Jump to content

myphone #tbt: Sony Ericsson K750i


one_tree_hill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λατρεμένο κινητό, το είχα αποκτήσει τρεις φορές, δυο σε μαύρο και μια σε ασημί ( το έφερνε μονο η vodafone αν θυμάμαι καλά)

Μάλιστα τα κινητά που είχαν το λογότυπο της voda στο μπροστινό μέρος χαμηλά δεν μπορούσαν να παίξουν τα mp3 ως ήχο κλήσης (ήταν αχνή η επιλογή) ενω όσα είχαν το λογότυπο ''quickshare'' ( μη branded δηλαδή) μπορούσαν κανονικά. Τη θυμάται κανείς αυτή την ιδιαιτερότητα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα το κ800 που ηταν το αδελφακι του με νεα σχεδιαση καταπληκτικο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Λατρεμένο κινητό, το είχα αποκτήσει τρεις φορές, δυο σε μαύρο και μια σε ασημί ( το έφερνε μονο η vodafone αν θυμάμαι καλά)

Μάλιστα τα κινητά που είχαν το λογότυπο της voda στο μπροστινό μέρος χαμηλά δεν μπορούσαν να παίξουν τα mp3 ως ήχο κλήσης (ήταν αχνή η επιλογή) ενω όσα είχαν το λογότυπο ''quickshare'' ( μη branded δηλαδή) μπορούσαν κανονικά. Τη θυμάται κανείς αυτή την ιδιαιτερότητα;

 

Ναι φυσικά, ήταν θέμα firmware. Και αφού είσαι Θεσσαλονικιός ίσως το θυμάσαι κι εσύ, υπήρχε ένα μαγαζάκι στη Σβώλου (νομίζω) που σου έβαζε το stock της SE. Ατέλειωτες ώρες φτιάχνοντας ringtones και θέματα!

Link to comment
Share on other sites

Σκυλί με όλη την σημασία της λέξεως.Η μπαταρία όλα τα λεφτά.Ακόμα και τώρα! Εμένα το ΜΟΝΟ πρόβλημα που έχει παρουσιάσει είναι στην υποδοχή που φορτίζει, μερικές φορές δεν πιάνει καλά.Παρεμπιπτόντως αν πάρει το μάτι σας κανένα φορτιστή,ρίξτε ένα μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

Τι NOKIA και βλακείες ... το καλύερο κινητό με διαφορά για την εποχή του με τη καλύτερη κάμερα ...;)

 

Ένα δάκρυ κύλησε. Το έχω ακόμα το κινητό! Το πρώτο με κάμερα 2mp. Φοβερή συσκευή.

 

διπλο led..οσο για το τεννις, στο κ810 ηταν ωραιο που εκανες save,εκει επρεπε να το πας σερι..

 

το πρωτο κινητο με 2 mpx ειναι το nokia n90... και μαλιστα με xenon flash

Link to comment
Share on other sites

Είχα κερδίσει στον διαγωνισμό της Sony Ericsson με το Κ750 τότε για μια από τις 12 καλύτερες φωτογραφίες παγκοσμίως ανάμεσα από 10000 και που είχαν ανεβάσει από κάθε μεριά της γης!! Έχω ακόμη το άλμπουμ που μου έστειλαν με τις καλύτερες φωτογραφίες αλλά δυστυχώς όχι και το κινητό!! :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν το χαρηκα πολυ.. Επεσε σε ποτηρι με βοτκα αλλα και παλι εζησε.. απλα οταν εμπαινε καρτα μνημης και κουμπωνε εσβηνε... Κατα τα αλλα πολυ καλα κινητα τοτε. Ηξερες τι ειναι τι... Καντε μια παρουσιαση και για το Τ29s.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Αναμνήσεις... από που ν΄αρχίσω και που να τελειώσω; Το είχα πάρει όταν κυκλοφόρησε εκείνο το καλοκαίρι και το είχα λιώσει μιλάμε!!! Άπειρες φωτογραφίες με την εκπληκτική για τα δεδομένα της εποχής κάμερα και τη δυνατότητα νυχτερινών λήψεων με φλας (και αρκετό θόρυβο βέβαια). Υπάρχει ακόμα και λειτουργεί αλλά δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Από τα καλύτερα μοντέλα που κυκλοφόρησαν ποτέ !
Link to comment
Share on other sites

Τρελό κινητό για την εποχή του!!!

Σήμερα το έπιασα από τη ντουλάπα και δουλεύει κανονικά!!

Το joystick λειτουργεί απροβλημάτιστα μόνο το κάλυμμα τις κάμερας ανοιγοκλείνει σχεδόν μόνο του :p

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην συλλογή μου, σε άριστη κατάσταση λειτουργικά (και το joystick) και εμφανισιακά.

Το χρησιμοποιώ ακόμη σε κάποιες περιπτώσεις που χρειάζομαι κάτι μικρό σε όγκο και με καλή μπαταρία.

