Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που να το βαψεις δλδ.. εκει να δεις ταχυτητα!! :ρ :heat: :tease: :hunter: :lol: :lol:

:offtopic:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αμα το βαψω θα με βλεπεις με κιαλια μετα! αστο δεν σε συμφρερει...
Link to comment
Share on other sites

antonio βαψε και την ποδια νικελ και πες του να τα βαλετε να δει οτι οσο το νικελωνεις γινεται πρυαυλος πο πο κανεις δεν θα σε φευγει!:lol: :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ποδια την εχω βγαλει γιατι με λεγανε γυφτο:lol: :lol: :lol: !!!
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia eimai kainoyrgios sto chat .eho kai ego ena modenas kai to strono.eho ena provlima ,to mprostino ftero akoumpaei pano sto fering ti prepei na kano?

 

Εννοεις ακουμπαει στη γραβατα μπροστα?Αυτο λογικα θα γινετε οταν φρεναρεις,καλοσορισες.;)

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia eimai kainoyrgios sto chat .eho kai ego ena modenas kai to strono.eho ena provlima ,to mprostino ftero akoumpaei pano sto fering ti prepei na kano?

 

Σε όλους μας το κάνει αυτό. Λογικά πρέπει να έκανε και σημάδι έ?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν το κανει...ακομα!Αλλα ναι,σχεδον ολοι το παθαινουν δεν ειναι τπτ.
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν το κανει...ακομα!Αλλα ναι,σχεδον ολοι το παθαινουν δεν ειναι τπτ.

 

Όταν φρενάρεις με το μπροστά και βουλιάζουν οι μπουκάλες δέν ακουμπάει η μύτι στον λασπωτήρα τον μπροστά?:confused:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Όταν φρενάρεις με το μπροστά και βουλιάζουν οι μπουκάλες δέν ακουμπάει η μύτι στον λασπωτήρα τον μπροστά?:confused:

 

Oχι,ισως επειδη δεν τις ¨βουλιαζω¨ τοσο.Αλλα κ να το προσπαθησω παλι δεν ακουπαει..:D

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις EDO μπορει να βρει.. Σε μενα δεν εχει βρει ποτε και ουτε στο macoss προκειτε να βρει ποτε γιατι ειναι αδυνατος!!!
Link to comment
Share on other sites

:angry: :angry: :angry:

Ουφ θα σκασω...σημερα το μεσημερι οταν πηγα στην δουλεια (οικογενειακη επιχειρηση) πηγα με τη μηχανη αλλα ξεχασα οτι η μανα μου πηρε το τουτου για να παει σπιτι και ετσι πως θα πηγαινε ο μπαμπας μου σπιτι???Με το Dinamik...τι ηταν να του το δωσω...γμτ γμτ γμτ...το πηρε εφυγε και πριν φτασει σπιτι πηγε να μπει σε ενα στενο...οπου ηταν παρκαρισμενα αυτοκινητα πανω στην στροφη και απο τις 2 μεριες και ετσι πως παει να μπει πεταγεται ενα τουτου μπροστα του...χεζετε επανω του ο πατερας μου και αντι να μαζεψει την κατασταση βαζει το ποδι κατω και παρτον κατω...δεν τρακαρε με το αυτοκινητο(μονος του επεσε) ουτε αυτος επαθε τιποτα γιατι ειχε ελατωσει ταχυτητα πριν μπει στην στροφη και ετσι απλως την αφησε κατω την μηχανη...με συνεπεια η μανετα του φρενου μπηκε λιγο μεσα...μπηκε λιγο μεσα το πενταλ του φρενου κατω και γρατσουνιστηκε το προστατευτικο της εξατμισεις κατω...!!!

