Jump to content

Doogee Y100 Valencia2 PRO


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tracking numbers εχουν καβατζα. Δεν παει να πει οτι το εστειλαν.

Αμα φτασουν και εκει........... τι να πω?

Δεν νομιζω παντως να μην το στειλαν και το οτι και αλλα μαγαζια τα πακεταραν περιπου την ιδια μερα κατι δειχνει.

Με το καλο να παραλαβουμε γιατι το ποτε θα ξαναπαραγγειλουμε ειναι σχετικα αγνωστο:rolleyes:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 328
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα σήμερα, πολύ ωραίο φαίνεται. Από minideal, μου δώσανε και οδηγίες για ροοτ.

 

1.download the “vroot”in your computer by this link : http://www.mgyun.com/vroot2.set your phone ,click "setting"_"developer options"_"usb dbugging" 3.go back ,and the click "seecruity"_"unknow sources"4.open the "VRoot" you download in your computer ,link your phone with the computer ,and then click "一键 root"춐

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, πολύ ωραίο φαίνεται. Από minideal, μου δώσανε και οδηγίες για ροοτ.

 

1.download the “vroot”in your computer by this link : http://www.mgyun.com/vroot2.set your phone ,click "setting"_"developer options"_"usb dbugging" 3.go back ,and the click "seecruity"_"unknow sources"4.open the "VRoot" you download in your computer ,link your phone with the computer ,and then click "一键 root"춐

Καλοδουλευτο, μαλλον εισαι ο πρωτος:)

Περιμενουμε νεοτερα απο αυριο, οθονη-ηχος-σημα-κλπ και ειδικα μπαταρια :cool:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο (το ασημί), πολύ γρήγορο (ακόμη βέβαια δεν το φόρτωσα), δυνατά ηχεία, πεντακάθαρα βιντεο και το σημαντικότερο δεν είχε καμία περιτή εφαρμογή φορτωμένη και κλειδωμένη στο σύστημα, μάλλον δε θα το κάνω ροοταρισμα. Κατα τ'άλλα πολύ αξιοπρεπής λαντσερ και στο 15% μπαταρία μου βγαλε επιλογή για μοντ εξοικονόμησης, το πάτησα και δεν είδα διαφορά στην επίδοση.

Antutu 20289

Edited by gpetrog1
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει σοκ....ήμουν από τα πρώτα άτομα που το παρήγγειλαν από το Banggood, υποτίθεται είχε στοκ στις 10 Ιουλίου και...μίλησα σήμερα μαζί τους να δω τι γίνεται και μου λένε το επικό....ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ώρες....! Έλεος...!
Link to comment
Share on other sites

ανεβασε καμια φωτο απο την καμερα του να δουμε... μιας και ολα τα doogee εχουν καλες καμερες...

 

Τις τράβηξα 9 το βράδυ, χωρίς ρυθμίσεις.

Η σκοτεινότερη είναι με τη μπροστά τη μικρή.

 

http://www.filedropper.com/onedrive-2015-07-22

Edited by gpetrog1
Link to comment
Share on other sites

Τις τράβηξα 9 το βράδυ, χωρίς ρυθμίσεις.

Η σκοτεινότερη είναι με τη μπροστά τη μικρή.

 

http://www.filedropper.com/onedrive-2015-07-22

 

Δεν μπορώ να τις δω... Γενικές εντυπώσεις???

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τις δω... Γενικές εντυπώσεις???

 

Καλές είναι, με 13MP, σίγουρα σε καλύπτουν για φωτοφρ. μηχανή.

 

Αυτό που δεν είδα ακόμα είναι το fast charge, 70% power σε 30 min.

 

Φορτίζει με κανονικό ρυθμό.

Link to comment
Share on other sites

Τις τράβηξα 9 το βράδυ, χωρίς ρυθμίσεις.

Η σκοτεινότερη είναι με τη μπροστά τη μικρή.

 

http://www.filedropper.com/onedrive-2015-07-22

 

Καλές είναι, με 13MP, σίγουρα σε καλύπτουν για φωτοφρ. μηχανή.

 

Αυτό που δεν είδα ακόμα είναι το fast charge, 70% power σε 30 min.

