Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι εμενα μου το αλλαζανε τα καταστηματα που το επαιρνα DOA. Αν παει στην LG σου λενε οτι ειναι θεμα τεχνολογιας. Μιλαμε οι ανθρωποι δεν παλευονται.

Τιποτα. Απλα ειναι κριμα τετοια εταιρια να μην προσεχει το κορυφαιο της τηλεφωνο. Και δυστυχως δεν ειμαι ο μοναδικος αλλα και πολλοι αλλοι που σιγα σιγα ανακαλυπτουν χαζομαρες στην οθονη. Θα επρεπε να κανουν αυστηρο ελεχγο πριν βγουν οι συσκευες προς πωληση.

 

τι θεμα ειχες ακριβως με την οθονη φιλε μου..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια βοηθεια απο ολους τους κατοχους G4. Ειχα ενα G2 32GB που παρουσιασε 4 (!!!) φορες το ιδιο θεμα δηλαδη κιτρινιλα στην οθονη, στο ιδιο σημειο ( το 'χει τελικα θεμα η LG με τις οθονες σε ολα τα μοντελα της; [G2, G3, G4, flex 2] ) και τελικα μου στελνουν αντικατασταση καινουργιο G3 32 Gb αφου το δικο μου μοντελο δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο και η ερωτηση ειναι η εξης. Κραταω G3 ή το δινω αμεταχειριστο και παιρνω G4;

Απο οτι εχω καταλαβει μπαταρια σαν του G2 δεν παιζει να ξαναβρω αλλα δεν θελω το τηλεφωνο, να μην μου βγαζει μια μερα καν (δεν παιζω παιχνιδια, ομως σερφαρω, χρησιμοποιω gps, facebook, viber κτλ).

Αξιζει στα λεφτα του; Μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα συγκεντρωτικα, θα βοηθουσε.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα ειναι τοσο καλη οσο παρουσιάζεται?? Αρκετα πιο πανω απo G3 να φανταστω ετσι??νυχτα το λεντακι κανει καθολου δουλεια στο βαθος πεδιου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια βοηθεια απο ολους τους κατοχους G4. Ειχα ενα G2 32GB που παρουσιασε 4 (!!!) φορες το ιδιο θεμα δηλαδη κιτρινιλα στην οθονη, στο ιδιο σημειο ( το 'χει τελικα θεμα η LG με τις οθονες σε ολα τα μοντελα της; [G2, G3, G4, flex 2] ) και τελικα μου στελνουν αντικατασταση καινουργιο G3 32 Gb αφου το δικο μου μοντελο δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο και η ερωτηση ειναι η εξης. Κραταω G3 ή το δινω αμεταχειριστο και παιρνω G4;

Απο οτι εχω καταλαβει μπαταρια σαν του G2 δεν παιζει να ξαναβρω αλλα δεν θελω το τηλεφωνο, να μην μου βγαζει μια μερα καν (δεν παιζω παιχνιδια, ομως σερφαρω, χρησιμοποιω gps, facebook, viber κτλ).

Αξιζει στα λεφτα του; Μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα συγκεντρωτικα, θα βοηθουσε.

Ευχαριστω πολυ!

Κοιτα.. Από g2 σε g3 δεν λέει και πάρα πολύ να πας αλλά αφού σου το δίνουν μια χαρά θα είσαι.. Διάβασε στο g3 τις τελευταίες; 10 σελίδες και θα καταλάβεις αν θα το κρατήσεις η όχι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα έκανα ανταλλαγή το κινητό μου με ένα lg g4 το θέμα είναι ότι ή αλλη πλευρά με έπιασε κορόιδο και μου πασαρε μια συσκευή που προέρχεται από Ιταλία μεριά και ήταν τιγκα στις εφαρμογές της tim italy υπάρχει τρόπος να φέρω το κινητό στα ίσια του πάντα μιλάω για μαμά firmware. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος παρακαλώ βοηθηστε γιατί έτσι ή συσκευή δεν παλευεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σήμερα έκανα ανταλλαγή το κινητό μου με ένα lg g4 το θέμα είναι ότι ή αλλη πλευρά με έπιασε κορόιδο και μου πασαρε μια συσκευή που προέρχεται από Ιταλία μεριά και ήταν τιγκα στις εφαρμογές της tim italy υπάρχει τρόπος να φέρω το κινητό στα ίσια του πάντα μιλάω για μαμά firmware. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος παρακαλώ βοηθηστε γιατί έτσι ή συσκευή δεν παλευεται...

