Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

Έχω εντυπωσιαστεί από τα σχόλιά σας και μάλλον θα το αγοράσω.

Έχω σαστίσει λίγο με τις τιμές Online. Ξεκινάνε από 305 και καταλήγουν στα 700 κάτι.

Όλα έχουν τον χαρακτηρισμό Η815 εκτός από τα πολύ ακριβά που έχουν το χαρακτηριστικό: H815.AGRCLD

Αυτά με τα 305 είναι Ευρωπαικά ή εισαγωγής από την Κίνα?

Μήπως είναι οι παλιές οι παρτίδες του 2015 και έχουν το Bootloop πρόβλημα που περιγράφεται?

Να το τολμήσω στα 305? Τι λέτε?

 

Αν δεις μερικά post πιο πίσω θα δεις ότι αρκετά παιδιά πήραν νέες παρτίδες (του 2016) σε πολυ καλές τιμές (γύρω στα 310)! Απλά κάθε κατάστημα κοστολογει όσο θέλει. Οι μεγάλες αλυσίδες έχουν Ελληνικές συσκευές και τα άλλα σκρουτζομαγαζα Ευρωπαϊκές, οι οποίες καλύπτονται όμως κανονικά με εγγύηση (πλην αντικαταστασης). Το Η815 είναι η international version.

καλησπερα μια συντομη ερωτηση παρτιδα για το dual 512 ειναι ενταξει?

Είναι κατασκευής Δεκεμβρίου του 2015! Αρκετά νέα παρτίδα....... "θεωρητικά" είναι εντάξει!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα !

 

Να ρωτήσω.... τις φωτογραφίες που επεξεργάζομαι μέσα από το gallery>επεξεργασία (π.χ μια την κάνω ασπρόμαυρη ) και μετά πατάω οκ οκ done που παει και τις αποθηκεύει γιατι δε μπορώ να τις βρω πουθενά ???

Πως τις κάνεις επεξεργασία μέσα από το gallery?? Δεν βλέπω να λέει κάτι σε μένα

Link to comment
Share on other sites

@titarasaudi

Ευχαριστώ φίλε μου Βρήκα ένα που ή παρτίδα είναι 601 λογικά πρώτος του 2016. Ευρωπαικής εισαγωγής Εγγύηση 2 ετών αντιπροσωπείας.

Κάτι άλλο που θα έπρεπε να ρωτήσω το μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις μερικά post πιο πίσω θα δεις ότι αρκετά παιδιά πήραν νέες παρτίδες (του 2016) σε πολυ καλές τιμές (γύρω στα 310)! Απλά κάθε κατάστημα κοστολογει όσο θέλει. Οι μεγάλες αλυσίδες έχουν Ελληνικές συσκευές και τα άλλα σκρουτζομαγαζα Ευρωπαϊκές, οι οποίες καλύπτονται όμως κανονικά με εγγύηση (πλην αντικαταστασης). Το Η815 είναι η international version.

 

Είναι κατασκευής Δεκεμβρίου του 2015! Αρκετά νέα παρτίδα....... "θεωρητικά" είναι εντάξει!!

 

σε ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Κανε την παραγγελια μην το σκεφτεσαι 601 καφε δερμα πηρα και εγω,αυριο θα σας πω εντυπωσεις!
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο παρόν θέμα συζητάτε για παρτίδα και καταστήματα αγοράς, συζητάτε για αξεσουάρ, συζητήσεις δηλαδή που άπτονται των άλλων θεμάτων που υπάρχουν ήδη για τη συσκευή κσι στα οποία γράφουν ελάχιστοι και νεκρώνουν.

 

Υπάρχει πια η ιδέα να συνεννοηθούν όλα τα θέματα σε ένα μιας κσι οι περισσότεροι δεν κοιτούν καν που γράφουν αλλά αντιθέτως postάρουν όπου βρουν και να κλείσει το sub-forum για τη συσκευή μιας και δεν φαίνεται να εξυπηρετεί το σκοπό του. Μετά εσείς οι ίδιοι θα παραπονιέστε για το μπάχαλο που θα επικρατεί... :down:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι έχουμε βγάλει μια φωτογραφία μαζί με το που έχει τραβηχτεί (gps info). Όταν πάω να την δω μέσα από την εφαρμογή (άλμπουμ) μου ανοίγει τους google maps και όχι τους HERE MAPS. Μπορεί να αλλάξει αυτό από κάπου ή χρειάζεται να κατεβάσω έξτρα app (π.χ. GPS Photo Viewer (use HereMap) )?
Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν θέμα συζητάτε για παρτίδα και καταστήματα αγοράς, συζητάτε για αξεσουάρ, συζητήσεις δηλαδή που άπτονται των άλλων θεμάτων που υπάρχουν ήδη για τη συσκευή κσι στα οποία γράφουν ελάχιστοι και νεκρώνουν.