 

Ειχε πεσει και πιο παλια με το προηγουμενο μηχανακι...Honda Leadακι αλλα ουτε τοτε επαθε τιποτα...!!!Ερχεται να με αλλαξει το βραδυ απο την δουλεια τον βλεπω μπαινει μεσα κουτσα κουτσα...λεω τι εγινε?Δεν ακουσα πουρτ πουρτ(μηχανακι) λεω που ειναι???Παω διπλα του και φορουσε στο ενα ποδι το παππουτσι και το αλλο μια παντοφλα...:lol: :lol: :lol: :lol: λεω τι επεσες παλι?Απο καμια σκαλα?τσουκ...παραπατησες...τσουκ...ωχ με το μηχανακι?...ουχ κανει μια,τον πονεσε το ποδι με την ερωτηση μου...!!!Χαχαχα...λεω παλι χτυπησες?Μου λεει ''δεν σε βλεπω να το πηρες βαρια το θεμα''...:confused: εσυ ναι καλα,το μηχανακι γμτο...(αυτος ηταν ο καημος του παρα ο πονος του χαχαχα)!!!

 

Τεσπα μικρη η ζημια...θα το παω κατευθειαν αυριο στην αντιπροσωπια για ελεχγο η αλλαγμα...μανετας πενταλ και προστατευτικου εξατμισης...!!!Τωρα το βραδυ μου λεει, αντε αυριο να χτυπησουμε την μανετα να βγει λιγο πιο εξω...:confused: μπαρντον?!!!...να σκαλιξω εγω τα φρενα???Τι λες βρε...αλλαγμα κατευθειαν...δεν τιθεται θεμα...με ζωτικης σημασιας πραγματα δεν παιζουμε...!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

:angry: :angry: :angry:

Ουφ θα σκασω...σημερα το μεσημερι οταν πηγα στην δουλεια (οικογενειακη επιχειρηση) πηγα με τη μηχανη αλλα ξεχασα οτι η μανα μου πηρε το τουτου για να παει σπιτι και ετσι πως θα πηγαινε ο μπαμπας μου σπιτι???Με το Dinamik...τι ηταν να του το δωσω...γμτ γμτ γμτ...το πηρε εφυγε και πριν φτασει σπιτι πηγε να μπει σε ενα στενο...οπου ηταν παρκαρισμενα αυτοκινητα πανω στην στροφη και απο τις 2 μεριες και ετσι πως παει να μπει πεταγεται ενα τουτου μπροστα του...χεζετε επανω του ο πατερας μου και αντι να μαζεψει την κατασταση βαζει το ποδι κατω και παρτον κατω...δεν τρακαρε με το αυτοκινητο(μονος του επεσε) ουτε αυτος επαθε τιποτα γιατι ειχε ελατωσει ταχυτητα πριν μπει στην στροφη και ετσι απλως την αφησε κατω την μηχανη...με συνεπεια η μανετα του φρενου μπηκε λιγο μεσα...μπηκε λιγο μεσα το πενταλ του φρενου κατω και γρατσουνιστηκε το προστατευτικο της εξατμισεις κατω...!!!

 

Ειχε πεσει και πιο παλια με το προηγουμενο μηχανακι...Honda Leadακι αλλα ουτε τοτε επαθε τιποτα...!!!Ερχεται να με αλλαξει το βραδυ απο την δουλεια τον βλεπω μπαινει μεσα κουτσα κουτσα...λεω τι εγινε?Δεν ακουσα πουρτ πουρτ(μηχανακι) λεω που ειναι???Παω διπλα του και φορουσε στο ενα ποδι το παππουτσι και το αλλο μια παντοφλα...:lol: :lol: :lol: :lol: λεω τι επεσες παλι?Απο καμια σκαλα?τσουκ...παραπατησες...τσουκ...ωχ με το μηχανακι?...ουχ κανει μια,τον πονεσε το ποδι με την ερωτηση μου...!!!Χαχαχα...λεω παλι χτυπησες?Μου λεει ''δεν σε βλεπω να το πηρες βαρια το θεμα''...:confused: εσυ ναι καλα,το μηχανακι γμτο...(αυτος ηταν ο καημος του παρα ο πονος του χαχαχα)!!!

