Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχε το nexus 6 και δεν με κέρδισε. Ίσως φταίει βέβαια ότι έχω συνηθίσει στο SwiftKey... Είναι και αυτή η δύναμη της συνήθειας που δύσκολα απαλλασσεσε

 

Δεν το λειπει και κατι ειναι η αληθεια γρηγορο ειναι αλλαγκαριστο ειναι μονο θεματα δεν εχει σε σχεση με το swiftkey.

Κακο πραγμα η συνηθεια :p

Οχι ενταξει ο καθενας δουλευει με αυτα που θελει δεν ειμαστε apple :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λειπει και κατι ειναι η αληθεια γρηγορο ειναι αλλαγκαριστο ειναι μονο θεματα δεν εχει σε σχεση με το swiftkey.

Κακο πραγμα η συνηθεια :p

Οχι ενταξει ο καθενας δουλευει με αυτα που θελει δεν ειμαστε apple :p

Κακό πράγμα η συνήθεια δε λες τίποτα.....!!! Το πληκτρολόγιο της συσκευής είναι πολύ καλό! Το είχα συνηθίσει γιατί είναι ίδιο και με της παλιάς μου συσκευής αλλά είναι πρόβλημα για μένα το ότι δεν λειτουργεί όπως θα ήθελα η αυτόματη συμπλήρωση!!! Πρώτη φορά δοκιμάζω να βάλω σε κινητό μου άλλο πληκτρολόγιο εκτός του δικού του.

Τέλος πάντων όμως για να μη φάω καμία ποινή για το εκτός θέματος με το πληκτρολόγιο σταματάω. Πιο κάτω σε προηγούμενο ποστ έχω κάνει κάτι ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος να μου πει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου να του κάνω κάποιο upbate στην ελληνικη γλώσσα του πληκτρολογιου ? Κάτι είχα κάνει στο g2 αλλά δεν θυμάμαι τι.
Αν εννοεις αυτο που νομιζω πηγαινε :

Ρυθμισεις --> γλωσσα & πληκτρολογιο --> πληκτρολογιο lg --> προτεινομενες λεξεις --> ενημερωση προτεινομενων λεξεων

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Με 506 serial είμαι από Hungary. Έβαλα την Genisys 3.7 20d. Μια χαρά για την ώρα ο Θεός βοηθός για bootloop. Ακόμη τη γλυτώνω (Να δω μέχρι πότε ....)

Μπορεί να προτείνει κανείς πια προτεινόμενα modules για Xposed ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό έκανα το calibration για το σένσορα και όλα καλά με το tempered glass.

Αυτό που έχει μείνει και είναι επικίνδυνο και ενοχλητικό, ενώ έχω τερματίσει την κλήση και φαίνεται κανονικά ότι έχει κλείσει, να μην δέχεται κλήσεις. Το καταλαβαίνω μόνο όταν προσπαθήσω να πάρω εγώ και δεν ανταποκρίνεται. Φυσικά θέλει επανεκκίνηση. Είναι bug σημειωμένο και υπάρχει πρόθεση να λυθεί με update?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό έκανα το calibration για το σένσορα και όλα καλά με το tempered glass.

Αυτό που έχει μείνει και είναι επικίνδυνο και ενοχλητικό, ενώ έχω τερματίσει την κλήση και φαίνεται κανονικά ότι έχει κλείσει, να μην δέχεται κλήσεις. Το καταλαβαίνω μόνο όταν προσπαθήσω να πάρω εγώ και δεν ανταποκρίνεται. Φυσικά θέλει επανεκκίνηση. Είναι bug σημειωμένο και υπάρχει πρόθεση να λυθεί με update?

 

προφανώς και δεν είναι bug φίλε μου, μιας και δεν έχω ακούσει κανέναν άλλον να το αναφέρει...λογικά Έχει πρόβλημα το τηλέφωνο σου...

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά σε μένα αφότου έκανα αναβάθμιση σε 6. Έκτοτε δεν μου το ξανά παρουσίασε ποτέ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρεις κανείς γιατί μόλις πάω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας με το LG Bridge στο PC μου ξεκινάει και στο τέλος μου γράφει αποσυνδέθηκε το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό έκανα το calibration για το σένσορα και όλα καλά με το tempered glass.

Αυτό που έχει μείνει και είναι επικίνδυνο και ενοχλητικό, ενώ έχω τερματίσει την κλήση και φαίνεται κανονικά ότι έχει κλείσει, να μην δέχεται κλήσεις. Το καταλαβαίνω μόνο όταν προσπαθήσω να πάρω εγώ και δεν ανταποκρίνεται. Φυσικά θέλει επανεκκίνηση. Είναι bug σημειωμένο και υπάρχει πρόθεση να λυθεί με update?

 

Είναι αυτό που έχει αναφερθεί από πολλά άτομα, ότι κάποιες φορές δεν τερματίζει την κλήση. Φαντάζομαι όταν πας να κάνεις κλήση δεν καλεί και όταν πατάς να την τερματίσεις δεν κλείνει, ενώ δεν υπάρχουν στο αρχείο κλήσεων ούτε η κλήση που έκανες εσύ ούτε οι κλήσεις που σου έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό έκανα το calibration για το σένσορα και όλα καλά με το tempered glass.

