Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλισπερα.τι ακριβως πρεπη να κανω για να συνδεσω το ρουτερ μου με το qtek 9000,τι ρυθμισεισ πρεπη να βαλω,αν υπαρχη καποιοσ που γνωριζει ασ μου πει αναλυτικα γιατι ειμαι και λιγο ασχετοσ;

ευχαριστω εκ των προτερων!!

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα.τι ακριβως πρεπη να κανω για να συνδεσω το ρουτερ μου με το qtek 9000,τι ρυθμισεισ πρεπη να βαλω,αν υπαρχη καποιοσ που γνωριζει ασ μου πει αναλυτικα γιατι ειμαι και λιγο ασχετοσ;

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Θα πρεπει πρωτα βεβαια να ενεργοποιησεις το ασυμαρτο δικτυο στο 9000.Στην συνεχεια αν ο ρουτερ λειτουργει ως dhcp θα συνδεθει.Αλλιως θα πρεπει να κανεις εσυ τι ρυθμισεις της καρτας στο 9000

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα.τι ακριβως πρεπη να κανω για να συνδεσω το ρουτερ μου με το qtek 9000,τι ρυθμισεισ πρεπη να βαλω,αν υπαρχη καποιοσ που γνωριζει ασ μου πει αναλυτικα γιατι ειμαι και λιγο ασχετοσ;

ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Λογικά αφού ενεργοποιήσεις το wifi στο κινητό σου θα σου βγει μια οθόνη με τα διαθέσιμα wireless δίκτυα. Επιλέγεις το δικό σου (πιθανόν να δεις και 1-2 ακόμα αν οι γείτονές σου έχουν κι αυτοί wireless δίκτυα). Στη συνέχεια θα σου ζητήσει το network key (εφόσον φυσικά έχεις βάλει την προστασία αυτή στο δίκτυό σου). Το network key το όρισες εσύ όταν έστησες το δίκτυό σου. Αν δεν έχεις ορίσει network key και το δίκτυό σου είναι ελεύθερο τότε το κινητό θα συνδεθεί απευθείας (btw αν δεν έχεις ορίσει network key καλό είναι να το κάνεις)...

Link to comment
Share on other sites

φιλε ioma εαν σου ειναι ευκολο μπορησ να μου πεισ αναλυτικα τι ρυθμισεισ πρεπη να βαλω στο 9000;
ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

Hello.

 

Επειδή έχω πρόβλημα (πέρασα το CommView WiFi for PPC και μου το διέλυσε το ασύρματο...) θέλω από κάποιον γνώστη 2 πράγματα. Πρώτον και σημαντικό.

 

Επειδή το κινητό βλέπει το ασύρματο αλλά με τίποτα δεν παίζει πλέον (ούτε ενεργοποιείται) ας πάει κάποις στο Resco Registry HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\tiacxwln1\Parms και να μου πει τι τιμές έχει εκεί γιατί αυτό θα πρέπει να πείραξε το πρόγραμμα. Εμένα π.χ. είναι:

1

8

1

0

2

0

1

8

0

0

120000

0

0

2

15000

1

0

1

0

2

128

1

0

 

Ακόμη, ποιον driver βλέπει δηλωμένο στο κλειδί ImagePath στη θέση HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\tiacxwln (και όχι tiacxwln1 όπως πριν)...

 

Ευχαριστώ πολύ για όποιον/ους κάνει/ουν τον κόπο γιατί καίγομαι.

 

Τέλος, ξέρετε κανένα άλλο πρόγραμμα Packet Sniffing κλπ, για μελέτη ασύρματου δικτύου και γενικότερα κάτι σε αυτόν τον τομέα που να λειτουργεί με το 9000;

 

Thanksss...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε ioma εαν σου ειναι ευκολο μπορησ να μου πεισ αναλυτικα τι ρυθμισεισ πρεπη να βαλω στο 9000;

Να τα παρουμε με την σειρα

1)Ο ρουτερ λειτουργει ως dhcp;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Νεα AKU 3.2 ROM (BETA9:X )

 

Changes from beta8 to beta9:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0

Removed Battery icon on top

Added Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

 

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta9c.rar

Link to comment
Share on other sites

Νεα AKU 3.2 ROM (BETA9:X )

 

Changes from beta8 to beta9:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0

Removed Battery icon on top

Added Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

 

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta9c.rar

Την δοκιμασε κανεις να μας πει εντυπωσεις

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασε κανεις να μας πει εντυπωσεις

 

Εβγαλε την BETA 10.

 

As beta10 is only loosely based on all previous betas here a list of all changes/additions/features:

 

New Camera 3.00 22764 (recommended in thread)

CompactFramework 2.0

Removed Battery icon on top

Added New Battery Icon at bottom

Pocket MSN works with "non hotmail"(for example example@gmx.com) adresses

No Extended Rom needed anymore

New MMS Client 3.5.1.5

IA Zip upgedatet

PagePool increased to 6MB

New Ringtone Plugin

New WlanManager

Pocket MSN works with non hotmail adresses

 

f@p://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Universal/Uni_AKU3_WWE/Ivan/UNI_AKU3_2_WWE_IVAN_beta10.rar

Link to comment
Share on other sites

Αυτή μπαίνει και στο 9000 της Qtek....?

