Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικάρια να ρωτήσω κάτι.

Έπεσε στα χέρια μου ένα G4 (το πήρα για κάποιον φίλο) που πριν κάνα μήνα πήγε στην Procordia με bootloop.

Εκεί έκαναν αλλαγή πλακέτας (το imei της δίνει ημερομηνία κατασκευής 23/08/2017), αλλαγή οθόνης, μπρος και πίσω κάμερα. Κοινώς : του άλλαξαν τα φώτα! Μόνο μπαταρία και πίσω καπάκι άφησαν ίδια! Δεν ξέρω γιατί άλλαξαν την μάνα τους και τον πατέρα τους ενώ πήγε "απλά" με bootloop αλλά δεν μας χάλασε καθόλου!

 

Η ημερομηνία που έγιναν οι παραπάνω εργασίες είναι 22/09/2017.

Δηλαδή...όλα όσα αλλάχτηκαν στις 22/09/2017 έχουν ξανά 2ετή εγγύηση; :confused:

 

Πάνε μήνες που έχει περάσει η 2ετια..

Ανακοινωθηκε Απρίλιο του 2015 και έχει ασφάλεια Ιούλιο 2016 με Android 6.0.

Αυτή δεν είναι 2ετή υποστήριξη. :rolleyes:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει τριγύρω, και σε Ελληνικά και σε ξένα forum, η λύση έρχεται με αλλαγή οθόνης. Δύο περιπτώσεις εντός Ελλάδος που γνωρίζω (όχι προσωπικά αλλά από αυτά που διαβάζω), το πρόβλημα το έλυσε η LG με αλλαγή οθόνης και φυσικά εντός εγγύησης.

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Σταδιακά, το double tap σταμάτησε να λειτουργεί. Κλειδώνει κανονικά την συσκευή αλλά δεν την ξεκλειδώνει. Το ξεκλείδωμα δουλεύει μία στις 10 και εκείνο με τρομερή καθυστέρηση. Το άλλο που παρατηρώ είναι οτι η οθόνη μερικές φορές ανάβει μόνη της (στην lock screen) χωρίς αιτία και χωρίς να πειράξει την συσκευή κανείς.

Αυτά που προτείνουν οι σύνδεσμοι που παρέθεσε ο @dimitrismi τα έχω ελέγξει όλα αλλά δεν έγινε κάτι. Επίσης, η εφαρμογή QuickShortcutMaker που έδειχνε το KnockON ενεργοποιημένο.

Άρα τζίφος.

Δεν έχω δοκιμάσει hard reset. Περιμένω το τιμημένο Nougat (ελπίζω να έρθει κάποτε) για να το κάνω μία και καλή. Εάν δεν διορθωθεί με hard reset, θα πάει service.

 

Τα μέχρι τώρα στατιστικά (μου) πάντως, δείχνουν αλλαγή οθόνης.

 

Έχω και εγώ ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Άναβε η οθόνη μόνη της χωρίς να το ακουμπά κανείς και σήμερα παρατήρησα ότι δεν δουλεύει πλέον το double tap to wake, δουλεύει όμως το double tap to lock.

 

Το shortcut master και σε εμένα δείχνει ενεργοποιημένο το knock on. Δοκίμασα να το απενεργοποιήσω και να το ενεργοποιήσω ξανά αλλά τζίφος.

 

Έκανες κάτι ή το άφησες έτσι;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάτι ή το άφησες έτσι;

Το άφησα έτσι.

Έχει 6-7 μήνες εγγύηση ακόμα η συσκευή. Μόλις πλησιάζει η ώρα της για λήξη...θα το στείλω για επισκευή (εφόσον δεν προκύψει κάτι άλλο ενδιάμεσα).

Θα δοκιμάσω και ένα hard reset αλλά δεν νομίζω να είναι εκεί το πρόβλημα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάνε μήνες που έχει περάσει η 2ετια..

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Με καλυψε ο pavlidisc. ;)

Και απο τη στιγμη που η εταιρια βγαινει και λεει δεν θα υποστηριξω το κινητο σε θεματα ασφαλειας παλι ειναι μια καλη δικαιολογια για να σε καλυψουν στην εγγυηση πιστευω. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι. Έχω ένα θεματάκι που το πόσταρα και στο νήμα με το bootloop. Δώστε μου τα φώτα σας.

Έχω το G4 εδώ και 1.5 χρόνο περίπου. Μέχρι στιγμής δεν είχα θέμα.