 

Φορτίζει με κανονικό ρυθμό.

 

 

Στη θεωρία τα 13mp ακόμα και τα 8 ειναι μια χαρά. Στην πράξη και δλδ στη συγκεκριμένη περιπτωση απο αυτά που ανέβασες ειναι τραγικά. Ούτε για 5mp του κιλου δεν φαινεται η 1η και ούτε για 2 η 2η η μπροστινή.

 

Ο τύπος εδώ έχει ανέβάσει αισθητά καλύτερες φωτο απο τη δικιά σου πισω κάμερα. Οχι τπτ το τρομερό αλλα τουλάχιστον ειναι το ελάχιστο αποδεκτό για τα γούστα μου. Οπότε ελπιζω μήν τυχόν δεν ειχες σταθερό χέρι όταν τραβούσες τη φώτο. Βεβαια ο τύπος τις τραβηξε με επιλογή 6mp και χωρις φλας σε αντιθεση με τα δικά σου 13 και με φλας. Αν επισης πειραξε και άλλες ρυθμίσεις και δεν ειναι στο αυτοματο δεν το ξέρω, το θέμα παντως ειναι οτι για τα γουστα μου το τηλεφωνο απο αποψη κάμερας πάσχει. Μιας παντως και η doogee βγαζει ota ελπιζω στο επομενο να το φτιάξουν λίγο το συγκεκριμένο θέμα.

 

 

Απο τη στιγμή που ο φορτιστής ειναι ο κλασσικός 5v, 1ampere δεν υπαρχει fast charge

Link to comment
Share on other sites

γιατί τόση διαφορά στις φωτό;είναι με αλλή app?

από μπαταρία πως πάει;

αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτό ακόμα

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παρηγειλα απο http://www.lightinthebox.com και μου λενε πως δεν μπορουν να γραψουν χαμηλοτερη τιμη στο πακετο, να το κανουν gift κτλ....

την πατησα? θα εκτελωνιστει κανονικα? εχει καποιος εμπειρια απο το http://www.lightinthebox.com?

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ψαχνομαι να παρω το κινητο ( DOOGEE Y100 Pro )

στο γιο μου μιας και οι εποχες δεν ειναι για samsung , apple , lg :vava: :vava: :vava: . Ομως με ανυσηχει το θεμα με την ακτινοβολια ( SAR ) . Εκανα μια προσπαθεια αναζητησης αλλα δεν μπορεσα να το βρω. Αν μπορουσε κανεις να με βοηθησει θα με εξυπηρετουσε πολυ γιατι μονο αυτο με εμποδιζει για να του το παρω

Link to comment
Share on other sites

ψαχνομαι να παρω το κινητο ( DOOGEE Y100 Pro )

στο γιο μου μιας και οι εποχες δεν ειναι για samsung , apple , lg :vava: :vava: :vava: . Ομως με ανυσηχει το θεμα με την ακτινοβολια ( SAR ) . Εκανα μια προσπαθεια αναζητησης αλλα δεν μπορεσα να το βρω. Αν μπορουσε κανεις να με βοηθησει θα με εξυπηρετουσε πολυ γιατι μονο αυτο με εμποδιζει για να του το παρω

 

Δες αυτο το σχολιο

"From Sebastien at 6/5/2015 7:29 AM

 

Do you knwo the SAR value of this phone ? Thank you.

Doogee Mobile

Thank you for your mail.

DOOGEE Y100 Pro SAR is 0.328w/kg."

 

στην σελιδα του κατασκευαστη...http://www.doogeemobile.com/doogee-y100-pro.html

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ χθες (από gearbest.com). Η πρώτη εντύπωση πολύ θετική: Από το κουτί της συσκευασίας του μέχρι το ίδιο το κινητό. Δεν το περίμενα απο κινέζικο κινητό. Ήρθε με δώρο 2 ζελατίνες, και μια συμπαθητική διάφανη θήκη. Η οθόνη του -χρώματα, υλικά- μου φαίνεται πολύ καλή. Το ui επίσης είναι απλό αλλά όμορφο (φαντάζομαι είναι το default του 5.1?). Φωτογραφίες ακόμα δεν έβγαλα...:P
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ χθες (από gearbest.com). Η πρώτη εντύπωση πολύ θετική: Από το κουτί της συσκευασίας του μέχρι το ίδιο το κινητό. Δεν το περίμενα απο κινέζικο κινητό. Ήρθε με δώρο 2 ζελατίνες, και μια συμπαθητική διάφανη θήκη. Η οθόνη του -χρώματα, υλικά- μου φαίνεται πολύ καλή. Το ui επίσης είναι απλό αλλά όμορφο (φαντάζομαι είναι το default του 5.1?). Φωτογραφίες ακόμα δεν έβγαλα...:P

