονο με αυτο για καμια διετια και βλεπουμε.

 

 

δοκιμασε να φλασαρεις μια παλαιοτερη ρομ (6,0) και δες αν λύνεται το θεμα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...