Το ότι είναι από Ιταλία, μη σε αγχώνει! Όλες οι συσκευές είναι ίδιες!

Απλά ειναι συσκευη branded της Tim!

Αν ούτως η άλλος θέλεις να βάλεις unbranded firmware, θα περάσεις ενα με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848

Φρόντισε όμως να κατεβάσεις το μαμά firmware και να το έχεις κάπου κρατημένο, γιατί σε περίπτωση που χρειαστείς service θα πρέπει να πάει μ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι από Ιταλία, μη σε αγχώνει! Όλες οι συσκευές είναι ίδιες!

Απλά ειναι συσκευη branded της Tim!

Αν ούτως η άλλος θέλεις να βάλεις unbranded firmware, θα περάσεις ενα με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848

Φρόντισε όμως να κατεβάσεις το μαμά firmware και να το έχεις κάπου κρατημένο, γιατί σε περίπτωση που χρειαστείς service θα πρέπει να πάει μ' αυτό.

 

Ποιο H815 να κατέβασε αυτό στο φάκελο ή το αρχείο που λέει general europe???

Link to comment
Share on other sites

@P70: απλα δωσε οπως ειναι το G3 και πηγαινε για το G4.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια βοηθεια απο ολους τους κατοχους G4. Ειχα ενα G2 32GB που παρουσιασε 4 (!!!) φορες το ιδιο θεμα δηλαδη κιτρινιλα στην οθονη, στο ιδιο σημειο ( το 'χει τελικα θεμα η LG με τις οθονες σε ολα τα μοντελα της; [G2, G3, G4, flex 2] ) και τελικα μου στελνουν αντικατασταση καινουργιο G3 32 Gb αφου το δικο μου μοντελο δεν υπαρχει πλεον διαθεσιμο και η ερωτηση ειναι η εξης. Κραταω G3 ή το δινω αμεταχειριστο και παιρνω G4;

Απο οτι εχω καταλαβει μπαταρια σαν του G2 δεν παιζει να ξαναβρω αλλα δεν θελω το τηλεφωνο, να μην μου βγαζει μια μερα καν (δεν παιζω παιχνιδια, ομως σερφαρω, χρησιμοποιω gps, facebook, viber κτλ).

Αξιζει στα λεφτα του; Μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα συγκεντρωτικα, θα βοηθουσε.

Ευχαριστω πολυ!

 

Πες μας παρακαλώ από ποιο κατάστημα αγόρασες g2 και για αλλαγή σου δώσανε G3 να το τιμήσουμε και μεις !!!!

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω.Αυτην την στιγμη εχω lumia 1020 και G3.απλα το ενα το κουβαλαω για καμερα καιτο αλλο για πιο επαγγεματικους σκοπους.Απλα επειδη με ενδιαφερει πολυ β καμερα και θελω να σταματησω να κουβαλαω και τα 2 κινητα.το g4 σε σχεση με το 1020 ειναι κοντα?εχει καποιος και τα 2 κινητα η εχει κανει την αλλαγη για να μου πει εντυπωσεις?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω.Αυτην την στιγμη εχω lumia 1020 και G3.απλα το ενα το κουβαλαω για καμερα καιτο αλλο για πιο επαγγεματικους σκοπους.Απλα επειδη με ενδιαφερει πολυ β καμερα και θελω να σταματησω να κουβαλαω και τα 2 κινητα.το g4 σε σχεση με το 1020 ειναι κοντα?εχει καποιος και τα 2 κινητα η εχει κανει την αλλαγη για να μου πει εντυπωσεις?

