Jump to content

VKWORLD VK700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρηκα αυτο το κινητο και ειπα να του ανοιξω ενα θεμα .......General

Brand VKWORLD

Model VK700

Color Black

System

Operating System Android 4.4.2

CPU MTK6582 Cortex A7 quad core CPU,1.3GHz

RAM 1GB

ROM 8GB

Extended Storage 32GB

Display

Screen type IPS, Capacitive touch screen

Screen size 5.5 inch

Screen resolution 1280 × 720 Pixel

Screen color 16000K colors

Network

Wireless connectiveity GSM, 3G, GPS, WiFi, Bluetooth

Frequency 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Bluetooth Yes

WiFi Yes

GPS Yes

Camera

Camera type Dual cameras (one front one back)

Back camera 13.0MP

Front camera 5.0MP

Video recording Yes

Connectivity

SIM card slot One Standard+one micro, Dual SIM, Dual standby

TF card slot Yes

Micro USB slot Yes

Audio output Yes (3.5mm audio out port)

Microphone Supported

Speaker Supported

Media

Video format 3GP, MP4, RMVB

Audio format WAV, AMR, MP3

Image format GIF, JPEG, BMP, PNG

FM radio Yes, earphone needed.

Language&Feature

Language Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catalan, Danish, German, English, Spanish, Filipino, French, Croatian, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Slovenian, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Thai, Burmese, Cambodian, Korean, Traditional/Simplified Chinese

Sensor Gravity sensor, Light sensor, Proximity sensor

Additional features 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers, calendar, calculator, clock,

flashlight, camera, sound recorder, tethering & portable hotspot, play store, smart wake, Facebook,

Youtube, LED notification, Miracast, etc

Battery

Battery type Lithium

Capacity 3200mAh

Standby time About 2~3 days

Charger USB, travel charger

Dimension & Weight (Main Product)

Dimension 156.2 x 77.5 x 8.0mm

Weight 182g

Package Contents

1 × Phone

1 × Battery

1 × Earphone

1 × Protective film

1 × USB cable

1 × User manual

1 × Power adapter.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-vk-world-vk700[/url]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. κι εγω το κοιταζα... τοχει κανεις να μας πει εμπειρια? απαρχαιωμενο τι εννοεις? του ποτε ειναι? εγω νομιζα πως ηταν καινουριο σχετικα...

ελπιζω να εχει καλουλα οθονη γτ αυτο μονο παιρνεις... και να κανει τη δουλεια του σαν τηλεφωνο. καποιος να μας δωσει φωτα που τοχει !!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. κι εγω το κοιταζα... τοχει κανεις να μας πει εμπειρια? απαρχαιωμενο τι εννοεις? του ποτε ειναι? εγω νομιζα πως ηταν καινουριο σχετικα...

ελπιζω να εχει καλουλα οθονη γτ αυτο μονο παιρνεις... και να κανει τη δουλεια του σαν τηλεφωνο. καποιος να μας δωσει φωτα που τοχει !!!

 

Εννοει για τον επεξεργαστη ο 6582 ειναι παλιος αλλα πολυ καλος επεξεργαστης τιμιος που λεμε.Τον φορανε ακομα και εταιρειες που εισαγονται κανονικα Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοει για τον επεξεργαστη ο 6582 ειναι παλιος αλλα πολυ καλος επεξεργαστης τιμιος που λεμε.Τον φορανε ακομα και εταιρειες που εισαγονται κανονικα Ελλαδα.

 

φιλε μου να σου πω την αληθεια δεν ειναι καθολου συμπαθεια μου ο 6582 και θα προτιμουσα τον παλιοτερο 6589Τ σε καθε περιπτωση, αλλα στο συγκεκριμενο κινητο βασιζομαι στην hd οθονη του κ την μπαταρια που φαινεται πολυ καλη. Δεν εξεταζω καν καμερα gps,3g. Οθονη μπαταρια και να κανει καλα κλησεις... αυτα θελω να επιβεβαιωσει καποιος πως ειναι οκ ...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοούσα. Τον επεξεργαστή. Μπορεί να αγόρασα κινητάρα πρόσφατα (ακομα την περιμενω) αλλά ο 6582 πραγματικά κάνει τα πάντα απλά και ωραία. Αν έχει όντως τετοια μπαταρία θα είναι ότι πιο value for money εχω δει τον τελευταίο καιρό για καποιο που θελει μεγάλο κινητό...