 

Υπάρχει πια η ιδέα να συνεννοηθούν όλα τα θέματα σε ένα μιας κσι οι περισσότεροι δεν κοιτούν καν που γράφουν αλλά αντιθέτως postάρουν όπου βρουν και να κλείσει το sub-forum για τη συσκευή μιας και δεν φαίνεται να εξυπηρετεί το σκοπό του. Μετά εσείς οι ίδιοι θα παραπονιέστε για το μπάχαλο που θα επικρατεί... :down:

Χωρίς καμία διάθεση να προσβάλω και από πλήρη άγνοια. Στο παρόν θέμα τι θα έπρεπε να συζητάμε? Δεν ζητώ κάτι αναλυτικά. Μια περίληψη.

Η συντριπτική πλειοψηφία όσων έχω διαβάσει εδώ άπτονται του LG G4.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς καμία διάθεση να προσβάλω και από πλήρη άγνοια. Στο παρόν θέμα τι θα έπρεπε να συζητάμε? Δεν ζητώ κάτι αναλυτικά. Μια περίληψη.

Η συντριπτική πλειοψηφία όσων έχω διαβάσει εδώ άπτονται του LG G4.

 

Χμ... Αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα; Οκ, δεν το σχολιάζω, ότι καταλαβαίνει ο καθένας πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα και εγω την εκδοση 6.0 στο κινητο μου το δερματινο καφε αφου με κουρασε απο τις πολλες ειδοποιησεις οτι υπαρχει νεολογισμικο ειπα να την περασω να τελιωνει και αυτο το θεμα ολα κομπλε μοναχα στον messenger του φβ δεν ερχονται τα μηνυματα σε εικονιδεια οπως πρωτα :/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι με καφέ δερμάτινο καπάκι και πήρα μια σιλικόνη διαφανή θήκη για να φαίνεται. Μπροστά έχω ακόμα την μαμά μεμβράνη. Θα βάλω μία μεμβράνη Θεσσαλονίκη σε ένα μαγαζί στη Τσιμισκή που της περνάει και έχει 3 επιλογές..

Την κλασική πλαστική.

Γυαλί.

Και σιλικόνη με πλαστικό.

 

Πιο από τα 3 με προτείνεται;

 

Αν δεν σε κάνει κόπο στείλε με pm το μαγαζί το παρήγγειλα και θέλω να βάλω κι εγώ προστατευτικό μόλις το πάρω. Αύριο παραλαμβάνω. Χρεώνει το πέρασμα?

«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα; Οκ, δεν το σχολιάζω, ότι καταλαβαίνει ο καθένας πια.

Όχι. Δεν κατάλαβα αυτό. Όποιο είναι αυτό. Ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που έγραψες. Και για αυτό ζήτησα μια διευκρίνηση. Τώρα αν δεν θες ή δεν μπορείς να εξηγήσεις ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα και εγω την εκδοση 6.0 στο κινητο μου το δερματινο καφε αφου με κουρασε απο τις πολλες ειδοποιησεις οτι υπαρχει νεολογισμικο ειπα να την περασω να τελιωνει και αυτο το θεμα ολα κομπλε μοναχα στον messenger του φβ δεν ερχονται τα μηνυματα σε εικονιδεια οπως πρωτα :/

 

ενεργοποίησε τες από την εφαρμογή του messenger.είναι απενεργοποιημενες απλά.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα και εγω την εκδοση 6.0 στο κινητο μου το δερματινο καφε αφου με κουρασε απο τις πολλες ειδοποιησεις οτι υπαρχει νεολογισμικο ειπα να την περασω να τελιωνει και αυτο το θεμα ολα κομπλε μοναχα στον messenger του φβ δεν ερχονται τα μηνυματα σε εικονιδεια οπως πρωτα :/

Υπάρχει επιλογή μέσα στο messenger για να επιτρέπει το faces.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησε τες από την εφαρμογή του messenger.είναι απενεργοποιημενες απλά.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν κατάλαβα αυτό. Όποιο είναι αυτό. Ειλικρινά δεν κατάλαβα τίποτα από αυτά που έγραψες. Και για αυτό ζήτησα μια διευκρίνηση. Τώρα αν δεν θες ή δεν μπορείς να εξηγήσεις ΟΚ.