Από τα καλύτερα κινητά που έχω αγοράσει!:)

Link to comment
Share on other sites

:p:p:pΤο είχα κι εγώ αυτό το κινητό πριν από μια δεκαετία και ήταν φοβερό! Το έχω ακόμη ξεχασμένο σε ένα συρτάρι να βρίσκεται για λύση ανάγκης. Η φωτογραφική του πάντως και το φλας κυριολεκτικά βάζουν τα γυαλιά σε πολλά σύγχρονα κινητά μέχρι 200 ευρώ!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κι εγω συν το ειχα πάρει και για τον αδερφό μου (αυτός κάπου το εχει, εγω δεν θυμάμαι) οντως πολύ καλη συσκευή και αρκετά δυνατό γι την εποχή του σε οθόνη και κάμερα. Με το joystick δεν ειχα προβλημα ισως γιατι δεν το κράτησα παρα πολύ (νομιζω περίπου 7 μήνες)
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό κινητό και με εξαιρετική κάμερα.

έχω κάποιες φωτογραφίες που πραγματικά ήταν ποίημα.

ευελπιστώ να μπορέσω το απόγευμα να ανεβάσω καμία.

 

όντως προβληματικό το καπάκι της κάμερας, αλλά νομίζω ότι τελικά σε αποζημίωνε με τη λειτουργία του.

πάντως εξακολουθώ να δηλώνω fan boy της siemens (κάποτε)!!

Link to comment
Share on other sites

πω τι μας θύμισες πάλι .... το είχα... και το απόλαυσα!

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμησατε τωρα!!το ειχα κανει δωρο στην γυναικα μου το 2007 (και σε μενα ενα sonyericsson m600i χαχαχα).το 2012 πλεον επι εξι μηνες την παρακαλουσα να της παρω αλλο κινητο και δεν το ηθελε με τιποτα(ακομα μου το χτυπαει για ενα walkman w905 που της πηρα ).σκυλι και απαιχτο το κ750.καπου υπαρχει μαλλον ακομα
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες εποχές... :) Εννοείται πως ήμουν και εγώ κάτοχος αυτού του εξαιρετικού κινητού... Πολύ όμορφο design και σούπερ κάμερα για την εποχή... Εξαιρετικό και το κάλυμμα της κάμερας, το οποίο προστάτευε και την κάμερα και δεν το είχες άγχος όπως τώρα στα smartphones, μην πάθει τίποτα το τζάμι του φακού... + το mp3 player και η υποστήριξη memory card... Γενικότερα υπερπλήρες και ποιοτικότατο τηλέφωνο για την εποχή του...
Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο κινητό το Κ750i και μαζί με το Nokia 6310i είναι με διαφορά τα καλύτερα που είχα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ειχα ενα διαστημα..μαλλον ο πατερας μου το χρησιμοποιουσε πληρως αλλα εμας ειχε μπλοκαρει το καλλυμα της καμερας.δηλδαη το ανοιγες και η καμερα ηταν νεκρη.γενικα ομως ηταν αριστο τηλεφωνο.το W810i που εχω δουλευει ακομα.:up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο κινητο! Το πηρα το 2007, όταν ειχε πέσει λιγο πλέον η τιμη.

Δουλεψε φουλ και δουλευει ακομα, χωρις προβληματα.

Το λάθος ηταν που του αλλαξα περιβλημα (απο ebay) γιατι ειχε ξεκολλησει το σιδερακι γυρω απο το πληκτρολογιο. Εχασε πολυ σε εμφανιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι καταπληκτικό τηλέφωνο! Δεν υπάρχει άνθρωπος/φαντάρος/επαγγελματίας που να το είχε και να μην λέει τα καλύτερα για αυτό. Εποχές που τα κινητά ήταν πραγματικά αθάνατα.
Link to comment
Share on other sites

υπήρχε κάποιος που να μην του χάλασε το joystick άραγε . εμένα και όσους ήξερα χάλασε :p

 

εμένα ακόμα δουλεύει άψογα το joystick!:D

βέβαια δεν χρησιμοποιείται για χρόνια αλλα που και που, που του βάζω την sim γιατι κάνω φλασαρίσματα στο Xperia, λειτουργεί γενικώς άψογα!

Αργότερα αντικαταστήθηκε απο το SE Elm και μετά ήρθε το πρώτο Android, Huawei Ideos X5.

Edited by radical239
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μελανο σημειο ακομα το εχω και δουλευει αψογα και το καλυμα της καμερας.βγαζει καλες φωτο για την εποχη του..
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο μου τηλέφωνο!! Το πήρα μετά απο 7250 τότε, μεσα στους 7 μήνες που έμεινε στην κατοχή μου, πρέπει να ήταν χαλαρά τους 3 στο service, άλλαξε 1 φορά πλακέτα και 2 joystick:rolleyes::rotfl:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κ το έχω κι εγώ, ακόμη δουλεύει άψογα (και η μπαταρία). Θυμάμαι πως τραβούσε καλύτερες φωτο από ψηφιακές με 4mpxl! Το συνοδεύουν οι πιο ωραίες αναμνησεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...