Jump to content

LG Spirit 4G LTE


patheraw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ έχω πρόβλημα με το GPS...είναι ανακριβές,μερικές φορές σε βγάζει σε άλλη τοποθεσία,το στίγμα μένει ακίνητο ενώ κινείσαι και άλλα..τί συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Μια βοήθεια όποιος γνωριζει.Στην οθόνη κλειδώματος που ζηταει pin θέλω να βάλω φωτογραφια αλλά εμφανίζει συνεχως ενα ρολόι μόλις το ανοιγω στο πάνω μέρος.Κάποιος τρόπο να το βγάλω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μεχρι πρόσφατα έπαιζα ένα παιχνίδι το empires and allies μετα απο μια ενημέρωση του παιχνιδιού η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση.τι μπορεί να φταίει;υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Πρωτη φορα ποσταρω και ελπιζω να ειμαι στην σωστη κατηγορια

Εχω θεμα με το GPS μου.

Ενω οταν αγοραστηκε πριν 3-4 μηνες ηταν ολα ΟΚ και μαλιστα γρηγορο. Ξαφνικα αρχισε να μου κανει νερα χανοντας το σήμα ωσπου πολύ συντομα πλεον δεν εχω καθόλου. Δοκίμασα όλα τα apps τα σχετικα αλλα τιποτα. Μιλησα με την LG και εδωσαν την αναμενομενη απαντηση (στειλτε το και σε 15-20 ημερες θα το επιστρεψουμε) . Θέλω να αποφυγω αυτη την καθυστερηση γιατι το χρησιμοποιω πολυ και το παλιο που εχω δεν παιζει πλεον.

Αν εχει καποιος καμια ιδεα θα βοηθουσε πολυ

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πρόσφατα καμία αναβάθμιση στην 6 και μήπως κάτι δεν έκατσε καλά;

Εγώ πάντως πριν το στείλω, θα έκανα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μήπως κάτι έχει κολλήσει κι έρθει στα ίσα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βοηθεια! Κλειδωσε το κινητο μετα απο 5 συνεχομενες προσπαθειες λανθασμενου knock code και ζηταει αντιγραφο ασφαλειας pin που δεν ξεκλειδωνει με τιποτα ουτε με το λογαριασμο android!

Καμια πιο πρακτικη λυση? :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα η συσκευη υποστηρίζει καρτα sd SDHC UHS-I U3???εχει κανεις τετοια???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πίστευα ότι το τηλέφωνο φθηνής κατηγορίας, θα μείνει με την 5.0.1 που βγήκε, παρόλα αυτά, μόλις μου ήρθε ενημέρωση (!!!).

Αφού την ολοκλήρωσα, ανακάλυψα ότι έχω android 6.0 πλέον.

Καλή εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΕΧΩ ΤΟ LG SPIRIT 3G ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΓΙΑ ANDROID 6.ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΟΥ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕΣΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΝΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
Link to comment
Share on other sites

Πίστευα ότι το τηλέφωνο φθηνής κατηγορίας, θα μείνει με την 5.0.1 που βγήκε, παρόλα αυτά, μόλις μου ήρθε ενημέρωση (!!!).

Αφού την ολοκλήρωσα, ανακάλυψα ότι έχω android 6.0 πλέον.

Καλή εξέλιξη.

 

Καλησπέρα,

 

Μπορείς να μας στείλεις screenshot;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συγνώμη, δεν μπορώ να ανεβάσω screenshot (από τι πράγμα παρεμπιπτόντως; ) .

 

Αυτό που μπορώ να πώ, είναι ότι δουλεύει (χωρίς επαναφορά), καλύτερα και πιο ομαλά.

Δείχνει από τις ρυθμίσεις ότι έχει λιγότερη ελεύθερη RAM (παρόλα αυτά δουλεύει πιο στρωτά) και η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ περισσότερο.

 

Επειδή δεν το χρησιμοποιώ όλη την ώρα (είναι δευτερεύον) και μένει στην αναμονή με σβηστή οθόνη την περισσότερη ώρα, τόσο καιρό τώρα που έχω αυτή την έκδοση λογισμικού, η μπαταρία κρατάει τις διπλάσιες ώρες χωρίς καμιά υπερβολή. Όταν το χρησιμοποιώ, η διαφορά στην κατανάλωση είναι πολύ μικρή, και πάλι όμως με καλύτερη στην νέα έκδοση (6).

 

Λυπάμαι που δεν θα βγάλουν αυτή την έκδοση λογισμικού στο κύριο τηλέφωνο μου το G2.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα το κινητό μετά την αναβάθμιση σε 6.0 λειτουργεί ομαλότερα και αρκετά πιο γρήγορο από πριν παρά το ότι φαίνεται ότι έχει συνολική μνήμη 892mb αντί 1gb και ελεύθερη 60mb. Το gps δείχνει ότι έχει φτιάξει σε σχέση με πριν. Ο μόνος λόγος που αγόρασα άλλο κινητό το Mi4c είναι ότι ήθελα πιο γρήγορο και να είναι δικαρτο.Το μόνο πραγματικό πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή και το μόνο που κάνει είναι να φορτίζει.Έχω κάνει τις ρυθμίσεις και μέσα από τις επιλογές προγραμματιστή αλλά τίποτα. Παράλληλα δεν μου βγάζει στο μενου καμία επιλογή για usb που αν θυμάμαι είχε πριν.Του έκανα factory reset και πάλι τπτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες

Έχω το h440n και δεν δουλεύει wifi και bt ...υπάρχει λύση ή πάει για πέταμα?

Recovery δε μπαίνει

Έχω βάλει αρκετές ρομ αλλά τίποτα...

Lolipop έχω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα.Έχω ένα LG SPIRIT 4G το οποίο έκλεισε από μπαταρια και όταν πήγα να το φορτίσω μου έβγαλε το σήμα του android με ένα τρίγωνο κόκκινο error.Προσπάθησα να το επαναφερω στις εργοστασιάκες ρυθμίσεις μέσω recovery mode αλλά αφού το έκανα μου έδειχνε μία οτι φόρτωνε και μία το λογότυπο της LG. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Τη βοηθεια σας. Αν κάνω hard reset σβήνονται όλα τα αρχεία,φωτογραφιες κτλ; Μου επεσε μια δυο φορες και από τοτε δε μπορει καν να μπει στο μενού,στις ρυθμισεις, τπτ. Ουτε καν με καλώδιο να μεταφερω αρχεια,δεν το αναγνωριζει. Καμια ιδέα; Η να αρχίσω να κλαίω για τις φωτο;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν έχει ραδιόφωνο η συσκευή; Ποια εφαρμογή για αναλογικό ραδιόφωνο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...