Jump to content

Doogee Y100 Valencia 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Doogee Y100 (Valencia2)

pre-sale $100 (banggood, lightinthebox, tinydeal, ...)

 

οθονη 5" ips ogs (720x1280) sharp, gorilla glass 3

2G/3G (με εκδοση για ευρωπη)

δικαρτο (micro sim, mini sim)

android 4.4

οχταπυρηνος επεξεργαστης 1.4 mtk6592 (antutu ~28.000)

1gb ram, 8gb rom, card slot (64gb)

γραφικα mali 450mp

καμερα εμπρος 8mp (ov) & πισω 13mp (sony)

μπαταρια 2200mah (fast charge)

διαστασεις: 142 x 71.4 x 8.2 mm / βαρος: 152g

6 χρωματισμοι πισω μερους (εικονα2)

 

screen gestures (double tap to wake, 3 fingers screenshot κ.α.),

ραδιοφωνο, hotknot, bluetooth, xender, ota, otg, guest account, back-touch panel,

3 προγραμματιζομενα πλαϊνα notification led (εικονα3)

 

 

via

 

υπο διευκρινιση:

lollipop update

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

98.99$ το φέρανε στο Coolicool.

 

This item is available to pre-order from 27.04.2015 - 15.05.2015, All the orders will be shipped out on 15.05.2015 after the pre-sale period. we will ship the parcel in chronological order.

Link to comment
Share on other sites

πηρα απο gearbbest στα 100$ ενα σε πρασινο για την γυναικα...αν εχει τις καμερες που λεει σε συνδιασμο με ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστκα θα ειναι πολυ δυνατο ειδικα για 100$...αναμονη λοιπον
Link to comment
Share on other sites

πηρα απο gearbbest στα 100$ ενα σε πρασινο για την γυναικα...αν εχει τις καμερες που λεει σε συνδιασμο με ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστκα θα ειναι πολυ δυνατο ειδικα για 100$...αναμονη λοιπον

 

πιθανολογω να το εχεις γυρω στις 10 ιουνιου

γραψε μας εντυπωσεις οταν το λαβεις

δε μου αρεσε η μπαταρια, μου αρεσαν τα 3 led :)

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτά που δίνει νομίζω ότι είναι το απόλυτο vfm σε mtk οχταπύρηνο, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι, και λογικά θα εκτιμούσα ότι το thread θα είχε μεγάλη συμμετοχή.

Έχει τα πάντα με βασικό τις κάμερες (αν είναι sony κάτι σωστότερο θα καταγράφει), Gorilla 3 (λέμε τώρα...), notification light (που τόσο μας έχει λήψει από την vfm κατηγορία), otg, back panel κλπ

Την εταιρεία δεν την ξέρω καλά, διάβασα σε άλλα νήματα και ομολογώ ότι θορυβήθηκα αρκετά συν το γεγονός ότι δεν έχει vanilla mtk android με ότι συνεπάγεται αυτό.

Λέω να το πάρω αλλά προβληματίζομαι αφού σε απόλυτο χαμηλό υπάρχει το landvo l500s που δεν δίνει βέβαια τίποτα από όλα τα παραπάνω αλλά η εταιρεία φαίνεται να παράγει αξιόπιστες κατασκευές.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτά που δίνει νομίζω ότι είναι το απόλυτο vfm σε mtk οχταπύρηνο, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι, και λογικά θα εκτιμούσα ότι το thread θα είχε μεγάλη συμμετοχή.

Έχει τα πάντα με βασικό τις κάμερες (αν είναι sony κάτι σωστότερο θα καταγράφει), Gorilla 3 (λέμε τώρα...), notification light (που τόσο μας έχει λήψει από την vfm κατηγορία), otg, back panel κλπ

Την εταιρεία δεν την ξέρω καλά, διάβασα σε άλλα νήματα και ομολογώ ότι θορυβήθηκα αρκετά συν το γεγονός ότι δεν έχει vanilla mtk android με ότι συνεπάγεται αυτό.

Λέω να το πάρω αλλά προβληματίζομαι αφού σε απόλυτο χαμηλό υπάρχει το landvo l500s που δεν δίνει βέβαια τίποτα από όλα τα παραπάνω αλλά η εταιρεία φαίνεται να παράγει αξιόπιστες κατασκευές.