Έχω 4 μπαταρίες που τις συναλλάσσω, φορτίζοντάς τες σε εξωτερικό φορτιστή.

Χτες έβαλα στο κινητό μετά από αρκετό καιρό, μια από αυτές, και η συσκευή μου έκλεισε δύο φορές. Είναι μπαταρία που τη χρησιμοποιώ ένα χρόνο και κάτι περίπου.

Σήμερα μου το έκανε πάλι, έκλεισε και μετά το άνοιξα κι έκανε επανεκκίνηση.

Έβγαλα τη μπαταρία αυτή απ' το κινητό κι έβαλα την πιο καινούργια που έχω, και μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Είναι όντως θέμα μπαταρίας ή να ετοιμάζομαι για bootloop και σέρβις; :cry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα...λογικα στην μπαταρία οφείλεται. Είναι γνήσια?

Δε μπορώ να ξέρω σίγουρα αν είναι γνήσια. Από σκρουτζομάγαζο είναι αγορασμένη.

Οι άλλες τρεις που έχω, η μία είναι η εργοστασιακή του κινητού, και οι άλλες δύο περιέχονταν στους εξωτερικούς φορτιστές που έχω για να τις φορτίζω, ξέρεις, το γνωστό γκατζετάκι που βάζεις μέσα τη μπαταρία και τη φορτίζεις. Καμία απ' αυτές δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα. Λογικά όλες εκτός απ' αυτή που μου δημιούργησε το πρόβλημα, είναι γνήσιες.

Από τότε που πόσταρα το πρόβλημά μου, δουλεύω με μία απ' αυτές και το κινητό πάει νερό, και είναι και σχετικά κρύο, ενώ με αυτή που μου δημιούργησε το πρόβλημα είχα ασυνήθιστη υπερθέρμανση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε προφανώς η μπαταρία έχει το πρόβλημα. Ολα καλά.

Απ' ό,τι φαίνεται μάλλον η μπαταρία φταίει. Πολύ περίεργο πάντως, μέχρι χτες το βράδυ που την ξαναχρησιμοποίησα μετά από καιρό δεν μου είχε δημιουργήσει κανένα θέμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έκανα και ARIS EISAI design...τώρα είναι που δεν το αλλάζω με τίποτα!!!:yahoo:

 

37406575096_4e097eb8c8_c.jpg20170926_160543

 

@panosz75 Πάνο ελπίζω να είναι η μπαταρία! Κράτα μία πισινή όμως γιατί σπάνια φταίνε οι μπαταρίες για απότομο κλείσιμο! Αν και να σου πω την αλήθεια...μιάς και το έχεις 1,5 χρόνο...δεν ξέρω εάν θα ήταν και εντελώς κακό ένα bootlοop on time...;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έκανα και ARIS EISAI design...τώρα είναι που δεν το αλλάζω με τίποτα!!!:yahoo:

 

37406575096_4e097eb8c8_c.jpg20170926_160543

 

@panosz75 Πάνο ελπίζω να είναι η μπαταρία! Κράτα μία πισινή όμως γιατί σπάνια φταίνε οι μπαταρίες για απότομο κλείσιμο! Αν και να σου πω την αλήθεια...μιάς και το έχεις 1,5 χρόνο...δεν ξέρω εάν θα ήταν και εντελώς κακό ένα bootlοop on time...;)

 

Αν βγαίνει και σε "ΑΕΚ είσαι", θα το κάνω κι εγώ έτσι ! :p

Όσο για το bootloop, αν είναι να μας κάτσει, θα μας κάτσει.

Ο μόνος τρόπος να αποφύγεις το bootloop στο G4 είναι να μην πάρεις G4 ! :lol:

 

Πραγματικά έχω σίγουρα ένα θέμα αν μου κάτσει η στραβή, γιατί το κινητό πραγματικά το αγαπάω και πέραν από το θέμα με το bootloop, με καλύπτει σε πολύ μεγάλο βαθμό, γι' αυτά που θέλω, αλλά το μεγαλύτερο θέμα που με απασχολεί, και αργά ή γρήγορα θα αναγκαστώ να επιλύσω (είτε κάτσει bootloop είτε όχι), είναι "μετά το G4, τι;;;" Ερώτημα που δεν έχω καταφέρει ακόμα να απαντήσω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έκανα και ARIS EISAI design...τώρα είναι που δεν το αλλάζω με τίποτα!!!:yahoo:

 

37406575096_4e097eb8c8_c.jpg20170926_160543

 

