Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρώσω δεν κλείνει αμέσως τώρα έχει 2 ώρες και 36 λεπτά, δεν θερμαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όσους διαβαζουν ακόμα αυτό το thread.

Ειχα δώσει το παλιο μου G4 στην πρώην μου και τωρα πηρε κατι άλλο και μου το επιστρεφει πίσω με:

σπασμένο τζαμάκι κάμερας και μπαταρια να κραταει μισή ωρα.

Έχει αλλάξει κανεις και τα δύο?

Εχει κανείς να συστησει καποιον για επισκευή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όσους διαβαζουν ακόμα αυτό το thread.

Ειχα δώσει το παλιο μου G4 στην πρώην μου και τωρα πηρε κατι άλλο και μου το επιστρεφει πίσω με:

σπασμένο τζαμάκι κάμερας και μπαταρια να κραταει μισή ωρα.

Έχει αλλάξει κανεις και τα δύο?

Εχει κανείς να συστησει καποιον για επισκευή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Παλιότερα έβρισκες εύκολα τζαμάκια κάμερας σε ebay, ali, κλπ.

Μπαταρία είναι κοντά στα 30€ σε Procordia, ενώ δεν έχω πετύχει κάποια ανώνυμη με την απόδοση νέας αυθεντικής.

Αναρωτιέμαι όμως πόσο αξίζει να επενδύσεις σε τόσο παλιά συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που εσπασε τζαμακι καμερας, εψαξα ολο τα σκρουτζομαγαζα και μονο ενα μαγαζι εγραφε original.

Βεβαια ενω το γνησιο κοστιζει 30 ισως και παραπανω, το μαγαζι αυτο το πουλουσε κατω απο 10 ευρω.

Πηγα στο ιδιο το μαγαζι να παραλαβω αυτο το γνησιο και εβγαλε μια σακουλα γεματη απο τζαμακια χυμα και μου εδωσε.

Οχι μονο δεν ηταν γνησιο και δεν ταιριαξε ακριβως, αλλα δεν εκοβε και τις αντανακλασεις απο φωτα, πραγμα που κανει το γνησιο.

Τελικα ξηλωσα και το ιμιτασιον και εμεινα με την καμερα εκτεθειμενη οπου την καθαριζω που και που για σκονες

Οποτε δυστυχως αν θες σωστο τζαμακι μονο αγορα γνησιο που κοστιζει.

 

 

Για μπαταρια οπου αλλαξα κι αυτη, πηγα κατευθειαν procordia

Εβαλα την γνησια οπου εχει την αυτονομια της αρχικης οπως ηταν καινουργια. Μην βαλεις μπαταρια ιμιτασιον. Ουτε αυτες αξιζουν.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που εσπασε τζαμακι καμερας, εψαξα ολο τα σκρουτζομαγαζα και μονο ενα μαγαζι εγραφε original.

Βεβαια ενω το γνησιο κοστιζει 30 ισως και παραπανω, το μαγαζι αυτο το πουλουσε κατω απο 10 ευρω.

Πηγα στο ιδιο το μαγαζι να παραλαβω αυτο το γνησιο και εβγαλε μια σακουλα γεματη απο τζαμακια χυμα και μου εδωσε.

Οχι μονο δεν ηταν γνησιο και δεν ταιριαξε ακριβως, αλλα δεν εκοβε και τις αντανακλασεις απο φωτα, πραγμα που κανει το γνησιο.

Τελικα ξηλωσα και το ιμιτασιον και εμεινα με την καμερα εκτεθειμενη οπου την καθαριζω που και που για σκονες

Οποτε δυστυχως αν θες σωστο τζαμακι μονο αγορα γνησιο που κοστιζει.

 

 

Για μπαταρια οπου αλλαξα κι αυτη, πηγα κατευθειαν procordia

Εβαλα την γνησια οπου εχει την αυτονομια της αρχικης οπως ηταν καινουργια. Μην βαλεις μπαταρια ιμιτασιον. Ουτε αυτες αξιζουν.

