Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις συνεβη ενα κουλο. Το πρωτο πραγματικο κουλο που βλεπω...

Εχω αγορασμενο το jetaudio , ενα προγραμμα μουσικης που φερνεις τα παντα στα μετρα σου.

Το ειχα να παιζει τραγουδια (χωρις ακουστικα) και κλικαρα για να κατεβασω album art. Με πηρε κατα τη διαρκεια αυτου η κοπελα μου τηλεφωνο. Η κληση δεν τερματιζοταν παρα μονο απο το notification bar. Οταν τερματιστηκε , ο ηχος απο τα τραγουδια ακουγοταν απο το... ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ του τηλεφωνου :lol:

Μεχρι που εκανα επανεκκινηση και ακουγεται απο το ηχειο κανονικα.

Καθε ηχος στο μεταξυ στη συνεχεια ακουγοταν απο το ακουστικο πριν την επανεκκινηση :p Δε ξερω τι εφταιξε ακριβως (μπορει και κατι απο το προγραμμα -πχ το HRA που ειναι κατι για βελτιστοποιηση του ηχου ) , αλλα ειχε πολλη πλακα :D

Τωρα ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν μια ερώτηση,στην αυτόματη φωτεινότητα όταν το έχω και είμαι κάπου έξω με πολύ λιακάδα πάει παραπάνω από το 100% η τα έπαιξε η οθόνη μου?? :lol:

Σήμερα με φουλ λιακάδα και στο αυτόματο είπα ότι είχε τερματίσει στο 100% αλλά σε κάποια φάση έγινε ακόμα πιο φωτεινή για λίγα δευτερόλεπτα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν μια ερώτηση,στην αυτόματη φωτεινότητα όταν το έχω και είμαι κάπου έξω με πολύ λιακάδα πάει παραπάνω από το 100% η τα έπαιξε η οθόνη μου?? :lol:

Σήμερα με φουλ λιακάδα και στο αυτόματο είπα ότι είχε τερματίσει στο 100% αλλά σε κάποια φάση έγινε ακόμα πιο φωτεινή για λίγα δευτερόλεπτα!

Το εχω προσεξει κι εγω αυτό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν μια ερώτηση,στην αυτόματη φωτεινότητα όταν το έχω και είμαι κάπου έξω με πολύ λιακάδα πάει παραπάνω από το 100% η τα έπαιξε η οθόνη μου?? :lol:

Σήμερα με φουλ λιακάδα και στο αυτόματο είπα ότι είχε τερματίσει στο 100% αλλά σε κάποια φάση έγινε ακόμα πιο φωτεινή για λίγα δευτερόλεπτα!

 

overdrive φιλε, τα δινει ολα για ολα :cool::lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανένα θέμα με το σήμα. Βέβαια το έχω μόνιμα στο αυτόματο με 4g

 

Αυτο ειναι το ποιο σωστο δεν καταλαβαινω τι κολημα εχουν που το εχουν σε 2τζι η τζιεσεμ μονο και οχι στο αυτοματο που δουλευει παντα απροσκοπτα αφου χρησιμοποιει το υπαρχον σημα ανα περιοχη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχω ένα κινητό για κλήσεις και το έχω μόνο gsm έχει σαφώς καλύτερο σημα, δε ψάχνει να βρει 3g/4g μόνιμα και καταναλώνει λιγότερη μπαταρία.

Δε καταλαβαίνω τη λογική του "είναι πιο σωστό " .

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λεει ο tommy πιστευω οτι ειναι τα πραματα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχω ένα κινητό για κλήσεις και το έχω μόνο gsm έχει σαφώς καλύτερο σημα, δε ψάχνει να βρει 3g/4g μόνιμα και καταναλώνει λιγότερη μπαταρία.

Δε καταλαβαίνω τη λογική του "είναι πιο σωστό " .

 

Ετσι οπως τα λεει ο tommy πιστευω οτι ειναι τα πραματα!

Υπάρχει δυνατότητα να ρυθμίσεις διαφορετικά το δίκτυο για κλήσεις και διαφορετικά για data? Εγώ έχω μόνιμα τα data ανοιχτά καθότι το πρόγραμμα μου το επιτρέπει και δεν μπορώ να μπαίνω στη διαδικασία να αλλάζω συνέχεια καθώς ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να το πιάσω και να σερφαρω.