 

Δες καλυτερα το Elephone P6000 στα 115 στο Gearbest.Kαι οταν το Valencia 2 παει μονιμα στα 89$ το συζηταμε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις γιατί το συγκεκριμένο elephone είναι και καλό κομμάτι της εν λόγω εταιρείας συν 4g συν μνήμη και rom αλλά πάμε πάλι 20 Ε πάνω (τα αξίζει) με μεγαλο μείον την απώλεια OTG (για μένα πάντα). Στα 93 Ε μιά χαρά για μένα το Doogee ως προς τις προδιαγραφές. Επί της ουσίας είναι το θέμα τι κάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παρελαβα χθες το doogee valencia 2 σε πρασινο χρωμα..εμφανησιακα πολυ ομορφο πολυ ωραιο χρωμα και καλης ποιοτητας υλικα με..καλο στο χερι με καλες διαστασεισ ωραια αισθηση πο το πισω καπακι.οθονη 720 με πολυ καλη φωτεινοτητα και σωστες γβνιες θεασης.ο επεξεγαστης απροβληματιστος wifi σημα κινητης πολυ καλα,,gps οκ λιγο πιο αργο αλλα λοκαρει μετα απο 15-20δ.οι καμερες ισως οι καλυτερες που εχω δει σε κινεζικο(εκτος leovo-zte)λιγο το βραδυ μας τα χαλανε αλλα γενικα πολυ καλες καμερες.το καπακι εχει αισθητηρα απο πισω για διαφορους χειρισμους οι οποιοι λειτουργουνε..τα 3 led δεν δουλευουνε ακριβως οπως λεει..δηλ. δεν εχει τρια χρωματα αλλα μονο πρασινο και εγω ειδα 2 να αναβουνε σε κληση και sms στην φορτιση δεν μου αναβει...για 100$ τα αξιζει τα λφτα του εχει και ωραια χρωματα..παραπανω οχι
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κιεγω απο gearbest το doogee y100 valencia 2.το τονιζω γιατι πιστευανε οτι ειναι αλλο τηλεφωνο το y100 και αλλο το valencia 2!!.ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο ολες τις αποψεις.απο ποιοτητα υλικων,απο ηχο,απο καμερες,απο gps,απο ευκρινεια και χρωματα οθονης.η συσκευασια ειχε τον φορτιστη με το αποσπωμενο micro usb καλωδιακι,hands free,screen protector και ενα μαντηλακι! να σημειωσω οτι εφαγε και 2 πτωσεις σε πλακακι απο μισο και ενα μετρο αντιστοιχα και ουτε επαθε τιποτα,ουτε καν σημαδακι.οι καμερες ειναι οτι λενε μετρημενες με το Phone tester 12.68mp η πισω και 7.8 η μπροστα.το πισω κουμπι ειναι βολικο και υπαρχουνε και 3 led μπλε-πρασινο-κοκκινο που λειτουργουνε κανονικοτατα.ηρθε με ελληνικο μενου.αυτα το συστηνω ανεπιφυλακτα
Link to comment
Share on other sites

να διορθωσω κι εγω οτι οντως τα led λειτουργουνε οπως περιγραφεται στο τηλεφωνο..δικο μου λαθος..μονο που το μπλε πρασινιζει μαλλον λογω του πρασινου χρωματος του κινητου..παντως οντως το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και ποιοτικο
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την αποψη σας για την καμερα!Εχω το Doogee 450 και οι φωτο δεν ειναι και τοσο καθαρες! Κυριως με ενδιαφερει η μπροστινη!! Ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Η pro εκδοση με ενισχυμενα χαρακτηριστικα στα $112.99 με κουπονι Υ100PRO στο Gearbest,σε προπωληση εως αρχες Ιουλιου. Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπροστινή κάμερα εσάς σας κοκκινίζει λίγο όταν βγάζετε φωτογραφίες η συμβαίνει μόνο σε μένα? Το back touch panel σας δουλεύει με το μαύρο κάλυμμα? Γιατί έχω ένα μαύρο που δεν δουλεύει και ένα άσπρο που δουλεύει για αυτό ρωτάω συγκεκριμένα για το μαύρο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινη καμερα οντως κοκκινιζει αλλα αν αλλαξεις στις ρυθμισεις της καμερας τον αυτοματο φωτισμο στην πρωτη επιλογη φωτισμος πυρακτοσεως αν θυμαμαι καλα γιατι το εχει η κυρια μου βγαζει μια χαρα φωτο..το back panel δουλευει κανονικα πρασινο χρωμα κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby (One Micro SIM Card)

