Jump to content

Επιλογή συσκευής στα 120-130 ευρώ ( value for money )


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά...ψάχνω για φίλο που έχει μικρή εξοικίωση νε τα smart phones kai to android , μία ισορροπημένη συσκευή με μέγιστο budget ta 130 euro.

 

Να είναι 4,5 - 5 ίντσες, να έχει αξιοπρεπή κάμερα, καλά specs, ικανοιποιητικά αυτονομία, value for money

Με μιά πρώτη ματιά θα έλεγα LG l90, huawei g620

 

μπορείτε να μου προτείνετε και κάποιες άλλες συσκευές, αλόμη και window phones.

 

θα με βοηθούσε πολύ αν ο καθένας που θα μπει στο κόπο να απαντήσει, μου έλεγε τι θα αγόραζε ο ίδιος στα 130+/_ ευρώ και γιατί..

 

ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν και τα δύο που ανέφερες πιό πάνω είναι πολύ καλά, στα υπόψιν το Huawei φοράει καινούριο 64μπιτο επεξεργαστή και το L90 θα πάρει Lollipop. Το Huawei έχει led ειδοποιήσεων κάτι που υστερεί το L90 αλλά το LG έχει πολλή καλή αυτονομία. Αγορά από Κίνα έχει σκεφτεί;
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν και τα δύο που ανέφερες πιό πάνω είναι πολύ καλά, στα υπόψιν το Huawei φοράει καινούριο 64μπιτο επεξεργαστή και το L90 θα πάρει Lollipop. Το Huawei έχει led ειδοποιήσεων κάτι που υστερεί το L90 αλλά το LG έχει πολλή καλή αυτονομία. Αγορά από Κίνα έχει σκεφτεί;

Εγώ γενικά αγοράζω από Κίνα, αλλά ο φίλος δεν θέλει για την ώρα να στραφεί εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Huawei δεν προβλέπεται για λολλιποπ;;;

Link to comment
Share on other sites

Οκ εγώ αν ήμουν στη θέση του φίλου σου θα έπαιρνα το Huawei αλλά δες και το ZTE Blade Vec 4G http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68277&selectedCategoryId=93 στα 159 αλλά και το Microsoft Lumia 535 http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=70191&selectedCategoryId=93
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κοιτάει αυστηρά και μόνο Android, ας δει και το Lumia 640... Aπό bestprice ~135, ανώτερο, απροβλημάτιστο και φρεσκότερο από το 535 που αναφέρθηκε... Προσωπικά το θεωρώ εξαιρετική πρόταση σε αυτά τα χρήματα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κοιτάει αυστηρά και μόνο Android, ας δει και το Lumia 640... Aπό bestprice ~135, ανώτερο, απροβλημάτιστο και φρεσκότερο από το 535 που αναφέρθηκε... Προσωπικά το θεωρώ εξαιρετική πρόταση σε αυτά τα χρήματα... ;)

Λόγω ότι δεν έχει καμμία εξοικίωση με τα windows phones

καλύτερα να το περιορίσουμε στα android phones μαχ 130ευρώ:)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις οι επιλογες στα Android μεχρι 130.Τα δυο που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ και το Sony E4.Οποιο απο τα τρια και να διαλεξετε θα ναι καλη επιλογη.Απο μενα Huawei>LG>Sony.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τρεις οι επιλογες στα Android μεχρι 130.Τα δυο που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ και το Sony E4.Οποιο απο τα τρια και να διαλεξετε θα ναι καλη επιλογη.Απο μενα Huawei>LG>Sony.

Εγώ απλά να προσθέσω πως υπάρχει και η 4G έκδοση του Sony Xperia Ε4 το Sony Xperia E4g στα 130€ το οποίο είναι στις 4,7" και είναι σαφώς καλύτερο από το Ε4 από θέμα specs. Έχει καλύτερο επεξεργαστη (antutu 30.000+ για όσους ενδιαφέρονται), καλύτερη οθόνη και βέβαια υποστηρίζει 4G.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις όλους:)

θα του μεταφέρω την αξιολόγησή σας

 

πιστεύω ότι θα προτιμήσει το Huawei g620s.

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα για το Sony Xperia E4g.Καλυτερο γενικα απο το Huawei g620s εκτος απο την οθονη.

Το Huawei επικρατεί στην οθόνη, ενώ το sony στη χωρητικότητα της μπαταρίας

Δύο ακόμη στοιχεία υπέρ του Huawei:

- επεξεργαστής....Snapdragon 410 vs MediaTek MT6732 και

- κάμερα... 8mp vs 5mp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...