 

Τεσπα μικρη η ζημια...θα το παω κατευθειαν αυριο στην αντιπροσωπια για ελεχγο η αλλαγμα...μανετας πενταλ και προστατευτικου εξατμισης...!!!Τωρα το βραδυ μου λεει, αντε αυριο να χτυπησουμε την μανετα να βγει λιγο πιο εξω...:confused: μπαρντον?!!!...να σκαλιξω εγω τα φρενα???Τι λες βρε...αλλαγμα κατευθειαν...δεν τιθεται θεμα...με ζωτικης σημασιας πραγματα δεν παιζουμε...!!!

 

Το προστατευτικό της εξάτμισης δέν πουλιέτε ξεχωριστά μου φαίνετε! Βγάλτο φαίνεται πιό ωραίο χωρίς αυτό...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Το προστατευτικό της εξάτμισης δέν πουλιέτε ξεχωριστά μου φαίνετε! Βγάλτο φαίνεται πιό ωραίο χωρίς αυτό...

 

Ρε θα βρω εγω...και προστατευτικο και απο ολα...ψυχολογικα επεσα...με αλλον αερα θα το παιρνω τωρα...:( :( :( ασχετα που ειναι αμειλιταια η ζημια...!Ξενερωσα αφανταστα...παντως!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Eλα φιλε makosss να σε τρεξω οπως ειπαμε αλλα με μια διαφορα εγω θα ειμαι με τα ποδια γιατι το μηχανακι παρεδωσε για αλλη μια φορα.. Ξεκιναω βαζω πρωτη παω να ανοιξω βαζω δευτερα και ακουω ενα θορυβο περιεργο και εκει τελειωσαν ολα... Και παλι αντι να με παει το μηχανακι σπιτι το πηγα εγω.. Πιστευω οτι ειναι μεγαλη ζημια θα δουμε αυριο..... αλλος πληρωνει κλησεις συνεχεια και αλλος νικελ και μαστορια ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ DINIMIK TOSO DYSKOLO EINAI AMAN

 

Οχι ρε φιλε δεν το πιστευω!:blink: Παλι πακετο?Τι να πω..περαστικα σου!!

Στη θεση σου παντως θα του το πηγαινα κ θα εκανα μανουβρα..κοιτα μη βαλεις τπτ απο την τσεπη σου γιατι απ'οτι φενεται ειναι κακο μαστοριλικι κ οχι λαθος δικο σου.

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε δεν το πιστευω!:blink: Παλι πακετο?Τι να πω..περαστικα σου!!

Στη θεση σου παντως θα του το πηγαινα κ θα εκανα μανουβρα..κοιτα μη βαλεις τπτ απο την τσεπη σου γιατι απ'οτι φενεται ειναι κακο μαστοριλικι κ οχι λαθος δικο σου.

 

Έτσι ακριβώς!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα βρω εγω...και προστατευτικο και απο ολα...ψυχολογικα επεσα...με αλλον αερα θα το παιρνω τωρα...:( :( :( ασχετα που ειναι αμειλιταια η ζημια...!Ξενερωσα αφανταστα...παντως!!!

 

Έλα ρε c. Δέν λέει να ξενερώνουμε με κάτι τέτοια!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Eυτηχως μικρη η ζημια,παλι καλα να λες για τον πατερα σου.Τι να πει κ o antonio δλδ!
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Kalispera guys!!epeidh etoimazomai na balo riddiera sto modenas thelo thn gnomh sas!!akousa oti mpainei apo to rd350:worry: :blink: !!ginetai tetoio pragma??den tha xreiazontai ta karter poly fagoma giati op'oti xero einai 3fili eno to modenas enai me 2 fila!ti paizei me ayto to thema??help!!!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera guys!!epeidh etoimazomai na balo riddiera sto modenas thelo thn gnomh sas!!akousa oti mpainei apo to rd350:worry: :blink: !!ginetai tetoio pragma??den tha xreiazontai ta karter poly fagoma giati op'oti xero einai 3fili eno to modenas enai me 2 fila!ti paizei me ayto to thema??help!!!

