Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου εδώ μήπως ξερή κάνεις για τι πρόκειται.

Ενώ φόρτιζα το κινητό και πέρασε ένα διάστημα έως οπού η στάθμη της μπαταρίας πήγε 30% ,είπα να ανοίξω να δω ένα βίντεο στο youtube και εκεί που έβλεπα το βίντεο το κινητό μου κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του, όταν έκανε την επανεκκίνηση μου έδειξε το logo της

Lg και έσβησε και μετά δεν ξανά άνοιξε πότε τι πιστεύεται ότι είναι;; Έχω μέτρηση την μπαταριά με πολυμετρο και είναι κομπλέ , σε recovery mode δεν μπορεί να μπει και όταν πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή ο υπολογιστής αναγνωρίζει οτι συνδέεται άγνωστη συσκευή.

 

Καλημερα.

Υπαρχει ολοκληρο θεμα εδω

Το κινητο θα το στειλεις στην Procordia που ειναι το επισημο σερβις της LG και θα σου αλλαξουν πλακετα, σε καλυπτει η εγγυηση (εκτος και αν το εχεις πειραξει , δλδ το εκανες root κλπ ). Μιλα με την LG στο τσατ τους και θα κανονισουν να σταλει κουριερ να το παρει απο το σπιτι σου. Αν εισαι Αθηνα μπορεις να το πας ο ιδιος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου εδώ μήπως ξερή κάνεις για τι πρόκειται.

Ενώ φόρτιζα το κινητό και πέρασε ένα διάστημα έως οπού η στάθμη της μπαταρίας πήγε 30% ,είπα να ανοίξω να δω ένα βίντεο στο youtube και εκεί που έβλεπα το βίντεο το κινητό μου κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του, όταν έκανε την επανεκκίνηση μου έδειξε το logo της

Lg και έσβησε και μετά δεν ξανά άνοιξε πότε τι πιστεύεται ότι είναι;; Έχω μέτρηση την μπαταριά με πολυμετρο και είναι κομπλέ , σε recovery mode δεν μπορεί να μπει και όταν πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή ο υπολογιστής αναγνωρίζει οτι συνδέεται άγνωστη συσκευή.

Απλά ήρθε η ώρα του για bootloop.... Ούτε η στάθμη της μπαταρίας φταίει ούτε το βίντεο! Θέλει σέρβις όπως σου είπαν τα παιδιά.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ένα πρόβλημα έχω μόνο με το κινητό. Δεν μου κρατάει τον ήχο κλήσης που βάζω σαν βασικό. Γνωρίζετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις κάποια εφαρμογή που επεμβαίνει και σου τον αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μια ερώτηση εχω, μηπως γνωριζετε ποσο θα μου στοιχησει η αλλαγη τζαμιου στην οθονη του κινητου εξαιτιας καποιων γρατζουνιων που υπεστει μετα την αφαιρεση του προστατευτικου tempered glass;; το ξανα επισημαινω ,μονο του τζαμιου της οθονης οχι δηλαδη οθονη η digitizer!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μια ερώτηση εχω, μηπως γνωριζετε ποσο θα μου στοιχησει η αλλαγη τζαμιου στην οθονη του κινητου εξαιτιας καποιων γρατζουνιων που υπεστει μετα την αφαιρεση του προστατευτικου tempered glass;; το ξανα επισημαινω ,μονο του τζαμιου της οθονης οχι δηλαδη οθονη η digitizer!

Καλά τι γρατζουνιές αφού είναι gorilla class 3.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μια ερώτηση εχω, μηπως γνωριζετε ποσο θα μου στοιχησει η αλλαγη τζαμιου στην οθονη του κινητου εξαιτιας καποιων γρατζουνιων που υπεστει μετα την αφαιρεση του προστατευτικου tempered glass;; το ξανα επισημαινω ,μονο του τζαμιου της οθονης οχι δηλαδη οθονη η digitizer!

 

Το επίσημο ανταλλακτικό είναι μονολιθικό (όλα μαζί).

Στο ebay βρήκα μόλις με $5-$15, αλλά θέλει πολλή προσοχή και αρκετή δουλειά για να το αντικαταστήσεις (και δεν νομίζω ότι είναι gorilla αυτά που πουλάνε).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποια εφαρμογή που επεμβαίνει και σου τον αλλάζει;

 

οχι το ελυσα φιλε μου ...

ειχα αλλο ηχο για τα "αγαπημένα" και δεν το ειχα παραει χαμπαρι ολα καλα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Guys αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα εδω και κανα μήνα με την οθόνη του κινητού.

 

Σε τυχαιεες περιόδους θα πατάει μόνο του κουμπιά. Θα μου πατάει το κεντρικό πχ, αν πάω να γράψω μύνημα θα πατάει μόνο του γράμματα και μπορεί κ να τα στέλνει κιόλας. Λίγα πράγματα μεν. Μερικά γράμματα απλά. Μου ανοίγει συχνά το παράθυρο των εφαρμογών κ.α.

