Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θελεις απλα για δοκιμη θα προτεινα να βαλεις μια αλλη c οπως αυτή..Ειναι ιδιες.

https://www.dropbox.com/s/gmylljk6cxefm6e/Capture%2B_2015-11-04-00-03-35.png?dl=0

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου,χτές την κατέβασα,και σήμερα θα την περάσω,να είσαι πάντα καλά...:)

 

Εντελώς πληροφοριακά και μόνο,σήμερα επικοινώνησα με LG αλλά και με Procordia γιατί μου είχαν πει να ξαναπάρω σήμερα.

Τι να πω παιδιά μια άλλη αντιμετώπιση,έμεινα με το στόμα ανοιχτό...μίλησα με LG και αντί να με κοροϊδέψουν όπως άλλες φορές,μου είπαν πως ναι υπάρχει όντως πρόβλημα,και η LG δέχεται το αίτημά μου,θα στείλει courier που θα πληρώσει η ίδια,και θα μου δώσουν κινητό αντικατάστασης,για όσο το G4 είναι στο σέρβις,

και όλα αυτά μου είπαν είναι: για την ταλαιπωρία που τράβηξα,αλλά και για την κακή αντιμετώπιση της εταιρίας,του προβλήματος μου.

 

*Η αλήθεια είναι πως τους στρίμωξα πάρα πολύ,και τους παρέκαμψα,πηγαίνοντας στην LG εξωτερικού και όχι μόνο,

μαζί με φίλο μου που είναι νομικός,έτσι σήμερα μου ζήτησαν και χίλια συγνώμη...

**Επίσημα πλέον μου ανακοίνωσαν οι: LG Ελλάδος και εξωτερικού,αλλά και η Procordia ότι:

Το LG G4 σε όλο τον κόσμο κατασκευάζεται με φλάς που διαχέει λευκό-άσπρο φως και οποιαδήποτε άλλο (χρώμα-απόχρωση) εκτός του λευκού είναι λάθος,

όπου η LG δέχεται να επισκευάσει-αντικαταστήσει...

To be continue --->

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα.Δεν μας λες και ποια ακριβως μαρκα 64gb καρτα εχεις για να εχουν υποψην και οι υπολοιποι ?? Εγω εδω και μια εβδομαδα εχω στο κινητο την kingston 64gb MICRO SDXC 64GB UHS-I CLASS 10 την U1 με READ: 45MB/S και WRITE 10MB/S και δουλευει μια χαρα εχοντας μεσα γυρω στα 3 gb βιντεο και φωτο και αλλα τοσα 1-2 ταινιες... Βασικα συμβαινει δυστηχως και στης καλυτερες οικογενειες...οποτε πες μας αν εισαι σε εγγυηση και 2ερον πριν κανεις καποιο format για να επανελθη ψαξε και βρες στο νετ 2 προγραμματα που θα σε βοηθησουν... Το ενα ειναι το Any Data Recovery Pro και το αλλο με το οποιο εγω μια φορα ειχα βρει τα χαμενα μου αρχεια μιας κατεστραμμενης μου καρτας το Lazesoft Data Recovery (Suite) for Windows. Οταν εχεις νεα πες μας !!! ;) ;)

 

ειχα παθει τετοια ζημια σε ενα galaxy s3 που ειχα. ειχε καψει 2 kingston και scandisc . μονο με samsung και adata δουλευε.

 

Απ' το Ali Express την ειχα παρει και το θεμα είναι οτι για καποιο διαστημα δουλευε κανονικα. Εν τω μεταξυ τα mp3 στην καρτα παίζουν κανονικα. Κάπου διάβασα οτι ισως ειναι καποιο θεμα οταν του ζητας αντιγραφη απο το τηλ στην SD και οτι χανει το path. Δηλαδη το αρχείο είναι εκει αλλα στα data κραταει διαφορετικό path και γιαυτο δειχνει corrupted. Θα την τεσταρω ξανα έχοντας την ορισμένη εξ αρχης ως βασικη αποθηκευση για φωτο. Ισως έτσι δουλεψει.

 

Αλλιως θα πάω σε μικρότερη και σιγουρα οχι ΝΟΝΑΜΕ.

Το θέμα είναι να συγκεκριμενοποιήσω εάν είναι θέμα της κάρτας ή του κινητού.

Edited by dimitrismi

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω.που ειναι οι ρυθμισεις προτεραιοτητας αν και εκει που νομιζω οτι ειναι δεν εχει ξυπνητηρι

 

Το δοκίμασα. Όταν το έχεις στην προτεραιότητα με ήχο χτυπάει το Ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Στην Κορέα βγήκε επίσημα η marshmallow

Πλησιάζει....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε rufere, μήπως μπορείς να γράψεις το sait που πήρες την θήκη και το γυαλί, γιατί δεν μπορώ να τα αγοράσω απο ebay λόγω των γνωστών περιορισμών.

