Jump to content

Landvo L500s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα λεφτά του μια χαρά είναι.....στο δικό μου τουλάχιστον το μόνο θέμα που υπάρχει είναι χαμηλότερη ένταση από το συνηθισμένο στο μικρόφωνο. Κατά τα άλλα είναι τίμιο για τα λεφτά του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα, με το πρόβλημα στο touch τι μου συστείνετε να κάνω? Το παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα και έχει μεγάλο πρόβλημα. Υπάρχει κάποια άλλη λύση από το να το στείλω πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, με το πρόβλημα στο touch τι μου συστείνετε να κάνω? Το παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα και έχει μεγάλο πρόβλημα. Υπάρχει κάποια άλλη λύση από το να το στείλω πίσω?

καλημερα, αφαιρεσε τη ζελατινα,απενεργοποιησε το smart wake εντελως στα settings - accessibility, κατεβασε και το SGS touchscreen booster . ΑΝ συνεχισει και δεν ειναι ικανοποιητικο επικοινωνησε με το μαγαζι που το αγορασες.

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια που θα βρουμε για το συγκεκριμενο γιατι δεν φορτιζει.με διαφορετικους φορτιστες μην τυχον εφταιγε ο δικος του!για να μην τρεχω να το στελνω πισω κτλ λεω να παρω αλλη αλλα στο ebay μια εχει σχεδον τα μισα λεφτα του κινητου και δεν λεει!αν καποιος ξερει παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια που θα βρουμε για το συγκεκριμενο γιατι δεν φορτιζει.με διαφορετικους φορτιστες μην τυχον εφταιγε ο δικος του!για να μην τρεχω να το στελνω πισω κτλ λεω να παρω αλλη αλλα στο ebay μια εχει σχεδον τα μισα λεφτα του κινητου και δεν λεει!αν καποιος ξερει παρακαλω!

Εγω το δικο μου το φορτιζω και με φορτιστη απο ενα cubot 168s που εχω αλλα και με φορτιστη απο samsung galaxy. επι τη ευκαιρια μπορει καποιος να βοηθησει για την καθαροτητα ηχου στην συνομιλια και ενταση ηχου εισερχομενων κλησεων?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Adjust microphone settings in the phone 1 Install Mobileuncle MTK Tools (Google Play) 2º Enter in to Engineer Mode Menu (MTK) 3º Audio / Normal mode / Type / Mic / Level 4º Set up the 6 levels:

Level 0-255

Level 1 to 235

Level 2 to 215

Level 3 to 205

Level 4-195

Level 5 to 185

Level 6-175

* You have to set all levels to value. Every time you go to a level you must push Set and OK. 5º You must presh Ok again before exit app 6º Restart phone.

 

ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΝΕ ΑΨΟΓΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για ακουστικο μηπως εχεις ρυθμισεις; κατα την διαρκεια της συνομιλιας ακουω πολυ αχνα τον συνομιλητη. ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν το διαβάζει κανείς πια το Thread .

 

Έχω δύο L500s με πρόβλημα στην οθόνη (από πέσιμο:lol: ) και ψάχνω χαλασμένο με άλλα προβλήματα μπας και συναρμολογήσουμε κανένα .Πολύ ευαίσθητα βγήκαν :(.

Αν έπρεπε να ποστάρω κάπου αλλού (πού ;;) pls pm me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα παρέλαβα ένα μαύρο.

Το touch της οθόνης καλό , αφαιρώ πάντα το screen ptotector και γίνεται περισσότερο ευαίσθητη.

Οθόνη λαμπερή αλλά υπο γωνία ξεθωριάζει , ποιός δουλεύει υπο γωνία.

Wi fi καλό

Δεν δοκίμασα ακόμα sim

Η μπαταρία φαίνεται να είναι όσο λέει.

Καθαρό android χωρις περικοκλάδες.

ψάχνω να βρω silicone case για το κινητό και δεν βρίσκω . υπάρχει κάποιο επώνυμο κινητό που του μοιάζει.??//

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά έχω το Landvo L500s και τώρα τελευταία μου έχει σπάσει τα νεύρα, έχω πολλά προβλήματα, μάλλον με το λογισμικό, αναγκάζομαι κάθε 3 και λίγο να κλείνω και να ξανανοίγω το data στο 3g για να πιάσω internet, κάποιες φορές κόβεται αψυχολόγητα το κινητό και δεν μπορούν να με πάρουν, ενώ κολάει και κάποιες φορές που προσπαθώ να καλέσω εγώ. Το τηλέφωνο συμπεριφέρεται πολλές φορές κάπως σαν να μπουκώνει, ενώ δεν βλέπω να έχω γεμήσει το 1gb ram που έχει. Έχει βγει κανένα καινούριο firmware γι αυτό; Πρέπει να κοιτάξω να το γυρίσω για αντικατάσταση; Καμιά ιδέα;