 

Ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται? Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο κινητό για να μου το έκανε απο την αλλαγη αυτή και μετά. Εχω μια μεγάλη ρωγμή μόνο στο tempered glass αλλά αυτό είναι κανα 5μηνο τώρα και το πρόβλημα μου είναι κανα μήνα.

 

Ideas?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Guys αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα εδω και κανα μήνα με την οθόνη του κινητού.

 

Σε τυχαιεες περιόδους θα πατάει μόνο του κουμπιά. Θα μου πατάει το κεντρικό πχ, αν πάω να γράψω μύνημα θα πατάει μόνο του γράμματα και μπορεί κ να τα στέλνει κιόλας. Λίγα πράγματα μεν. Μερικά γράμματα απλά. Μου ανοίγει συχνά το παράθυρο των εφαρμογών κ.α.

 

Ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται? Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο κινητό για να μου το έκανε απο την αλλαγη αυτή και μετά. Εχω μια μεγάλη ρωγμή μόνο στο tempered glass αλλά αυτό είναι κανα 5μηνο τώρα και το πρόβλημα μου είναι κανα μήνα.

 

Ideas?

 

Θα σου πρότεινα να βγάλεις εντελώς το προστατευτικό γυαλί. Ακόμη και χωρίς ρωγμή, συνδέεται συχνά με τέτοια φαινόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βγάλεις εντελώς το προστατευτικό γυαλί. Ακόμη και χωρίς ρωγμή, συνδέεται συχνά με τέτοια φαινόμενα.

 

Θα το δοκιμασω. Αλλά αν έφταιγε το γυαλί δε θα μου το έκανε συνέχεια? Τωρα μπορει να μου το κάνει συνεχόμενα για 1 λεπτό, μετά τίποτα για 3 μέρες κ μετά πάλι μια μερα μου το κάνει πολύ συχνά.

 

Κατέβαασα και 2 antivirus μήπως και είναι ιός αλλά σε σκαν που εκαναν δε βρήκαν τίποτα. Τα έσβησα μετά, γιατί δεν ειμαι φαν των αντι βαιρους.

Το κινητό ειναι εδώ και 15 μήνες με ξεκλείδωτο bootloader επισης. Δεν ξερω αν σχετιζεται αυτο καπως

Edited by Gispect
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω. Αλλά αν έφταιγε το γυαλί δε θα μου το έκανε συνέχεια? Τωρα μπορει να μου το κάνει συνεχόμενα για 1 λεπτό, μετά τίποτα για 3 μέρες κ μετά πάλι μια μερα μου το κάνει πολύ συχνά.

 

Κατέβαασα και 2 antivirus μήπως και είναι ιός αλλά σε σκαν που εκαναν δε βρήκαν τίποτα. Τα έσβησα μετά, γιατί δεν ειμαι φαν των αντι βαιρους.

Το κινητό ειναι εδώ και 15 μήνες με ξεκλείδωτο bootloader επισης. Δεν ξερω αν σχετιζεται αυτο καπως

 

Ακριβως επειδη δε στο κανει συνεχεια, και το κανει τον τελευταιο μηνα (ενω εχεις το γυαλι παραπανω), ειναι πολυ πιθανο το γυαλι να ευθυνεται :)

Στην χειροτερη θα χασεις 10€ για να βαλεις νεο γυαλι (αν οντως ευθυνεται αυτο)

Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα καινουργιο.εχω ψαξει παντου σε ολο το internet και πουθενα δεν αναφερεται κατι για nougat στο lg g4.νομιζω μας ξεχασαν και αρχισα να αμφιβαλω αν θα την παρουμε αλλα ποτε δεν ξερεις .μπορει να την δωσουν ξαφνικα εκει που δεν το περιμενουμε
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Guys αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα εδω και κανα μήνα με την οθόνη του κινητού.

 

Σε τυχαιεες περιόδους θα πατάει μόνο του κουμπιά. Θα μου πατάει το κεντρικό πχ, αν πάω να γράψω μύνημα θα πατάει μόνο του γράμματα και μπορεί κ να τα στέλνει κιόλας. Λίγα πράγματα μεν. Μερικά γράμματα απλά. Μου ανοίγει συχνά το παράθυρο των εφαρμογών κ.α.

 

Ξέρει κανείς σε τι μπορεί να οφείλεται? Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο κινητό για να μου το έκανε απο την αλλαγη αυτή και μετά. Εχω μια μεγάλη ρωγμή μόνο στο tempered glass αλλά αυτό είναι κανα 5μηνο τώρα και το πρόβλημα μου είναι κανα μήνα.

 

Ideas?

 

Ακριβώς το ίδιο κάνει και στο δικό μου. έχει εδώ και 1 μήνα που άρχισε να το κάνει. μπορεί να το κάνει τώρα και ξανά μετά από 4 6 μέρες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εδω και 2 εβδομαδες βλεπω οτι το κινητο μου εχει image burn τι μπορω να κανω???δευτερον ποτε θα βγει το 7.0???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες το σέρβις δεν αντικαθιστά τις οθόνες με image retention, μιας και πήρε αντίστοιχη οδηγία από την LG Hellas γιατί θεωρεί το φαινόμενο "φυσιολογικό"...
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εδω και 2 εβδομαδες βλεπω οτι το κινητο μου εχει image burn τι μπορω να κανω???δευτερον ποτε θα βγει το 7.0???