 

Καλά αυτό είναι σχετικό που λες. Απλά έπεσες στην περίπτωση. Εγώ εχθές άλλαξα τζαμακι και κουμπιά από μαγαζί που βρήκα στο skroutz με 12 ευρώ και είναι μια χαρά, Σαν καινούργιο. Τώρα για μπαταρία δεν έχω αλλάξει ακόμα άρα δεν μπορώ να πω κάτι.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
έχει και άλλος τρελές καθυστερησεις σε εφαρμογές κατέβασμα απο το μάρκετ και σερφαρισμα με wifi τον τελευταίο καιρό η μόνο εγώ?με δεδομένα πηγαίνουν ολα σφαίρα αλλα με wifi τρώει σκαλώματα έφτασα σε σημείο να περασω την 7.0 απο περιέργεια μήπως έφταιγε η 6.0 αλλά πάλι τα ίδια βονταφον έχω σπίτι αλλά εχω γραμμή 30αρα με μαξιμουν 28 δεν νομίζω να φταίει αυτό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έχει και άλλος τρελές καθυστερησεις σε εφαρμογές κατέβασμα απο το μάρκετ και σερφαρισμα με wifi τον τελευταίο καιρό η μόνο εγώ?με δεδομένα πηγαίνουν ολα σφαίρα αλλα με wifi τρώει σκαλώματα έφτασα σε σημείο να περασω την 7.0 απο περιέργεια μήπως έφταιγε η 6.0 αλλά πάλι τα ίδια βονταφον έχω σπίτι αλλά εχω γραμμή 30αρα με μαξιμουν 28 δεν νομίζω να φταίει αυτό...

Κ γω εχω το ιδιο θεμα με το wifi.. Βοντα ειμαι κ γω. Με δεδομενα παει σφαίρα σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, μέχρι που ξαφνικά κόλλησε σε browsing και δεν ξανάνοιξε :). Σχεδόν τέσσερα χρόνια έβγαλε, και στενοχωριέμαι που θα το αποχωριστώ, αλλά τα δούλεψε τα λεφτά του... Πάλι καλά που δεν πρόλαβα να πάρω μπαταρία που σκεφτόμουν. Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένα πρόβλημα, μέχρι που ξαφνικά κόλλησε σε browsing και δεν ξανάνοιξε :). Σχεδόν τέσσερα χρόνια έβγαλε, και στενοχωριέμαι που θα το αποχωριστώ, αλλά τα δούλεψε τα λεφτά του... Πάλι καλά που δεν πρόλαβα να πάρω μπαταρία που σκεφτόμουν.

 

Μια χαρά τα έβγαλε τα λεφτά του. Και γω τώρα τον Σεπτέμβρη κλείνω 4ετια με πλακέτα 702 και έχει φάει απίστευτη ζέστη και ταλαιπωρία αλλά στέκεται αξιοπρεπώς (με την 7αρα). Ποια πλακέτα φορούσε το δικό σου ;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα έβγαλε τα λεφτά του. Και γω τώρα τον Σεπτέμβρη κλείνω 4ετια με πλακέτα 702 και έχει φάει απίστευτη ζέστη και ταλαιπωρία αλλά στέκεται αξιοπρεπώς (με την 7αρα). Ποια πλακέτα φορούσε το δικό σου ;

 

Εμένα είχε σειριακό 505* (Μάιος 2015). Εσένα σίγουρα είναι 702; Αυτό δεν θα σήμαινε κατασκευή 2017;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε σειριακό 505* (Μάιος 2015). Εσένα σίγουρα είναι 702; Αυτό δεν θα σήμαινε κατασκευή 2017;

 