 

προσπάθησε σε παρακαλουμε (ολοι εδω νομιζω) να επιβεβαιωσεις ή να διαψευσεις (ελπιζω το πρωτο) τα specs που περιγραφει εδω http://www.doogeemobile.com/doogee-y100-pro.html ο κατασκευαστης.

πχ

- η καμερα πως ειναι

- η μπαταρια ειναι τελικα 1800 ή 2200 (σε ενα βιντεο ειδα πως κατω απο το χαρτι που λεει 2200 γραφει 1800),

- φορτιζει 70% σε 30 λεπτα

- βγαζει βαθμολογια 20200 ή 27200 στο AnTuTu Benchmark (κατεβασμα απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&hl=el)

- ενω εχει 64bit CPU το λειτουργικο του ειναι 32bit

κτλ...

 

ευχαριστουμε εκ των προτερων

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε σε παρακαλουμε (ολοι εδω νομιζω) να επιβεβαιωσεις ή να διαψευσεις (ελπιζω το πρωτο) τα specs που περιγραφει εδω http://www.doogeemobile.com/doogee-y100-pro.html ο κατασκευαστης.

πχ

- η καμερα πως ειναι

- η μπαταρια ειναι τελικα 1800 ή 2200 (σε ενα βιντεο ειδα πως κατω απο το χαρτι που λεει 2200 γραφει 1800),

- φορτιζει 70% σε 30 λεπτα

- βγαζει βαθμολογια 20200 ή 27200 στο AnTuTu Benchmark (κατεβασμα απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&hl=el)

- ενω εχει 64bit CPU το λειτουργικο του ειναι 32bit

κτλ...

 

ευχαριστουμε εκ των προτερων

 

 

- Μπαταρια: 2200

- Καμερα εμπρος: 8ΜΒ

- Καμερα πισω: 13ΜΒ

- Ταχεια φορτιση: δεν ειδα κατι τετοιο. Χρειαστηκε περιπου 2 ωρες για πληρη φορτιση, αλλα δεν νομιζω λιγοτερη απο 1 ωρα για να φτασει στο 70%. Θα προσεξω περισσοτερο στην επομενη φορτιση και θα σου πω με μεγαλυτερη βεβαιοτητα

- Benchmark: 20225

- CPU: 64-bit

- Android: 32bit

- Για την ποιοτητα της καμερας θα σε γελασω... Δεν ειμαι πολυ φαν οποτε δε μπορω να ξεχωρισω αν ειναι καλη η οχι. Μου φανηκε παντως συμπαθητικη για καμερα κινητου.

Edited by diafanos10
Link to comment
Share on other sites

- Το πίσω τμήμα του κινητού δεν είναι μεταλλικό όπως μπορεί να δίνει την εντύπωση απο φωτογραφίες. Είναι πλαστικό, αλλά αρκετά καλαίσθητο και στο μάτι και στην υφή.

- Σήμερα που έκανα και τη δεύτερη φόρτιση. Επιβεβαιώνω ότι δεν υπάρχει καμία ταχεία φόρτιση. Στη μισή ώρα είχε φορτίσει 30%, ενώ για full χρειάστηκε ~2 ώρες. 'Άλλωστε όπως αναφέρεται και παραπάνω ο φορτιστής είναι ένα απλός 5V φορτιστής.

- Αν θέλετε να δοκιμάσω κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι για να σας πω την απόδοση του, πείτε μου. Πάντως κατά τη διάρκεια του benchmark όταν τέσταρε το graphics engine, έβλεπα κατι 10-11fps :(, αλλά ίσως παρα ήταν απαιτητικό το συγκεκριμένο benchmark.

