Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα και στα 2 g4 το ένα ελληνικό το άλλο πορτογαλικό τίποτα ακόμα :cry::cry::cry:

Θα σου έρθει. Κάνε ένα restart στο θυροτηλεφωνο να δεις αν σου βγάλει την ενημέρωση μετά στο κινητό.

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Άξιζε τον κόπο ή αναμονή!! Είσαι από τους τυχερούς!!

Αντε να έρθει και σε εμάς που το περιμένουμε πως και πως να γίνει G6!

Μου έχει κολλήσει στο 50% το download! Από τη μέση και πάνω είναι g4 και από τη μέση και κάτω g6!

Το update που γινόταν g5 δεν το είχα κάνει. Για να δούμε.....

 

 

Κλαίω!!! :lol::lol::lol:

 

Τελικά όντως ήρθε ή πρωταπριλιάτικο ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που την έβαλα παιδιά έφαγα bootloop :(

 

 

 

:P

 

Και με νέα πλακέτα, γράψε ολόκληρη την αλήθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδιά το πίστεψα λεω και εγω νοιάστηκε τοσο η lg που εδωσε την εκδοση τοσο γρήγορα.. :D :D :D :D

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω!!! :lol::lol::lol:

 

Τελικά όντως ήρθε ή πρωταπριλιάτικο ήταν;

Σιγά μην ήρθε...

Εντομεταξυ τόσα άτομα παρακολουθούν το νημα και μόνο 3 άτομα το πιστέψετε....

Φαντάσου πόσα πράγματα περιμένουμε από την LG!!! :D

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

παρηγγειλα το g4 με το μαυρο καπακι,

το βρηκα προσφορα στα 265ευρω

θελω να ρωτησω κατι.

επειδη εχω ξαναδουλεψει τη συσκευη παλιοτερα,τι μπορω να κανω για να κανω disable καποιες εφαρμογες που μενουν παντα ανοιχτες,

το ξερω οτι αν ρουταρω το κινητο τοτε δεν ειναι προβλημα αλλα θα χαθει η εγγυηση,

υπαρχουν καποιες εφαρμογες που παρολο το disable δεν κλεινουν(messenger,music app,gallery tis lg)

επισης επειδη ειναι προεγκατεστημενες δεν τις βρισκει το greenify.

ευχαριστω

 

 

επισης να φανταστω επειδη δεν μπορουμε να ρουταρουμε δεν εχουμε και twrp.

αναρωτιεμαι σε περιπτωση bootloop πως μπορουμε να εχουμε ενα backup tipou twrp

 

να στε καλα και ελπιζω να μην κουρασα

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, όταν κανετε back up με το προγραμμα στο κινητό, τα ασύρματα δίκτυα σας σόζωνται ;

εμένα όχι, καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

To messenger δεν ειναι προεγκατεστημενο.

Τα υπολοιπα μπορεις να τα απενεργοποιησεις απλα.

Το greenify λειτουργει καλυτερα με root (για να μη πω με root + xposed).

Επισης το ανδροιδ 6.0 οταν το κινητο "κοιμαται" κλεινει απο μονο του καποιες εφαρμογες που τρεχουν απο πισω (αποτελεσμα ειναι αν σε ενδιαφερουν ειδοποιησεις να τις χανεις αρκετες φορες - οχι παντα , αλλα και να κανει αρκετη οικονομια στην -μετριοτατη - μπαταρια του κινητου).

Καλοριζικο. Οταν παραλαβεις πες μας και τι σειρα ειναι (τα πρωτα νουμερα αν θυμαμαι καλα του Serial Number ).

Link to comment
Share on other sites

παδια ειμαι εδω και κοιταω το ιμει του κινητου πως καταλαβαινω τι παρτιδα ειναι ?

https://imeidata.net/warranty/lg?imei=357916076252598

 

εδω λεει οτι το κινητο ειναι 10 ημερων!

παιζει κατι τετοιο?

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παδια ειμαι εδω και κοιταω το ιμει του κινητου πως καταλαβαινω τι παρτιδα ειναι ?

https://imeidata.net/warranty/lg?imei=357916076252598

 

εδω λεει οτι το κινητο ειναι 10 ημερων!

παιζει κατι τετοιο?

 

Δες το serial number στο κουτί της συσκευής σου. Τα τρία πρώτα νούμερα δείχνουν την πατρίδα, πχ 605 = 5/2016.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,

 

ζω πολωνια και το κινητο το πηρα απο εδω οχι απο ελλαδα,

το παρηγγειλα απο ενα τυπο που το ειχε περιπου 50 ευρω λιγοτερα απο τους αλλους αλλα χωρις το αυθεντικο κουτι και τα βιβλιαρακια.

