Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχάριστω για το λίνκ!

Η ερώτηση σου, ξέρουμε τπτ για ελλατιματικά/προβληματικά που πρέπει να προσέξουμε?

Το G4 Dual SIM λέει/αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

οταν μιλαμε για low light/βραδυ στο auto ειναι μακραν καλυτερο

 

Ισα ισα που βραδυ στο auto δεν εχει τεραστια διαφορά. Στο manual ειναι ολα τα λεφτα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουν τα Καλά Νέα για όσους τους αρέσει να πειράζουν και λίγο Τις συσκευές...

 

Γεγονός πλέον xposed framework που δουλεύει στο 5.1

 

Και ο πρώτος custom kernel στο xda

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουν τα Καλά Νέα για όσους τους αρέσει να πειράζουν και λίγο Τις συσκευές...

 

Γεγονός πλέον xposed framework που δουλεύει στο 5.1

 

Και ο πρώτος custom kernel στο xda

Αν μπορείς να βάλεις κάποιο λινκ θα βοηθούσε πολυ.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να βάλεις κάποιο λινκ θα βοηθούσε πολυ.

 

Aυτός είναι ο Kernel. http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/h815-tornadorx-r1-t3179317

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το σκεφτόμουν αλλά αν δν πέσει ή τιμή του στα αρχικά επίπεδα πριν capital.. Προς το παρών μοιάζει απλησίαστο..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να βάλεις κάποιο λινκ θα βοηθούσε πολυ.

Και εδώ για το xposed έχει και λινκ για download

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3180217

 

So now that we have XPOSED list the modules currently working

Link to comment
Share on other sites

Xposed για 5.1 υπάρχει εδώ και καιρό. Όλα σε beta είναι και δεν είναι επίσημα από rovo. Βέβαια επειδή το είχα δοκιμάσει, έπαιζαν όλα μια χαρά. Τουλάχιστον από αυτά που είχα βάλει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω σε λίγη ώρα απο Eshop για να παραλάβω το G4 σε Leather Red, τιμή 566€ σε 12 άτοκες δόσεις.

 

Μετά από τρία χρόνια με το Note 2 το οποίο στις καλοκαιρινές διακοπές είχε ένα ατύχημα που οδήγησε σε σπασμένη οθόνη και την έλλειψη SD Card από το Note 5, περνάω στο στρατόπεδο της LG!

Link to comment
Share on other sites

Θα γκρινιάξω λίγο αλλά το μενού της κάμερας έχει αρχίσει να μου τη δίνει. Το μεν βασικό είναι πολύ λιτό και το manual πολύ εξειδικευμενο. Πχ έπρεπε να μυρισω τα νύχια μου για να βρω το macro. Επίσης preset ρυθμίσεις δεν υπάρχουν; πχ όταν τρέχει ο μικρός, να τραβάει φώτο χωρίς να αφήνει ίχνος; στο Samsung είχε μια για κατοικίδια και ήταν πολύ ικανοποιητικο το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στην παρέα του lg g4 {..μετά από το g2, g3 (..και πρίν όλα τα iphone, μέχρι το 5 ..και αρκετά samsung, μέχρι και το s5)}.

 

..κατευθείαν πήρα δύο αναβαθμίσεις λογισμικού (..το τηλέφωνο ήταν με την v10a) και έφτασα την c.

 

Πρώτη θετική εντύπωση η οθόνη, που θεωρώ ότι είναι σαφώς καλύτερη από του g3 (..τόσο σε φωτεινότητα ..όσο και στην απόδοση των χρωμάτων).

 

..τα υπόλοιπα (..αυτονομία, lag ..η ότι άλλο), στην πορεία..

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ για το xposed έχει και λινκ για download

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3180217

 

So now that we have XPOSED list the modules currentlyworking

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να βαλεις και καποιο λινκ για την custom recovery;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις μου, καταπληκτική η οθόνη και η κάμερα όλα τα λεφτά.

 

Το Hearthstone παίζει απροβλημάτιστα και μιας και δεν έχω κάποιο λόγο να προχωρήσω σε root εφόσον δεν υπάρχουν ακόμα custom roms παίζει μια χαρά και το ΟΤΕ TV, μάλιστα το δοκίμασα σε εμπορικό με το free WiFi και όλα έπαιζαν μια χαρά.

 

Θα μου λείψει το s-pen του note αλλά προτιμώ το sd slot.

Edited by geovas77
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις μου, καταπληκτική η οθόνη και η κάμερα όλα τα λεφτά.

