Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα μία εφαρμογή για να βλέπω την θερμοκρασία τις cpu και βλέπω όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό είναι στους 30 32 ενώ όταν το δουλεύω πάει 40 και έχει πάει και 44 αυτά τα νούμερα είναι φυσιολογικά που πρέπει να βρίσκεται κανονικά ένα τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε παρακαλώ πολύ τις ειρωνείες στην άκρη. Βρισκόμαστε εδώ για να συζητάμε ήρεμα και πολιτισμένα. Διαγράφηκαν ποστ.

Μπράβο το χειρίζεσαι πολυ καλά. Απλά αν μπορείς να κάνεις και μια προειδοποιηση γιατί κάποιοι συνέχεια ειρωνευονται τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

άρχισαν τα οργανα και φυσικα αυτο ειναι αποτελεσμα του προβληματικου g4 αναξιοπιστία λεγεται!!

http://techmaniacs.gr/lg-said-to-miss-shipping-targets-lg-g5-blamed-74393-2/

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

άρχισαν τα οργανα και φυσικα αυτο ειναι αποτελεσμα του προβληματικου g4 αναξιοπιστία λεγεται!!

http://techmaniacs.gr/lg-said-to-miss-shipping-targets-lg-g5-blamed-74393-2/

Καλά να πάθει.οι καταναλωτές τιμωρούν.Μετά το g4 και την ταλαιπωρία που έχω φάει ουτε το g15 δεν πρόκειται να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι φταιει το G4 , απο την αρχη δεν το πηραμε με καλο ματι. και οχι αδικα. Μαλλον θα ελεγα οτι το G4 αντεχει ακομα και πουλαει, παλι καλα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μία εφαρμογή για να βλέπω την θερμοκρασία τις cpu και βλέπω όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό είναι στους 30 32 ενώ όταν το δουλεύω πάει 40 και έχει πάει και 44 αυτά τα νούμερα είναι φυσιολογικά που πρέπει να βρίσκεται κανονικά ένα τηλέφωνο?

 

Φυσιολογικότατα, μην αγχώνεσαι ίσα - ίσα θεωρείται και "κρύο" το τηλέφωνο σε αυτές τις θερμοκρασίες. Εγώ στο G4 έχω δει μέχρι και 75άρια, στο V10 ομοίως και στο G3 ακόμα και 90αρια :ninja:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ψάχνω έναν τροπο να κάνω την οθονη να μην πεφτει κατω απο το 20% της φωτεινοτητας της. Υπαρχει?

ισως καποια εφαρμογη?

 

Ιδως τα βραδια ευκολα παει στο 10 ή και 5% και απλα δε βλεπω καλα. Ειδικα αν κοιταζω φωτογραφιες, χρειαζομαι φωτεινοτητα και ειναι σπαστικο καθε φορα να την ανεβαζω και αυτο παλι να την κατεβαζει. Αλλα και το αυτοματο να βγαλω παλι δε λεει.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ψάχνω έναν τροπο να κάνω την οθονη να μην πεφτει κατω απο το 20% της φωτεινοτητας της. Υπαρχει?

ισως καποια εφαρμογη?

 

Ιδως τα βραδια ευκολα παει στο 10 ή και 5% και απλα δε βλεπω καλα. Ειδικα αν κοιταζω φωτογραφιες, χρειαζομαι φωτεινοτητα και ειναι σπαστικο καθε φορα να την ανεβαζω και αυτο παλι να την κατεβαζει. Αλλα και το αυτοματο να βγαλω παλι δε λεει.

 

Δες το lux lite.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υποβάθμισω το πρόβλημα του bl, και εννοείται ότι είναι τρελό αυτογκολ για την lg μιας και η συσκευή είναι πολύ τίμια, αλλά από μόνο του είναι αποτρεπτικο για νέους κατόχους και για υφισταμενους, θα ήθελα να πω ότι είναι ενδεικτικό ότι δεν αναφέρονται αλλά σημαντικά θέματα κυρίως στο sw. Για άλλα φόρουμ δεν ξέρω μιας και δεν παρακολουθώ. Η αλήθεια είναι πάντως ότι επειδή έχω και δεύτερη συσκευή δεν έχω αυτό το άγχος του να μείνω ξεκρεμαστος. Update να περιμένουμε με την N?