 

κατεβασε την εφαρμογη eye filter και βαλε φιλτρο εικονας μαυρο.το εχω μισο χρονο και παραπανω,κ δουλευει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:D

Αν και σίγουρα έχει ερωτηθεί η απορία μου στο forum από κάποιον άλλο συμφορίτη και για να μην ψάχνω να βρω σε τόσες σελίδες, θα ήθελα να

ρωτήσω το εξής:

Αν κάνω Root το LG G4 DUAL (H818P) - Android 6.0 Marshmallow με έκδοση λογισμικού: V20g-EUR-XX,

χάνεται η εγγύηση από την LG?

Αν ναι, υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω root την συσκευή χωρίς να χαθεί η εγγύηση από την εταιρεία?

Ευχαριστώ. :)

Σημείωση : Το τηλ αγοράστηκε πριν 14 μήνες και καλύπτεται από την εγγύηση αφού η LG δίνει 2 χρόνια.

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:D

Αν και σίγουρα έχει ερωτηθεί η απορία μου στο forum από κάποιον άλλο συμφορίτη και για να μην ψάχνω να βρω σε τόσες σελίδες, θα ήθελα να

ρωτήσω το εξής:

Αν κάνω Root το LG G4 DUAL (H818P) - Android 6.0 Marshmallow με έκδοση λογισμικού: V20g-EUR-XX,

χάνεται η εγγύηση από την LG?

Αν ναι, υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω root την συσκευή χωρίς να χαθεί η εγγύηση από την εταιρεία?

Ευχαριστώ. :)

Σημείωση : Το τηλ αγοράστηκε πριν 14 μήνες και καλύπτεται από την εγγύηση αφού η LG δίνει 2 χρόνια.

 

Στην 6.0 για να κάνεις root χρειάζεται ξεκλείδωμα στον bootloader. Εφόσον ξεκλειδώσεις παπαλα η εγγύηση καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα να ξανακλειδωσει. Για μένα δεδομένου ότι η συσκευή σου είναι σχετικά παλιά και από τις πρώτες παρτίδες, με το bootloop να παραμονεύει κάθεσαι στα αυγά σου! ;)

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

'Εχει βγει τρόπος για relock εδώ και καιρό απλά δουλεύει μόνο για το Η815.

Επίσης, δεν υπάρχει τρόπος για unlock στο 818 οπότε ξεχνας το root.

 

Στην 6.0 για να κάνεις root χρειάζεται ξεκλείδωμα στον bootloader. Εφόσον ξεκλειδώσεις παπαλα η εγγύηση καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα να ξανακλειδωσει. Για μένα δεδομένου ότι η συσκευή σου είναι σχετικά παλιά και από τις πρώτες παρτίδες, με το bootloop να παραμονεύει κάθεσαι στα αυγά σου! ;)

 

Στάλθηκε από το 1+3

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0 για να κάνεις root χρειάζεται ξεκλείδωμα στον bootloader. Εφόσον ξεκλειδώσεις παπαλα η εγγύηση καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα να ξανακλειδωσει. Για μένα δεδομένου ότι η συσκευή σου είναι σχετικά παλιά και από τις πρώτες παρτίδες, με το bootloop να παραμονεύει κάθεσαι στα αυγά σου! ;)

 

Στάλθηκε από το 1+3

 

Σε ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες και τις συμβουλές.

Οπότε δεν το επιχειρώ για να μην βρω τον μπελά μου...!

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

'Εχει βγει τρόπος για relock εδώ και καιρό απλά δουλεύει μόνο για το Η815.

Επίσης, δεν υπάρχει τρόπος για unlock στο 818 οπότε ξεχνας το root.

 

Σε ευχαριστώ φίλε!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλά τι γρατζουνιές αφού είναι gorilla class 3.

 

Και; Όλα γρατσουνίζονται υπό συνθήκες ανεξαρτήτως έκδοσης gorilla glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

'Εχει βγει τρόπος για relock εδώ και καιρό απλά δουλεύει μόνο για το Η815.

Επίσης, δεν υπάρχει τρόπος για unlock στο 818 οπότε ξεχνας το root.

το unlock δεν το κάνεις μέσω του site της LG όπου δηλώνεις ιμει? Πιστεύεις ότι η LG δεν έχει προνοησει ούτως ώστε να υπάρχει μια βάση δεδομένων για αυτά?

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και; Όλα γρατσουνίζονται υπό συνθήκες ανεξαρτήτως έκδοσης gorilla glass.

Υπάρχει εγγύηση για αυτό και όλοι ορκιζονται το αντίθετο το μόνο που δεν καλύπτουν είναι το σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...