 

Το Hearthstone παίζει απροβλημάτιστα και μιας και δεν έχω κάποιο λόγο να προχωρήσω σε root εφόσον δεν υπάρχουν ακόμα custom roms παίζει μια χαρά και το ΟΤΕ TV, μάλιστα το δοκίμασα σε εμπορικό με το free WiFi και όλα έπαιζαν μια χαρά.

 

Θα μου λείψει το s-pen του note αλλά προτιμώ το sd slot.

 

Το πήρες καινούργιο ή μεταχειρισμένο φιλέ μου.κ ποσό??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες καινούργιο ή μεταχειρισμένο φιλέ μου.κ ποσό??

Καινούργιο από eshop, 566 Euro μας φάγανε τα capital controls δυστυχώς ένα κατοστάρικο.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο από eshop, 566 Euro μας φάγανε τα capital controls δυστυχώς ένα κατοστάρικο.

 

Σε ευχαριστώ.. Θα κάνω υπομονή μάλλον να πέσει ή τιμή του...! Έχει ξεφύγει.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το LG G4 DUO (δίκαρτο) παίρνει τις ίδιες αναβαθμίσεις ταυτόχρονα με το LG G4 ??

 

νομίζω πως όχι, αν είναι από τα γνωστά duos που είναι μόνο κορεάτικα θα παίρνει διαφορετικά τις ενημερώσεις από το g4.

Edited by iStewie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το LG G4 DUO (δίκαρτο) παίρνει τις ίδιες αναβαθμίσεις ταυτόχρονα με το LG G4 ??

 

νομίζω πως όχι, αν είναι από τα γνωστά duos που είναι μόνο κορεάτικα θα παίρνει διαφορετικά τις ενημερώσεις από το g4.

 

Άλλος κωδικός προϊόντος διαφορετικές αναβαθμίσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να βαλεις και καποιο λινκ για την custom recovery;

http://zidroid.com/how-install-flash-twrp-custom-recovery-on-lg-g4/

 

Απλά να ξέρεις ότι όταν ξεκλειδώσει ο bootloader Δεν ξανακλειδωνει προς το παρόν..με ότι σημαίνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

http://zidroid.com/how-install-flash-twrp-custom-recovery-on-lg-g4/

 

Απλά να ξέρεις ότι όταν ξεκλειδώσει ο bootloader Δεν ξανακλειδωνει προς το παρόν..με ότι σημαίνει αυτό

 

Ευχαριστώ πολυ. Μάλλον θα περιμένω λιγο ακόμα...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Here's the scary wear and tear on a leather LG G4 after 2 months of use

http://www.phonearena.com/news/Heres-the-scary-wear-and-tear-on-a-leather-LG-G4-after-2-months-of-use_id72846

Τραγικότατο αποτέλεσμα οι παραπάνω φωτογραφίες μετά χρήση 2 μηνών με την συσκευή που μάλλον η επιλογή δέρμα να βάλει μάλλον το λιγότερη άτυχης ήταν για την lg.

 

Εκτός αν η lg θα τα αντικαθιστά τα δερματικά καπάκια δωρεάν διότι απαράδεκτο το φαινόμενο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Here's the scary wear and tear on a leather LG G4 after 2 months of use

http://www.phonearena.com/news/Heres-the-scary-wear-and-tear-on-a-leather-LG-G4-after-2-months-of-use_id72846

Τραγικότατο αποτέλεσμα οι παραπάνω φωτογραφίες μετά χρήση 2 μηνών με την συσκευή που μάλλον η επιλογή δέρμα να βάλει μάλλον το λιγότερη άτυχης ήταν για την lg.

 

Εκτός αν η lg θα τα αντικαθιστά τα δερματικά καπάκια δωρεάν διότι απαράδεκτο το φαινόμενο.

 

Λογικό αποτέλεσμα. Εδώ φθορά έχουν πλαστικές και μεταλλικές κατασκευές. Για να μην είχε φθορές δεν θα έπρεπε να ήταν στα άκρα αλλά όπως στα bb που έπιανε μόνο στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αποτέλεσμα. Εδώ φθορά έχουν πλαστικές και μεταλλικές κατασκευές. Για να μην είχε φθορές δεν θα έπρεπε να ήταν στα άκρα αλλά όπως στα bb που έπιανε μόνο στην μπαταρία.

 

Το skin εδω ειναι απαραίτητο πίσω πλάτη και περιμετρικά εκτός αν κάποιος έχει όρεξη να δίνει 30-40 ευρώ για δερμάτινα καπάκια.

Θα μου πεις εδω σε unibody κατασκευή την έκατσες πολύ χειρότερα σε περίπτωση που γρατζουνιστεί το μέταλλο,αλλα πάλι εξεπλάγην ότι είδα τις φωτογραφίες που ανέβασε ο συντάκτης :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...