 

Edit : κάτι που παρατήρησα τώρα που είμαι σπίτι σχετικά με το burn in η μπάρα ειδοποιησεων είναι λίγο διαφανης και φαίνονται από πίσω ώρα κτλ. Γιατί το μεσημέρι φαινόταν να έχει "κολλήσει" στο 4g ενώ τώρα που έχω wifi μου φαίνεται το WiFi και η ώρα που είναι τώρα. Το καταλαβαίνω καλύτερα λόγω χαμηλού φωτισμού στο σπίτι

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλο άμα είσαι έξω και θες data μόνιμα. Παλιά είχα widget που μου επέτρεπε την εναλλαγή ,δε ξέρω αν έχει ακόμη. Εγώ δε χρησιμοποιώ τόσο συχνά data συνεπώς κανένας λογος να έχω μόνιμα gsm/wcdma/lte. Τουλάχιστον σπίτι αν το έχω ετσι,χάνω 2 μπάρες σήματος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ρυθμίσεις διαφορετικά το δίκτυο για κλήσεις και διαφορετικά για data? Εγώ έχω μόνιμα τα data ανοιχτά καθότι το πρόγραμμα μου το επιτρέπει και δεν μπορώ να μπαίνω στη διαδικασία να αλλάζω συνέχεια καθώς ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να το πιάσω και να σερφαρω.

 

Edit : κάτι που παρατήρησα τώρα που είμαι σπίτι σχετικά με το burn in η μπάρα ειδοποιησεων είναι λίγο διαφανης και φαίνονται από πίσω ώρα κτλ. Γιατί το μεσημέρι φαινόταν να έχει "κολλήσει" στο 4g ενώ τώρα που έχω wifi μου φαίνεται το WiFi και η ώρα που είναι τώρα. Το καταλαβαίνω καλύτερα λόγω χαμηλού φωτισμού στο σπίτι

 

Πρεπει να σε κανει ακριβως τα ιδια που εκανε σε μενα.Οτι φενεται για ωρα στην οθονη εκεινο αποτυπωνεται..Αμα θες δωσε μια φωτο να το δουμε καλυτερα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

overdrive φιλε, τα δινει ολα για ολα :cool::lol:

 

Άμα ειναι Έτσι τότε οκ χαλάλι!! Εγώ λέω πάει Την κλαψαμε την οθόνη κιολας:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να σε κανει ακριβως τα ιδια που εκανε σε μενα.Οτι φενεται για ωρα στην οθονη εκεινο αποτυπωνεται..Αμα θες δωσε μια φωτο να το δουμε καλυτερα.

Δυστυχώς φίλε είναι τόσο άπειροελαχιστο που δύσκολα θα το αποτυπωσει το g2 και το s4 που έχω. Άσε που είναι και τα δύο στο υπνοδωμάτιο που κοιμάται γυναίκα, μια κόρη 3 1/2 ετών και μια μπεμπα 10 ημερών και θα πέσει παντοφλα αν πάω να ψαχουλεψω! :p :p :p :p

Άλλο άμα είσαι έξω και θες data μόνιμα. Παλιά είχα widget που μου επέτρεπε την εναλλαγή ,δε ξέρω αν έχει ακόμη. Εγώ δε χρησιμοποιώ τόσο συχνά data συνεπώς κανένας λογος να έχω μόνιμα gsm/wcdma/lte. Τουλάχιστον σπίτι αν το έχω ετσι,χάνω 2 μπάρες σήματος

Δυστυχώς δεν έχω wifi στη δουλειά οπότε τουλάχιστο 8-10 ώρες έχω ανοιχτά data... Για αυτό και η μπαταρία το μεσημεράκι με αποχαιρετά :p αν υπάρχει πάντως αυτό το widget ακόμα ενδεχομένως και να το δοκίμαζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xαχαχαχαχα!!!Tο κερδισες το στοιχημα!!Δεν κοιμομαστε καλα λογω το γιου μου(13 μηνων που βγαζει καινουριο δοντι τωρα)!! :lol::lol::p

Να σου ζήσει κιόλας αγορίνα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φιλο οπου η οθονη του εμφανιζει το image retention. Καποιοι εχουν ακολουθησει την οδο, του να κλεισουν εντελως την οθονη για 1-2 24ωρα.

Καποιοι αλλοι δημιουργουν καποιο screensaver με λευκο φοντο και το εχουν οσο το δυνατον χρονικα περισσοτερο να φαινεται συνεχως στην οθονη. Μπορει να μην το εξαλειψει εντελως, αλλα ισως το μειωσει. (φυσικα χειροκινητα θα κατεβασεις τον φωτισμο χαμηλα με το screensaver, δεν χρειαζεται να ειναι δυνατος ο φωτισμος)

 

Απορω ομως πως το επαθες. Μηπως ειχες για παρα πολλες ωρες σερι ανοιχτη οθονη. ?

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φιλο οπου η οθονη του εμφανιζει το image retention. Καποιοι εχουν ακολουθησει την οδο, του να κλεισουν εντελως την οθονη για 1-2 24ωρα.