Προφανώς και έφαγε bootloop και του την άλλαξαν με τις τελευταίες. Εγώ το παράτησα στην 602, χωρίς να φάει bootloop. Το είχα μέχρι πρόσφατα, λυπόμουν να το πουλήσω για ούτε 50ρικο αν και φοράει από την πρώτη μέρα τζαμάκι και είχα και θήκη αλλά δεν την πολυέβαζα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Επειδή είμαι κάτοχος του κινητού και ξαφνικά μου έβγαλε πρόβλημα στη φόρτιση. Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μου δανείσει τη μπαταρία για να δοκιμάσω αν όντως φταίει αυτό ; Αν μπορεί ας μου στείλει ένα πμ. Ευχαριστώ

 

περιοχή:Θεσσαλονίκη

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Επειδή είμαι κάτοχος του κινητού και ξαφνικά μου έβγαλε πρόβλημα στη φόρτιση. Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μου δανείσει τη μπαταρία για να δοκιμάσω αν όντως φταίει αυτό ; Αν μπορεί ας μου στείλει ένα πμ. Ευχαριστώ

 

περιοχή:Θεσσαλονίκη

 

Αν σβηστό χωρίς μπαταρία το συνδέσεις στον υπολογιστή και δεν ανταποκρίνεται καθόλου, ούτε να βγάλει ήχο ο υπολογιστής, τότε έχει θρματακι η θύρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω να αλλάξω το τζαμάκι της κάμερας και θεωρώ πως είναι υπερβολικό το ποσό του γνήσιου ανταλλακτικού δεδομένου ότι είναι από πλαστικό και όχι γυάλινο. Από που μου προτείνετε να αγοράσω σε λογική τιμή που να είναι δοκιμασμένο και να έχετε μείνει ικανοποιημένοι από διαύγεια, αντοχή σε γρατζουνιές και σωστή εφαρμογή;

Να προσθέσω πως τα σκρουτζομαγαζα που γράφουν original δεν πουλάνε original στην πραγματικότητα. Μόνο το επίσημο σέρβις έχει την δυνατότητα να προμηθευτεί original. Τα σκρουτζομαγαζα αγοράζουν από κινέζους που τα πουλάνε ως original και μετά με την σειρά τους τα πουλάνε και τα καταστήματα ως original. Την έχω πατήσει και ξέρω.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω να αλλάξω το τζαμάκι της κάμερας και θεωρώ πως είναι υπερβολικό το ποσό του γνήσιου ανταλλακτικού δεδομένου ότι είναι από πλαστικό και όχι γυάλινο. Από που μου προτείνετε να αγοράσω σε λογική τιμή που να είναι δοκιμασμένο και να έχετε μείνει ικανοποιημένοι από διαύγεια, αντοχή σε γρατζουνιές και σωστή εφαρμογή;

Να προσθέσω πως τα σκρουτζομαγαζα που γράφουν original δεν πουλάνε original στην πραγματικότητα. Μόνο το επίσημο σέρβις έχει την δυνατότητα να προμηθευτεί original. Τα σκρουτζομαγαζα αγοράζουν από κινέζους που τα πουλάνε ως original και μετά με την σειρά τους τα πουλάνε και τα καταστήματα ως original. Την έχω πατήσει και ξέρω.

 

Δυστυχώς έψαχνα ολόκληρο χρόνο ορίτζιναλ αλλά δεν βρήκα πουθενά. Μόνο από κανένα μποοτλοοπαρινενο αλλα πλέον δεν υπάρχουν δυστυχώς. Μιας που είναι στα τελευταία της η συσκευη, καλύτερα μεινε με το μουφα και κάνε υπομονή μέχρι να πάρεις το g8 ;p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας. Μπορεί κάποιο μέλος να μου θυμίσει πως κάνουμε εγκατάσταση τις στοκ εφαρμογές του κινητού μας για ραδιόφωνο υπέρυθρες quick memo κλπ εργοστασιακά apps...

Το έδωσα και το άτομο που το πήρε αναζητά τις στοκ αυτές εφαρμογές κι εγώ δεν θυμάμαι πως ενεργοποιούνται μιας και δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Η συσκευή φέρει την official στοκ ρομ με android 6.0.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μπορεί κάποιο μέλος να μου θυμίσει πως κάνουμε εγκατάσταση τις στοκ εφαρμογές του κινητού μας για ραδιόφωνο υπέρυθρες quick memo κλπ εργοστασιακά apps...