Αυτό που έχει μείνει και είναι επικίνδυνο και ενοχλητικό, ενώ έχω τερματίσει την κλήση και φαίνεται κανονικά ότι έχει κλείσει, να μην δέχεται κλήσεις. Το καταλαβαίνω μόνο όταν προσπαθήσω να πάρω εγώ και δεν ανταποκρίνεται. Φυσικά θέλει επανεκκίνηση. Είναι bug σημειωμένο και υπάρχει πρόθεση να λυθεί με update?

 

Μηπως εισαι στη q?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις μπήκα κι εγώ στο κλαμπ! 602 από Ουγγαρία καφέ δέρμα και mm προεγκατεστημένη. Ένα μισάωρο περίπου που έπαιξα το κινητό τα σπάει! Ελπίζω να πάνε όλα καλά..
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Κορυφή!! Επιτέλους κινητό δίχως ρουτ και να πηγαίνει όπως το g2 με υπέροχη οθόνη και πολυυυυ smooth εμπειρία...welcome!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κορυφή!! Επιτέλους κινητό δίχως ρουτ και να πηγαίνει όπως το g2 με υπέροχη οθόνη και πολυυυυ smooth εμπειρία...welcome!

 

συμφωνώ αλλά όχι απόλυτα. με λολλυ ήταν πιο γρήγορο

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα κι εγώ την αίσθηση αυτή...μετά από χρήση 3 ημερών νομίζω πώς είναι ίδια...στο ίντερνετ οταν φορτώνει τις σελιδες με 4g ειδικά πετάει ενω μέσω του Wi-Fi δεν σου δίνει την ίδια αίσθηση τουλάχιστον για τις συνηθισμένες ταχύτητες των υποτιθέμενων 24αρων ( η δικιά μου είναι 11.8 mpbs μετρημένη παλιότερα εφτανε 12.5).Πάντως επειδή τα εχω δίπλα δίπλα g3 32 & lg g4 εννοείται κ τα δύο σε στοκ εργοστασιακή έκδοση 5.0 κ 6.0 αντίστοιχα το 3αρι είναι πιο αργό στην χρήση μέσα στο μενού... για διάβασμα προτιμώ περισσότερο την οθονη του g3 ενώ για φωτογραφίες κ χρώματα φυσικά του 4.Αθροιστικά το g3 καλύτερο σε πολλά από το g2 ,σε εμπειρία χρήσης όμως καλύτερο το g2 ενώ το g4 συνολικά καλύτερο και απ τα δύο...άποψη μου φυσικά ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ αλλά όχι απόλυτα. με λολλυ ήταν πιο γρήγορο

 

Δεν νομιζω φιλε μου.

Αν νομιζεις οτι ειναι αργό ενεργοποίησε τις ρυθμισεις προγραμματιστη και δώσε στο χρονο εναλλαγής παραθύρων δηλαδη και στα τρια επίπεδα ταχυτητα 0,5 και θα δεις οτι θα απογειωθεί.

Στην 6 ειναι πιο smooth γιαυτο νομιζεις οτι ειναι πιο αργό αλλα δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε μου.

Αν νομιζεις οτι ειναι αργό ενεργοποίησε τις ρυθμισεις προγραμματιστη και δώσε στο χρονο εναλλαγής παραθύρων δηλαδη και στα τρια επίπεδα ταχυτητα 0,5 και θα δεις οτι θα απογειωθεί.

Στην 6 ειναι πιο smooth γιαυτο νομιζεις οτι ειναι πιο αργό αλλα δεν ειναι.

 

Αν είναι να κάνω τα ίδια με το Galaxy S3 για να θεωρώ γρήγορο το τηλέφωνο όχι ευχαριστώ αυτά τα έκανα κάτι χρόνια πριν σε ένα άχρηστο tw σαν λύση ανάγκης.

Ευχαριστώ που το πρότεινες πάντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αρχή είχα κι εγώ την αίσθηση αυτή...μετά από χρήση 3 ημερών νομίζω πώς είναι ίδια...στο ίντερνετ οταν φορτώνει τις σελιδες με 4g ειδικά πετάει ενω μέσω του Wi-Fi δεν σου δίνει την ίδια αίσθηση τουλάχιστον για τις συνηθισμένες ταχύτητες των υποτιθέμενων 24αρων ( η δικιά μου είναι 11.8 mpbs μετρημένη παλιότερα εφτανε 12.5).Πάντως επειδή τα εχω δίπλα δίπλα g3 32 & lg g4 εννοείται κ τα δύο σε στοκ εργοστασιακή έκδοση 5.0 κ 6.0 αντίστοιχα το 3αρι είναι πιο αργό στην χρήση μέσα στο μενού... για διάβασμα προτιμώ περισσότερο την οθονη του g3 ενώ για φωτογραφίες κ χρώματα φυσικά του 4.Αθροιστικά το g3 καλύτερο σε πολλά από το g2 ,σε εμπειρία χρήσης όμως καλύτερο το g2 ενώ το g4 συνολικά καλύτερο και απ τα δύο...άποψη μου φυσικά ;)

 

Επειδή η εμπειρία χρήσης μπορεί να μην ίδια σε όλες τις συσκευές και οι ανάγκες απαιτήσεις αλλάζουν.