Καποιοι αλλοι δημιουργουν καποιο screensaver με λευκο φοντο και το εχουν οσο το δυνατον χρονικα περισσοτερο να φαινεται συνεχως στην οθονη. Μπορει να μην το εξαλειψει εντελως, αλλα ισως το μειωσει. (φυσικα χειροκινητα θα κατεβασεις τον φωτισμο χαμηλα με το screensaver, δεν χρειαζεται να ειναι δυνατος ο φωτισμος)

 

Απορω ομως πως το επαθες. Μηπως ειχες για παρα πολλες ωρες σερι ανοιχτη οθονη. ?

Θα το δοκιμάσω φίλε μου, ευχαριστω πολύ. Κοίτα κάτι 5 ώρα τα βαράω μερικές φορές αλλά όχι κάθε μέρα. Ας πούμε σήμερα είμαι στις 4 ώρες.

 

Edit : οι ενδείξεις πάντως αλλάζουν πάνω. Πχ η ώρα δεν είναι όπως ήταν το μεσημέρι δείχνει τωρινή όπως επίσης και το ποσοστό της μπαταρίας. Μήπως είναι κάποιο software θέμα και όχι hardware?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φιλο οπου η οθονη του εμφανιζει το image retention. Καποιοι εχουν ακολουθησει την οδο, του να κλεισουν εντελως την οθονη για 1-2 24ωρα.

Καποιοι αλλοι δημιουργουν καποιο screensaver με λευκο φοντο και το εχουν οσο το δυνατον χρονικα περισσοτερο να φαινεται συνεχως στην οθονη. Μπορει να μην το εξαλειψει εντελως, αλλα ισως το μειωσει. (φυσικα χειροκινητα θα κατεβασεις τον φωτισμο χαμηλα με το screensaver, δεν χρειαζεται να ειναι δυνατος ο φωτισμος)

 

Απορω ομως πως το επαθες. Μηπως ειχες για παρα πολλες ωρες σερι ανοιχτη οθονη. ?

 

Τα δοκιμασα αυτο με το ασπρο φοντο αλλα το εξαληφει λιγο αλλα μετα και παλι επανερχεται...το κινητο το εκανα ανταλλαγη το σαββατο με το δικο μου,δεν το ειχα απο την αρχη καινουριο..

 

@takaros31 Eυχαριστω πολυ!!!! :D Nα σου ζησουν οι κορακλες σου αγορινα μου!!υγεια πανω απ'ολα και καλη καρδια!! :) Οπως ειπα και πιο πανω στο xda με ειπαν μερικοι οτι τους το εμφανισε οταν εκαναν αναβαθμιση σε marshallow.τι να πω...

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε είναι τόσο άπειροελαχιστο που δύσκολα θα το αποτυπωσει το g2 και το s4 που έχω. Άσε που είναι και τα δύο στο υπνοδωμάτιο που κοιμάται γυναίκα, μια κόρη 3 1/2 ετών και μια μπεμπα 10 ημερών και θα πέσει παντοφλα αν πάω να ψαχουλεψω! :p :p :p :p

 

Δυστυχώς δεν έχω wifi στη δουλειά οπότε τουλάχιστο 8-10 ώρες έχω ανοιχτά data... Για αυτό και η μπαταρία το μεσημεράκι με αποχαιρετά :p αν υπάρχει πάντως αυτό το widget ακόμα ενδεχομένως και να το δοκίμαζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου ζήσει κιόλας αγορίνα!

Δυστυχώς δε μπορώ να το βρω με τίποτα !! Είναι μόνο κάτι εφαρμογές με συντομεύσεις που σε πάνε στο μενού για να αλλάξεις από 2g στα υπόλοιπα . .network switch λέγονται .

Link to comment
Share on other sites

Άλλο άμα είσαι έξω και θες data μόνιμα. Παλιά είχα widget που μου επέτρεπε την εναλλαγή ,δε ξέρω αν έχει ακόμη. Εγώ δε χρησιμοποιώ τόσο συχνά data συνεπώς κανένας λογος να έχω μόνιμα gsm/wcdma/lte. Τουλάχιστον σπίτι αν το έχω ετσι,χάνω 2 μπάρες σήματος

Οταν εισαι σπιτι δε χρησιμοποιει 4g αυτοματα μπαινει στο wifi και οι κλησεις γινονται σε 3g H gsm.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι σπιτι δε χρησιμοποιει 4g αυτοματα μπαινει στο wifi και οι κλησεις γινονται σε 3g H gsm.