 

Ασε να στο πω εγω με απλα λογια.

Το lg g4 τοπικ αυτο εδω δηλαδη ειναι για ολα τα δεινα του lg g4 ομως απο τη στιγμη που υπαρχουν τα αναλογα τοπικ με αξεσουαρ και bootloops κλπ πρεπει να γινονται εκει και μονο. Ουτε εγω γουσταρω να χτυπαει το κινητο μου καθε 3ης και λιγο για ενα θεμα που δεν με αφορα το bootloop αλλα ουτε και κανενας.

Ας αφησουμε λοιπον το παρον τοπικ καθαρο απο αυτα τα θεματα και οσοι εχουν τετοιος προβληματισμους/απορειες ας γραψουν στα αναλογα τοπικ.

Εχουμε φτασει τοσες σελιδες να απανταμε τα ιδια και τα ιδια.

 

LG G4 κολλημένο σε bootloop!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

 

&

 

Αξεσουάρ LG G4 (θήκες, μπαταρίες κτλ)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591

Link to comment
Share on other sites

Με το θεματακι της μπαταριας , εκανα επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

Βασικα δεν ξερω καν αν ειναι φυσιολογικο η οχι , λογω "σύμπτωσης" να αρχισω να χρησιμοποιω το 4g μετα το περασμα της 6.

Ενω με android 5 εβγαζε ανετα 5.30 + ωρες sot (μονο wifi) , με android 6 , οταν κανω χρηση 4g 2-3 ωρες (δηλαδη χρηση max 1 ωρα και οι υπολοιπες ωρες ανοιχτο 4g μονο για τυχον ειδοποιησεις) μου βγαζει sot στο τελος της μερας με 5-10% ακομα , ~3.30 ωρες .

Ειναι φυσιολογικο ή οχι ? Καπως χαζο το ολο θεμα αλλα σκαλωσα :p

Link to comment
Share on other sites

Με το θεματακι της μπαταριας , εκανα επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

Βασικα δεν ξερω καν αν ειναι φυσιολογικο η οχι , λογω "σύμπτωσης" να αρχισω να χρησιμοποιω το 4g μετα το περασμα της 6.

Ενω με android 5 εβγαζε ανετα 5.30 + ωρες sot (μονο wifi) , με android 6 , οταν κανω χρηση 4g 2-3 ωρες (δηλαδη χρηση max 1 ωρα και οι υπολοιπες ωρες ανοιχτο 4g μονο για τυχον ειδοποιησεις) μου βγαζει sot στο τελος της μερας με 5-10% ακομα , ~3.30 ωρες .

Ειναι φυσιολογικο ή οχι ? Καπως χαζο το ολο θεμα αλλα σκαλωσα :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6589981#post6589981

Link to comment
Share on other sites

Ασε να στο πω εγω με απλα λογια.

Το lg g4 τοπικ αυτο εδω δηλαδη ειναι για ολα τα δεινα του lg g4 ομως απο τη στιγμη που υπαρχουν τα αναλογα τοπικ με αξεσουαρ και bootloops κλπ πρεπει να γινονται εκει και μονο. Ουτε εγω γουσταρω να χτυπαει το κινητο μου καθε 3ης και λιγο για ενα θεμα που δεν με αφορα το bootloop αλλα ουτε και κανενας.

Ας αφησουμε λοιπον το παρον τοπικ καθαρο απο αυτα τα θεματα και οσοι εχουν τετοιος προβληματισμους/απορειες ας γραψουν στα αναλογα τοπικ.

Εχουμε φτασει τοσες σελιδες να απανταμε τα ιδια και τα ιδια.