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Landvo L500s και τώρα τελευταία μου έχει σπάσει τα νεύρα, έχω πολλά προβλήματα, μάλλον με το λογισμικό, αναγκάζομαι κάθε 3 και λίγο να κλείνω και να ξανανοίγω το data στο 3g για να πιάσω internet, κάποιες φορές κόβεται αψυχολόγητα το κινητό και δεν μπορούν να με πάρουν, ενώ κολάει και κάποιες φορές που προσπαθώ να καλέσω εγώ. Το τηλέφωνο συμπεριφέρεται πολλές φορές κάπως σαν να μπουκώνει, ενώ δεν βλέπω να έχω γεμήσει το 1gb ram που έχει. Έχει βγει κανένα καινούριο firmware γι αυτό; Πρέπει να κοιτάξω να το γυρίσω για αντικατάσταση; Καμιά ιδέα;
λοιπον θα του βαλεις custom rom και εισαι οκ αν ειναι προβλημα λογισμικου...τα λινκ κατα σειρα που σου λεω θα ακολουθησεις για εγκατασταση με τις οδηγιες τους..1)custom recovery http://www.needrom.com/download/l500s-philz-recovery-full-touch/ ...2) custom firmware http://www.needrom.com/download/l500s-custom-4-4-2-20150610/ 3) μεγαλυτερη μνημη για εφαρμογες http://www.needrom.com/download/landvo-l500s-partition-5gb-app-1gb-data/ στο τελευταιο λινκ αν δεν σου δουλεψει το flashtool που εχει μεσα θα κατεβασεις το τελευταιο flashtool απο εδω.... http://download1281.mediafire.com/f4s2cblmer8g/zcc0vzca9o1xt5d/SP_Flash_Tool_v5.1532.zip θα πρεπει να εχεις για ολα αυτα εγκατεστημενους τους drivers για το flashtool απο εδω.... http://mtk2000.ucoz.ru/down14/MTK_USB_Al_0.9.7.rar με προσοχη οι διαδικασιες και καλη επιτυχια...στης γυναικας μου που εχει το ιδιο ετσι τα εκανα κατα σειρα και ειναι μπομπα η συσκευη....το μονο που την χαλαει ειναι οτι σαν 8πυρηνη συσκευη τρωει την μπαταρια γρηγορα..η αληθεια ειναι οτι εχει μικρη μπαταρια για 8πυρινο.. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πέρασα το Recovery, είχα ήδη περασμένο το kingroot. Δεν κατάφερα όμως να περάσω τα υπόλοιπα. Προσπαθώ να περάστω το πράγμα για τη μνήμη και το flashtools 5.1532 με το που συνδέω το κινητό μου στέλνει το σφάλμα PMT changed for the ROM; it must be downloaded.

 

Από το philz recovery προσπαθώ να περάσω το zip που έχω βάλει στη κάρτα μνήμης και κάνει λες και ολοκλήρωσε τη μεταφορά σε 3 sec, χωρίς φυσικά να έχει κάνει καμία αλλαγή.

 

Οι οδηγοί έχουν 4 διαφορετικά πράγματα μέσα. Ποιό πρέπει να περάσω; Εγώ πέρασα το autoinstaller 5.1453. Πρέπει να περάσω και τα υπόλοιπα με κάποιο τρόπο;

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Recovery, είχα ήδη περασμένο το kingroot. Δεν κατάφερα όμως να περάσω τα υπόλοιπα. Προσπαθώ να περάστω το πράγμα για τη μνήμη και το flashtools 5.1532 με το που συνδέω το κινητό μου στέλνει το σφάλμα PMT changed for the ROM; it must be downloaded.

 

Από το philz recovery προσπαθώ να περάσω το zip που έχω βάλει στη κάρτα μνήμης και κάνει λες και ολοκλήρωσε τη μεταφορά σε 3 sec, χωρίς φυσικά να έχει κάνει καμία αλλαγή.

 

Οι οδηγοί έχουν 4 διαφορετικά πράγματα μέσα. Ποιό πρέπει να περάσω; Εγώ πέρασα το autoinstaller 5.1453. Πρέπει να περάσω και τα υπόλοιπα με κάποιο τρόπο;

κατεβασε αυτο το sp tool ...http://www.gsmcity.net.ph/showthread.php?t=26850 δουλευει σιγουρα...1)βημα sp tools 2) βημα κατεβασε αυτη...http://www.needrom.com/download/l500s-4-4-2-20150610/ και διαλεξε στο sp tools format + firmware upgrade....εχει μεσα και το custom recovery....3)custom firmware http://www.needrom.com/dow...-4-2-20150610/ Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

ooohhhh boy...