@panosz75 Πάνο ελπίζω να είναι η μπαταρία! Κράτα μία πισινή όμως γιατί σπάνια φταίνε οι μπαταρίες για απότομο κλείσιμο! Αν και να σου πω την αλήθεια...μιάς και το έχεις 1,5 χρόνο...δεν ξέρω εάν θα ήταν και εντελώς κακό ένα bootlοop on time...;)

 

Και το Optimus G Pro που είχα πριν το G4 έκανε ακριβώς τα ίδια λόγω μπαταρίας. Έβαλα καινούργια και όλα κομπλέ. Τώρα που το έχει η κοπέλα μου και έχει κλείσει πάνω από 2 χρόνια με την νέα μπαταρία κάνει πάλι τα ίδια προβλήματα σποραδικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το άφησα έτσι.

Έχει 6-7 μήνες εγγύηση ακόμα η συσκευή. Μόλις πλησιάζει η ώρα της για λήξη...θα το στείλω για επισκευή (εφόσον δεν προκύψει κάτι άλλο ενδιάμεσα).

Θα δοκιμάσω και ένα hard reset αλλά δεν νομίζω να είναι εκεί το πρόβλημα.

 

Και το δικό μου ως τον Φεβρουάριο έχει εγγύηση. Λέω να το πάω τον Δεκέμβριο.

Θα έκανα και εγώ hard reset αλλά θελω κανένα 3ωρο να το ξαναστησω και βαριέμαι :p Προτιμώ να το κάνω μια και καλή!

 

Έχει κανείς εμπειρία πόσες μέρες κάνει η Procordia να αλλάξει οθόνη;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αν βγαίνει και σε "ΑΕΚ είσαι", θα το κάνω κι εγώ έτσι ! :p

Και "Ηλυσιακός είσαι" άμα γουστάρεις!!! :p

 

Πραγματικά έχω σίγουρα ένα θέμα αν μου κάτσει η στραβή, γιατί το κινητό πραγματικά το αγαπάω και πέραν από το θέμα με το bootloop, με καλύπτει σε πολύ μεγάλο βαθμό, γι' αυτά που θέλω, αλλά το μεγαλύτερο θέμα που με απασχολεί, και αργά ή γρήγορα θα αναγκαστώ να επιλύσω (είτε κάτσει bootloop είτε όχι), είναι "μετά το G4, τι;;;" Ερώτημα που δεν έχω καταφέρει ακόμα να απαντήσω.

Εδώ το έχω αγαπήσει εγώ που είμαι μέγας Android και Google hater!!! Έκανα ένα διάλειμμα πέρσι από την Apple (για πολλούς και διάφορους λόγους που τους περισσότερους τους φαντάζεσαι), πέρασα από Xiaomi, Samsung, Huawei, Motorola...και αφού κατάλαβα ότι όλες πάνω κάτω είναι μια χαρά συσκευές αλλά δυστυχώς...το Android δεν είναι για μένα....τα πέταξα και πήρα ένα "κολώ-G4" (μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην λες...) για να ξεκαλοκαιριάσω μέχρι να έρθει το iPhone...

 

Ε και έχω πάθει ΣΟΚ με την πάρτι του (λαμβάνοντας φυσικά υπόψη και την μεταχειρισμένη τιμή του). Το έχω αγαπήσει τόσο πολύ (το ίδιο το G4...δεν μιλάω για το Android) που δεν θέλω να το αποχωριστώ! Πήρα και κιτρινάκι καπάκι τώρα...και άντε γεια...!!! Έγινε ΜΕΓΑΣ ΕΡΩΤΑΣ ΠΛΕΟΝ! Για μένα είναι η συσκευή της 5ετίας και δύσκολα θα ξαναβγεί τέτοιο εργαλείο. Μακάρι να το έβγαζαν με έναν Snapdragon 625, μία οθόνη 1920x1080 και μία μπαταρία 4000mah, χωρίς να πειράξουν ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. Θα το ξαναέπαιρνα με κλειστά μάτια. Κάνω γαργάρα την σιχαμένη (για μένα) Google για να είμαι παρέα με το G4!!!

 

Δώσε μας μωρή τάνα LG και τη Nougat και εγώ να δεις στον γάμο σου βρε....!!! :!:

Έχω βαρεθεί να το παινεύω από τότε που το πήρα! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!! :cool:

 

Εγώ λοιπόν στην ερώτηση "μετά το G4" τι;;;;; την απάντηση την έχω δώσει. ΜΟΝΟ με iPhone θα το άλλαζα. ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!