 

ΥΓ: σε design φουλ της αντιγραφής htc πάντως..

Link to comment
Share on other sites

το e fox ειναι ισπανικο μονο? μπορουμε να αγορασουμε απο Ελλαδα? και αποτι καταλαβα δεν συμπεριλαμβανει τα μεταφορικα στην τιμη του... ειναι 76$ +(10 εως 15$) για απλο ταχυδρομειο. τεσπα, το εχει κανενας στα χερια του να μας πει εντυπωσεις ? να γινω πειραμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα μολις το παραγγειλα,τιμη βγηκε 78.42.Πιστευω σ'αυτην την τιμη αξιζει.Απο κει και περα.. «Ο Θεός βοηθός!»:lol:

 

εγω δεν το πηρα τελικα γιατι βλεποντας τα βιντεο δε μαρεσε η οθονη του. δεν ειναι εντελως μαυρη οταν ειναι κλειστο κ μου θυμιζει παλιες tft... δεν ξερω , μακαρι να κανω λαθος αλλα η ελλειψη πληροφοριων και βιντεοζ(reviews απο κατοχους) , με κρατησαν προς το παρον ..

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα.απο το μεσημερι το εχω "σκισει" και οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες.πολυ ωραια οθονη, σημα wifi πολυ καλο, αμεση ανταποκριση.μπαταρια χμμμμμμ δεν ξερω θα δειξει απο το 100% μεχρι το 20 3 ωρες και 21 λεπτα σκληρης χρησης,πολυ καλο gps,απογοητευτικος αποθηκευτικος χωρος μολις 890mb για τον χρηστη.αγορα απο το tinydeal με 72 ευρω και μαλλον τιμια......
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρελαβα.απο το μεσημερι το εχω "σκισει" και οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι αρκετα καλες.πολυ ωραια οθονη, σημα wifi πολυ καλο, αμεση ανταποκριση.μπαταρια χμμμμμμ δεν ξερω θα δειξει απο το 100% μεχρι το 20 3 ωρες και 21 λεπτα σκληρης χρησης,πολυ καλο gps,απογοητευτικος αποθηκευτικος χωρος μολις 890mb για τον χρηστη.αγορα απο το tinydeal με 72 ευρω και μαλλον τιμια......

 

Καμερες; λενε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητο μου'ρθε απο geekbuying σε 10..... μερες!!!!

ΟΘΟΝΗ: διπλα lenovo k3 note του vk700 η οθονη πιο φωτεινη!!!!!! Του k3 μαλιστα κιτρινιζε καπως.

LAG: με τον nova prime ουτε για δειγμα....O δικος του δεν μου αρεσε.

WIFI:αμεσα!!

CAMERA:πολυ καλη πισω,καλουτσικη μπροστα.Το φλας ειναι σαν κερακι ....χαλι μαυρο.

gps δεν ασχολουμε καθολου.Δεν το ανοιγω ποτε.

Πανλεπτο,πολυ καλη κατασκευη,μια χαρα συσκευασια.

ΜΠΑΤΑΡΙΑ:Απο 60% 11.30 εως 14.30 συνεχη χρηση πηγε στο 25% για τν χρηση που θα του κανω τηλ/μνματα/καμερουλα.Μια χαρα.

Για 78 ευρω (μεχρι στιγμης) μια χαρουλα:lol:!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου'ρθε απο geekbuying σε 10..... μερες!!!!

ΟΘΟΝΗ: διπλα lenovo k3 note του vk700 η οθονη πιο φωτεινη!!!!!! Του k3 μαλιστα κιτρινιζε καπως.

LAG: με τον nova prime ουτε για δειγμα....O δικος του δεν μου αρεσε.

WIFI:αμεσα!!

CAMERA:πολυ καλη πισω,καλουτσικη μπροστα.Το φλας ειναι σαν κερακι ....χαλι μαυρο.

gps δεν ασχολουμε καθολου.Δεν το ανοιγω ποτε.

Πανλεπτο,πολυ καλη κατασκευη,μια χαρα συσκευασια.

ΜΠΑΤΑΡΙΑ:Απο 60% 11.30 εως 14.30 συνεχη χρηση πηγε στο 25% για τν χρηση που θα του κανω τηλ/μνματα/καμερουλα.Μια χαρα.

Για 78 ευρω (μεχρι στιγμης) μια χαρουλα:lol:!!

 

ακριβως οπως τα λεει ο φιλος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για τα λεφτά του, Τα σπάει στην κυριολεξία...