 

Η Rom brickαρε το κινητό μου.

 

Μετά από κάμποσες ώρες απελπησίας παίζοντας με τους drivers και βαζοβγάζοντας καλώδια, τελικά κατάφερα και πέρασα την καινούρια rom μέσω του flashtools, (με το preloader από την original όμως, όταν πέρναγα το preloader από την καινούρια το κινητό δεν ξεκίναγε) και ξεκίνησα να στήνω το τηλέφωνο. Πρώτα συνειδητοποίησα ότι είχε εξαφανιστεί το imei και δεν λειτουργούσαν οι 2 sim... Μετά συνειδητοποίησα ότι δεν λειτουργούσε ούτε το wifi... Τελικά ξαναπέρασα την original 4/4 rom μέσα, το mod που αλλάζει το μέγεθος των διαμερισμάτων και το philz recovery και άλλαξα το imei με ένα πρόγραμμα... :(

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυστηχως και εγω μια απο τα ιδια με τον φιλο πιο πανω...συνεχεια επανεκινησεις για wifi και για να ξαναβρω σημα κινητης... και κολληματα χωρις λογο...μου εχει σπασει τα νευρα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παλικαρια ξερετε που θα βρω μπαταρια για αυτο το κινητο??ψαχνω αλλα δεν βρισκω στα κινεζικα σαιτ εννοω....στο ebay παλι δεν μπορω να ψωνισω αλλα και εκει που βρηκα σε κανα δυο ηταν out of stock το ιδιο και στο ali που παλι δεν μπορω να ψωνισω......αν εχει κανεις καμια μπαταρια απο χαλασμενο σε καλη κατασταση ας στειλει πμ......μηπως ξερετε αν ταιριαζει απο αλλη μαρκα να βαλω και ποια??γιατι βλεπετε ειναι και θμα διαστασεων και επαφων.....επισης ξερετε αν ταιριαζει απο το L800 η το L900 να ψαξω να βρω??αν ξερει καποιος ας απαντησει εδω...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παλικαρια ξερετε που θα βρω μπαταρια για αυτο το κινητο??ψαχνω αλλα δεν βρισκω στα κινεζικα σαιτ εννοω....στο ebay παλι δεν μπορω να ψωνισω αλλα και εκει που βρηκα σε κανα δυο ηταν out of stock το ιδιο και στο ali που παλι δεν μπορω να ψωνισω......αν εχει κανεις καμια μπαταρια απο χαλασμενο σε καλη κατασταση ας στειλει πμ......μηπως ξερετε αν ταιριαζει απο αλλη μαρκα να βαλω και ποια??γιατι βλεπετε ειναι και θμα διαστασεων και επαφων.....επισης ξερετε αν ταιριαζει απο το L800 η το L900 να ψαξω να βρω??αν ξερει καποιος ας απαντησει εδω...

 

και εγω ψαχνω αλλα......τζιφος μαλλον

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
φΊΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ! είμαι καινουργιος στο σαιτ και πιθανοτατα θα κανω λαθη! προκαταβολικά συγνώμη ! ζητάω απο καποιον φιλο αν εχει καποια συσκευή χαλασμενη απο LANDVO L500 S ΧΡΕΙΆΖΟΜΑΙ το τζαμι οθόνης μου εσπασε και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την συσκευή ! την χρειάζομαι επειγόντως γιατί εχω πολλά πραγματα που χρειαζομαι μεσα ! ψάχνω για ανταλακτι΄κο αλλα΄ματαια δεν βρισκω σε καποια εταιρεία ( αν ξέρη καποιος που να ψάξω ακριβώς ας μου πεί )
Link to comment
Share on other sites

φΊΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ! είμαι καινουργιος στο σαιτ και πιθανοτατα θα κανω λαθη! προκαταβολικά συγνώμη ! ζητάω απο καποιον φιλο αν εχει καποια συσκευή χαλασμενη απο LANDVO L500 S ΧΡΕΙΆΖΟΜΑΙ το τζαμι οθόνης μου εσπασε και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την συσκευή ! την χρειάζομαι επειγόντως γιατί εχω πολλά πραγματα που χρειαζομαι μεσα ! ψάχνω για ανταλακτι΄κο αλλα΄ματαια δεν βρισκω σε καποια εταιρεία ( αν ξέρη καποιος που να ψάξω ακριβώς ας μου πεί )

Σου εστειλα πμ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλημερα σε ολους , ειμαι νεο μελος , δεν υπαρχουν ανταλλακτικα για το τηλεφωνο αν καποιο μελος εχει ανταλλακτικα ( μητρικη και μπαταρια ) θα ηθελα επικοινωνια , ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...