Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέποντας το κουτί που έχει το αυτοκόλλητο με το imei, το s/n και διάφορες άλλες πληροφορίες

κάπου γράφει CSM και μάλλον πρέπει να είναι branded cosmote.

Εσάς που δεν είναι branded τι γράφει? Μάλλον GRC...?

 

εμενα είναι unbranded και γραφει στο κουτι GRC

Link to comment
Share on other sites

Επισης μετα απο καθε κληση χανει το σημα για λιγο κ επανερχεται....

Μήπως το σήμα του 4G στην περιοχή σου είναι οριακό και σου δημιουργεί τέτοια θέματα;

Δοκίμασε να τσεκαρεις την 2η επιλογή από αυτό το μενου

http://s15.postimg.org/qb4c2zc17/Screenshot_2015_12_26_18_06_52.png

uploadimage

Link to comment
Share on other sites

Είχαν απόθεμα στα 393; πότε το πήρες;

το βρηκα στο καταστημα αμπελοκηπων θεσσαλονικης σε μαυρο χρωμα που δεν μου αρεσει καθολου αλλα οπου και να πηγα οπου και να πηρα δεν το βρηκα πουθενα...το ξαναλεω ομως δεν εχω δει τρελες διαφορες με το g3....παιδια κατι ασχετο πηρα το nillkin 9h δεν νομιζω να εχει τρελη διαφορα με 9+ 9+ pro???το λεω γιατι εγω ειχα στο g3 και 9h 9h+ και δεν ειχα δει τρελες διαφορες παρα μονο στο παχος...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

εμενα είναι unbranded και γραφει στο κουτι GRC

 

Οκ! Ευχαριστώ!

Επειδή είμαι έτοιμος να φλασάρω firmware με το το LGUP...

Ποιά η διαφορά europe open και europe general...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα κ πιο πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Το 4G κλείνει καπως ευκολα? Η μπαταρια κραταει περισσοτερο αν ειμαστε μονο με 3G? Σε stand by εννοω

Κρατας πατημένο το εικονίδιο των δεδομένων και διαλέγεις 2G 3G ή Lte..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα ότι έχει το δικαρτο. Παίζει να έχει και διαφορετική διαχείριση στην μπαταρία και γι αυτό να πετύχαινε καλύτερους χρόνους.

Το έχει κανείς άλλος?

 

Ναι εγω....H818P dual SIM σαν του panosfc 2 σελίδες πριν έχω πει την γνώμη μου Και έχω βάλει φωτο....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω....H818p 2 σελίδες πριν έχω πει την γνώμη μου Και έχω βάλει φωτο....

H815P εννοείς μάλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H815P εννοείς μάλλον

H818P εννοεί , σορρυ αλλά δεν μπορούσα να σβήσω το ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγεία!!

Εδώ και ένα μήνα κάτοχος του lg g4 και μου έχει σπάσει τα νεύρα!! Το τηλέφωνο ενώ ενεργοποιώ το wifi δεν βρίσκει κανένα δίκτυο και για να δουλέψει

σωστά πρέπει να το κάνω επανεκίνηση.Το έκανε και με την προηγούμενη έκδοση android και με το Marshmallow(την εγκατάσταση του Marshmallow την

έκανα μέσω lg Bridge) εδώ και μερικές μέρες το τηλέφωνο κολάει(παγώνει εντελώς) (τουλάχιστον μια φορά την μέρα) και για να ξεκολλήσει πρέπει να βγάλω την μπαταρία

και να την ξαναβάλω.

Ήρθα από windows λειτουργικό (Νοκια 1020) που δούλευε 1,5 χρόνο χωρίς lag και τώρα ταλαιπωριέμαι απίστευτα!!

Εάν έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει θα ήθελα να με βοηθήσετε γιατί δεν έχω άλλο υπομονή!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγεία!!

Εδώ και ένα μήνα κάτοχος του lg g4 και μου έχει σπάσει τα νεύρα!! Το τηλέφωνο ενώ ενεργοποιώ το wifi δεν βρίσκει κανένα δίκτυο και για να δουλέψει

σωστά πρέπει να το κάνω επανεκίνηση.Το έκανε και με την προηγούμενη έκδοση android και με το Marshmallow(την εγκατάσταση του Marshmallow την

έκανα μέσω lg Bridge) εδώ και μερικές μέρες το τηλέφωνο κολάει(παγώνει εντελώς) (τουλάχιστον μια φορά την μέρα) και για να ξεκολλήσει πρέπει να βγάλω την μπαταρία

και να την ξαναβάλω.

Ήρθα από windows λειτουργικό (Νοκια 1020) που δούλευε 1,5 χρόνο χωρίς lag και τώρα ταλαιπωριέμαι απίστευτα!!

Εάν έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει θα ήθελα να με βοηθήσετε γιατί δεν έχω άλλο υπομονή!!

Ευχαριστώ!

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις ένα factory reset μήπως λυθεί το ζήτημα για να αποκλίσεις και το ενδεχόμενο να μην σου έκατσε κάτι καλά στο update?

Χρόνια πολλά!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγεία!!