απο το e-smartbuy.gr απλα δες αν τα εχει ετοιμοπαραδοτα γιατι εγω περιμενα κ λιγο αλλα ειναι ofc και τα 2 απο το συγκεκριμενο

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Παιδες απορια διπλα διπλα lg4 lg3 ιδιο παροχο βονταφον το g4 καρτα cu το αλλο συνδεση. Ανοιγουμε δεδομενα κ το g4 πιανει h+ kαι το g3 4G!!!! Πρεπει να κανω τπτ στις ρυθμισεις????
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν εχω ασχοληθει ποτε με σερβις κινητου, λυστε μου μια απορια αν εχετε την καλοσυνη.

Απο το σκρουτζομαγαζο που το αγορασα, ειδα οτι στο site του αναφερει οτι σε περιπτωση σερβις, το κινητο θα παει στην arvato.

Αυτο σημαινει οτι αυτοι θα το στειλουν εικει αν καποτε τους το παω με βλαβη, ή οτι και εγω ειμαι υποχρεωμενος να το παραδωσω στην arvato. ?

 

π.χ. εγω θα ηθελα να δοκιμασω την procordia μιας και ακουγονται καλυτερα λογια για αυτην. Εχω το δικαιωμα να το παω μονος μου σε αυτη. ? Χρειαζεται καποια προηγουμενη επικοινωνια και με την lg hellas, ή απλα το παω και το παραδιδω σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο σερβις και ειναι υποχρεωμενοι να το δεχτουν. ?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν εχω ασχοληθει ποτε με σερβις κινητου, λυστε μου μια απορια αν εχετε την καλοσυνη.

Απο το σκρουτζομαγαζο που το αγορασα, ειδα οτι στο site του αναφερει οτι σε περιπτωση σερβις, το κινητο θα παει στην arvato.

Αυτο σημαινει οτι αυτοι θα το στειλουν εικει αν καποτε τους το παω με βλαβη, ή οτι και εγω ειμαι υποχρεωμενος να το παραδωσω στην arvato. ?

 

π.χ. εγω θα ηθελα να δοκιμασω την procordia μιας και ακουγονται καλυτερα λογια για αυτην. Εχω το δικαιωμα να το παω μονος μου σε αυτη. ? Χρειαζεται καποια προηγουμενη επικοινωνια και με την lg hellas, ή απλα το παω και το παραδιδω σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο σερβις και ειναι υποχρεωμενοι να το δεχτουν. ?

Επειδη κι εγω πηρα απο Σκρουτζ μου ειπαν αρβατο...το γραφει και το τιμολογιο...εγω θα σου ελεγα παρε τηλ προκορντια να δεις τι λενε

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ που όταν μιλάνε όλοι για κάποιο από τα νέα κινητά το δικό μας και το s6 είναι οι βάσεις αναφοράς ως τα κορυφαία
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ που όταν μιλάνε όλοι για κάποιο από τα νέα κινητά το δικό μας και το s6 είναι οι βάσεις αναφοράς ως τα κορυφαία

 

Λογικό φίλε μου, μιας και G4 / s6 είναι οι κορυφαίες υλοποιήσεις, για το α' εξάμηνο του 15', με το G4 να είναι μακράν το καλύτερο,πιο ισορροπημένο all-around σύνολο.

 

Το περίεργο είναι ότι αυτοί οι όλοι είναι οι ίδιοι όλοι που ακούσαν δριμεία κριτική στο G3 πέρσι & οι οποίοι χαρακτηρίζονταν ως haters & εμπαθής με την lg, κατηγορούνταν ότι δεν το είχαν δουλέψει ποτέ, το κακολογούσαν & το έθαβαν άδικα, μόνο από φήμες που ακούγονταν εδώ και εκεί, για κάτι ''ψιλοπροβληματάκια'' που εμφάνισε.

 

Μα πως γίνεται?? :confused:

Αφού είναι haters & εμπαθής με την lg. :confused: (Μάλλον θα έπαθαν μετάλλαξη φέτος)

Link to comment
Share on other sites

G2 + G4 ειναι κινιτααρεεεεεεες το G3 ναι ειχε θεματα..........:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια παλαιότερα είχα πάρει για την γυναίκα μου lg και δεν είχα μείνει καθόλου ικανοποιημενος.περισυ όταν πήγα το Xperia z ένα φιλαράκι μου έφερε στο γραφείο το g3 και εντυπωσιαστηκα. Όταν πριν λίγο καιρό είπα να αλλάξω κινητό ή τιμή του g4 μου έβαλε φυτιλιες. Διάβασα και μια δυο μέρες τα σχόλια εγώ και κόλλησα... Και από τις 15 μέρες που το έχω το θεωρώ κορυφαία επιλογή στα 400 ευρω
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

ως απολυτα ικανοποιημενος κάτοχος note2 δεν έχω αλλάξει ακομα το κινητο μου

 

Ο Γαμπρος μου ομως σημερα μολις αγορασε το G4 αφου για τα λεφτά του(390 ευρω απο σκρουτζ) ήταν πολυ καλη περιπτωση!