Δείτε το βιντεάκι που παραθέτω και απολαύστε τον κινέζο... σε ένα πραγματικό Crash Test... :D:D:D

https://www.youtube.com/watch?v=NuFvhMG4gQw

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς που το έχουν αγοράσει εδώ και μερικούς μήνες, τι λέει παιδιά τελικά ευχαριστημένοι? προβλήματα κτλ σας έβγαλε?

Λέω να το πάρω για δώρο, η κάμερα παλεύεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω το LG Optimus l9 II και επειδή δεν αντέχετε άλλο θα ήθελα να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Η χρήση μου θα είναι απλή δλδ πολύ messenger κάνα απλό παιχνίδι καμία φώτο και πολύ μουσική. Το τηλέφωνο έχω ακούσει ότι είναι unlocked άρα αν βάλω superuser θα μου ζητάει ροοτ? Επίσης θα υπάρχει ελληνική γλώσσα? Ο φορτιστής θα είναι ευρωπαϊκός? (θα το παραγγείλω από ένα ελληνικό σαιτ που το βρήκα μέσω best price. Τέλος θα έπρεπε να ανησυχώ για τπτ? Δλδ υπερθέρμανση και τέτοια? Αα και έχω διαβάσει ότι παίρνει Micro - SD ισχύει αυτό έτσι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το πηρα Και εγώ μια χαρά όμορφο και αρκετά ποιοτικό.έχω το έξεις πρόβλημα οι εφαρμογές που κατεβάζω απο το play store δεν εμφανίζονται στην οθόνη ούτε στο μενού παρότι Όταν πατάω στις εφαρμογές απο τις ρυθμίσεις μου δείχνει ότι υπάρχουν αλλά δεν μπορώ να τις ανοίξω τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

καλησπέρα στην παρέα, σήμερα παρέλαβα το κινητό από Merimobiles 75€, και από περιέργεια θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αναβάθμιση σε lollipop 5.0. Κάτι βρήκα στο δίκτυο αλλά σαν νέος σε τέτοιες συσκευές μου φαίνονται λίγο κινέζικα όλα αυτά σαν τα τηλέφωνα. Κάποιος οδηγός θα ήταν ευπρόσδεκτος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, σήμερα παρέλαβα το κινητό από Merimobiles 75€, και από περιέργεια θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αναβάθμιση σε lollipop 5.0. Κάτι βρήκα στο δίκτυο αλλά σαν νέος σε τέτοιες συσκευές μου φαίνονται λίγο κινέζικα όλα αυτά σαν τα τηλέφωνα. Κάποιος οδηγός θα ήταν ευπρόσδεκτος

Ευχαριστώ

Θεωρητικα γινεται, αν ομως εχεις βρεις την ρομ τοτε με δικο σου ρισκο την περνας. Με μια προχειρη ματια που εριξα, δεν βρηκα κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας και απο εμένα. Το παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα.

Εντυπώσεις

+

Οθονάρα, σου δείνει την εντύπωση οτι και στον τοίχο να το πετάξεις δεν θα πάθει τίποτα.

Γρήγορο χωρίς κολλήματα.

Πολύ καλή κατασκευή

-

Το σήμα του τηλεφώνου είναι το χειρότερο που έχω ποτέ δει αν και έχω κινητά εδω και 20 χρόνια.

Το wifi πολύ αδύνατο.

Το GPS απλά υπάρχει μόνο στα χαρτιά.

Ο αποθηκευτικός χώρος για κλάματα. Μόνο 850 mb περίπου για να αποθηκεύσεις εφαρμογές

 

Συμπερασματικά, αν θέλεις να βλέπεις ταινίες και να συνδέεσαι στο Internet (αν είσαι κοντά στην κεραία), την κάνει την δουλειά του.

Αν θέλεις να το χρησιμοποιησεις για τηλέφωνο ή όπως εγώ και για πλοήγηση ξεχασέ το.

 

Έχω επικοινωνήσει με everbuying απο όπου και το αγόρασα και μάλλον πάει για επιστροφή.

Ενδεχομένως να βγήκε ελλατωματική η δική μου συσκευή. Περιμένω σχόλια απο όσους το έχουν κυρίως όσον αφορά το σήμα και το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ποιο αναφέρεσαι στο VK700 ή το VK700X;

 

Για το VK700X έχει γίνει μεταφορά μηνυμάτων σε νέο δικό του νήμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428046

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...