Εδώ και ένα μήνα κάτοχος του lg g4 και μου έχει σπάσει τα νεύρα!! Το τηλέφωνο ενώ ενεργοποιώ το wifi δεν βρίσκει κανένα δίκτυο και για να δουλέψει

σωστά πρέπει να το κάνω επανεκίνηση.Το έκανε και με την προηγούμενη έκδοση android και με το Marshmallow(την εγκατάσταση του Marshmallow την

έκανα μέσω lg Bridge) εδώ και μερικές μέρες το τηλέφωνο κολάει(παγώνει εντελώς) (τουλάχιστον μια φορά την μέρα) και για να ξεκολλήσει πρέπει να βγάλω την μπαταρία

και να την ξαναβάλω.

Ήρθα από windows λειτουργικό (Νοκια 1020) που δούλευε 1,5 χρόνο χωρίς lag και τώρα ταλαιπωριέμαι απίστευτα!!

Εάν έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει θα ήθελα να με βοηθήσετε γιατί δεν έχω άλλο υπομονή!!

Ευχαριστώ!

 

Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων και αν δεν στρώσει πας στο service.Τυχαίνει να μην κανω ολοκληρη βδομαδα restart και το ξεπατωνω γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν(επαναφορά) το περίεργο είναι ότι το έκανε(δεν δούλευε η αναζήτηση wifi σήματος) και ήθελε reset και με την προηγούμενη έκδοση android(μαμά) εκτός απο τα κολήματα.Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών θα σετάρω απο την αρχή το Marshmallow έτσι δεν είναι??

Μήπως πρέπει να κάνω με κάποιον τρόπο καθαρή εγκατάσταση του Marshmallow από την αρχή??

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν(επαναφορά) το περίεργο είναι ότι το έκανε(δεν δούλευε η αναζήτηση wifi σήματος) και ήθελε reset και με την προηγούμενη έκδοση android(μαμά) εκτός απο τα κολήματα.Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών θα σετάρω απο την αρχή το Marshmallow έτσι δεν είναι??

Μήπως πρέπει να κάνω με κάποιον τρόπο καθαρή εγκατάσταση του Marshmallow από την αρχή??

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Δοκίμασε αρχικά ένα factory reset να δεις πως θα πάει και βλέπεις μετά αν δεν διορθωθεί το θέμα μήπως περάσεις την Rom από την αρχη. Θέλει στήσιμο από την αρχή ναι απλά φρόντισε να πάρεις backup τα αρχεία σου για το factory reset

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από sevenspot;;;

http://www.sevenspot.gr/gr/GamesInner/b58358497046b2fb4c772e6688886673/4870-55851.html Πως σας φαίνεται σαν κατάστημα;

Λέτε να προχωρήσω στην αγορά του από αυτό το κατάστημα ;;;

Αν και ξέρω ότι από κάποια άλλα σκρουτζομαγαζα στο κέντρο της Αθήνας το βρίσκω γύρω στα 10€ φθηνότερα. Δεν έχω τον χρόνο όμως να κατέβω! Γι αυτό λέω να το πάρω από seven Που έχω στην γειτονιά μου κοντα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το κουτί που έχει το αυτοκόλλητο με το imei, το s/n και διάφορες άλλες πληροφορίες

κάπου γράφει CSM και μάλλον πρέπει να είναι branded cosmote.

Εσάς που δεν είναι branded τι γράφει? Μάλλον GRC...?

 

Εμένα GRC γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από sevenspot;;;

http://www.sevenspot.gr/gr/GamesInner/b58358497046b2fb4c772e6688886673/4870-55851.html Πως σας φαίνεται σαν κατάστημα;

Λέτε να προχωρήσω στην αγορά του από αυτό το κατάστημα ;;;

Αν και ξέρω ότι από κάποια άλλα σκρουτζομαγαζα στο κέντρο της Αθήνας το βρίσκω γύρω στα 10€ φθηνότερα. Δεν έχω τον χρόνο όμως να κατέβω! Γι αυτό λέω να το πάρω από seven Που έχω στην γειτονιά μου κοντα!

 

πιστευω δεν θα εχεις προβλημα , ενας γνωστος μου πηρε HTC απο sevenspot και το εχει αρκετο καιρο χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

a3c1306e39e88545ab0ffcadb307b891.jpgfaca3526e02ef46ae8bfe4a9eae1896f.jpg πρώτη μέρα με το κινητό σε φουλ χρήση και παραθέτω μια τα στατιστικά μου...

Μεικτη χρήση WiFi - 4g, βέβαια 4g καμία ώρα όχι παραπάνω... Θα δω και τις επόμενες μέρες πως θα πάει γιατί μου φαίνεται λίγο χαμηλό.

Standby εννοείται πολύ καλό όπως όλα τα lg τα τελευταία χρόνια.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποτε σε αυτους που γραφει GRC ειναι unbranded....

Τελικα εβαλα 6.0 και δεν μου κατεβασε cosmote apps ουτε το wallpaper

οποτε μαλλον το εκανα unbrand....