 

Πας για g4 με κλειστα ματια.Θα σε καλυψει πληρως κ στα 2...Και σαν δυνατοτητες καμερας κ γiα τις επαγγελματικες σου αναγκες

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντος το xenon φλας θα σου λειψει, οσο ισαξιο και να ειναι το g4 στις υπολοιπες λειτουργιες καμερας.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Το τίμησα και εγώ το εργαλείο, αν και δεν έχω προλάβει να το δουλέψω αρκετα. Τα μόνα θεματάκια που έχω είναι ότι έχει πολύ ευαίσθητη οθόνη και συνέχεια κλικαρω οταν θελω να σκρολλάρω (είχα 3 χρόνια να αλλάξω τηλ :p ) και επίσης μου λείπει το smart stay της samsung και όλο μου σβήνει η οθόνη όταν διαβάζω κάτι. (υπάρχει κάτι τέτοιο για το lg? προτιμώ να έχω στα 30s το timeout μιας και συνήθως κλεφτές ματιές του ρίχνω) . Στα σημαντικά θέματα πάντως δεν έχω κανένα παράπονο!

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι, αυτό το lg bridge για sync με pc είναι αρκετά λιτό, υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για να κάνει αυτόματο backup media klp και να επιλέγω τι και πως όταν το συνδέω με τον υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην εχει τετοια λειτουργια το g4,το gpad 8.0 εχει(ταμπλετ θα μου πεις αλλα εχει τα μισα λεφτα).Στην καρτελα προβολη στις ρυθμισεις εχει λειτουργια που λεγεται "εξυπνη οθονη" και οσο κοιτας την οθονη παραμενη ενεργη.Ψαξτο λιγο να δεις μηπως εχει τετοια ρυθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην εχει τετοια λειτουργια το g4,το gpad 8.0 εχει(ταμπλετ θα μου πεις αλλα εχει τα μισα λεφτα).Στην καρτελα προβολη στις ρυθμισεις εχει λειτουργια που λεγεται "εξυπνη οθονη" και οσο κοιτας την οθονη παραμενη ενεργη.Ψαξτο λιγο να δεις μηπως εχει τετοια ρυθμιση.

Δεν έχει φίλε μου.έχει αναφερθεί πολλάκις εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας παρακαλώ από ποιο κατάστημα αγόρασες g2 και για αλλαγή σου δώσανε G3 να το τιμήσουμε και μεις !!!!

 

Δεν ειναι τοσο απλο οσο φανταζει, εχω ταλαιπωρηθει τρελα με αυτο το τηλεφωνο. Τιμη τους που κανουν αυτη τη γεναιοδορη κινηση, δεν μπορω να πω, αλλα υποψην ειμαι σε διαδικασια αντικαταστασης 2 μηνες και χωρις τηλεφωνο 1 μηνα, οποτε νομιζω μου αξιζει για την ταλαιπωρια μια υπερβαση!

Τελικα δεν μου ειπε κανενας ιδιοκτητης G4. Τα βασικα, μπαταρια, οθονη, καμερα πως ειναι;

Ή μια λιστα pros και cons. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μου ειπε κανενας ιδιοκτητης G4. Τα βασικα, μπαταρια, οθονη, καμερα πως ειναι;

Ή μια λιστα pros και cons. Ευχαριστω!

 

Μπαταρια οχι κατι ιδιαιτερο απλα μετρια (καλυτερη απο HTC one m9, galaxy s6).

Οθονη εξαιρετικη, καμια σχεση με το ξεπλυμα του G3.

Καμερα η καλυτερη της αγορας.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια οχι κατι ιδιαιτερο απλα μετρια (καλυτερη απο HTC one m9, galaxy s6).

Οθονη εξαιρετικη, καμια σχεση με το ξεπλυμα του G3.

Καμερα η καλυτερη της αγορας.