Link to comment
Share on other sites

- How does Fast Charge work? Does it actually charge your device faster, and if so, is there a downside to using it?

 

There are USB charging cables that have the data pins re-wired to disable a data connection. This makes the phone think it's plugged into a regular AC charger, and allow more than 500ma to flow. That does not mean the USB port has more than 500ma to begin with. Typically, USB ports on PCs have 500ma, or USB 3.0 ports may have 900ma.

Theoretically this is safe because it's just disabling a data connection. It's not using more power than it should. Phone's are designed not to accept more amps than it can handle.

 

There are also apps that allow for fast charging by forcing the phone into using the AC charging mode instead of data. However you still need a compatible kernel or it won't work. (For standard users, changing the kernel is a complicated and risky procedure.)

Please note that there are reported cases of people's phones not supporting regular data modes after attempting to activate fast charge via an app (notably the nexus 4).

 

- What is Qualcomm Quick Charge? (http://www.androidcentral.com/what-qualcomm-quick-charge)

 

And while one of the many cool things about living in 2015 is not necessarily needing to understand how a lot of the tech around you works, if you take the time to better understand what you are using there's a good chance you'll get more out of the experience. A perfect simple example is the power supply you use for your smartphone.

 

If you've purchased a new phone recently, there's a good chance the power supply in the box is capable of charging your phone significantly faster than any of the other chargers you have in the house. This little slice of magic is called Quick Charge, and it's a two-step process that promises to safely charge your phone faster than any other tech out there right now.

 

Quick Charge 2.0 is a Qualcomm-made platform, which the company describes as a "comprehensive suite of battery management technologies" for charging your device using any ordinary MicroUSB cable. The two requirements for Quick Charge 2.0 are a Snapdragon-based smartphone or tablet and a Quick Charge 2.0-certified power supply. Because this is a proprietary mechanism, both the power supply and the phone or tablet have be licensed and certified by Qualcomm in order to function properly. Since nearly every new smartphone that offers Quick Charge 2.0 comes with a compatible power supply, you almost always have what you need to take advantage of this technology out of the box. (Some 2014 phones, like the Moto X and HTC One M8 had the capability but shipped before the wall chargers were ready.)

 

- Google app

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nz.org.winters.android.gnfastcharge

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου από gearbest και είναι η πρώτη φορά που με απογοήτευσε αυτό το site.

Μαυρο αγόρασα, ασημένιο έστειλε το gearbest και νομίζω δεν το έκαναν από λάθος αλλά σκόπιμα. Δεν πρέπει να είχαν παραλάβει μαύρα ή είχαν λίγα μαύρα.

Το κινητό σε ασημένιο είναι χάλια. Στο ασημί φαίνονται όλες οι ατέλειες και δίχνει ποιο παιχνίδι και ποιο χοντρό στο μάτι. Να το στείλω πίσω δεν λέει οπότε τι προτείνετε να κάνω; Να ζητήσω δωρεάν ένα μαύρο καπάκι ή αν δεν γίνεται αυτό να απαιτησω κάποιο χρηματικό πόσο πίσω; Εσείς που παραλάβετε από gearbest τι χρώμα σας έστειλε;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου από gearbest και είναι η πρώτη φορά που με απογοήτευσε αυτό το site.

Μαυρο αγόρασα, ασημένιο έστειλε το gearbest και νομίζω δεν το έκαναν από λάθος αλλά σκόπιμα. Δεν πρέπει να είχαν παραλάβει μαύρα ή είχαν λίγα μαύρα.

Το κινητό σε ασημένιο είναι χάλια. Στο ασημί φαίνονται όλες οι ατέλειες και δίχνει ποιο παιχνίδι και ποιο χοντρό στο μάτι. Να το στείλω πίσω δεν λέει οπότε τι προτείνετε να κάνω; Να ζητήσω δωρεάν ένα μαύρο καπάκι ή αν δεν γίνεται αυτό να απαιτησω κάποιο χρηματικό πόσο πίσω; Εσείς που παραλάβετε από gearbest τι χρώμα σας έστειλε;

 

Και εγώ μαύρο παρήγγειλα από gearbest και μου στείλαν ασημί. Κάπου είχα διαβάσει οτι η εταιρια εβγαλε μονο αυτο το χρώμα. Το έχει κανείς σε μαύρο?