Το έδωσα και το άτομο που το πήρε αναζητά τις στοκ αυτές εφαρμογές κι εγώ δεν θυμάμαι πως ενεργοποιούνται μιας και δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Η συσκευή φέρει την official στοκ ρομ με android 6.0.

 

ρυθμίσεις/γενικές/σχετικά με το τηλ/κέντρο ενημέρωσης/ενημέρωση εφαρμογής και εχει να κατεβασει ολες τις εφαρμογες της lg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...μην μου πεις πως το έχεις ακόμη το 4αρι;;

 

χααχαχχαχ μέχρι και τώρα που σου στέλνω ΝΑΙ!!!!αλλά έχω κάνει παραγγελία το xiaomi MI 9T 6/64 το αναμένω σήμερα!!!έπεσες στην περίπτωση!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε φίλε.... τελικά θύμισέ μου, έπαθε bootloop το δικό σου;

Εγώ είχα πάρει ένα σε άριστη κατάσταση με αλλαγμένη πλακέτα το είχα δώσει στην γυναίκα μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο όπου πήρε το redmi note 7. Άντεξε 2 ολόκληρα χρόνια και μέχρι πρότινος άλλους 5 μήνες το είχα κι εγώ μέχρι που το έδωσα πριν λίγες μέρες, το ήθελε ένας φίλος απεγνωσμένα! Συνολικά δυόμιση χρόνια δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα.

Με το καλό το νέο σου κινητό, τα xiaomi είναι πολύ καλά κι αυτά, υπάρχουν 2 στο σπίτι, ένα redmi note 5 & ένα redmi note 7. Τελείως απροβλημάτιστα και οικονομικά, best value δεν το συζητώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Mi 9T κινητό πολύ καλό, εγώ πήρα πρόσφατα ένα 1+ 7 pro (8/256) σούπερ κι αυτό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε φίλε.... τελικά θύμισέ μου, έπαθε bootloop το δικό σου;

Εγώ είχα πάρει ένα σε άριστη κατάσταση με αλλαγμένη πλακέτα το είχα δώσει στην γυναίκα μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο όπου πήρε το redmi note 7. Άντεξε 2 ολόκληρα χρόνια και μέχρι πρότινος άλλους 5 μήνες το είχα κι εγώ μέχρι που το έδωσα πριν λίγες μέρες, το ήθελε ένας φίλος απεγνωσμένα! Συνολικά δυόμιση χρόνια δεν αντιμετωπίσαμε κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα.

Με το καλό το νέο σου κινητό, τα xiaomi είναι πολύ καλά κι αυτά, υπάρχουν 2 στο σπίτι, ένα redmi note 5 & ένα redmi note 7. Τελείως απροβλημάτιστα και οικονομικά, best value δεν το συζητώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Mi 9T κινητό πολύ καλό, εγώ πήρα πρόσφατα ένα 1+ 7 pro (8/256) σούπερ κι αυτό!

 

Ναι ειχε παθει αλλαξα 2 πλακετες τωρα ειμαι στην τριτη...χαχαχα αλλα αυτη κομπλέ....έντομεταξυ εχω ενα θεμα με την φωτεινότητα πεφτει οταν πλαγιαζω το τηλ σε περιστροφη αλλα δεν το εχω ασε αυτοματη φωτεινοτητα και ελεγα σιγα μην το δει κανενας να μου δωσει λυση καο δεν το εγραψα...χαχαχα ευχαριστω για το καλοροζικο αλλα ακομα τιποτα με acs τα ζωα μου αργα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλα αστικά κέντρα Αθήνα, Θεσσαλονίκη είναι ζόρικα τα πράγματα με τις courier, υπομονή σε καταλαβαίνω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...