 

Γιατι μάλλον η Qtek δεν βλέπω να βγάζει νεο firmwire....

 

Και βεβαια μπαινει, αλλα θελει προσοχη.

Διαβασε λιγα ποστς ποιο πανω να δεις ακριβως πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα! Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος ενος QTEK 9000!!!! Ειναι απλα τελειο! Πολυ μικροτερο απο οτι το περιμενα! Τα εχει ολα!

 

Επιδη εχει αγγλικο μενου μπορειτε να μου πειτε ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω για να στελνω μυνηματα με ελληνικους χαρακτηρες?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ψάξε το AE Keyboard mapper.

Έπειτα θα βρεις και το layout για τα ελληνικά, το οποίο θα βάλεις στον φάκελο που αναγράφεται στο readme.

Έτσι θα γράφεις ελληνικά με το hardware keyboard.

Για ελληνικά και με αναγνώριση γραφής, δες το interpen της paragon.

Με γεια το κινητό σου, το οποίο μάλλον δεν ειναι Qtek 9000 αλλά i-Mate jasjar, O2 xda exec ή κάτι άλλο για να μην έχει ελληνικά. Καινούριο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Σχετικα με το κινητο, ειναι QTEK 9000 αγορασμενο απο expansys. Το πηρα μεταχειρισμενο 5 μηνων χωρις το παραμικρο σημαδι 450 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Περάστε γρήγορα την ΒΕΤΑ10. Το κινητό έχει φορέσει πύραυλους και πετάει αλλού. Πραγματικά πρώτη φορά το βλέπω τόσο γρήγορο (πριν είχα την ΒΕΤΑ8). Λέω μήπως ευθύνεται το καθάρισμα και το ότι βγήκε το SPB Pocket Plus που είναι βαρύ, αλλά και πάλι το έβαλα και συνεχίζει να πετάει.

Το κινητό μου απέδειξε πως παραμένει εν έτει 2006 το κορυφαίο κινητό, ακόμη. ΠΕΤΑΕΙ παιδιά, δεν θα το πιστεύετε. Η κάμερα επίσης πολύ βελτιωμένη, με λίγη ρύθμιση του φωτισμού βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες (για 1 ή 2 megapixels πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Περάστε γρήγορα την ΒΕΤΑ10. Το κινητό έχει φορέσει πύραυλους και πετάει αλλού. Πραγματικά πρώτη φορά το βλέπω τόσο γρήγορο (πριν είχα την ΒΕΤΑ8). Λέω μήπως ευθύνεται το καθάρισμα και το ότι βγήκε το SPB Pocket Plus που είναι βαρύ, αλλά και πάλι το έβαλα και συνεχίζει να πετάει.

Το κινητό μου απέδειξε πως παραμένει εν έτει 2006 το κορυφαίο κινητό, ακόμη. ΠΕΤΑΕΙ παιδιά, δεν θα το πιστεύετε. Η κάμερα επίσης πολύ βελτιωμένη, με λίγη ρύθμιση του φωτισμού βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες (για 1 ή 2 megapixels πάντα).

Με επεισες.Θα την βαλω αυριο και βλεπουμε

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

αν περάσουμε αυτή τη beta 10 χάνουμε την ελληνική εγγύηση? και αν ξαναγυρίσεις στην κανονική Rom μπορούν να το καταλάβουν στην αντιπροσωπεία?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εάν ξαναπεράσεις την ελληνική ΡΟΜ δεν μπορούν να καταλάβουν ότι αλλάχθηκε παλιότερα και δεν ασχολούνται κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Περάστε γρήγορα την ΒΕΤΑ10. Το κινητό έχει φορέσει πύραυλους και πετάει αλλού. Πραγματικά πρώτη φορά το βλέπω τόσο γρήγορο (πριν είχα την ΒΕΤΑ8). Λέω μήπως ευθύνεται το καθάρισμα και το ότι βγήκε το SPB Pocket Plus που είναι βαρύ, αλλά και πάλι το έβαλα και συνεχίζει να πετάει.

Το κινητό μου απέδειξε πως παραμένει εν έτει 2006 το κορυφαίο κινητό, ακόμη. ΠΕΤΑΕΙ παιδιά, δεν θα το πιστεύετε. Η κάμερα επίσης πολύ βελτιωμένη, με λίγη ρύθμιση του φωτισμού βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες (για 1 ή 2 megapixels πάντα).

 

Μπορεις να μας πεις εαν παιζει το Voice Dialing στην ROM αυτη ?

Link to comment
Share on other sites

Γαμωτο και δεν προλαβα να βαλω την 10 που ελεγα :lol:

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...