Αλλά...όσες φορές ψάχνω λόγο να δώσω τον 150ευρω κίτρινο-πλέον έρωτα...για να πάρω την 1000ευρη παλιά i-αγάπη...δεν βρίσκω έναν.

Μεγαλώσαμε κιόλας και μας συγκινούνε άλλά πράγματα πλέον...καλά τα i-gadgets αλλά η Μαλαματίνα είναι πιο cool! ;)

 

Θα έκανα και εγώ hard reset αλλά θελω κανένα 3ωρο να το ξαναστησω και βαριέμαι :p Προτιμώ να το κάνω μια και καλή!

Θα το κάνουμε μία και καλή...για την Nougat...!!!:food:

 

Έχει κανείς εμπειρία πόσες μέρες κάνει η Procordia να αλλάξει οθόνη;

Άν έχει ανταλλακτικό σε μία εβδομάδα θα το πάρεις. Άν δεν έχει...μπορεί να φας και μήνα.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαίνει και σε "ΑΕΚ είσαι", θα το κάνω κι εγώ έτσι ! :p

Όσο για το bootloop, αν είναι να μας κάτσει, θα μας κάτσει.

Ο μόνος τρόπος να αποφύγεις το bootloop στο G4 είναι να μην πάρεις G4 ! :lol:

 

Πραγματικά έχω σίγουρα ένα θέμα αν μου κάτσει η στραβή, γιατί το κινητό πραγματικά το αγαπάω και πέραν από το θέμα με το bootloop, με καλύπτει σε πολύ μεγάλο βαθμό, γι' αυτά που θέλω, αλλά το μεγαλύτερο θέμα που με απασχολεί, και αργά ή γρήγορα θα αναγκαστώ να επιλύσω (είτε κάτσει bootloop είτε όχι), είναι "μετά το G4, τι;;;" Ερώτημα που δεν έχω καταφέρει ακόμα να απαντήσω.

 

Καθόμουν σήμερα το πρωί και έψαχνα εναλλακτικές για το G4.

Αξιόλογες συσκευές σίγουρα υπάρχουν, το θέμα είναι ότι καμία δεν βγαίνει πλέον με αφαιρούμενη μπαταρία :/

Με βλέπω για αρκετό καιρό ακόμα με το G4 σαν βασικό κινητό και το πολύ πολύ να πάρω κανένα Xiaomi για δεύτερο σε περίπτωση που πάθει κάτι το G4

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το κάνουμε μία και καλή...για την Nougat...!!!:food:

 

 

Άν έχει ανταλλακτικό σε μία εβδομάδα θα το πάρεις. Άν δεν έχει...μπορεί να φας και μήνα.

 

Και ότι διάβαζα σήμερα στο myphone για τις custom rom Nougat και με έτρωγαν τα χέρια μου να ασχοληθώ ξανά με το άθλημα ;)

 

Έλα όμως που κατάλαβα το πρόβλημα με το knock on και ξενέρωσα :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και "Ηλυσιακός είσαι" άμα γουστάρεις!!! :p

 

 

Εδώ το έχω αγαπήσει εγώ που είμαι μέγας Android και Google hater!!! Έκανα ένα διάλειμμα πέρσι από την Apple (για πολλούς και διάφορους λόγους που τους περισσότερους τους φαντάζεσαι), πέρασα από Xiaomi, Samsung, Huawei, Motorola...και αφού κατάλαβα ότι όλες πάνω κάτω είναι μια χαρά συσκευές αλλά δυστυχώς...το Android δεν είναι για μένα....τα πέταξα και πήρα ένα "κολώ-G4" (μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην λες...) για να ξεκαλοκαιριάσω μέχρι να έρθει το iPhone...

 

Ε και έχω πάθει ΣΟΚ με την πάρτι του (λαμβάνοντας φυσικά υπόψη και την μεταχειρισμένη τιμή του). Το έχω αγαπήσει τόσο πολύ (το ίδιο το G4...δεν μιλάω για το Android) που δεν θέλω να το αποχωριστώ! Πήρα και κιτρινάκι καπάκι τώρα...και άντε γεια...!!! Έγινε ΜΕΓΑΣ ΕΡΩΤΑΣ ΠΛΕΟΝ! Για μένα είναι η συσκευή της 5ετίας και δύσκολα θα ξαναβγεί τέτοιο εργαλείο. Μακάρι να το έβγαζαν με έναν Snapdragon 625, μία οθόνη 1920x1080 και μία μπαταρία 4000mah, χωρίς να πειράξουν ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. Θα το ξαναέπαιρνα με κλειστά μάτια. Κάνω γαργάρα την σιχαμένη (για μένα) Google για να είμαι παρέα με το G4!!!