 

Σιγά μην είναι και ο Παναθηναικός...:lol: Το έχουμε πεί 1500 φορές αλλά δέν...

Άντε πάμε πάλι! Είναι 6 πέταλη την έχω βάλει και photo! Θέλει πολύ άνοιγμα στα κάρτερ και ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στο μαστορα που οπως αποδειχτηκε δεν ευθυνετε αυτος για οτι εγινε... Αυτο που ειχε παθει το μηχανακι ητανε οτι εσπασε το carbon φυλο το δεξι που ητανε και mallosi και ευτυχως για καλη μου τυχη δεν εφυγαν οι βιδες απλα εσπασε. και το εβγαλε εξω ευτυχως σε κομματια που ητανε στο φιλτρο αερα, και δεν πηγε μεσα στο μοτερ παλι καλα δηλ... Βαλαμε κατι φυλλα boyenger καπως ετσι ειναι και πρωι τωρα...:p 70 ε αλλα ετσουξε η τιμηκαι τωρα παει καλα να δουμε ποτε θα ξαναμεινει παλι:lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα στο μαστορα που οπως αποδειχτηκε δεν ευθυνετε αυτος για οτι εγινε... Αυτο που ειχε παθει το μηχανακι ητανε οτι εσπασε το carbon φυλο το δεξι που ητανε και mallosi και ευτυχως για καλη μου τυχη δεν εφυγαν οι βιδες απλα εσπασε. και το εβγαλε εξω ευτυχως σε κομματια που ητανε στο φιλτρο αερα, και δεν πηγε μεσα στο μοτερ παλι καλα δηλ... Βαλαμε κατι φυλλα boyenger καπως ετσι ειναι και πρωι τωρα...:p 70 ε αλλα ετσουξε η τιμηκαι τωρα παει καλα να δουμε ποτε θα ξαναμεινει παλι:lol:

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και ένας φύλλος μου με τα carbon reedoφυλλα. Δέν ξέρω γιατί το παθαίνει αυτό! Και αυτός με τα Mallosi! Εγώ φοράω Polini εδώ και 6 μήνες και δέν είχα κανένα πρόβλημα...Τι να πείς??:mad:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον τα mallosi δεν θα ειναι και πολυ καλα φυλλα.. Παλι καλα που δεν πηγανε μεσα.. Και κανανε και 30 ε τα 3 φυλλα σχεδον..
Link to comment
Share on other sites

filarakia to modenaki se deka meres bgenh toympano tha to kanw kokino me xrysh perla kai ektos apo to bapsimo toy tha kanw kai ploysteres kai aerografia

ston kolo pisw tha ton kanw saita san to z 750 gia na katalabete th enow kai gia fwta pisw tha balw mia seira led kokinh poy tha anabh synexeia kai akribws apo katw mia seira pali led mple oi opoia tha anabei otan pataw frenw thn maska tha thn klhsw olh kai sthn thesh ton flas tha balw dyo probolakia me leyka 36 led to kathena kai to ftero to mprosta tha toy kanoyme kopsimata kai tha mpoyne sites kai tha ginei kai kei aerografia kai tha grafei modenas kai akribws apo panw poy xoyme to sxediakh to m tha to klhsw me polyestera kai tha kanoyme kai kei aerografeia poy tha lei moto desing toy magazioy dhladh

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτο πρωτα να το δουμε βαλε και φωτο και τοτε θα σου πουμε την γνωμη μας... Και αμα ειναι καλο συναντιομαστε και το κανω και γω καπως ετσι..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...