 

Κανει εναλλαγη απο 3G σε gsm και πολυ απλα αυτο ειναι ενεργοβορο. Δε ξερω ποσο πιο απλα να το πω. Το'χω δει σε ολες τις συσκευες που ειχα. Στη Θεσσαλονικη σε μεγαλυτερο βαθμο , που 4G δεν εχει στην περιοχη μου ουτε για αστειο, 3G με το ζορι και οταν ηταν στο αυτοματο η μπαταρια επεφτε για πλακα στο Optimus G. Εδω σε μικροτερο. Σε καθε περιπτωση κερδιζεις οταν εισαι μονο 2G στο σπιτι, δεν εχεις κανενα απολυτως λογο να το εχεις στο αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

μολις συνεβη ενα κουλο. Το πρωτο πραγματικο κουλο που βλεπω...

Εχω αγορασμενο το jetaudio , ενα προγραμμα μουσικης που φερνεις τα παντα στα μετρα σου.

Το ειχα να παιζει τραγουδια (χωρις ακουστικα) και κλικαρα για να κατεβασω album art. Με πηρε κατα τη διαρκεια αυτου η κοπελα μου τηλεφωνο. Η κληση δεν τερματιζοταν παρα μονο απο το notification bar. Οταν τερματιστηκε , ο ηχος απο τα τραγουδια ακουγοταν απο το... ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ του τηλεφωνου :lol:

Μεχρι που εκανα επανεκκινηση και ακουγεται απο το ηχειο κανονικα.

Καθε ηχος στο μεταξυ στη συνεχεια ακουγοταν απο το ακουστικο πριν την επανεκκινηση :p Δε ξερω τι εφταιξε ακριβως (μπορει και κατι απο το προγραμμα -πχ το HRA που ειναι κατι για βελτιστοποιηση του ηχου ) , αλλα ειχε πολλη πλακα :D

Τωρα ολα κομπλε

 

Φίλε μου δεν φταιει το πρόγραμμα που κατέβασες.Εγω χωρίς να κατεβάσω κάτι καινούριο άρχισε αυτο το lag .Δεν μπορουσα να το κλείσω με τίποτα μονο απο την μπάρα και οταν εκλεινε απο την μπάρα ολα έδειχναν οκ αλλα όποιος με έπαιρνε τηλ το κινητό δεν χτυπούσε.μου το εκανε για ώρες και εκανα συνέχεια επανεκκίνηση και έφτιαχνε αλλα μετα απο λιγο παλι τα ίδια.Σήμερα ειναι κομπλε.Δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν φταιει το πρόγραμμα που κατέβασες.Εγω χωρίς να κατεβάσω κάτι καινούριο άρχισε αυτο το lag .Δεν μπορουσα να το κλείσω με τίποτα μονο απο την μπάρα και οταν εκλεινε απο την μπάρα ολα έδειχναν οκ αλλα όποιος με έπαιρνε τηλ το κινητό δεν χτυπούσε.μου το εκανε για ώρες και εκανα συνέχεια επανεκκίνηση και έφτιαχνε αλλα μετα απο λιγο παλι τα ίδια.Σήμερα ειναι κομπλε.Δεν ξέρω τι παίζει.

 

Δε ξανακανε το συγκεκριμενο κουλο παντως... Φανηκε να ειναι κατι σε συσχετισμο με το προγραμμα που επαιζε μουσικη εκεινη την ωρα. Τι να πω , μυστηριο πραγμα, εχει ηλιθιοτατα bugs η συσκευη τα οποια την χαντακωνουν. Παρολα αυτα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Δε ξανακανε το συγκεκριμενο κουλο παντως... Φανηκε να ειναι κατι σε συσχετισμο με το προγραμμα που επαιζε μουσικη εκεινη την ωρα. Τι να πω , μυστηριο πραγμα, εχει ηλιθιοτατα bugs η συσκευη τα οποια την χαντακωνουν. Παρολα αυτα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος προς το παρον

 

Το ίδιο bug το έχουν πάρα πολλά παιδιά αν διαβάσετε τα πιο παλιά σχόλια, και ξεκίνησε από την αναβάθμιση της 6, πιο πριν δεν είχε αναφερθεί τίποτα απορώ πως η lg δεν το έχει πάρει χαμπάρι ακόμα να το διορθώσει.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα Smart Settings; Πρέπει να κάνω αυτό που μου λέει στην πρώτη εικόνα αλλά αφού πατήσω ΟΚ, στο μενού που με πάει δεν ενεργοποιείται η ρύθμιση. Γιατί;

http://i.imgur.com/eR997Zi.png

http://i.imgur.com/mkOO32z.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!νεος κατοχος του lg g4 εχω ενα θεμα..κλεινω το κινητό το βαζω στην φορτιση κ αμεσως ανοίγει η συσκευή;;;ξέρετε τι γινεται;;εψαξα ρυθμισεις δεν βρισκω κάτι;;ειναι πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσοτερα κινητα οταν βαζεις το κινητο στην φορτιση ανοιγει και σου δειχνει την μπαρα της μπαταριας να γεμιζει.. Αν εννοεις αυτο τοτε δεν ειναι προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...