 

Υπαρχουν τετοια. Οπως αυτο με τον τερματισμο τον κλησεων. ΣΕ εμενα σε ανυποπτες στιγμες εχει αφησει την κληση στο παρασκηνιο, νομιζοντας εγω οτι εχει τερμαστιστει. Στην ουσια μπαινοντας στον dialer, με εβαζε στην οθονη , οπου η κληση "εγραφε". Το κινητο μου φαινοταν οτι καλει στους αλλους, αλλα δε λαμβανα καμμια κληση. Μονο με restart διορθωση. Αλλη φορα κολλησε τελειως στην οθονη της κλησης, και δεν εφευγε παρα μονο με restart. Οταν χανεις την ουσια του κινητου, την κληση δηλαδη, τοτε το software εχει χοντρο bug. Το αστειο ειναι οτι σε 1 μηνα το εκανε 3 φορες. Οχι παραπανω. Ποτέ ομως δε ξερεις αν και πότε θα το ξανακανει, οπως και αν θα παθεις bootloop... Αστεια πραγματα απο την LG.

 

Την Ν λογικα θα την παρει, αν δε τα παρατησει εντελως στην τυχη τους ολα της τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει ο αδερφός μου το Ζ2 μου και έχω 300ε για κινητό και σκέφτηκα το G4. Να το πάρω ή ενδέχεται να έχω θέματα και να πάω στο z3;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει ο αδερφός μου το Ζ2 μου και έχω 300ε για κινητό και σκέφτηκα το G4. Να το πάρω ή ενδέχεται να έχω θέματα και να πάω στο z3;

 

Έχει αρκετές πιθανότητες να έχει θέμα αλλά δεν είναι και σίγουρο. Μην σου τύχει είναι γενικά... Ανάμεσα σε αυτά τα δύο τηλέφωνα που λες για μένα ωστόσο δεν υπάρχει σύγκριση, G4 δαγκωτό με αρκετές παραχωρήσεις στην αυτονομία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ λίγο με τις πιθανότητες αλλά συμφωνώ με τα υπόλοιπα. Είσαι μην σου κάτσει

 

Διαφωνείς σε τι? Πιστεύεις ότι έχει πολλές ή λίγες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι όπως είπες μην σου κάτσει αλλά γερνω προς τις λίγες πιθανότητες

 

Δυστυχώς το 27,80% για software ή hardware bootloop είναι μεγάλο και απλά φοβίζει. Εγώ μαζί σου είμαι εφόσον του αρέσει η συσκευή να την πάρει απλά όπως και να έχει ενα άγχος δημιουργείται. Εγώ την συσκευή την είχα και πήγαινε μια χαρά, απλά με όλα αυτά μου είχε δημιουργηθεί άγχος που μου χάλαγε την εμπειρία χρήσης.... Κατά τ'άλλα αν δεν είχε αυτό το θέμα το τηλέφωνο είναι δυναμίτης, γρήγορο χωρίς lag, πολύ καλή οθόνη, εξαιρετική κάμερα, καλός και δυνατός ήχος, και μέτρια ως κακή αυτονομία για την δική μου χρήση. Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο,εγχώριο και με εγγύηση να δει, πάντα κατά την δική μου άποψη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου 100% πολύ σωστά τα λες. Και εγώ το πήρα ας πούμε με αυτό το "ρίσκο" απλά άμα γίνει κάτι θα το στείλω για service. Δεν ζω με αυτο το φόβο και δεν το σκέφτομαι πια. Πιστεύω το παίρνεις με αυτήν την πιθανότητα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το ρισκάρω για τους εξής λόγους...

 

1) Το χρειάζομαι άμεσα και μόλις είδα η τιμή του Ζ3 ανέβηκε πάνω από 300ε (σε καταστήματα που υπάρχει άμεσα διαθέσιμο). Προφανώς και δεν συμφαίρει.

2) Γλυκοκοιταζα το Huawei Mate S αλλά έχει αρχαία GPU (με ότι αυτό συνεπάγεται) και σχεδόν καθόλου υποστήριξη στο xda (ούτε root στην 6.0)

 

Σε αυτά τα λεφτά μόνο το G4 "χαμογελάει" ... :rolleyes:

Ελπίζω να υπάρχει τρόπος για root χωρίς επέμβαση στον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το ρισκάρω για τους εξής λόγους...

 

1) Το χρειάζομαι άμεσα και μόλις είδα η τιμή του Ζ3 ανέβηκε πάνω από 300ε (σε καταστήματα που υπάρχει άμεσα διαθέσιμο). Προφανώς και δεν συμφαίρει.

2) Γλυκοκοιταζα το Huawei Mate S αλλά έχει αρχαία GPU (με ότι αυτό συνεπάγεται) και σχεδόν καθόλου υποστήριξη στο xda (ούτε root στην 6.0)

 

Σε αυτά τα λεφτά μόνο το G4 "χαμογελάει" ... :rolleyes:

Ελπίζω να υπάρχει τρόπος για root χωρίς επέμβαση στον bootloader.