αλλα το κινητο ειναι τζαμι,καινουργιο,και δουλευει μια χαρα,

εχω καποιες αποριες

μου εχει δωσει τιμολογιο,και ενα μικρο χαρτι σαν εγγυηση για το service,αλλα δεν βλεπω κανα χαρτι απο την lg για εγγυηση,

αρα μπορω μονο στο μαγαζι του να φτιαξω το κινητο σε περιπτωση βλαβλης?(πρεπει να με καλυπτει και η lg σαν εταιρεια)

επισης στο λινκ που κοιταω το ιμει λεει οτι το κινητο κατασκευαστηκε πριν 10 μερες!ειναι δυνατον?

μηπως ρε παιδια ειναι κανα refurbished που του αλλαξαν πλακετα και το πασαρουν για καινουργιο?

 

μπορει καποιος να βοηθησει?

ευχαριστω πολυ

 

https://imeidata.net/warranty/lg?imei=357916076252598

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,

 

ζω πολωνια και το κινητο το πηρα απο εδω οχι απο ελλαδα,

το παρηγγειλα απο ενα τυπο που το ειχε περιπου 50 ευρω λιγοτερα απο τους αλλους αλλα χωρις το αυθεντικο κουτι και τα βιβλιαρακια.

αλλα το κινητο ειναι τζαμι,καινουργιο,και δουλευει μια χαρα,

εχω καποιες αποριες

μου εχει δωσει τιμολογιο,και ενα μικρο χαρτι σαν εγγυηση για το service,αλλα δεν βλεπω κανα χαρτι απο την lg για εγγυηση,

αρα μπορω μονο στο μαγαζι του να φτιαξω το κινητο σε περιπτωση βλαβλης?(πρεπει να με καλυπτει και η lg σαν εταιρεια)

επισης στο λινκ που κοιταω το ιμει λεει οτι το κινητο κατασκευαστηκε πριν 10 μερες!ειναι δυνατον?

μηπως ρε παιδια ειναι κανα refurbished που του αλλαξαν πλακετα και το πασαρουν για καινουργιο?

 

μπορει καποιος να βοηθησει?

ευχαριστω πολυ

 

https://imeidata.net/warranty/lg?imei=357916076252598

 

το τηλ απο τι ειδα στο λινκ σου γραφει εγγυηση 12 μηνες αρα ειναι συσκευη 1 χρονου μιας και τα τηλ εχουν 2 χρονια εγγύηση απο την στιγμη αγορας....το γεγονος οτι η πλακετα ειναι 703 σημαινει πως παιζει Bootloop(η καποιος αλλος λογος) αλλάχτηκε η πλακετα και του εβαλαν καινουρια για αυτο και δεν εχεις κουτι για να μην μπορεις να κανεις επιβεβαιωση την σειρα κατασκευης...το χαρτι που σου εδωσε πιθανον να ειναι το χαρτι που δινουν μετα την επισκευη ωστε να φαινεται οτι εχεις εγγυηση ακομα για αλλα 2 χρονια ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ....βεβαια δεν ξερω τι παιζει στην πολονια και πως μπορουν να το μαγειρέψουν παντως το τηλ δεν ειναι καινουριο αυτο μπορω να στο πω 100%!!!και φυσικα τρανη αποδειξη ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛ ΠΛΕΟΝ δεν κατασκευαζεται εργοστασιακα!!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε kiris,

 

ευχαριστω για τα παραπανω,σε πιστευω γιατι αυτα που λες βγαζουν νοημα.

πως βλεπεις πχ οτι ειναι παρτιδα 703?

ενω με το ιμει βλεπουμε οτι το κινητο ειναι 11 ημερων(και καλα)

πως μπορω να καταλαβω ποσο παλιο ειναι?

τι να κανω σε αυτη την περιπτωση εχω μπερδευτει,πληρωσα 265ευρω.

να παρω αλλο και να πεσω σε bootloop η να κρατησω αυτο με την καινουργια πλακετα μπας και κρατησει(εφοσον ο τυπος μου δινει 2 χρονια εγγυηση στο μαγαζι του)

τελος το κινητο δειχνει αθικτο τουλαχιστον απ εξω απο μεσα οπως λες μαλλον εγινε αλλαγη πλακετας

 

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αν η πλακέτα είναι 703 είναι ότι πιο καινούριο έχει βγει και προφανώς bootloop δεν υφίσταται. Μάλλον ο KIRIS ήθελε να γράψει 603(που και εκεί δύσκολο το bootloop αν όχι απίθανο).
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω,

παρακαλω διαβαστε το μυνημα μου(δειτε και το λινκ με το ιμει) και δωστε μου μια συμβουλη τι θα κανατε στη θεση μου,

αν θα δινατες τα 265 με αυτο και συνεχιζατε η θα παιρνατε αλλο με 300 ευρω.

εχω μπερδευτει

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Αν η πλακέτα είναι 703 είναι ότι πιο καινούριο έχει βγει και προφανώς bootloop δεν υφίσταται. Μάλλον ο KIRIS ήθελε να γράψει 603(που και εκεί δύσκολο το bootloop αν όχι απίθανο).