 

απο θερμοκρασιες αδερφε μου.? ανεβαζει τοσο ευκολο και αυτο οπως στο g3.? που καιγετε κ δν μπορεις να το βαλεις στο αυτι σου..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Εχω βρει ενα LG G4 αλλα ειναι tim branded, τι αρνητικα εχει απο ενα που ειναι unbranded; Απλα μονο θεμα λογισμικου; Αν το παρω και περασω ας πουμε καποια αλλη ρομ πχ ελληνικη, θα εχω καποιο προβλημα;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες αδερφε μου.? ανεβαζει τοσο ευκολο και αυτο οπως στο g3.? που καιγετε κ δν μπορεις να το βαλεις στο αυτι σου..??

 

Σε καμια περιπτωση δεν καιει σε σημειο που να μην μπορεις να το ακουμπησεις... ειναι λιγο πιο δροσερο απο το galaxy s6.

Γενικα δεν υπαρχει κινητο που να μη ζεσταινεται!

Για μενα το μονο αρνητικο της συσκευης ειναι οτι το εμπρος μερος ειναι αδιαφορο-ασχημο. Το πισω δερμα ειναι ολα τα λεφτα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δεν καιει σε σημειο που να μην μπορεις να το ακουμπησεις... ειναι λιγο πιο δροσερο απο το galaxy s6.

Γενικα δεν υπαρχει κινητο που να μη ζεσταινεται!

Για μενα το μονο αρνητικο της συσκευης ειναι οτι το εμπρος μερος ειναι αδιαφορο-ασχημο. Το πισω δερμα ειναι ολα τα λεφτα!

 

ναι συμφωνω.. σχεδιαστικα απο μπροστα δεν κατι το αμαν αμαν....παραπεμπει σε oppo 7 one plus....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς να κάνεις εκκαθάριση διαπιστευτηρίων! Ρυθμίσεις- Γενικές- Ασφάλεια- Εκκαθάριση διαπιστευτηρίων.

 

Ευχαριστώ πολύ κι εγώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Εχω βρει ενα LG G4 αλλα ειναι tim branded, τι αρνητικα εχει απο ενα που ειναι unbranded; Απλα μονο θεμα λογισμικου; Αν το παρω και περασω ας πουμε καποια αλλη ρομ πχ ελληνικη, θα εχω καποιο προβλημα;

 

Ευχαριστω.

 

κανενα προβλημα μονο αν παει για σερβις του περνας την δικη του ρομ και τελος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειναι τοσο απλο οσο φανταζει, εχω ταλαιπωρηθει τρελα με αυτο το τηλεφωνο. Τιμη τους που κανουν αυτη τη γεναιοδορη κινηση, δεν μπορω να πω, αλλα υποψην ειμαι σε διαδικασια αντικαταστασης 2 μηνες και χωρις τηλεφωνο 1 μηνα, οποτε νομιζω μου αξιζει για την ταλαιπωρια μια υπερβαση!

Τελικα δεν μου ειπε κανενας ιδιοκτητης G4. Τα βασικα, μπαταρια, οθονη, καμερα πως ειναι;

Ή μια λιστα pros και cons. Ευχαριστω!

 

τα ιδια εχω παθει με το G3 μου απο του 4 μηνες που το ειχα τους 3 πηγαινοερχοταν στα σερβις, τλκ απο ποιο καταστημα το χεις παρει οπως λεμε τα στραβα να λεμε και τα καλα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Απο το Expansys. Παρολαυτα, εχουν αλλο τρελο κανονα. Εγω το παρελαβα σημερα στις 5 το απογευμα (το κραταω σφραγισμενο γιατι θελω να το πουλησω καινουργιο) και μιλησα με την expansys Ελλαδος και μου λεει: δοκιμαστε το τηλεφωνο στα παντα του σημερα (!!!!) γιατι το DOA μας ειναι μια ημερα. Αν πχ εγω το τηλ το ανοιξω σε 2 μερες και δεν ανοιξει, παει για επισκευη και οχι αντικατασταση. Δηλαδη ελεος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...