Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εργοστασικό widget που να εμφανίζει τη ram που χρησιμοποιείται ή τις ενεργές εφαρμογές; Στο g2 υπήρχε για τη ram.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εργοστασικό widget που να εμφανίζει τη ram που χρησιμοποιείται ή τις ενεργές εφαρμογές; Στο g2 υπήρχε για τη ram.

 

Και εγώ το έψαχνα...... Επίσης στο g2 μου άρεσε αρκετά εδώ δε βρήκα κάτι.

Μάλλον από το store

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο προβλημα,απο εφαρμογες εχω μονο fb,snapchat kai whatsapp,μπορει να ειναι ρυθμιση τις lg ...δεν ξερω

Ακομα με διπλο πατημα του κατω κουμπιου ανοιγει η καμερα σε 10sec+ (MM με factory reset)

 

Καλά και πάλι το ηχείο του είναι καταπληκτικό. Ακόμα και σε ανοιχτή ακρόαση..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ συνέχεια το widget ημερολογίου και email που έχει, και μου φαίνεται πολύ βολικό πάντως

ποιό widget για email ;;;; δεν έχω βρεί τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εργοστασικό widget που να εμφανίζει τη ram που χρησιμοποιείται ή τις ενεργές εφαρμογές; Στο g2 υπήρχε για τη ram.

 

Αααα ρε G2 ησουν και εισαι μοναδικο χαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με βλέπω να το αγοράζω, πως μπορώ να μεταφέρω τα πάντα από το υπάρχον flex 2 στο G4? Και εννοώ και τα εγκατεστημένα προγράμματα, τα wifi, τις ρυθμίσεις, τα email (όχι το gmail, αυτό δεν έχει ανάγκη, το ξέρω ) γενικά τα πάντα όλα.

(προφανώς οι επαφές θα περάσουν αυτόματα από το gmail, αυτό είναι το λιγότερο)

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια δεν εχω καταφερει ποτε να λειτουργησω το light manager.

To δικο του μαμα παιζει αλλα εχω βαλει την εν λογω εφαρμογη κ δεν βλεπω να κανει κατι.

Σημερα δοκιμασα να απενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις του κινητου τις ειδοποιησεις led μπας κ αυτο εμποδιζε την εφαρμογη. Αλλα τιποτα.

Μετα ενεργοποιησα την επιλογη αυτη απο το κινητο αλλα ξετικαρα απο μεσα ολα οσα εχει να κανει κ παλι τιποτα.

Παιζει να φταιει που εχω custom rom?

Kαμια ιδεα?

Θελω την εφαρμογη αυτη γιατι τα led του κινητου αναβουν πολυ αραια και ουσιαστικα δε το βλεπω το λεντακι με τη μια ματια που ριχνω.

Ενω στην εφαρμογη ειδα οτι μπορεις να ρυθμισεις τη συχνοτητα.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή με βλέπω να το αγοράζω, πως μπορώ να μεταφέρω τα πάντα από το υπάρχον flex 2 στο G4? Και εννοώ και τα εγκατεστημένα προγράμματα, τα wifi, τις ρυθμίσεις, τα email (όχι το gmail, αυτό δεν έχει ανάγκη, το ξέρω ) γενικά τα πάντα όλα.

(προφανώς οι επαφές θα περάσουν αυτόματα από το gmail, αυτό είναι το λιγότερο)

 

Lg backup και κανείς backup στο ένα, restore στο άλλο. Δεν μπορώ να εγγυηθώ οτι δεν θα έχεις προβλήματα όμως. Το καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το LG Bridge. Πάω να κάνω connect και μου λέει ότι το τηλέφωνο μου δεν το υποστηρίζει και να κατεβάσω το pc suite. Δεν υποτίθεται ότι το Bridge είναι από G4 και πάνω? Εχω ΜΜ και windows 10 στον υπολογιστή.

Ακυρο. Με το που κατέβασα και το pc suite, δουλεψε και τι bridge.

Edited by HRISA76
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με βλέπω να το αγοράζω, πως μπορώ να μεταφέρω τα πάντα από το υπάρχον flex 2 στο G4? Και εννοώ και τα εγκατεστημένα προγράμματα, τα wifi, τις ρυθμίσεις, τα email (όχι το gmail, αυτό δεν έχει ανάγκη, το ξέρω ) γενικά τα πάντα όλα.

(προφανώς οι επαφές θα περάσουν αυτόματα από το gmail, αυτό είναι το λιγότερο)

Αν έχουν nfc και οι δύο συσκευές έχει επιλογή το Android η οποία εμφανίζεται στην πρώτη ενεργοποίηση της νέας συσκευής. Επιλέγοντας την ακουμπάς πλάτη με πλάτη τις 2 συσκευές και μεταφέρονται τα πάντα. Ακόμα και το wallpaper που έχεις επιλέξει εκείνη την στιγμή. Θα ψάξω βρω που το είδα και θα βάλω λινκ εδώ. Αν δεν κάνω λάθος κάπου στην επίσημη σελίδα του Android το διάβασα.

