Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε το χρονολογιο καιρου φιλε μου!!Η καλυτερη εφαρμογη καιρου για μενα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκω αυτο?

 

Ειναι εφαρμογη στο store!Weather timeline λεγεται!!

 

Οριστε!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι ο ήχος στο ακουστικό όταν μιλάω κατεβαίνει στην μέση λίγο πιο κάτω. Τον δυναμωνο και αργότερα μετά αν κάνω κάποιο τηλέφωνο είναι πάλι χαμηλά. Αυτό όχι πάντα..... Όχι ότι δεν ακούω και εκεί που είναι αλλά γιατί κατεβαίνει; Έχει καμία επιλογή σαν τον φωτισμό της οθόνης που κατεβαίνει αυτόματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδια εμενα μου βγαζει αρκετα συχνα μυνημα ''δυστυχως καιρος εχει σταματησει''

 

Κανα καλο widget καιρου εχει να προτεινει κανεις? Κατι να δειχνει συννεφα κ βροχη οπως οταν ειναι κλειδωμενο κ βρεχει που δειχνει στην οθονη σταγονες...

 

Αυτό δεν θα έπρεπε να στο κάνει κανονικά. Ο μαμά καιρός μια χαρά πρέπει να λειτουργεί

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εφαρμογη στο store!Weather timeline λεγεται!!

 

Οριστε!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

Λειτουργει με wifi μονο;Απο καταναλωση μπαταριας πως παει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και με δεδομενα νομιζω.απο μπαταρια δεν εχω παρατηρησει κατι το τραγικο.μια χαρα ειναι!!Το καλο ειναι οτι διαλεγεις weather providers και ειναι πολυ αξιοπιστες οι προβλεψεις του!

 

Εγω χρησιμοποιω τον weather undeground provider εαν δεν κανω λαθος!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εφαρμογη στο store!Weather timeline λεγεται!!

 

Οριστε!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

 

χαχα ευχαριστω!

Βασικα κατι σε δωρεαν θα ηθελα...

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως ρυθμιζουμε τον αισθητηρα μπροστά;παταω στην κλησξ τον αριθμο για να με βαλει στο menu να το κανω κ δεν μπαινει εχει αλλαξει ο αριθμος με την 6?
Link to comment
Share on other sites

χαχα ευχαριστω!

Βασικα κατι σε δωρεαν θα ηθελα...

Εχεις π.μ.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και με δεδομενα νομιζω.απο μπαταρια δεν εχω παρατηρησει κατι το τραγικο.μια χαρα ειναι!!Το καλο ειναι οτι διαλεγεις weather providers και ειναι πολυ αξιοπιστες οι προβλεψεις του!

 

Εγω χρησιμοποιω τον weather undeground provider εαν δεν κανω λαθος!!

Αυτο στην επιλογη πηγη δεδομενων ενοεις φιλε μου; Σε εμενα εχει το Weather Undeground αλλα το provider δε το βλεπω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι ο ήχος στο ακουστικό όταν μιλάω κατεβαίνει στην μέση λίγο πιο κάτω. Τον δυναμωνο και αργότερα μετά αν κάνω κάποιο τηλέφωνο είναι πάλι χαμηλά. Αυτό όχι πάντα..... Όχι ότι δεν ακούω και εκεί που είναι αλλά γιατί κατεβαίνει; Έχει καμία επιλογή σαν τον φωτισμό της οθόνης που κατεβαίνει αυτόματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό δεν θα έπρεπε να στο κάνει κανονικά. Ο μαμά καιρός μια χαρά πρέπει να λειτουργεί

 

Κάποια εφαρμογή σου κάνει το κόλπο. Το είχα συναντήσει σ'άλλα κινητά και μου το προκαλούσε μια εφαρμογή για πλοήγηση το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

αν πατήσετε πάνω στο μενού της φωτογραφίας, η τελευταία επιλογή είναι λεπτομέρειες. εκεί στο τέλος γράφει διαδρομή κι εμφανίζεται που έχει σωθεί.

Δεν ειναι το θεμα αυτο. Στην ιδια θεση το αποθηκεύει αλλα χωρις να περασει τα φίλτρα κι ας τοχουμε αποθηκευσει. Μεγάλο bug. Ξέρετε καμια αλλη καλη εφαρμογη διαχειρησης-επεξεργασιας φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα αυτο. Στην ιδια θεση το αποθηκεύει αλλα χωρις να περασει τα φίλτρα κι ας τοχουμε αποθηκευσει. Μεγάλο bug. Ξέρετε καμια αλλη καλη εφαρμογη διαχειρησης-επεξεργασιας φωτο;

Υπάρχουν πολλές. Εγώ έχω καταλήξει σε Snapseed και Fotor για επεξεργασία. Όσο για διαχείριση χρησιμοποιώ το Google photos. Κι έχω πρόσβαση στις φωτογραφίες μου από παντού.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το θεμα αυτο. Στην ιδια θεση το αποθηκεύει αλλα χωρις να περασει τα φίλτρα κι ας τοχουμε αποθηκευσει. Μεγάλο bug. Ξέρετε καμια αλλη καλη εφαρμογη διαχειρησης-επεξεργασιας φωτο;

Για επεξεργασια:

mix byCamera360 (το καλύτερο για μενα. Κορυφή )

Snapseed

Picsart

Polarr

Pixlr

Pixlr-o-matic

 

Αν έχεις καμιά απορία γι αυτές η θες καμία πληροφορία μου στέλνεις ΠΜ και ρωτάς γιατί τις έχω όλες

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

o nova launcher σε εκπτωση.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime

 

Παρολο που ειχα τον apex δεν μπορεσα να αντισταθω στα 50 cents που ζητουσε. :happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια πως ρυθμιζουμε τον αισθητηρα μπροστά;παταω στην κλησξ τον αριθμο για να με βαλει στο menu να το κανω κ δεν μπαινει εχει αλλαξει ο αριθμος με την 6?