 

Δώσε μας μωρή τάνα LG και τη Nougat και εγώ να δεις στον γάμο σου βρε....!!! :!:

Έχω βαρεθεί να το παινεύω από τότε που το πήρα! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!! :cool:

 

Εγώ λοιπόν στην ερώτηση "μετά το G4" τι;;;;; την απάντηση την έχω δώσει. ΜΟΝΟ με iPhone θα το άλλαζα. ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!

Αλλά...όσες φορές ψάχνω λόγο να δώσω τον 150ευρω κίτρινο-πλέον έρωτα...για να πάρω την 1000ευρη παλιά i-αγάπη...δεν βρίσκω έναν.

Μεγαλώσαμε κιόλας και μας συγκινούνε άλλά πράγματα πλέον...καλά τα i-gadgets αλλά η Μαλαματίνα είναι πιο cool! ;)

 

 

Θα το κάνουμε μία και καλή...για την Nougat...!!!:food:

 

 

Άν έχει ανταλλακτικό σε μία εβδομάδα θα το πάρεις. Άν δεν έχει...μπορεί να φας και μήνα.

 

Όχι ρε, μη με ξενερώνεις, με τίποτα μήλο.

Android εννοείται, αλλά τι;...

Με τρώει το χέρι μου για κανένα Xiaomi με κανένα 170άρι για να τρώει το λιώσιμο που τρώει το G4 αυτή τη στιγμή, και το G4 να το έχω στον αφρό μόνο για καμιά φωτο/βίντεο. Μου έχει λείψει να έχω μια συσκευή που θα της κάνω και ρουτ και θα της βάλω πάνω την Άρτα και τα Γιάννενα και γενικά θα τρώει πολύ ταλαιπωρία, κάτι που ήξερα πριν καν πάρω το G4 ότι αυτά απαγορεύονται λόγω απώλειας εγγύησης. Μεγάλη βλακεία όμως να κουβαλάς μαζί δεύτερη συσκευή μόνο και μόνο επειδή η κύρια συσκευή σου έχει σάπια κάμερα (Xiaomi). Όπως ακριβώς τρώω και τώρα ξενέρωμα που κουβαλάω δύο κινητά λόγω του ότι δεν εμπιστεύομαι το G4 για μόνη συσκευή μαζί μου (έχω το Sony Xperia Z1 compact για δεύτερο).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, μη με ξενερώνεις, με τίποτα μήλο. Android εννοείται, αλλά τι;...

Ε για μένα είπα ντε...:rolleyes:

Για άλλο Android δεν ξέρω, δεν έχω και μεγάλη εμπειρία δηλαδή για να προτείνω.

 

Εγώ δεν γουστάρω πειράγματα κλπ (επηρεασμένος και από το ios ίσως). Και το Redmi που είχα για 7-8 μήνες, το έριξα μία Ελληνική Stable επάνω και τέλος. Αλλά έφαγα χοντρή ξενέρα με την κάμερα (το πάλεψα πολύ γιατί μου άρεσε πολύ η MIUI, αλλά η κάμερά του δεν καλυτέρευε με τίποτα) και είπα ποτέ ξανά σειρά Redmi. Η Mi είναι καλή αλλά εκεί ανεβαίνει το κασέρι. Αν και να σου πω την αλήθεια...δεν ξέρω κατά πόσο η MIUI είναι για πειράματα. Είναι πολύ ιδιότροπη...να ξές...όταν λέμε ios copy paste το εννοούμε. Ένα σωρό διακόπτες ασφαλείας! Μέχρι και εμένα τον μηλαράκια με "αγανάκτησε"!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ε για μένα είπα ντε...:rolleyes:

Για άλλο Android δεν ξέρω, δεν έχω και μεγάλη εμπειρία δηλαδή για να προτείνω.