 

LG G4 κολλημένο σε bootloop!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

 

&

 

Αξεσουάρ LG G4 (θήκες, μπαταρίες κτλ)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591

Κατάλαβα. Όταν όμως μπαίνει κάποιος για πρώτη φορά για να μάθει κάτι εδώ θα ρωτήσει. Δίνοντας του ένα λινκ, μπορούμε να τον οδηγήσουμε στο σωστό τοπικ. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή του. Όχι να τους μαλώνουμε. Ούτε να απαξιώνουμε την ελλιπή γνώση κάποιου άλλου. Αυτό είναι (κατα την γνώμη μου) το πνεύμα ενός φόρουμ. Βέβαια, κατανοώ τον εκνευρισμό κάποιων που διαβάζουν τα ίδια και τα ίδια. Αλλά το να εκφράζουμε δημοσίως τον εκνευρισμό μας, έστω και ήπια, το μόνο που πετυχαίνουμε είναι να βγαίνουνε off topic, όπως κι εγώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατάλαβα. Όταν όμως μπαίνει κάποιος για πρώτη φορά για να μάθει κάτι εδώ θα ρωτήσει. Δίνοντας του ένα λινκ, μπορούμε να τον οδηγήσουμε στο σωστό τοπικ. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή του. Όχι να τους μαλώνουμε. Ούτε να απαξιώνουμε την ελλιπή γνώση κάποιου άλλου. Αυτό είναι (κατα την γνώμη μου) το πνεύμα ενός φόρουμ. Βέβαια, κατανοώ τον εκνευρισμό κάποιων που διαβάζουν τα ίδια και τα ίδια. Αλλά το να εκφράζουμε δημοσίως τον εκνευρισμό μας, έστω και ήπια, το μόνο που πετυχαίνουμε είναι να βγαίνουνε off topic, όπως κι εγώ τώρα.

 

Καταρχήν κακώς είδες εκνευρισμό γιατί δεν υπάρχει. Δεύτερον... Αν τώρα ξαναδιαβασεις το post μου θα διαπιστώσεις ότι θα μπορούσες από την αρχή να καταλάβεις τι εννοούσα.

 

Όπως και να έχει δεν έχει σημασία, δεν υπάρχει λόγος να βγαίνουμε άλλο εκτός θέματος όπως σωστά είπες. Συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως τις κάνεις επεξεργασία μέσα από το gallery?? Δεν βλέπω να λέει κάτι σε μένα

 

Μπαίνεις στο gallery που βλέπεις τις φωτό και πατάς πάνω σε μια οποιαδήποτε φωτό....πάνω πάνω σου έχει ενα εικονίδιο σε σχήμα μολύβι πατάς πάνω σε αυτό και μετα σου βγάζει διάφορες επιλογές για την επεξεργασία της φωτό...μετά πατάς οκ οκ done και κάπου την αποθηκεύει αλλά που ???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε κάνει κόπο στείλε με pm το μαγαζί το παρήγγειλα και θέλω να βάλω κι εγώ προστατευτικό μόλις το πάρω. Αύριο παραλαμβάνω. Χρεώνει το πέρασμα?

 

Παιδια δεν χρειάζεται να πατε σε καποιο μαγαζί για να περασουν το προστατευτικό.Παρτε tampered glass που προστατεύει και μπαίνει πανεύκολα αφου εφαρμόζει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο gallery που βλέπεις τις φωτό και πατάς πάνω σε μια οποιαδήποτε φωτό....πάνω πάνω σου έχει ενα εικονίδιο σε σχήμα μολύβι πατάς πάνω σε αυτό και μετα σου βγάζει διάφορες επιλογές για την επεξεργασία της φωτό...μετά πατάς οκ οκ done και κάπου την αποθηκεύει αλλά που ???

Για δες στον φάκελο διαχείριση αρχείων + εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα 2 ώρες το Σάββατο να το ψάχνω το συγκεκριμένο θέμα.Μετά την επεξεργασία της φωτογραφίας όσα save και να κάνεις δεν το σώνει πουθενά τουλάχιστον στο δικό μου κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα 2 ώρες το Σάββατο να το ψάχνω το συγκεκριμένο θέμα.Μετά την επεξεργασία της φωτογραφίας όσα save και να κάνεις δεν το σώνει πουθενά τουλάχιστον στο δικό μου κινητό...

Είδα το υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στα G3 που έχουν κάνει αναβάθμιση σε marshmallow. Εκεί, μάλιστα, ενώ κάνεις την επεξεργασία, δεν έχει καν κουμπί αποθήκευσης.

Λέτε να είναι κάποιο bug?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...