 

Edit...

Το βρήκα. Το feature ήρθε μαζί με το lollipop. Λέγεται "tap & go". Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο. Έχει και video.

 

http://www.gottabemobile.com/2014/10/19/android-5-0-tap-go-restores-your-phone-in-minutes/

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Lg backup και κανείς backup στο ένα, restore στο άλλο. Δεν μπορώ να εγγυηθώ οτι δεν θα έχεις προβλήματα όμως. Το καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι στήσιμο από την αρχή.

Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα? Όσες φορές έχω στήσει από την αρχή κινητό, δεν έχω καταφέρει να περάσω στο νέο κινητό προγράμματα που έχω πάρει μέσω προσφορών πχ από το appoftheday.

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια δεν εχω καταφερει ποτε να λειτουργησω το light manager.

To δικο του μαμα παιζει αλλα εχω βαλει την εν λογω εφαρμογη κ δεν βλεπω να κανει κατι.

Σημερα δοκιμασα να απενεργοποιησω απο τις ρυθμισεις του κινητου τις ειδοποιησεις led μπας κ αυτο εμποδιζε την εφαρμογη. Αλλα τιποτα.

Μετα ενεργοποιησα την επιλογη αυτη απο το κινητο αλλα ξετικαρα απο μεσα ολα οσα εχει να κανει κ παλι τιποτα.

Παιζει να φταιει που εχω custom rom?

Kαμια ιδεα?

Θελω την εφαρμογη αυτη γιατι τα led του κινητου αναβουν πολυ αραια και ουσιαστικα δε το βλεπω το λεντακι με τη μια ματια που ριχνω.

Ενω στην εφαρμογη ειδα οτι μπορεις να ρυθμισεις τη συχνοτητα.

 

 

Την βρηκα την ακρη. Εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη κ την ξαναεβαλα. Δεν ξερω αν εφτιαξε με αυτο η λογω του οτι στις ρυθμισεις της εφαρμογης εκει που λεει τροπος λειτουργιας εβαλα εναλλασομενη λειτουργεια.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζω ήχο στο ξυπνητήρι?

Οταν εισαι μεσα στο ξυπνητηρι κανε scroll προς τα κατω. Θα δεις απο κατω διαφορες επιλογες ρυθμισεων.

Μεταξυ αλλων και επιλογη ηχου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ δεν το χα πάρει χαμπάρι ο νοουμπας ότι κάνει scroll down εκει

Σε μένα έχει τύχει 2-3 φορές να μην κάνει καθόλου scroll! Στην αρχή κ εγώ νόμιζα ότι δεν έχει άλλες επιλογές κάτω. Αλλά μετά το βρήκα.

Είναι φορές που κολλάει ολίγον τι....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν nfc και οι δύο συσκευές έχει επιλογή το Android η οποία εμφανίζεται στην πρώτη ενεργοποίηση της νέας συσκευής. Επιλέγοντας την ακουμπάς πλάτη με πλάτη τις 2 συσκευές και μεταφέρονται τα πάντα. Ακόμα και το wallpaper που έχεις επιλέξει εκείνη την στιγμή. Θα ψάξω βρω που το είδα και θα βάλω λινκ εδώ. Αν δεν κάνω λάθος κάπου στην επίσημη σελίδα του Android το διάβασα.

 

Edit...

Το βρήκα. Το feature ήρθε μαζί με το lollipop. Λέγεται "tap & go". Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο. Έχει και video.

 

http://www.gottabemobile.com/2014/10/19/android-5-0-tap-go-restores-your-phone-in-minutes/

Θα το κοιτάξω. Σε ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Μετά απο έναν μήνα που έχω την συσκευή θα γράψω τις εντυπώσεις μου!

 

Μετά απο 3.5 χρονια περίπου windows phone (απο windows phone 7) και τελευταία συσκευή το lumia 930 είπα να κάνω την αλλαγή και να περάσω σε android συσκευή, πλέον το σκεφτόμουν αρκετό καιρό μιας και δεν είχα εμπειρία με android και δεν ήξερα τι θα συναντήσω, πιστεύω ήταν και καλή η χρονική στιγμή που έκανα την μετάβαση μιάς και έπεσα στην εξαιρετική συσκευή και την τιμή αυτής (350 ευρω), αρκετά χρόνια έβλεπα στα φόρουμ τις γνωστές ατάκες τύπου "lagdroid" και αλλα σχετικά και ακόμα και την στιγμή που πείρα την συσκευή στα χέρια μου είχα επιφυλάξεις οι οποίες έφυγαν στο πρώτο μισάωρο αλληλεπίδρασης με την συσκευή, από το κινητό ειμαι πλήρως ευχαριστημένος απο κάθε άποψη .

Απο μπαταρία, απο κάμερα, απο οθόνη, απο επεξεργαστική ισχύ, δεν έχω παρατηρήσει ίχνος lag αντίθετα ειναι πολύ smooth, δεν μετάνιωσα ούτε λεπτό που το αγόρασα και κατάλαβα τη έχανα τόσα χρόνια που ήμουν στο windows phone, και πλέον δεν υπάρχει γυρισμός! Και τέλος χωρίς να είμουν ποτέ κάτοχος άλλης android συσκευής έχω την εντύπωση οτι η lg έχει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά σε θέμα software σε αυτό μπορεί να είμαι και λάθος.