 

Εγώ δεν γουστάρω πειράγματα κλπ (επηρεασμένος και από το ios ίσως). Και το Redmi που είχα για 7-8 μήνες, το έριξα μία Ελληνική Stable επάνω και τέλος. Αλλά έφαγα χοντρή ξενέρα με την κάμερα (το πάλεψα πολύ γιατί μου άρεσε πολύ η MIUI, αλλά η κάμερά του δεν καλυτέρευε με τίποτα) και είπα ποτέ ξανά σειρά Redmi. Η Mi είναι καλή αλλά εκεί ανεβαίνει το κασέρι. Αν και να σου πω την αλήθεια...δεν ξέρω κατά πόσο η MIUI είναι για πειράματα. Είναι πολύ ιδιότροπη...να ξές...όταν λέμε ios copy paste το εννοούμε. Ένα σωρό διακόπτες ασφαλείας! Μέχρι και εμένα τον μηλαράκια με "αγανάκτησε"!

Α ναι; Δεν το ήξερα για τα Xiaomi κλπ. Εγώ τις μοντιές κλπ τις έμαθα σε Sony ιδίως στην 5.1, με μη ανιχνεύσιμο root, χωρίς απώλεια εγγύησης κλπ. Λες να την κάνω πάλι για Sony μεριά; Έχουν το πλεονέκτημα ότι το UI πάει νερό, αλλά νομίζω δεν έχουν βγάλει root από Nougat και μετά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πατα και θα δεις :lol:

 

Μεχρι να βγει μπορει και να μη ζω. Οποτε το ειπα για να βγει απο μεσα μου :P

K-A-K-E τύπε! :p

 

Καλημέρα σε όλους!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, έκανα δύο ερωτήσεις στην LG. Μία σχετικά με το εάν τα εξαρτήματα που αλλάζουν (πλακέτες, οθόνες, κάμερες κλπ...) έχουν 2ετή εγγύηση από την ημερομηνία επισκευής και μία για την Nougat.

 

Παραθέτω και την ερώτηση και την απάντηση αυτούσιες.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

"Καλημέρα.

Έχω στα χέρια μου ένα LG G4 H815 το οποίο έγινε επισκευή στην Procordia (επισυνάπτεται η Αναφορά Επισκευής).

Θα ήθελα να μάθω, τί υπόλοιπο εγγύησης έχει πλέον η συσκευή;

Έγινε αντικατάσταση πλακέτας με νέο ΙΜΕΙ XXXXX, αλλαγή οθόνης και μπρός πίσω κάμερας. Καλύπτονται με 2ετή εγγύηση η οποία ξεκινάει από την ημερομηνία επισκευής;

Επίσης: Η LG έχει ανακοινώσει ότι το G4 θα αναβαθμιστεί σε Nougat. Έχετε υπόψη σας πότε θα γίνει αυτό; Οι ασφάλεια Android της συσκευής έχει μείνει πολύ πίσω (2016-07-01) και η χρήση της μπορεί να είναι πλέον "επικίνδυνη".

Ευχαριστώ."

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

 

"Αγαπητέ κύριε XXX,

 

Όλα τα νέα ανταλλακτικά της εταιρείας μας καλύπτονται με διετή εργοστασιακή εγγύηση, από την ημερομηνία αντικατάστασης τους. Για όλα τα υπόλοιπα μέρη της συσκευής, η εργοστασιακή εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία αγοράς της.

 

Η έκδοση 7.0 Nougat του λειτουργικού Android δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει από την LG Electronics Ελλάς για την συσκευή LG G4 (H815).

 

Σε περίπτωση που η συσκευής σας δεν αποτελεί προϊον εισαγωγής της LG Electronics Ελλάς παρακαλούμε να απευθύνετε σχετικό ερώτημα στο συγκεκριμένο παράρτημα, για πληροφορίες σχετικά με το χρονοδιάγραμμα κυκλοφορίας της αναβάθμισης λογισμικού.

 

Η LG Electronics Ελλάς φροντίζοντας τους καταναλωτές της, παρέχει εντός της περιόδου ισχύος της διετούς εργοστασιακής εγγύησης την δυνατότητα επέκτασης της για τρία επιπλέον έτη, για όλες τις συσκευές εισαγωγής της εκτός των συσκευών κινητής τηλεφωνίας. Η υπηρεσία αυτή σας προσφέρει υποστήριξη για οποιοδήποτε κατασκευαστικό ελάττωμα προκύψει με την συσκευή σας άμεσα και αποτελεσματικά, στα πλαίσια εργοστασιακής εγγύησης συνολικής διάρκειας 5 ετών.

 

Για την επέκταση εγγύησης αλλά και για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr"

 

Αυτά. :worry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κρατα το email μη σου πω να μας το στειλεις.

Να εχουμε και εμεις εγγυηση του λογου τους για να ξεκλειδωσουμε το bootloader διχως να χασουμε την εγγυηση και επισημα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...