Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως τα 6.5 είναι πολύ βαριά για αυτήν τη συσκευή. Athanaso, ευχαριστώ για τα αρχεία του Internet Shearing. Σε wm5 δε δουλεύουν, θα τα δοκιμάσω και στα 6.1

 

Με τα 6.1 και το wind plus τότε έκανα Internet sharing στο laptop μου σε όλη μου τη στρατιωτική θητεία... Παλιές καλές εποχές....

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όντως τα 6.5 είναι πολύ βαριά για αυτήν τη συσκευή. Athanaso, ευχαριστώ για τα αρχεία του Internet Shearing. Σε wm5 δε δουλεύουν, θα τα δοκιμάσω και στα 6.1

 

Στα 6.1 λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Δοκίμασε το και μας λες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
στο saturn στην συγγρου ειδε ενας φιλος να εχουν 3 qtek 9000 (v1640) ακομα,στην τιμη των 99 ευρω ειναι κατω κατω κρυμμενα στα κινητα!!!!

αυτο εγινε χθες, αυριο δεν ξερω εαν θα υπαρχουν!!!!

 

 

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

 

Πλέον μόνο για συλλέκτες! :rolleyes:

 

 

σωστα..............................................

Edited by ioathe
Διπλό post.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά, καλησπέρα

υπάρχει ROM ελληνική WM6 ή WM6.5 για το QTEK 9000?

Έχω βρει μια ελληνική 6.5 αλλά δεν λέει ότι είναι συγκεκριμένα για QTEK 9000.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει Please?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι όντως μόνο για συλλέκτες πλέον κυρίως λόγω λίγης μνήμης έχει κανείς καμια καλή ιδέα για τη χρησιμότητα του π.χ. για να το δώσω στο παιδί μου να παίζει κανένα ωραίο παιχνίδι. Puzzle, κανένα memory... Αngry birds φαντάζομαι δε θα υπάρχει για WM. Έχω την original WM5 :-)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή είναι όντως μόνο για συλλέκτες πλέον κυρίως λόγω λίγης μνήμης έχει κανείς καμια καλή ιδέα για τη χρησιμότητα του π.χ. για να το δώσω στο παιδί μου να παίζει κανένα ωραίο παιχνίδι. Puzzle, κανένα memory... Αngry birds φαντάζομαι δε θα υπάρχει για WM. Έχω την original WM5 :-)

 

Δύσκολα θα βρεις κάποιο παιχνίδι που να ικανοποιεί τις σημερινές απαιτήσεις μιας και θα χρειαστείς το πενάκι για ότι κάνεις.

 

Σύγχρονα παιχνίδια δεν πρόκειται να βρεις επίσης.

 

Σαν χρήση, εκτός από τηλέφωνο θα μπορούσες να εκμεταλλευτείς το wifi του ή το 3G του για πλοήγηση στο internet αλλά με ότι περιορισμούς συνεπάγεται η ύπαρξη WM5 αλλά και της resistive οθόνης.

 

Παιδιά, καλησπέρα

υπάρχει ROM ελληνική WM6 ή WM6.5 για το QTEK 9000?

Έχω βρει μια ελληνική 6.5 αλλά δεν λέει ότι είναι συγκεκριμένα για QTEK 9000.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει Please?

 

Κάνε μια αναζήτηση σε αυτό το θέμα, θα βρεις σχετικά post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα,μετα απο πολυ,πολυ καιρο συνδεσα το κινητο(qtek 9000) με τον υπολογηστη,αλλα επειδη εχω windows 7 δεν ξερω με πιο προγραμμα θα κανω τον συνχρονησμο...μια βοηθεια????

και κατι αλλο...ενω το συνδεω κανονικα με το wifi μετα απο λιγη ωρα το χανει......και πρεπει να ξανακανω συνδεση.......εχετε καμια ιδεα γυρω απο αυτο????παντος παιζει μια χαρα,δεχεται και κανει κλησεις μια χαρα,ολα τελεια,μονο η αποσυνδεση του wi fi με εχει ανχωσει λιγο......

και καποιο link για να βρω την αυθαιντικη rom w.m 5???σκεφτωμαι να του την ξαναπερασω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στειλε ενα pm στον lagoudaki (Γιαννης)μπορει να εχει την γνησια ρομ

 

Εχω μιλησει με τον Γιαννη και δεν την εχει......εγω καπου την ειχα κατεβασει αλλα δεν την βρησκω τωρα γμτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν λιγο εβαλα το κινητο σε bootlaoder mode,υπαρχει καποιος τροπος να το βγαλω???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηπως αν εβγαζες την μπαταρια,λεω τωρα εγω :X:X

 

το πρωτο που δοκιμασα ειναι αυτο,δεν βγαινει με αυτο τον τροπο....το προβλημα ειναι οτι ενω το εχω κανονικα σε bootloader mode και εμφανηζει η οθονη το serial,ενω το συνδεω με τον υπολογηστη δεν αλλαζει σε usb....και ολες οι θυρες του υπολογηστη δουλευοθν μια χαρα,οπως και το καλωδιο που χρησιμοποιω......το θεμα ειναι οτι δεν εχω XP να το κανω με την ανεση μου να τελειωνει μια και καλη......

τελικα τα καταφερα και το ειδε σαν usb αλλα παλι μου βγαζει error 101.....σε μπελαδες μπηκα φενετε

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να βγει απο το bootloader mode το 9000 η οχι??το προβλημα ειναι οτι ο υπολογηστης δεν αναγνωριζει την συσκευη.......γιαυτο δεν μπορω να τρεξω την αναβαθμηση....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

1η κίνηση αλλαγή του usb καλωδίου (και δοκίμασε και απο αλλή θυρα)

2η κίνηση με προσοχή είναι η παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2309051#post2309051

Καλη τύχη !

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
παιδια θελω βοηθεια εχω ενα 9000 qtek και μετα απο χρονια που το επανεφερα στην δραση εκανα μεσα απο το μενου διαγραφης μνημης αλλα στην επαναφορα κολλαει ........δοκιμασα soft and hard reset αλλα δεν γινεται τιποτα μπορειτε να βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...