 

Εφόσον είναι- μείνει στην έκδοση 5.1.1 και δεν έχει - δεν περάσεις την 6.0 γίνεται root και χωρίς ξεκλείδωμα του bootloader

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άρχισαν τα οργανα και φυσικα αυτο ειναι αποτελεσμα του προβληματικου g4 αναξιοπιστία λεγεται!!

http://techmaniacs.gr/lg-said-to-miss-shipping-targets-lg-g5-blamed-74393-2/

 

Μου άρεσε το "φυσικά" στο συμπέρασμά σου :)

 

Το G4 είχε περισσότερες πωλήσεις από τις αρχικά προβλεφθείσες, ενώ στο διάστημα της μείωσης του στόχου πωλήσεων που αναφέρεται η είδηση, η LG είχε αύξηση κέρδους ανά συσκευή και αύξηση συνολικών κερδών.

Ο λόγος που ο αριθμός πωλήσεων αναθεωρείται προς το χειρότερο είναι οι χαμηλές πωλήσεις του G5, κυρίως γιατί δεν έπεισε ως καινοτομία (modularity) ενώ δεν έπεισε και τρίτους κατασκευαστές να αναπτύξουν "friends" και εφαρμογές που το εκμεταλλεύονταν.

 

Υπενθυμίζω και τις πρόσφατες σχετικές ειδήσεις στην κεντρική σελίδα, και συγκεκριμένα τον ανασχεδιασμό του τμήματος κινητής της LG.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε το "φυσικά" στο συμπέρασμά σου :)

 

Το G4 είχε περισσότερες πωλήσεις από τις αρχικά προβλεφθείσες, ενώ στο διάστημα της μείωσης του στόχου πωλήσεων που αναφέρεται η είδηση, η LG είχε αύξηση κέρδους ανά συσκευή και αύξηση συνολικών κερδών.

Ο λόγος που ο αριθμός πωλήσεων αναθεωρείται προς το χειρότερο είναι οι χαμηλές πωλήσεις του G5, κυρίως γιατί δεν έπεισε ως καινοτομία (modularity) ενώ δεν έπεισε και τρίτους κατασκευαστές να αναπτύξουν "friends" και εφαρμογές που το εκμεταλλεύονταν.

 

Υπενθυμίζω και τις πρόσφατες σχετικές ειδήσεις στην κεντρική σελίδα, και συγκεκριμένα τον ανασχεδιασμό του τμήματος κινητής της LG.

 

δηλαδη θες να μου πεις πως το παγκοσμιο φαινομενο bootloop του g4 δεν κλονισε τις πωλησεις της εν λογο εταιριας????οτι το σερβις στο πρβλημα αυτο που καθιστα τον πελατη γυμνο απο αποκατασταση του πρβληματος δεν επηρέασε τους μελλοντικους αγοραστες λογο του χαμηλου της τιμης ???καθημερινα εχουμε παιδια που ρωταν να το παρουν η οχι γιατι δεν εχουν εμπιστοσύνη και συ μου λες οτι δεν εχει κομματι στην πιτα???ακομα και οι friends που λες βλεπουν ποσο ψιλικατζιδες ειναι για αυτο δεν θετουν σε ρισκο το υλικο τους....εγω δηλαδη που απο 3αρι πηγα σε 4αρι νομιζεις θα μπω στην διαδικασια να παρω το 5αρι????ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ...!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από μένα. Σχεδόν ένα χρόνο με το G4 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μια ερώτηση Θέλω να κάνω παιδιά. Πήρα χθες μια καρτουλα sd 64αρα για να αντικαταστήσω την 32αρα που έχω. Υπάρχει κάποιος τρόπος χωρις την χρησιμοποίηση υπολογιστή να μεταφέρω τα αρχεία από την μία στην άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από μένα. Σχεδόν ένα χρόνο με το G4 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μια ερώτηση Θέλω να κάνω παιδιά. Πήρα χθες μια καρτουλα sd 64αρα για να αντικαταστήσω την 32αρα που έχω. Υπάρχει κάποιος τρόπος χωρις την χρησιμοποίηση υπολογιστή να μεταφέρω τα αρχεία από την μία στην άλλη;

 

Μπορείς να ανεβάσεις τα δεδομένα της πρώτης κάρτας σε κάποια cloud υπηρεσία, π.χ. Dropbox ή Google Drive και μετά να τα κατεβάσεις στην νέα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την καρδιά μου πέτρα και προτίμησα το V10 αντί το G4. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...