 

διαβασε ρε μεγαλε το μηνυμα που εγραψα γιατι μαλλον εσυ μπερδευτικες.....703 ηθελα να γραψω οχι 603 αν πατήσεις το λινκ του παιδιου λεει κατασκευη μαρτιου 2017 και ειπα-εγραψα οτι

'' το γεγονος οτι η πλακετα ειναι 703 σημαινει πως παιζει Bootloop(η καποιος αλλος λογος) ''για αυτο και αλλάχτηκε η πλακετα

τι στο καλο κινεζικα μιλησα???

εγω αδερφε αναφερομαι σε σενα που εχεις το θεμα θα το πηγαινα πισω και θα εκανα μανουρα να παρω πισω τα λεφτα μου δεν εμπιστευομαι τιποτα διαφορετικο απο τα γνησια χαρτια κουτια και παει λεγοντας της lg και της καθε εταιριας....265 το χρυσοπληρωσες και αν το καταφερεις και τα παρεις πισω πανε παρε αλλο τηλ οχι την μπαχατελα!!!ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ επειδη θα πεταχτουν οι γνωστοι αγνωστοι ειναι η Δ Ι Κ Η ΜΟΥ γνωμη!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια εγω το κινητό το έδωσα χθες ...!

όσο το είχα το χάρηκα όσο τίποτα!

ηταν 609 πλακέτα ...δεν είχα πρόβλημα με την οθόνη κτλ κτλ κτλ !

οσο το έζησα ηταν πανέμορφη εμπειρία και ειναι ο λογος που θα με κάνει να παω σε LG V 10 τωρα...(επισης απίστευτο κινητό για τα λεφτα του σημερα ..)!

ευχομαι απο δω και περα οσοι αλλάξατε πλακέτες κτλ να μην εχετε ξανά προβλήματα και χαρείτε την συσκευή γιατι σαν σύνολο ειναι πραγματικά κινηταρα ...

Link to comment
Share on other sites

διαβασε ρε μεγαλε το μηνυμα που εγραψα γιατι μαλλον εσυ μπερδευτικες.....703 ηθελα να γραψω οχι 603 αν πατήσεις το λινκ του παιδιου λεει κατασκευη μαρτιου 2017 και ειπα-εγραψα οτι

'' το γεγονος οτι η πλακετα ειναι 703 σημαινει πως παιζει Bootloop(η καποιος αλλος λογος) ''για αυτο και αλλάχτηκε η πλακετα

τι στο καλο κινεζικα μιλησα???

εγω αδερφε αναφερομαι σε σενα που εχεις το θεμα θα το πηγαινα πισω και θα εκανα μανουρα να παρω πισω τα λεφτα μου δεν εμπιστευομαι τιποτα διαφορετικο απο τα γνησια χαρτια κουτια και παει λεγοντας της lg και της καθε εταιριας....265 το χρυσοπληρωσες και αν το καταφερεις και τα παρεις πισω πανε παρε αλλο τηλ οχι την μπαχατελα!!!ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ επειδη θα πεταχτουν οι γνωστοι αγνωστοι ειναι η Δ Ι Κ Η ΜΟΥ γνωμη!

 

Καλά μην συγχύζεσαι ένα λάθος κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια, πριν κανα μηνα ειχα αναφερθει σε ενα προβλημα που εχω στο G4.

Μου πατιουνται μονα τους διαφορα σημεια στην οθονη. Οχι παντοτε, οποτε το θυμαται ισως μια φορα την ημέρα για μερικα δεφτερολεπτα εως μισο λεπτο μαξ. Μετα ηρεμο παλι.

 

Εβγαλα το τζαμακι που ειχα, αλλά δεν αλλαξε τιποτα. Εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων, ηταν οκ για 2 μερες κ μετα παλι τα ιδια.

Υποψιαζομαι την εφαρμογη του messenger μήπως και φταιει. Λιγο τραβηγμένο αλλα μου τα αρχιζει συνηθως οταν μπαινω messenger ή παω να παρω τηλ.

 

Καμια ιδεα τι αλλο να κάνω? Εγγύηση δεν εχω παντως.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν λίγο καιρό, όταν καλούσα κάποιον αριθμό εμφανίζονταν οριζόντιες γραμμές στην οθόνη και πατιόνταν μόνα τους διάφορα σημεία στην οθόνη με αποτέλεσμα να τερματίζει μόνο του τη κλήση. Το εμφάνιζε μόνο όταν είχα επιλεγμένη προτιμώμενη λειτουργία δικτύου "Μόνο GSM". Μετά από hard reset το έστειλα στο σέρβις, μου είπαν αλλαγή οθόνης με κόστος δικό μου, καθώς όπως μου είπαν είχε υγρασία και εγγύηση γιοκ, αρνήθηκα και από τη στιγμή που το παρέλαβα, ως δια μαγείας δεν μου το ξαναπαρουσίασε. Μου είχαν αφαιρέσει βέβαια το τζαμάκι προστασίας (nillkin), δεν ξέρω εάν έφταιγε αυτό, πάντως το έκανε μόνο με επιλεγμένη την προαναφερόμενη λειτουργία, όταν έκανα άλλη επιλογή, κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...