Σκέψου ότι μπορεί απλά να συνήθισες την συσκευή έτσι ως έχει τώρα. Δεν είναι κακία απλά κατά την δικιά μου άποψη η στην δικιά μου συσκευή δεν είναι η ίδια

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να κάνω τα ίδια με το Galaxy S3 για να θεωρώ γρήγορο το τηλέφωνο όχι ευχαριστώ αυτά τα έκανα κάτι χρόνια πριν σε ένα άχρηστο tw σαν λύση ανάγκης.

Ευχαριστώ που το πρότεινες πάντως

φιλε δεν το ειπα ως αναγκαίο εγω το εχω στο ΜΑΜΑ επιπεδο.

Εγω το ειπα γιατι καθε ανθρωπος εχει τα δικα του δεδομενα και μπορει να σε καλύψει.

Αυτο δεν σημαινει οτι το κινητο ειναι αργό.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να κάνω τα ίδια με το Galaxy S3 για να θεωρώ γρήγορο το τηλέφωνο όχι ευχαριστώ αυτά τα έκανα κάτι χρόνια πριν σε ένα άχρηστο tw σαν λύση ανάγκης.

Ευχαριστώ που το πρότεινες πάντως

φιλε δεν το ειπα ως αναγκαίο εγω το εχω στο ΜΑΜΑ επιπεδο.

Εγω το ειπα γιατι καθε ανθρωπος εχει τα δικα του δεδομενα και μπορει να σε καλύψει.

Αυτο δεν σημαινει οτι το κινητο ειναι αργό.

 

Γενικά συμφωνώ ότι ανάλογα τον χρήστη, αυτό λέω και στο δικό μου ποστ πιο πάνω.. Δεν το λέω αργό λέω ότι δεν είναι το ίδιο..

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα εχω ενα galaxy s3 και μετα απο 3,5 χρονια χρησης λεω τον επομενο μηνα να αγορασω το lg g4 οσοι το εχετε καιρο υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω πριν η μετα την αγορα του?ακουω παρα πολυ καλα λογια και για την φωτογραφικη του αλλα και για το ποσο smooth ειναι και νομιζω οτι σε αυτη την τιμη σπερνει!αν καποιος ξερει στα σιγουρα καποιο skroutzoμαγαζο που εχει την τελευταια εκδοση ας μου πει σε πμ αν απαγορευεται η οποια διαφημιση...αυτα και ελπιζω συντομα να γινω κατοχος ωστε να μοιραστω την εμπειρια μου
Link to comment
Share on other sites

bbc? Για τα χρωματα δεν το επιασα ...

Δεν είναι τίποτα αυτό μη δίνεις σημασία! Είναι της παράθεσης για τον χρωματισμό και τον τόνο στα σχόλια στο φόρουμ.

Αν εννοείς αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/1a4a0ecaf191a7cce985bc5fa222fff0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μία συσκευή προορίζεται για την αγορά άλλης Ευρωπαϊκής χώρας και παρουσιάσει πρόβλημα, όταν την στέλνουμε στην LG η LG την στέλνει εκεί για επισκευή ή επισκευάζεται στην Ελλάδα; Το ρωτάω γιατί έχω διαβάσει για περίπτωση HTC κινητού αντί να επισκευαστεί στην Ελλάδα, να σταλεί στην χώρα για την οποία προοριζόταν αρχικά. Η LG κάνει το ίδιο;
Γένους ♀
Link to comment
Share on other sites

Αν μία συσκευή προορίζεται για την αγορά άλλης Ευρωπαϊκής χώρας και παρουσιάσει πρόβλημα, όταν την στέλνουμε στην LG η LG την στέλνει εκεί για επισκευή ή επισκευάζεται στην Ελλάδα; Το ρωτάω γιατί έχω διαβάσει για περίπτωση HTC κινητού αντί να επισκευαστεί στην Ελλάδα, να σταλεί στην χώρα για την οποία προοριζόταν αρχικά. Η LG κάνει το ίδιο;

 

το επισκευάζει κανονικά το ελληνικό σερβις απλώς δεν κάνει αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

το επισκευάζει κανονικά το ελληνικό σερβις απλώς δεν κάνει αντικατάσταση.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Σχετικά με την αντικατάσταση από όσο ξέρω γίνεται από το κατάστημα, όχι από το σέρβις, και μόνο στην περίπτωση doa. Σε κάθε άλλη περίπτωση γίνεται μόνο επισκευή από το σέρβις. Μήπως κάνω λάθος;

Γένους ♀
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...