Ομως στο software version γραφει v20a-202-01 και οχι v20a-EUR-xx...

Καμια ιδεα τι σημαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ηχείου Πως τα πάει; Έχει δυνατο;; παρατήρησα ότι το ηχειακι το έχει πίσω στην πλάτη σε αντίθεση με το g2 που το έχει κάτω διπλα από την υποδοχή των ακουστικών μαζί με το μικροφωνο! Δεν "μπουκωνει" Όταν το έχετε κάπου ακουμπισμένο το κινητο; ;;; Σε έναν καναπέ η τραπέζι ας πούμε. Όταν έχετε τον ήχο κλησης η ειδοποίησης στο ελάχιστο (στο 1 όπως το λέω εγώ) ακούγεται καλά;;
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ηχείου Πως τα πάει; Έχει δυνατο;; παρατήρησα ότι το ηχειακι το έχει πίσω στην πλάτη σε αντίθεση με το g2 που το έχει κάτω διπλα από την υποδοχή των ακουστικών μαζί με το μικροφωνο! Δεν "μπουκωνει" Όταν το έχετε κάπου ακουμπισμένο το κινητο; ;;; Σε έναν καναπέ η τραπέζι ας πούμε. Όταν έχετε τον ήχο κλησης η ειδοποίησης στο ελάχιστο (στο 1 όπως το λέω εγώ) ακούγεται καλά;;

 

"Μπουκώνει" αλλά όχι σε σημείο να μην ακούγεται. Σε παντελόνια ή σε καναπέδες πχ μειώνεται η ένταση αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα. Για καλό και για κακό, όμως, τοποθέτησε tempered glass και βάζε το με τη μούρη κυρίως για ξυπνητήρι. :p :cool:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ηχείου Πως τα πάει; Έχει δυνατο;; παρατήρησα ότι το ηχειακι το έχει πίσω στην πλάτη σε αντίθεση με το g2 που το έχει κάτω διπλα από την υποδοχή των ακουστικών μαζί με το μικροφωνο! Δεν "μπουκωνει" Όταν το έχετε κάπου ακουμπισμένο το κινητο; ;;; Σε έναν καναπέ η τραπέζι ας πούμε. Όταν έχετε τον ήχο κλησης η ειδοποίησης στο ελάχιστο (στο 1 όπως το λέω εγώ) ακούγεται καλά;;

 

εχει αρκετα δυνατο αλλα δε θα το ελεγα καθαρο. εμενα δε μου αρεσει ισως το μοναδικο μειονεκτημα για μενα, πριν απο αυτο ειχα lenovo vibe z2 pro και ειχε καταπληκτικο ηχειο καμια σχεση με του g4. αν το βαλεις σε τραπεζι δε μπουκωνει λογο το οτι ειναι κυρτο αλλα σε καναπε ισως και ναι.

Link to comment
Share on other sites

"Μπουκώνει" αλλά όχι σε σημείο να μην ακούγεται. Σε παντελόνια ή σε καναπέδες πχ μειώνεται η ένταση αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα. Για καλό και για κακό, όμως, τοποθέτησε tempered glass και βάζε το με τη μούρη κυρίως για ξυπνητήρι. :p :cool:

Το έχω το συνήθειο αυτό.... Να βάζω τα κινητά μου με την οθόνη προς τα κάτω στον καναπέ (Όχι σε τραπέζι Για πόλους και διάφορους λογους) οπότε εντάξει..... Θα βολευτω νομίζω ! !!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει αρκετα δυνατο αλλα δε θα το ελεγα καθαρο. εμενα δε μου αρεσει ισως το μοναδικο μειονεκτημα για μενα, πριν απο αυτο ειχα lenovo vibe z2 pro και ειχε καταπληκτικο ηχειο καμια σχεση με του g4. αν το βαλεις σε τραπεζι δε μπουκωνει λογο το οτι ειναι κυρτο αλλα σε καναπε ισως και ναι.

Αυτό φαντάστηκα κ εγώ..... Ότι σε καναπέ θα μειώνεται πολύ (η έστω αρκετα) η ένταση!!

Πως και τους ήρθε να του βάλουν πίσω..... Του g2 η θεσηβειναι ιδανική ! Τέλος πάντων! Αυτό είναι σχετικά λεπτομέρεια... Απλά το είχα απορία :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι πώς έβαλε η LG το ηχείο εκεί στο G2. Στα OG/G3/G4 πίσω είναι. Όλο εκπλήξεις αυτή η εταιρεία. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν(επαναφορά) το περίεργο είναι ότι το έκανε(δεν δούλευε η αναζήτηση wifi σήματος) και ήθελε reset και με την προηγούμενη έκδοση android(μαμά) εκτός απο τα κολήματα.Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών θα σετάρω απο την αρχή το Marshmallow έτσι δεν είναι??

Μήπως πρέπει να κάνω με κάποιον τρόπο καθαρή εγκατάσταση του Marshmallow από την αρχή??

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Ναι Marshmallow θα ξαναστησεις με επαναφορά..

Λογικα θα στρώσει έτσι αλλιώς πας σε lg up και ξανά περασμα τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...