Πάντως εμένα μου φαίνεται αρκετά πιο όμορφο σε αυτό το χρώμα. Αν δεν το αγγίξεις, με το μάτι σου δίνει την εντύπωση ότι είναι μεταλικό. Βεβαια γούστα είναι αυτα ;)

 

Δώρο θήκη σου στείλανε?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαύρο παρήγγειλα από gearbest και μου στείλαν ασημί. Κάπου είχα διαβάσει οτι η εταιρια εβγαλε μονο αυτο το χρώμα. Το έχει κανείς σε μαύρο?

Πάντως εμένα μου φαίνεται αρκετά πιο όμορφο σε αυτό το χρώμα. Αν δεν το αγγίξεις, με το μάτι σου δίνει την εντύπωση ότι είναι μεταλικό. Βεβαια γούστα είναι αυτα ;)

 

Δώρο θήκη σου στείλανε?

 

Τους εστειλα πριν λιγο παραπονα και ζητησα να μου στειλουν δωρεαν μαυρη πλατη.

Πιστεψε με σε μαυρο θα ειναι παρα παρα πολυ καλυτερο και θα δειχνει και ποιο σοβαρο και ποιο λεπτο.

Το ασημι ειναι ψευτικο χρωμα και φαινονται και οσες ατελειες εχει.

Αν δεις στις ακρες προσεκτικα θα καταλαβεις τι εννοω.

Και το μαυρο θα σου δινει την εντυπωση οτι ειναι μεταλικο γιατι δεν ειναι πισσα μαυρο .

Η δωρεαν θηκη ειναι για πεταμα , οκ οτι ποιο φτηνο εχω δει ( εχω δει αρκετα κινεζικα ) .

Τωρα το κινητο εγω προσωπικα το περιμενα ομορφοτερο.

Ειναι αρκετα χοντρο.

Η οθονη ναι μεν εχει καμπυλη αλλα επ' ουδενί δεν ειναι σαν τις οθονες με καμπυλη που εχουν τα Νοκια.

Εχει κανει το μεγα λαθος η doogee να εχει βαλει πλαστικο στις ακρες εκει που τελειωνει η οθονη με αποτελεσμα το δακρυ στις ακρες να ειναι ανυπαρκτο. Εχω ενα νοκια 735 με καμπυλωτη οθονη και ειναι μερα με την νυχτα. Καμια σχεση.

Για 5 ιντσες μου φανηκε αρκετα βαρι στο χερι.

Ποιοτητα κατασκευης μετρια.

Τωρα τα καλα ειναι η οθονη που ειναι πολυ καλη και ο ηχος αρκετα δυνατος και καθαρος.

Για 100 ευρω ειναι ενα καλο τηλεφωνο αλλα μονο σε μαυρο.

Απαραδεκτο το gearbest να δωσει silver χωρις να μας το πει.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφαιρομουνα και εγω να το αγορασω αλλα μονο σε ασημι η' γκρι το εβρισκα, δεν νομιζω να βγαινει σε μαυρο
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και μένα απο το gearbest που μας έβγαλε την ψυχή με τα presale όπως και να χει ειναι καλό... και φουλ ευχαριστημενος... με το τηλέφωνο και οχι με το site....ασημί χρώμα ειναι καλό όμως... καλή κάμερα... οπως το dg800 που εχω, μπαταριά δεν μπορώ να κρίνω ακόμα γιατί τρώει λιώσιμο ακόμα... γρήγορο... φόρτωσα πολλές εφαρμογές και η ram ειναι ακόμα στο 1,4 ελεύθερο γενικά ήμουν με το 800αρι ευχαριστημενος εκτός την μπαταριά αλλά τωρα με αυτό είμαι καλυμμένος φυσικά πάντα για τα λεφτά που το πήραμε... επώνυμο τηλ με αυτές τις δυνατότητές και στη Ελλάδα θες πάνω απο 170... οπότε... μεγιες μας....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...