 

όλα καλα με το κινητο μόνο 1 προβλημα που πιστευω καπου στις ρυθμισεις θα φτιαχνει αλλα δεν ξερω

 

οταν παιρνει τηλεφωνα τότε του μαυριζει η οθονη.όλα καλα μεχρι τωρα, το θεμα ειναι οτι σε όλη την διαρκεια που μιλαει αν δεν πεσει η γραμμη ή δεν στο κλεισει ο άλλος η οθονη δεν επανερχετε με καμία περιπτωση! συνεχιζει να ειναι μαυρη η οθονη και αναγκαστικε λεει να βγαλει την μπαταρια!!

 

υπαρχει περιπτωση ναναι προβληματικο το κινητο ή μηπως καποια ρυθμιση ειναι?

πειτε μου γιατι έχει ξενερωσει απο την πρωτη μερα!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το 4G στον αριθμό που έχεις στο LG G4; :rolleyes:

 

Ευχαριστω δεν ηξερα οτι επρεπε να στειλω μηνυμα ενςργοποιησης

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα,

εδώ και μερικές μέρες κάτοχος G4.

Το κινητό μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ τόσο στο design του αλλά περισσότερο στην λειτουργία του.

 

Έχω όμως να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν ξέρω τι συμβαίνει...Όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις/προβολή και πατάω να αλλάξω θέμα μου ανοίγει την εφαρμογή της LG LGSmartWorld και έπειτα από λίγο μου δείχνει τα θέματα που υπάρχουν αλλά μόλις πάω να κατεβάσω κάποιο που μου αρέσει μου βγάζει αυτό το σφάλμα :

 

"Σημείωση

Έλεγχος σύνδεσης δικτύου.995"

 

Γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό?Ή το χει κι άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

ως απολυτα ικανοποιημενος κάτοχος note2 δεν έχω αλλάξει ακομα το κινητο μου

 

Ο Γαμπρος μου ομως σημερα μολις αγορασε το G4 αφου για τα λεφτά του(390 ευρω απο σκρουτζ) ήταν πολυ καλη περιπτωση!

 

όλα καλα με το κινητο μόνο 1 προβλημα που πιστευω καπου στις ρυθμισεις θα φτιαχνει αλλα δεν ξερω

 

οταν παιρνει τηλεφωνα τότε του μαυριζει η οθονη.όλα καλα μεχρι τωρα, το θεμα ειναι οτι σε όλη την διαρκεια που μιλαει αν δεν πεσει η γραμμη ή δεν στο κλεισει ο άλλος η οθονη δεν επανερχετε με καμία περιπτωση! συνεχιζει να ειναι μαυρη η οθονη και αναγκαστικε λεει να βγαλει την μπαταρια!!

 

υπαρχει περιπτωση ναναι προβληματικο το κινητο ή μηπως καποια ρυθμιση ειναι?

πειτε μου γιατι έχει ξενερωσει απο την πρωτη μερα!

ευχαριστω!

 

Φίλε μου μάλλον κάποιο θέμα έχει το τηλέφωνο εκτός αν έχει κάποια θήκη και καλύπτει κάποιο από τους αισθητήρες. Ας του κάνει μια ολική επαναφορά ρυθμίσεων ίσος στρώση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

ως απολυτα ικανοποιημενος κάτοχος note2 δεν έχω αλλάξει ακομα το κινητο μου

 

Ο Γαμπρος μου ομως σημερα μολις αγορασε το G4 αφου για τα λεφτά του(390 ευρω απο σκρουτζ) ήταν πολυ καλη περιπτωση!

 

όλα καλα με το κινητο μόνο 1 προβλημα που πιστευω καπου στις ρυθμισεις θα φτιαχνει αλλα δεν ξερω

 

οταν παιρνει τηλεφωνα τότε του μαυριζει η οθονη.όλα καλα μεχρι τωρα, το θεμα ειναι οτι σε όλη την διαρκεια που μιλαει αν δεν πεσει η γραμμη ή δεν στο κλεισει ο άλλος η οθονη δεν επανερχετε με καμία περιπτωση! συνεχιζει να ειναι μαυρη η οθονη και αναγκαστικε λεει να βγαλει την μπαταρια!!

 

υπαρχει περιπτωση ναναι προβληματικο το κινητο ή μηπως καποια ρυθμιση ειναι?

πειτε μου γιατι έχει ξενερωσει απο την πρωτη μερα!

ευχαριστω!

 

Το εχουμε πει πολλες φορες οτι αν μπει screen protector ή tempered glass που να καλυπτει τον αισθητηρα εγγυτητας δημιουργειται αυτο το προβλημα που περιγραφεις. Λυση:Να βγαλει αυτο που εχει βαλει πανω στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...