*#546368#*815#

 

Τι θες να αλλαξεις;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και το adobe lightroom για επεξεργασια εικονας. Πολυ καλοι αλγοριθμοι.

Για παραδειγμα το clarity παραγει απο τις καλυτερες οξυτητες στην εικονα που εχω δει οσον αφορα τα τεχνουργηματα. Ολα τα φιλτρα ειναι παρα πολυ καλης επεξεργασιας. Στο επιπεδο που αξιζει η καμερα του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και παρέλαβα το κινητό από κατάστημα του κέντρου της Αθήνας αφού ρώτησα και μου είπαν ότι έχουν μόνο 601 και 602 εκδόσεις στα 320 ευρώ και όντως παρέλαβα ένα 602 red leather. Όλα καλά μετά από δύο εξαντλητικές (για τη συσκευή) μέρες χρήσης. Βρήκα κινητό για δύο plus χρόνια. Για όποιον θέλει λεπτομέρειες pm για να μη θεωρηθεί ότι κάνω και διαφήμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και παρέλαβα το κινητό από κατάστημα του κέντρου της Αθήνας αφού ρώτησα και μου είπαν ότι έχουν μόνο 601 και 602 εκδόσεις στα 320 ευρώ και όντως παρέλαβα ένα 602 red leather. Όλα καλά μετά από δύο εξαντλητικές (για τη συσκευή) μέρες χρήσης. Βρήκα κινητό για δύο plus χρόνια. Για όποιον θέλει λεπτομέρειες pm για να μη θεωρηθεί ότι κάνω και διαφήμιση.

Σε ποιούς έχεις ενδοιασμούς μήπως κάνεις διαφήμιση? Το 90% εδώ λογικά έχουν ήδη την συσκευή. Κι εξάλλου το topic δεν είναι μόνο για παράπονα και προβλήματα. Είναι και για να αναφέρονται τα καλά της συσκευής. :D :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με το Sony xperia z ultra όταν ήμουν μέσα στο ανσασερ δεν έπιανε καθόλου σήμα..

Με το G4 έχω 4G 1 γραμμή....

Σήμα άντε γεια...

Και.... Το κινητό μόλις πιάσει 4G σπάνια θα πέσει σε 3G... Δυνατό LTE σήμα.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχω κλειστο το κινητο και βαλω η βγαλω τον φορτιστη. Μου ανοιγει αυτοματα το κινητο μονο του. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Edited by geo_kim
Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχω κλειστο το κινητο και βαλω η βγαλω τον φορτιστη. Μου ανοιγει αυτοματα το κινητο μονο του. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Έτσι είναι όλα!! Αν το θες κλειστό, το ξανακλείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και το adobe lightroom για επεξεργασια εικονας. Πολυ καλοι αλγοριθμοι.

Για παραδειγμα το clarity παραγει απο τις καλυτερες οξυτητες στην εικονα που εχω δει οσον αφορα τα τεχνουργηματα. Ολα τα φιλτρα ειναι παρα πολυ καλης επεξεργασιας. Στο επιπεδο που αξιζει η καμερα του κινητου.

Εγω χρησιμοποιώ photoshop express εχει οπως λες πολυ καλους αλγορίθμους. Αυτο που δεν χωνεύω στο lightroom ειναι οτι για να επεξεργαστώ μια φώτο θέλει να την αντιγραψη σε αλλη θέση οποτε δημιουργούνται διπλοτυπα αρχεία.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις απαντησεις.

Να αναφερω κι εγω οτι οντως ο μανισιος browser παει καλυτερα απο τον chrome, οπως παρατηρησε και καποιος αλλος.

Και να ρωτησω αν ξερετε καποιο καλο calendar με εβδομαδιαιο widget (μεγαλο ευαναγνωστο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καιρό να ασχοληθώ και έχω χάσει τις εξελίξεις, έχω το κινητό ρουταρισμένο στην v10d και έχει έρθει μια ενημέρωση στην v20d. Αν κάνω την εγκατάσταση εκτός απο το να χάσω το root προκαλώ κάποιο άλλο πρόβλημα στην συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχω κλειστο το κινητο και βαλω η βγαλω τον φορτιστη. Μου ανοιγει αυτοματα το κινητο μονο του. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Έτσι γίνεται στο g4. Φυσιολογικό είναι. Βάλε το πρώτα στην πρίζα και κλειστο μετά αν θες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρήγγειλα και παρέλαβα το κινητό από κατάστημα του κέντρου της Αθήνας αφού ρώτησα και μου είπαν ότι έχουν μόνο 601 και 602 εκδόσεις στα 320 ευρώ και όντως παρέλαβα ένα 602 red leather. Όλα καλά μετά από δύο εξαντλητικές (για τη συσκευή) μέρες χρήσης. Βρήκα κινητό για δύο plus χρόνια. Για όποιον θέλει λεπτομέρειες pm για να μη θεωρηθεί ότι κάνω και διαφήμιση.

Μπορείς να μιλήσεις άνετα..... Δεν ενοχλεί η διαφήμιση.... Εδώ δεν μας πιάνει το ΕΣΡ :D

 

 

Είσαι τυχερός που βρήκες το κόκκινο..... Έψαχνα πόσο καιρό και δεν το έβρισκα και κατέληξα στο μαύρο δέρμα.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

@geo_kim σωστός...τον chrome τον έχω εγκαταλείψει καιρό τώρα...τόσο με το g2 όσο κ με το g3 και φυσικά με το g4 μονον μαμά browser...εύκολος ξεκούραστος κ δεν κολλάει καθόλου( φτου φτου :) )
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...