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/1900/2100MHz

4G: FDD LTE 2100/1800/2600/800MHz

 

 

Color Gray

Shell Material Metal

 

Android 5.1

CPU MTK6735, 64bit quad core, 1.5GHz

ROM 16GB

RAM 2GB

Support TF card up to 128GB extended

 

Display Size 5.0Inch - 2.5D Corning Gorilla Glass

Type IPS, capacitive touch screen, OGS

Resolution 1280 x 720 pixels

 

 

Camera Dual Cameras, 5.0MP(interpolation 8.0MP) front camera, 13.0MP Sony sensor back camera with flashlight and auto focus,80° wide-angle 5-element lens

 

FM Radio Yes, earphone needed

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

Message SMS/MMS

GPS Yes,built in.also support A-GPS

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Bluetooth 4.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Standby Time About 2~3 days

Size 142.6x72.1x9.35mm/5.61 x 2.84 x 0.37 inch

Weight 122g

 

Language English, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Italian, German, Dutch, French, Polish, Romanian, Turkish, Russian, Arabic, Indonesian, Malay, Thai, Vietnamese, Hindi, Hebrew, Simplified Chinese, Traditional Chinese. (It has updated 48 languages)

 

Other Feature 4G/3G, WiFi, GPS, FM, Bluetooth, Email, Messaging,Wallpapers, Calendar, Calculator, Clock, Camera, Play Store, Tethering & portable hotspot, Fast Charging, Smart Gesture, HotKnot, OTG, OTA, etc

 

2200mAh Battery

 

[Via]

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη θεμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415183

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ηδη θεμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415183

Πω πω.... Συγγνώμη παιδιά δεν το είδα. Άρη σε ευχαριστώ !

Παρακαλώ κάποιος mod να διαγράψει το παρόν τοπικ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει φωτογραφιες απο μπροστα και πισω καμερα στην αρχικη τους αναλυση;

πχ σε dropbox/flickr/onedrive?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η pro εκδοση με ενισχυμενα χαρακτηριστικα στα $112.99 με κουπονι Υ100PRO στο Gearbest,σε προπωληση εως αρχες Ιουλιου.

 

Έχετε προσέξει ότι η pro έκδοση φοράει 4πύρηνο και όχι 8πύρηνο επεξεργαστή; :confused:

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλα ο 64bit 4πυρηνος της εκδοσης PRO ειναι 20% πιο γρηγορος απο τον 32bit 8πυρηνο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

εδω πιο ακριβο αλλα διαθεσιμο σε 2-3 ημερες σιγουρα δοκιμασμενο χωρις προβλημα , σιγουρα original και οχι αντιγραφη ή με ψευτικη camera , μπαταρια και με 2 χρονια εγγυηση

http://www.mobiletech.com.gr/p.Doogee-Valencia-2-Y100-2-CHRONIA-EGGYISI.740771.html

Link to comment
Share on other sites

Στο gearbest.com η εκδοση PRO βγαινει 109.99$ με το κουπονι gbaff, φαινεται πολυ καλο παντως, 2gb ram και καμερα sony λεει, ξερουμε μηπως ποια sony φοραει? ΙΜΧ135 μηπως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι,αλλα ο 64bit 4πυρηνος της εκδοσης PRO ειναι 20% πιο γρηγορος απο τον 32bit 8πυρηνο.

και ειναι και 4G

Edited by impreza_sti
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαϊνά led έχουν το χρώμα που λένε. Το τελικό αποτέλεσμα επηρρεάζεται απο το χρώμα της θήκης. Μόνο σε λευκό δίνουν τη σωστή απόχρωση. Είναι μια μικρή ατέλεια του σχεδιασμού.
Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Doogee Y100 Valencia 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...