 

Υ.Γ Συγνώμη για το μεγάλο ποστ και καλώς σας βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα.... Τα φώτα σας λίγο... Υπάρχει τρόπος αλλαγής του εφέ του double tap για το κλείδωμα του τηλεφώνου..? Σε flex και flex 2 υπάρχει... Και έχει νομίζω 2 ή 3 επιλογές.... Δεν αναφέρομαι στο ξεκλείδωμα με τα εφέ χουλα χουπ και τα σχετικά...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα.... Τα φώτα σας λίγο... Υπάρχει τρόπος αλλαγής του εφέ του double tap για το κλείδωμα του τηλεφώνου..? Σε flex και flex 2 υπάρχει... Και έχει νομίζω 2 ή 3 επιλογές.... Δεν αναφέρομαι στο ξεκλείδωμα με τα εφέ χουλα χουπ και τα σχετικά...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Οχι, δυστυχως,δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στο g4...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Μετά απο έναν μήνα που έχω την συσκευή θα γράψω τις εντυπώσεις μου!

 

Μετά απο 3.5 χρονια περίπου windows phone (απο windows phone 7) και τελευταία συσκευή το lumia 930 είπα να κάνω την αλλαγή και να περάσω σε android συσκευή, πλέον το σκεφτόμουν αρκετό καιρό μιας και δεν είχα εμπειρία με android και δεν ήξερα τι θα συναντήσω, πιστεύω ήταν και καλή η χρονική στιγμή που έκανα την μετάβαση μιάς και έπεσα στην εξαιρετική συσκευή και την τιμή αυτής (350 ευρω), αρκετά χρόνια έβλεπα στα φόρουμ τις γνωστές ατάκες τύπου "lagdroid" και αλλα σχετικά και ακόμα και την στιγμή που πείρα την συσκευή στα χέρια μου είχα επιφυλάξεις οι οποίες έφυγαν στο πρώτο μισάωρο αλληλεπίδρασης με την συσκευή, από το κινητό ειμαι πλήρως ευχαριστημένος απο κάθε άποψη .

Απο μπαταρία, απο κάμερα, απο οθόνη, απο επεξεργαστική ισχύ, δεν έχω παρατηρήσει ίχνος lag αντίθετα ειναι πολύ smooth, δεν μετάνιωσα ούτε λεπτό που το αγόρασα και κατάλαβα τη έχανα τόσα χρόνια που ήμουν στο windows phone, και πλέον δεν υπάρχει γυρισμός! Και τέλος χωρίς να είμουν ποτέ κάτοχος άλλης android συσκευής έχω την εντύπωση οτι η lg έχει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά σε θέμα software σε αυτό μπορεί να είμαι και λάθος.

 

Υ.Γ Συγνώμη για το μεγάλο ποστ και καλώς σας βρήκα :)

 

Φίλε μου έχω και εγώ την ίδια εμπειρία με σένα, μετά από τόσα χρόνια σε windows είπα φέτος να δοκιμάσω android για να δω και προσωπικά τις διαφορές των δυο λειτουργικών και δυστυχώς είναι μεγάλες. Και εγώ άκουγα για lags και προβλήματα αλλά εδώ και 2 μήνες δεν έχω δει κανένα πρόβλημα. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι έχουμε πολύ καλές συσκευές και δεν ξέρω αν θα είχα την ίδια εμπειρία με πιο φτηνά android κινητά. To σίγουρο είναι ότι ούτε εγώ γυρνάω αν δεν δω μεγάλες αλλαγές από την microsoft και ειδικά στο store.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!

Κατοχος του κινητου κι εγω απο προχθες.. 601 σειρα περασα την ΜΜ με το lg bridge και ολα καλα..

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι εχει μεγαλες αυξομοιωσεις το σημα οταν ειμαι στο σπιτι κατι που δεν το ειχα με το προηγουμενο κιν (Lumia 1020). Αυτο περισσοτερο το εχω παρατηρησει οταν το κραταω το κινητο στα χερια μου (εκει βλεπω την μεγαλυτερη αυξομοιωση) Εξω που βγηκα δεν δεν παρατηρησα αυτο το θεμα ομως..

Το εχω γυρισμενο μονιμα σε 2g στο σπιτι

Μηπως ετσι οπως το πιανω καλυπτω και την κεραια,η δεν εχει τοσο δυνατο δεκτη σηματος?

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα lg δεν φημίζονται για το σήμα τους. ..οι ναυαρχίδες της εννοώ ως επί το πλείστον και λογικά θα σου κακό φανεί σε σχέση με τα lumia που αν δεν απατώμαι έχουν και υψηλότερη τιμή sar. Πάντως δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα με το σήμα απλά υστερούν σε σχέση με τον ανταγωνισμό
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...